Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:35 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:52
Δημοσιεύσεις: 9
Γεια σε όλους, το γνωστό πρόβλημα, κάτοχος C4 Cactus diesel, μου έβγαλε πρόβλημα urea στα 4 χρόνια και 40.000 km. Άλλαξα την αντλία στην αντιπροσωπεία καλυπτόμενη στην εγγύηση. Πριν μερικές μέρες, 1 χρόνο και 2 μήνες μετά την προηγούμενη αντικατάσταση μου έβγαλε το ίδιο πρόβλημα ξανά, αυτή τη φορά δεν καλύπτεται λέει καθώς τα ανταλλακτικά δίνουν εγγύηση 1 έτος. Καλούμε να πληρώσω 1300 ευρώ!!!
Με τι σκεπτικό δηλαδή θα το πληρώσω αυτό τώρα; Σας φαίνεται λογικό να χαλάει τόσο γρήγορα μετά την αντικατάσταση; Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εναλλακτική;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον …


Τελευταία επεξεργασία από stemi και Τρί 15 Σεπ 2020, 16:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 14:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Ρίξε μια ματιά εδώ.
viewtopic.php?f=34&t=14559

Όσοι είμασταν εκτός εγγύησης, κάναμε αίτημα μέσω της αντιπροσωπείας στα κεντρικά και εγκρίθηκε η δωρεάν αντικατάσταση του δοχεία και πληρώσαμε μόνο τα εργατικά (80-120€).

Πάντως μας έκανες την καρδιά περβόλι....

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 16:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:52
Δημοσιεύσεις: 9
vagelisfil έγραψε:
Ρίξε μια ματιά εδώ.
viewtopic.php?f=34&t=14559

Όσοι είμασταν εκτός εγγύησης, κάναμε αίτημα μέσω της αντιπροσωπείας στα κεντρικά και εγκρίθηκε η δωρεάν αντικατάσταση του δοχεία και πληρώσαμε μόνο τα εργατικά (80-120€).

Πάντως μας έκανες την καρδιά περβόλι....


Ευχαριστώ Βαγγέλη για την απάντηση. Δυστυχώς, το αίτημα έχει ήδη γίνει από την αντιπροσωπεία (της Ρόδου) στα κεντρικά και η απάντηση είναι αρνητική. Καλούμε να πληρώσω τα 1300 ευρώ.
Τι θα μπορούσα άραγε να κάνω; Κάποιος μίλησε για δικηγόρο και εξώδικα, ίσως ακολουθήσω την ίδια διαδικασία.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Φίλε stemi καλωσήρθες στο GCC, έστω και υπό αυτή τη δύσκολη περίσταση, και μακάρι να πάνε από εδώ και πέρα όλα καλά...

Δες προσεκτικά το topic που σε παρέπεμψε ο Βαγγέλης (vagelisfil), όσο μπορείς ηρέμησε και διώξε το άγχος, και ετοιμάσου για μάχη.

Κατ' αρχήν, δεν είναι η ενδεδειγμένη (ούτε η συνηθισμένη) λύση στην περίπτωση αυτή, να αλλάζουν μόνο την αντλία!
Το πρόβλημα, εκτός των άλλων πιθανών αιτιών, προκαλείται και από φαινόμενα vacuum και παραμορφώσεις στο δοχείο, οπότε και να βάλουν νέα αντλία, υπάρχει πιθανότητα σε ήδη προβληματικό δοχείο να τη βάλουν. Άσε που είναι πολύ συζητήσιμο αν κάθεται συνεργείο εξουσιοδοτημένο να προβεί σε τέτοια χειρουργεία! Εκεί στο topic θα δεις αναρτημένες φωτογραφίες πως είναι ενσωματωμένο στο δοχείο το διαμέρισμα που περιλαμβάνει την αντλία και τα ηλεκτρονικά του συστήματος AdBlue. Κάπως έτσι, αν όχι ακριβώς έτσι, είναι και στον Κάκτο.
Ξέρουμε ότι, είτε εντός είτε εκτός εγγύησης, η λύση επισήμως είναι να αλλάζουν ολόκληρο το δοχείο με φιξαρισμένα αντλία-ηλεκτρονικά.
Πως κάθισαν στο δικό σου και άλλαξαν μόνο την αντλία, είναι περίεργο! Ίσως, με τη λογική να πατσίσουν όσο γίνεται το τζάμπα της εγγύησης.

Μη δεχτείς με τίποτα να πληρώσεις και το κόστος του δοχείου, μόνο αυτό των εργατικών, 80-140 ευρώ στις περιπτώσεις μας, τα 80 ήταν στη Ρόδο.
Οι οποίες βασικά είναι ίδιες με τη δική σου περίπτωση (για όσες είναι εκτός εγγύησης μιλάμε) απλά στις δικές μας την πάθαμε πρώτη φορά και δεν κάθισαν να ασχοληθούν με αβέβαιες επισκευές, μας άλλαξαν όλο το δοχείο. Έτσι έκαναν και στις εντός εγγύησης.

Αφού επιμένουν να σκάσεις τα 1300, ναι, βρες δικηγόρο της εμπιστοσύνης σου να δει κι αυτός τι έχει ειπωθεί εδώ, και να τους ετοιμάσει ένα καλό χαρτί. Και να τους ζητήσετε να σας (...μας!) δώσουν εγγράφως, και την απαίτησή τους αιτιολογημένη, και με ποιά λογική απαιτούν από τον αγοραστή να πληρώνει 1300 ευρώ για μια ευπάθεια συστήματος που μπορεί να βγάζει βλάβη κάθε 2-3 χρόνια ή κάθε λίγες χιλιάδες χιλιόμετρα.
Να μας πουν δηλαδή, μέσα σε ποιό λογικό ρίσκο κόστους χρήσης μπορούν να είναι 1300 ευρώ κάθε λίγα χρόνια. Και έχουμε μετά δυνατότητες να κινηθούμε, και μεμονωμένα και όλοι μαζί, νομικά και μέσω φορέων καταναλωτών...

Αυτά τα λίγα από μένα για εισαγωγή, δες εκεί το topic, χρησιμοποίησέ το καταλλήλως, και μην κάνεις πίσω. Και μία παράκληση:
Κράτα μας ενήμερους εκεί στο topic, μη χαθείς! Όποια κι αν είναι η εξέλιξη, όποιες πιέσεις κι αν δεχτείς να μη μιλήσεις από τον οποιονδήποτε! ;)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 17:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:52
Δημοσιεύσεις: 9
Ευχαριστώ jalbanis για την απάντηση και για την όλη σου - πραγματικά πολύτιμη - συνεισφορά στο forum (από ότι είδα εδώ στις πρώτες μου αναγνώσεις).
Ίσως δεν το εξέφρασα σωστά αρχικά, δεν μου άλλαξαν μόνο την αντλία την 1η φορά αλλά και το δοχείο, έτσι μου είπαν τέλος πάντων, χωρίς να δώσω πολύ σημασία αφού νόμιζα ότι ήταν κάτι τυχαίο που δεν θα ξαναεμφανιστεί.
Διάβασα το topic και είναι φανερό ότι ανήκω στην ίδια κατηγορία ζημιών, αλλά έχω την καινοτομία να εμφανίζεται πλέον και στο νέο ανταλλακτικό που τοποθέτησα.
Ζήτησα από τον χρήστη που ανέφερε για τον δικηγόρο τα στοιχεία του, να κάνω αρχικά μια συζήτηση, αφού έχει το know-how.
Περιμένω, και θα σας ενημερώσω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
stemi έγραψε:
Ευχαριστώ jalbanis για την απάντηση και για την όλη σου, πραγματικά πολύτιμη, συνεισφορά στο forum (από ότι είδα εδώ στις πρώτες μου αναγνώσεις).

Δεν έχω κάνει τίποτα το ιδιαίτερο, απλά το αυτονόητο, που δυναμώνει τη συλλογική προσπάθεια όλων όσων ενημερώνουμε για το θέμα!
Τα εύσημα, ανήκουν σε όλους όσους δεν κρατάνε το στόμα τους κλειστό από φόβο ή αδιαφορία.

stemi έγραψε:
Ίσως δεν το εξέφρασα σωστά αρχικά, δεν μου άλλαξαν μόνο την αντλία την 1η φορά αλλά και το δοχείο, έτσι μου είπαν τέλος πάντων, χωρίς να δώσω πολύ σημασία αφού νόμιζα ότι ήταν κάτι τυχαίο που δεν θα ξαναεμφανιστεί.
Διάβασα το topic και είναι φανερό ότι ανήκω στην ίδια κατηγορία ζημιών, αλλά έχω την καινοτομία να εμφανίζεται πλέον και στο νέο ανταλλακτικό που τοποθέτησα.

Δεν αλλάζει κάτι, ισχύει ότι είπαμε, και υπάρχει ένα επιχείρημα παραπάνω.
Αν πρόκειται για το βελτιωμένο δοχείο, μια ακόμη επιβεβαίωση μαζί με την περίπτωση του φίλου longjohn για ευπάθεια της υλοποίησης γενικώς, και στα παλιά και στα νέα δοχεία, άρα ας το πάρουν απόφαση όταν παρουσιάζεται πρόβλημα να αλλάζουν τα δοχεία χωρίς χρέωση, και εκτός εγγύησης.
Δεν είναι τίποτα! Έχει λεφτά η PSA και θα τα βγάλει πέρα, και έχει και την ελπίδα ότι δεν θα χαλάσουν όλα τα δοχεία σε όλα τα αυτοκίνητα που πούλησε μέχρι να τα αντικαταστήσουν οι ιδιοκτήτες. Οι ιδιοκτήτες δεν έχουν 1300 ευρώ να δίνουν κάθε 2-3 χρόνια μέχρι να τα αντικαταστήσουν...

stemi έγραψε:
Ζήτησα από τον χρήστη που ανέφερε για τον δικηγόρο τα στοιχεία του, να κάνω αρχικά μια συζήτηση, αφού έχει το know-how.

Και δικό σου καλό δικηγόρο αν έχεις που μπορεί να αναλάβει, θα ξέρει τι να κάνει, και θα συμβουλευτεί και τον δικηγόρο του φίλου...

stemi έγραψε:
Περιμένω, και θα σας ενημερώσω.

Προχώρα, χωρίς φόβο, και μη μασάς... Καλό βόλι, και με το καλό και ευχάριστα νέα... :thumb

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 19:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 15 Μαρ 2017, 10:18
Δημοσιεύσεις: 404
Τοποθεσία: Αθήνα
Όπως είπε και ο φίλος Γιάννης, καλό θα είναι η συζήτηση να συνεχιστεί στο προηγούμενο topic ώστε να είναι συλλογική και να μπορεί κάποιος στο μέλλον να βρει μαζεμένες πληροφορίες χωρίς να ψάχει αριστερά καο δεξιά.

_________________
:)

Citroen C3 1.6 BlueHDi 100 S&S Shine (2017) - 100hp/254Nm
Kia Rio 1.4 CVVT Cosmic (2011) - 109hp/137Nm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Σεπ 2020, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:52
Δημοσιεύσεις: 9
vagelisfil έγραψε:
Όπως είπε και ο φίλος Γιάννης, καλό θα είναι η συζήτηση να συνεχιστεί στο προηγούμενο topic ώστε να είναι συλλογική και να μπορεί κάποιος στο μέλλον να βρει μαζεμένες πληροφορίες χωρίς να ψάχει αριστερά καο δεξιά.


Το επόμενο μου σχόλιο με τη συνέχεια, που θα περιλαμβάνει και μια ανασκόπηση του προβλήματος, θα είναι στο προηγούμενο topic.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Σεπ 2020, 20:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Σεπ 2020, 12:52
Δημοσιεύσεις: 9
H συνέχεια της ιστορίας στο viewtopic.php?f=34&t=14559&start=60


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Οκτ 2021, 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2021, 12:20
Δημοσιεύσεις: 6
Καλησπέρα σας! Εχω Citroen Cactus του 2017 και μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στην αντλία του adblue. Το αυτοκίνητο έχει εγγυηση μέχρι 2022/60.000 χλμ. Οπότε υποθέτω ότι εφόσον έχω 89.900 χλμ είμαι εκτός εγγύησης.
Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου προτείνεται σε ποιο συνεργείο της Αθήνας να απευθυνθώ για να γίνουν ενέργειες προς Citroen Γαλλίας, μήπως καλυφθεί η αντικατάσταση.
Μέχρι σήμερα τα σέρβις τα έκανα σε εξειδικευμένο συνεργείο, όχι αντιπροσωπεία, με εξαίρεση στην καραντίνα που το πήγα σε ένα τοπικό, μιας και μένω έξω από την Αθήνα.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Οκτ 2021, 13:23 
Άβαταρ μέλους
Ioannaliki έγραψε:
Καλησπέρα σας! Εχω Citroen Cactus του 2017 και μου παρουσιάστηκε πρόβλημα στην αντλία του adblue. Το αυτοκίνητο έχει εγγυηση μέχρι 2022/60.000 χλμ. Οπότε υποθέτω ότι εφόσον έχω 89.900 χλμ είμαι εκτός εγγύησης.
Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου προτείνεται σε ποιο συνεργείο της Αθήνας να απευθυνθώ για να γίνουν ενέργειες προς Citroen Γαλλίας, μήπως καλυφθεί η αντικατάσταση.
Μέχρι σήμερα τα σέρβις τα έκανα σε εξειδικευμένο συνεργείο, όχι αντιπροσωπεία, με εξαίρεση στην καραντίνα που το πήγα σε ένα τοπικό, μιας και μένω έξω από την Αθήνα.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2023, 10:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 27 Φεβ 2023, 15:48
Δημοσιεύσεις: 1
Καλημέρα σήμερα μου έβγαλε και εμένα την βλάβη urea μετά από 5 χρόνια διάβασα πολλά σχόλια για το θέμα αυτό σήμερα πάω συνεργείο .είδα ότι μερικοί φίλη από εδώ κινούνται νομικά θα με ενδιέφερε αν μπορείς κάποιος να με συμβούλευση στο θάμα αυτό. ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΉ ΣΤΗ ΟΜΑΔΑ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Επαναλαμβανόμενο πρόβλημα αντλίας urea σε C4 Cactus diesel
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2023, 21:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Σεπ 2023, 21:24
Δημοσιεύσεις: 1
Καλησπέρα σας.

Παρά πολύ ενδιαφέρον το topic.
Θα ήθελα να σας πω και εγώ τη δίκη μου ιστορία. Είμαι κάτοχος ενός c4 cactus από τον Μάιο του 2023 1600 κυβικά, πετρέλαιο, 2017 μοντέλο, εισαγωγής από Γερμανία. Πριν δυο εβδομάδες μου εμφάνισε λαμπάκι ουριας, το δοχειο του adblue και του service μαζί. Το πηγα κατευθείαν στη Citroen. Μετά από μια εβδομάδα αναμονής με κάλεσαν και μου είπαν ότι το κόστος του ανταλλακτικού μαζί με την εργασία είναι περίπου 1400€. Επίσης μου είπαν ότι θα στείλουν στα κεντρικά ένα αίτημα, να μιλήσουν με την Γερμανία, και αν δεν έχουν πειραχτεί τα χιλιόμετρα, θα γίνει έκπτωση 60%. (Το αυτοκίνητο το πηρα με 119.000 και τώρα έχει 122.000). Θα ήθελα τη συμβουλή σας και αν έχει άλλο μέλος παρόμοια εμπειρία.
Επίσης διάβασα ότι μπορεί να αφαιρεθεί εντελώς το adblue. Γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία και αν έχει κάποιες επιπτώσεις;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προβλημα μπαταριας xsara 2001 16v 1600
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Xsara_VTR
Απαντήσεις: 2
Πρόβλημα Immobilizer????
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: kracken_74
Απαντήσεις: 1
Προβλημα με νερα sos help
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: joxsara
Απαντήσεις: 15
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟ(xsara 2λιτρη του 99)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Πρόβλημα Citroen C4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Manos1989
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια