Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:01 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ 2020, 16:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Λοιπον ειχα κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/11564866/Bluet ... eiver.html και μου χαλασε , η αληθεια ειναι οτι για ανοιχτη ακροαση ηταν ΓΤΠΚ αλλά για να ακους μουσικη απο το κινητο στο RD4 ηταν τελειο .
Συμπερασμα δεν το ξαναπερνουμε ουτε κανουμε τον κοπο να σκυψουμε αν το βρουμε πεταμενο καπου.
Ψαχτηκα λιγο να δω τι υπαρχει στην αγορα

α) https://www.ebay.co.uk/itm/Citroen-C4-c ... SwdZdbh641
Το φτηνοτερο απο τα διαφορα Manufacturer refurbished που πουλαει αυτη η αγγλικη εταιρεια και που με ανταπτορα εχεις τα χειριστηρια του τιμονιου , βεβαια δεν εχω καταλαβει τι γινεται με τομενου και τις ρυθμισεις του RD4

β) https://www.aliexpress.com/premium/rd45 ... %20citroen κινεζικα RD4.5 στην κυριολεξια δεν εχω καταλαβει αν δουλευουν και πως δουλευουν .

γ) https://www.ebay.de/itm/BTA-Bluetooth-A ... ke%3ACitroën&hash=item2ca92da3b4:g:IoQAAOSwB4NW1Y2q

τα διαφορα μοντελα yatour που δεν καταλαβαινω τι διαφορες εχουν

δ) https://www.amazon.com/Mpow-Bluetooth-R ... B0739RGDFJ εδω παμε σε εξοδα που δεν μας πειραζει και τοσο αν δεν πλησιαζουν στα ονειρα μας , η Mpow φαινεται καπως αξιοπιστη οσο μπορουν να ειναι οι κινεζοι βεβαια , απλα αυτο το μοντελο ειναι λιγο παραξενο που το βαζουμε καλωδια κτλ

ε)https://www.skroutz.gr/s/25032134/Mpow-BH129B-MPBH129BB.html?from=catspan και εδω η παλια καλη λυση μονο που ειναι απο αξιοπιστη εταιρεια με χιλιαδες θετικα reviews sto amazon kai απλα το κουμπωνω χωρις πονοκεφαλους και να νομιζουμε οτι εχουμε κορωνογιο .

Θα ηθελα την εμπειρια σας και πως λυσατε εσεις το σοβαρο αυτο θεμα.

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Νοέμ 2020, 14:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Ακρα του ταφου σιωπη
Φαινεται οτι εδω ανηκουμε στο Greek style , ενα χερι με το κινητο το αριστερο τα ξυνει και κραταμε το τιμονι με το γονατο ενω γραφουμε ς ακια
στον δρομο κοινως ραφη ζιγκ-ζαγκ .
Θα το ακολουθησω και γω να γλιτώσω τα γκαφρα .

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2020, 08:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Εγώ το μοναδικό που θα έλεγα, καθώς είχα άσχημη εμπειρία, είναι ότι το Yatour είναι hit-n-miss, σε άλλους δουλεύει τέλεια και σε άλλους (π.χ. σε μένα) δεν δουλεύει καθόλου (παρόλο που το είχα πάρει για την δική μου έκδοση RNEG). Επίσης δεν θεωρώ σωστή κίνηση να "χαλάσεις" το εργοστασιακό σύστημα για να βάλεις ένα φθηνό aftermarket. Θα πρότεινα κάτι ωραίο και σωστό, όπως τα Parrot, αν και λίγο ακριβούτσικα....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 13:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Eυχαριστω Αντωνη (θυμαμαι σωστα;)
Εχεις δικιο οτι πρεπει να μεινει εργοστασιακο ,απ οτι βλεπω και σε διεθνη φορουμ αυτο δειχνει η εμπειρια , βεβαια με μπερδευει η εκδοση RD45 που απ οτι καταλαβαινω ειναι αναβαθμισμενη εκδοση για μεταγενεστερα μοντελα , δεν βρισκω μεταχειρισμενα ομως αρα τι ειναι κινεζικη εκδοχη;
Το Parrot δεν το ηξερα ενδιαφερον ,απλά δεν βρισκω σαιτ γιαυτα μονο για drone εχει , ωστε να δω χαρακτηριστικα τι μοντελα εχει , τελος παντων
θελουν πολυ ψαξιμο και χρονο που δεν εχω πια , θεωρησα επειδη ερχευαι η μαυρη παρασκευη μηπως ειχα καταληξει καπου και το ευρισκα σε καλυτερη τιμη .
Πως παει το Kuga ευχαριστημενος; αν ηθελες να αλλαξεις αμαξι τωρα απο σιτροεν ποιο θα διαλεγες;

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Σωστά θυμάσαι!

Για το Yatour θα το δοκίμαζα μόνο αν μπορούσα να επιβεβαιώσω ότι δουλεύει (αν ναι, το κρατάω, αν όχι, το επιστρέφω). Αυτό που είχα πάρει εγώ σε μένα δεν δούλευε με τίποτα, παρόλο που δοκιμάσαμε διαφορετικές ρυθμίσεις στον Χρυσικό, ενώ το παλικάρι που το αγόρασε του δούλεψε με τη μία! (και θεωρητικά είχαμε ίδια έκδοση RNEG). Γι'αυτό λέω ότι είναι λίγο ριψοκίνδυνο...

