Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:48 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 30 Οκτ 2020, 12:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Καηκε και η δευτερη μεσαια Η7 και τωρα ειμαι με τις αναπληρωματικες του lidl .

Aξιζει το κοπο να παω σε led και αν ναι ποιες; μεσα στα εκκατομυρια κινεζικες , εχει πειραματιστει κανεις ; παντως 180 για φιλιπς μου φαινονται παρα πολλα .

Οκ xenon ξεραμε γιατι δεν επρεπε να βαλουμε σε φαναρια αλογονου ,ισχυουν οι ιδιοι περιορισμοι και στα led;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Οκτ 2020, 14:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τα φανάρια με κάτοπτρο έχουν σχεδιαστεί για να έχουν σχεδόν σημειακή πηγή φωτός στην εστία της παραβολής.
Το θέμα με τα led είναι πως είναι δύσκολο να βγάλεις την ίδια ένταση φωτός απο ενα μόνο led. Αυτό είναι απαραίτητο γιατί θέλεις η πηγή του φωτός να έχει ακριβώς το ίδιο σχήμα, θέση και μέγεθος με το νήμα της λάμπας. Οπότε πολλοί πάνε και βάζουν 5-10 led όπου να ναι και καταλήγεις με μια δέσμη που είναι πολύ φαρδιά με ακανόνιστο σχήμα και τυφλώνει τους πάντες.
Υπάρχουν και led που είναι σωστά. Δεν τα έχω δοκιμάσει όμως αλλά θεωρητικά έχουν το σωστό σχήμα και σοβαρό κατασκευαστή. π.χ. https://www.skroutz.gr/s/16025616/Phili ... CF%87.html


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Οκτ 2020, 16:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
https://www.xenonlights.gr/el/proionta/ ... t-led.html

Εβαλα στην μοτοσυκλέτα μου μολις καηκε η ξενον που ειχα. Οι συγκεκριμένες ειναι απο τις καλύτερες σε δεσμη, αντιγραφουν τις αλογονου. Ειναι ενα τικ λιγοτερο φωτεινες απο ξενον αλλα επιτελους σταματησα να τυφλωνω τους απέναντι.

Επίσης στο συγκεκριμένο κατάστημα ειναι πολυ γνωστες στο αντικείμενο, ειδικα στο κομματι της εγκατάστασης.

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 15:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
απο τον φιλο μου τον οβελιξ , δημοσιευση του σε αλλο φορουμ

Η πρώτη aftermarket λάμπα led H7 με έγκριση τύπου . Λέει για Γερμανία αλλά λογικά αφού είναι street legal εκεί είναι σε όλη την Ευρώπη. https://www.osram.com/ecat/NIGHT%20BREA ... E_DE_eCat/

λέει οποίος τις αγοράσει να κάνει register και να τυπώσει χαρτί να έχει μαζί του στο αυτοκίνητο σε περίπτωση ελέγχου

Ενδιαφέρον το ότι λένε ότι δεν κάνει για RHD
εδω εχει την λιστα με τα πιστοποιημενα αμαξια https://www.osram.com/am/campaigns/vehi ... /ledcheck/

δεν εχει το δικο μου γαμω την λαμία μου

α) δεν μου αρεσει που εχουν γυρω στα 6.000 Kelvin θερμοκρασία χρώματος , προτιμω 4000- 4500
β) ειναι πανακριβες

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 18:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1082
To rhd σημαινει οτι μπαινουν μονο σε προτζεκτορα;; Μονο για το c1 δινει απο citroen.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 19:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Right hand drive,

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 11:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Μετα την αποφαση αγορας ελαστικων και με τις τελευταιες βροχερες μερες που παθαινεις βερτιγκο απο την ελλ. ασφαλτο καθρεφτη , αποφασισα να ξεκουρασω τα γερικα ματια μου '
Με τι αλλο μια αναβαθμιση σε led των H7 της μεσαιας .
Η αποφαση ειναι philips
αλλά ποιες; τις Ultinon Essential LED 6500 K η τις Ultinon Pro5000 η τις Ultinon Pro9000
Διαφορες
τιμη οι πρωτες γυρω στα 70 οι δευτερες στα 100 και οι τριτες στα 145e
διαρκεια ζωης 1500ωρες 3000 και 5000 ωρες
εμβελεια standard + δεν λεει ποσο η πρωτη +160% + 250%
κελβιν με standard 3100 6500 η πρωτη 5800 η δευτερη και η τριτη
τις πρωτες τις εχει βαλει ενα νεαρο και ενθουσιωδες μελος της κοινοτητας μας ονοματι bakevang αλλά δεν μας εχει απαντησει αν η συσκευασια εχει ανταπτορες η πρεπει να τους αγορασουμε (εννοω μεταλλικους προσαρμογεις για Η7) και αν χρειαζομαστε για τα σιτροεν ανταπτορες canbus σαν αυτο https://www.skroutz.gr/s/18243197/Phili ... om=catspan
βεβαια θα περιμενα και μια επιστημονικη τεκμηριωση απο τον φιλο jalbanis αλλά δεν τον βλεπω να τριγυρναει στα σοκακια του φορουμ , τι εγινε τα καταφερατε και τον διωξατε;

διατελώ υμέτερος

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 14:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Για όποιον αναρωτιέται :P :P :P :P :P
https://www.naftemporiki.gr/finance/sto ... u-bambakos

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 15:37 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
grekoulis έγραψε:
Για όποιον αναρωτιέται [emoji14] [emoji14] [emoji14] [emoji14] [emoji14]
https://www.naftemporiki.gr/finance/sto ... u-bambakos
Που κολλάει το βαμβάκι με τις λάμπες;
Τι θέλει να πει ο ποιητής....;

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Επειδή κάθε Project όπως αυτό χρειάζεται χρηματοδότηση και ο θεματοθετης zetor ρωταει που να επενδύσει ενημερώνω για τα margins της επένδυσης....που εξαρτάται απο το εισόδημα του που εξαρτάται απο την τιμή του βαμβακος...

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 16:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Σωστος αγαπητε αδελφε εν ζωη Γεωργιε . Μονο 2 ενστασεις .
Σιχαινομουν το χρηματιστηριο και τον καπιταλισμο καζινο και λυνομουν στα γελια οταν επι σημιτη οι μετοχες της παραγκας εσωρουχα λουλα ειχαν ανωτερη χρηματιστηριακη αξια απο την μποινγκ.
Τωραηρθαν τα χρηματιστηρια μεσα στο σπιτι μου , Μεχρι περυσι προς το τελος της χρονιας σου εδινε ο εμπορος τιμη , ιδια για ολους αναλογα τι ειχε πουλησει , αλλα σε γενικες γραμμες ολοι περναμε περιπου την ιδια τιμη αντε να επαιζε κανα σεντ απο εμπορο σε εμπορο . τωρα δινουν τιμη ημερας αναλογα το χρηματιστηριο και δυνατοτητα προπωλησης , ολοι οι κιτσοι που με τα βιας τελειωσαν δημοτικο κυκλοφορουν με απλικεισον και ον λαιν συνδεση με νεα υορκη .Ηδη οι συνετοι που ειδαν αυξηση την ανοιξη οπως καθε χρονο εκλεισαν με 51 λεπτα το κιλο και τωρα εχει 71 .Μιλαμε για τεραστια χασουρα , δεν μιλιουντε ξεχωρα η γκρινια στο σπιτι .
Το αλλο ειναι , αυξηθηκαν τα συλλεκτικα 3 λεπτα το πετρελαιο παει 152 και συνεχιζει και τα τρακτερ θελουν και 10 λιτρα την ωρα , αλλα εκει που γινεται και θα γινει παρτι ειναι στα εφοδια .Ηδη τα λιπασματα εχουν διπλασιαστει και πανε για τριπλασιασμο , τα φυτοφαρμακα ηδη διπλασιαστηκαν . Σκεψου τι κοστος θα εχει η νεα καλλιεργεια και τα φαντ του χρονου να γυρισουν τις τιμες χωμα , μιλαμε τιναξες τα πεταλα α και τα ανταλλακτικα μιας και εισαι στο κυκλωμα ξερεις που εχουν παει .
Ρωτησα χθες για σιδερα για συρομενη πορτα που θελω να φτιαξω και εκει διπλασιασμος , οικοδομικα υλικα τα παντα .
Ενταξει δεν παραπονιεμαι , αλλα θα προτιμουσα μια μικρη αυξηση μιας και οι τιμες ηταν χωμα πριν και τα αλλα να εμεναν σταθερα .
Γενικα ειμαι περισσοτερο των σταθερων τιμων ωστε να μπορεις να προγραματισεις μακροπροθεσμα ,σιχαινομαι τον καπιταλισμο καζινο τα γκολντεν μποις τα φαντ και τις φουσκες
προτιμαω μια απλη και ηρεμη ζωη .
Τα ειπα και ησυχασα , σορρυ για το οφ τοπικ.
διατελώ υμέτερος

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε zetor για την δημοσίευση του/της: Κωστας Παπ.
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Οκτ 2021, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Έχω βάλει τις Ultinon Essential LED.
Δεν χρειάζεται τίποτα, έχει τα πάντα μέσα στη συσκευασία. Τουλάχιστον στη δική μου.

Πάμε τώρα στα ζόρικα. Την Παρασκευή το απόγευμα, πήγε το λευκό C4 στον ίδιο ηλεκτρολόγο για να τοποθετηθούν τα ίδια LED, γιατί... πως και πως περίμενε ο μπαμπάς μου να καεί μια από τις Diamond Vision και να αφορμηθεί να βάλει τα ίδια LED με μένα, που ζήλευε τόσο καιρό! :laugh

Αλλά... 1) δεν έμπαινε στο φανάρι για να κουμπώσει. Ενώ μπαίνει, δεν αφήνει τον ηλεκτρολόγο να τη στρίψει για να αποκτήσει τη σωστή δέσμη. Και το κυριότερο... 2) οι φίλοι μας Γάλλοι, έχουν αλλάξει τους εγκεφάλους και ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ τα LED στο Can Bus. Δηλαδή, παρόλο που τις κουμπώσαμε εκτός του αυτοκινήτου, άναβε το SERVICE στο καντράν με το ανάλογο μήνυμα και σε κάτι δευτερόλεπτα, έκοβε τα ρεύματα και τις έσβηνε.

Οπότε, να πας σε ηλεκτρολόγο για τοποθέτηση, που τις έχει, να τις δοκιμάσεις και σε περίπτωση που δεν σου κάνουν, να τις δώσεις πίσω. 100 ευρώ, δεν είναι και λίγα.

Υ.Γ.: Στο λευκό C4, τοποθετήθηκαν τελικώς, Philips Crystal Vision που έχουν λευκό φως, έγινε η ανάλογη ρύθμιση και δεν άκουσα την γκρίνια που περίμενα να ακούσω από το μπαμπά μου. Ο ίδιος βεβαίως, πρότεινε να ανταλλάξουμε αυτοκίνητα για ακόμα μια φορά, μιας και τα LED τον διευκολύνουν περισσότερο. ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Οκτ 2021, 08:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Bαγγελη ευχαριστουμε για την ενημερωση αλλά για θυμισε μου τι μοντελο εχει ο μπαμπας σου και τι εσυ; εννοω ποιας χρονολογιας .Φανταζομαι του μπαμπα σου θα ειναι το πιο καινουργιο.
Στο δικο σου χρειαστηκαν ανταπτορες των canbus;
Προφανως στου μπαμπα σου χρειαζονται .
Η7 παιρνουν και τα δυο C4 ;
Στις Η7 απλως την στριβεις λιγο και κουμπωνει , αλλά εχω την εντυπωση οτι η λαμπα led ειναι ξεχωριστο κομματι απο το κουμποτηρι Η7 (αντιθετα απο τις κοινες αλογονου) και γι αυτο περιστρεφεται η λαμπα ωστε συμφωνα με τις οδηγιες της philips να ειναι εντελως καθετη .
Τα φαναρια σου ειναι τα εντελως διαφανα το εξωτερικο κρυσταλλο; χωρις τιποτα γραμμες φανταζομαι .
Που να βρου ηλεκτρολογου που να χι κι led μαλστα ετοιμουπαραδοτς στου χουριομ Βαγγελημ ,μουναχοσμ θα τσ βαλου ου κακομοιρους κι μιτα θα τσ ρυθμισου σι κανα τοιχου .

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Οκτ 2021, 10:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013), εγώ / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017), ο μπαμπάς.
Οι λάμπες, είναι Can Bus και τις αναγνώρισε απευθείεας το C4 το δικό μου. Δεν χρειάζεσαι αντάπτορες.
Το Can Bus του μπαμπά μου, δεν δέχεται τέτοιες λάμπες. Ούτε με αντάπτορες. Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω.
Η7 παίρνουν στα πορείας και τα δύο.
Εντελώς διάφανα είναι τα φανάρια.

Αν δεν βρεις ηλεκτρολόγο, παίζεις με το ενδεχόμενο να σου μείνουν οι λάμπες στην αποθήκη. Τι να σου πω; Ρίσκο είναι.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Οκτ 2021, 18:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Καλησπερα
ΒΑΓΓΕΛΗ ευχαριστω για την απαντηση σου και συγγνωμη που σε πριζω αλλά νεαρος εισαι και εχεις αντοχες , εμεις οι γεροι νευριαζουμε ευκολα .
Λοιπον θεωρω οτι εμενα που ειναι απο τα πρωτα που κατασκευαστηκαν σιγα μην εχει προβλημα με το canbus , εδω δεν εχει το δικο σου .
Βεβαια για το προβλημα του μπαμπα σου μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι οσο και αν διαβασα στην philips δεν αναφερονται προβληματα αφου τοποθετηθει ο canbus ανταπτορας .
και το αλλο προβλημα που ειχε λυνεται με τους καταλληλους κονεκτορες .πχ
https://www.powerbulbs.com/product/phil ... ing-type-c
αυτοι ειναι οι τυπου C που ταιριαζουν στα δικα μου Η7 . εχει για Η7 παλι αλλους 2 διαφορετικους κονεκτορες συνολο 3 διαφορετικους Type D , Type C και Type B.
Καποιος απ ολους θα ταιριαζει στον μπαμπα σου . Επειδη τον καταλαβαινω ποσο σημαντικο ειναι γιαυτον τα φωτα μην τον παιρνεις στην πλακα . Εξ αλλου και εγω γιαυτο την ψαχνω τοσο πολυ .
Εδω και μια φωτο απο τους κονεκτορες που ταιριαζουν στο δικο μου.
Εικόνα
Απ οτι βλεπεις εχει κολπο να τοποθετηθουν πραγματικα καθετα .
και αν εχεις χρονο να ριξεις μια ματια και στο μανιουαλ τοποθετησης η για οποιον αλλο φιλο ενδιαφερεται
https://images.philips.com/is/content/P ... _V2_LR.pdf
και βιντεο
https://vimeo.com/432195796

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 30 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Φώτα ημέρας για Xantia-II 1.6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Πίσω φώτα DRL για C5 Mk3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Zach8
Απαντήσεις: 9
Φωτα φρενων(δεξια -αριστερα-κεντρικο)Citroen C5 2001
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: georgios
Απαντήσεις: 9
Πως φεύγει το φιμέ από τα φώτα???!
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Αλλαγη Πλεξουδας πισω δεξια φωτα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Akela
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