Για τα Parrot εδώ είσαι https://support.parrot.com/gr/en/support/products (κοιτάς car kits). Είναι γενικά παλιά συστήματα, γι'αυτό δεν τα βρίσκεις πλέον εύκολα. Αυτά τα συστήματα τείνουν να εκλείψουν. Πάντως είναι από τις πιο καλές εταιρείες και προτάσεις.

Το Kuga είναι μια χαρά (ότι και να λέει ο nonos :D ) και μου ταιριάζει αρκετά, απλά θέλω να πάω στο επόμενο, όπως κάνω συνεχώς με τα αυτοκίνητά μου εδώ και 30+ χρόνια. Από Citroen δεν θα κοίταγα κάποιο, ίσως να σκεφτόμουν ένα 5008GT ή το DS7 e-Tense, μιας και σκέφτομαι ως εναλλακτικές τα PHEV των γερμανών.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Δεν είπα ότι δεν είναι καλό ,είπα ότι δεν είναι οσο άνετο ισχυριζοσουν ούτε στρίβει όσο ισχυριζεσουν. Ε και φυσικά το γράφω με τον τρόπο που σας αρέσει κατα βάθος... :D Άλλωστε δε θα τριγυρναγες ακόμα στο gcc χρόνια τώρα.. :D :P

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 19:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Άνετο ? Είπα εγώ ποτέ ότι είναι άνετο το Kuga, και δη το ST-Line ? :P

Αλλά ότι στρίβει (για C-SUV), στρίβει, και το έχω συγκρίνει με τα περισσότερα ιδίοις χερσί :shift

Όσο για το gcc, και στο RX8club και στο Mazdaspeed και στο RX7forum μπαινοβγαίνω, αν έχω βρει καλή "παρέα" και ανθρώπους που μπορώ να ανταλλάξω δύο κουβέντες, δεν έχει σημασία αν (δεν) έχω ακόμα το εκάστοτε όχημα :) Μόνο στους Redliners σταμάτησα να συχνάζω, αλλά έχω σχεδόν 2 δεκαετίες που δεν έχω πλέον κάποιο Honda....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 20:32 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Θα βγω λιγο οφ-τοπικ αν αναφερω κατι σχετικο με τα παραπανω.
Συνάδελφος στη δουλεια ειχε για χρονια ενα Kuga λιγο πιο παλιο απο του Ace. Καποια στιγμη μαθαινουμε οτι παραβιασε stop και επεσε επανω σε μια μαντρα και το αμαξι εμπρος διαλυθηκε μαζι με ενα Ρενώ που πηρε μαζι του. Το καλοκαιρι πηρε μια καινουργια BMW X1 μάλλον leasing απο το γραφειο γιατι ειναι στελεχος.... Μια μερα που τον ειδα του ειπα καλοριζικο και μου λεει ' Βρε Νίκο, αυτο ειναι πολύ σκληρο..." Τον κοιταξα συγκαταβατικα και του ειπα " Ναι...ετσι ειναι τα BMW...". Ε μα βρε άνθρωπε, πηρες ενα αμαξι χωρις να το εχεις οδηγησει να δεις αν σου παει. Μονο τους ορους χρονομισθωσης κοιτάνε?... Και για οσους πονηρους τρέξουν να σχολιάσουν, ναι και εγω τη DS4 την πηρα χωρις να την οδηγησω πριν και ενω ειχα βασιμες υποψιες οτι θα ηταν πιο σκληρη απο την C4. Σωστά, αλλά εδω μιλαμε για κεραυνοβολο ερωτα... :laugh :laugh :laugh :love :love :love

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Νοέμ 2020, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Χαχαχα γεια σου βρε Νικόλα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: blue tooth και ανοιχτη ακροαση για δυστυχεις κατοχους RD4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Νοέμ 2020, 08:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
...μια καινουργια BMW X1 μάλλον leasing απο το γραφειο γιατι ειναι στελεχος.... Μια μερα που τον ειδα του ειπα καλοριζικο και μου λεει ' Βρε Νίκο, αυτο ειναι πολύ σκληρο..."...


Νομίζω κάποιος με ρώτησε και το είχα αναφέρει και εδώ μέσα, όταν έκανα test-drive την Χ1, οδήγησα αυτή που έχει ο Σφακιανάκης που είναι M-Pack, με 19ρες και runflat. Μετά από 500-600 μέτρα είπα στον πωλητή "αν μου λέγατε ότι μόνο έτσι το πουλάτε, θα έλεγα ότι δεν το αγοράζω από τώρα". Το αυτοκίνητο (καραstock σημειώνω) διάβαζε τα γράμματα πάνω στα καπάκια των υπονόμων. Και μου απάντησε ο άνθρωπος ότι, έτσι όπως είναι το συγκεκριμένο, και αυτοί το προτείνουν μόνο για μέσα στην Αθήνα και χρήση σε Ε.Ο.

Σε σύγκριση με το συγκεκριμένο X1, το Kuga είναι σαν C5 με HA4+++ :D

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Blue tooth και C4GP
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: anton
Απαντήσεις: 0
citroen berlingo multispace 1.6 blue hdi
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: peramak
Απαντήσεις: 65
c4 admiral blue
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 31
Grand picasso C4 intesive 1.6 blue hdi.
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4
Απαντήσεις: 17
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια