Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 01:46 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση λόγω βλάβης δοχείου adblue - Μια λύση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Αύγ 2021, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
ross έγραψε:
Μάγκες είστε όλοι πολύτιμοι για το club ο καθένας με τον τρόπο του. Μην μαλώνετε και μην χαλάσετε την ωραία ατμόσφαιρα που υπάρχει.
Εγω σαν απλό μέλος αλλά και σαν κάτοχος και ενός euro 6 C4 αγορασμενου μεταχειρισμένο άρα και εκτος εγγύησης που δεν έχει ακόμα τύχει να μου εμφανιστεί το πρόβλημα θέλω να βρίσκω όλες τις πληροφορίες και να διαβάζω ολες τις απόψεις. Ο φίλος με το αρχικό ποστ δεν παρακινεί κανέναν να κάνει το ένα ή το άλλο.
Θα ήθελα μέλη που έχουν προσφέρει στην κοινότητα να είναι λίγο πιο ανεκτικοί όχι μόνο με τους νεότερους αλλά και με τους παλαιότερους εδώ μέσα.

Και σεβαστή και σωστή η άποψη, από ένα μέλος που εκτιμώ. Αλλά σε ετούτη εδώ την περίπτωση, είναι το τόπικ που ξεφεύγει από αυτή.

Είχαν μπει κάποιοι κατά καιρούς, μεταξύ αυτών πρόσφατα και ο gtsip που άνοιξε το παρόν, και, ότι γράφεται εδώ, το έγραψαν και εκεί στο τόπικ "Ακινητοποίηση λόγω βλάβης δοχείου adblue".
Εντάξει, κανένα πρόβλημα, ήταν μιά άλλη γνώμη. Δεκτή, μέχρι το σημείου όμως που έγινε επίμονη και επαναλαμβανόμενη αν και αντικρούστηκε. Την αντικρούσαμε εκεί, κι άλλα μέλη όχι μόνο εγώ, και μάλιστα τονίστηκε ότι, πέρα από πρόταση για καραμπινάτη και αντικοινωνική παρανομία, εκτρέπει εκεί και το νόημα του τόπικ. Που είναι να προσπαθήσουμε οι παθόντες αλληλοβοηθούμενοι, και ατομικά και ατύπως συλλογικά εντός του κλαμπ, αλλά και τυπικότατα συλλογικά εκτός κλαμπ αν γίνεται, όσο μπορεί ο καθένας, να μην υποκύπτουμε στις παράλογες απαιτήσεις της εταιρίας για μια βλάβη καθαρά της ευθύνης της.

Εγώ είχα πει εκεί, ας ανοίξουν ένα άλλο τόπικ, να συζητηθεί ξεχωριστά το θέμα της απενεργοποίσης του SCR.
Ε, αφού είδαν και απόειδαν ότι εκεί δεν φτουράει ούτε ως "λύση" ούτε ως προσπάθεια εκτροπής, άνοιξε χθες.
Και λέω "αφού είδαν και απόειδαν", επειδή είμαι σίγουρος ότι συνεννοήθηκαν όσοι αντικρούστηκαν εκεί να ανοίξει όπως ακριβώς άνοιξε.

Πως; Με τελείως παραπλανητικό τίτλο που σκοπό έχει να τραβήξει τη συζήτηση από εκεί εδώ.
Πήραν αυτούσιο τον τίτλο από εκείνο το τόπικ, του κοτσάρισαν ένα "- Μια λύση", και το ανέβασαν!
Είναι πασιφανές, πως λειτουργεί αυτό στο ευρετήριο, σε ποιό από τα δυο τόπικ θα μπει κατά κανόνα ένας ενδιαφερόμενος... Και δεν έγινε έτσι απλά λόγω πείσματος αυτού που το ξεκίνησε, αλλά προς το παρόν δεν είναι της ώρας να πούμε και τι άλλο μπορεί να είναι πίσω...
Ε, και είναι και χαρακτηριστική η παρέμβαση εδώ φαινομενικά άσχετου μέλους με την επισήμανσή που έκανα, αλλά, τα έχουμε ξαναδεί αυτά.

Μένουμε στην κίνηση, και ως κίνηση αντίκειται σε κάθε κανόνα, γραφτό ή άγραφο, και σε κάθε ηθική του διαδικτύου. Και ειδικότερα των σελίδων συζήτησης, που είναι κατεξοχήν τόποι συναναστροφής με ενότητες συζήτησης που συγκατοικούν, και όχι ιστοσελίδες ξερής αρθρογραφίας που η θεματολογία της καθεμιάς μπορεί και να μην αντιπαρατεθεί ποτέ με άλλης.

Είμαι σίγουρος ότι και άλλα μέλη το βλέπουν έτσι, ελπίζω να εκφραστούν. Εγώ, υπόσχομαι να μη περάσει αυτό...
Να αλλάξει ο τίτλος εδώ, έτσι που να μην έχει καμία σχέση κι ούτε μία λέξη από τον τίτλο του άλλου τόπικ.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Δευτ 16 Αύγ 2021, 12:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση λόγω βλάβης δοχείου adblue - Μια λύση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Αύγ 2021, 20:36 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Αυτά τα κωλοσιτροεν της νέας εποχης με αναρτήσεις μπαγκαζιερας φέραν τελικά ουσιαστικά προβλήματα εδώ μέσα... :(

Ο άλλος δηλώνει δημόσια "εγώ το ξηλωνω και δε μου καίγεται καρφί για ότι συμβαίνει γύρω μου...".. Ωραία ωραία πράγματα....

Χάλασε και το "Τζαπαν εγγύηση" του Ελαφρομαγκα, προσφέρθηκε να αυτοδιαγραφει και ο Ν.Τ. (για να το σκεφτώ λίγο αυτό...)

"Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσικα?" :(

Πάω να βάλω ένα κρασάκι ακόμα.. μη δίνετε σημασία.. μπορεί να είναι το κρασάκι..

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Skotis στις Δευτ 16 Αύγ 2021, 10:21.
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Skotis στις Δευτ 16 Αύγ 2021, 10:22.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση λόγω βλάβης δοχείου adblue - Μια λύση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Αύγ 2021, 23:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
jalbanis έγραψε:
barimagas έγραψε:
Βάλτε λίγο νερό στο κρασί σας χρονιάρες μέρες. Άλλοι καταστραφήκανε απο τις φωτιές, τους κάηκαν τα σπίτια και οι δουλειές τους είναι απεγνωσμένοι, δεν έχουνε κεραμίδι να κοιμηθούνε. Και εδώ χύνεται τζάμπα μελάνι σε σεντόνια.

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

Θέση έχεις ακριβώς πάνω σ' αυτό που επισημαίνω; Τα υπόλοιπα, είναι "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε" και κάπως "στρίβειν δια του αρραβώνος".
Όταν βρεθούμε σε φόρουμ με θέμα για χρονιάρες μέρες και για πληγές και πληγέντες, θα πούμε τα εκεί δέοντα. Εδώ, είναι του GCC το θέμα.
Το ζήτημα στα λόγια δεν είναι το "πολλά" ή το "λίγα", είναι αν περισσεύει κάτι από αυτά ή όχι. Όποιος θέλει και νοεί, διαβάζει όσα και να 'ναι.


"Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν"
"Ο νοών νοείτο"

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Skotis στις Δευτ 16 Αύγ 2021, 10:22.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ακινητοποίηση λόγω βλάβης δοχείου adblue - Μια λύση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 09:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Μαρ 2014, 17:10
Δημοσιεύσεις: 399
Λοιπον περα απ τις μαλακιες καθαρα και ξαστερα και σαν ενηλικες ο jalbanis εχει απολυτο δικιο σχετκα με τον τιτλο του νηματος και εγω μπερδευτικα και το θεωρησα συνεχεια του αλλου , ποσο μαλλον ενας νεοεισερχομενος και με ανγχος με το προβλημα του .
Θεωρω οτι ειναι πουστια του νηματοθετη , γιατι αν ηταν θεμα αφελειας θα ειχε αλλαξει τον τιτλο ηδη .Επισης θεωρω ανεπιτρεπτο το οτι οι μοντς δεν εχουν επεμβει ηδη να τον αλλαξουν.
Σε μερικα πραγματα μπορει να διαφωνω με τον jalbanis , αλλά πρεπει να ομολογησουμε οτι ειδικα στο περι ου ο λογος θεμα εχει δωσει και την ψυχη του και εχει βοηθησει πολυ
κοσμο ακομα και με πμ.
Και γενικα ειναι απο τους λιγους που κραταει αυτο το φορουμ ζωντανο .
Ειδικα αυτο το θεμα ειναι το πιο βαρυ εδω μεσα που αφορα χιλιαδες ιδιοκτητες και θα επρεπε να ειναι sticky .Εννοω το αρχικο και οχι αυτο εδω
πιστευω βεβαια οτι και το παρον θα πρεπει να υπαρχει με αλλο τιτλο .

_________________
C4 Grand Picasso HDI 1.6 EGS 6


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε zetor για την δημοσίευση του/της: jalbanis
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βλάβη δοχείου adblue - Προτάσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 09:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Το αρχικό είναι ποστ μεταφέρθηκε και είναι sticky εδώ και καιρό. Επίσης καθαρίστηκε και εκείνο από τις βρισιές και τα μαλωματα.
Άλλαξε ο τίτλος σε αυτό. Τώρα από καθαρισμό δεν ξέρω τι μπορεί να μείνει.

Υ.Γ. Υπομονή λίγο με τις αλλαγές. Είναι περίοδος διακοπών
Y.Γ.2 Το θέμα συμμορφώθηκε. Συνεχίζουμε κόσμια

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βλάβη δοχείου adblue - Προτάσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 12:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Skotis έγραψε:
Άλλαξε ο τίτλος σε αυτό.

Αυτό εδώ το τόπικ, δεν έχει καμία σχέση με τη "Βλάβη δοχείου AdBlue".
Η οποιαδήποτε βλάβη σε ένα αυτοκίνητο αποκαθίσταται μόνο με την επαναφορά του στην αρχική κατάσταση, και σίγουρα μόνο με νόμιμο τρόπο, "Προτάσεις" παρανομίας δεν χωράνε, ιδίως σε βλάβη συστήματος αντιρρύπανσης.

Πάλι το ίδιο λειτουργεί αυτός ο νέος τίτλος, αφού μόνο έφυγε το "Ακινητοποίηση λόγω..." και το "Μία λύση" έγινε "Προτάσεις".
Όπως είπα πριν, ούτε μια λέξη από τον τίτλο εκείνου του τόπικ στον τίτλο αυτού εδώ... Τώρα απλά, "Άλλαξε ο Μανωλιός" κι ο σκοπός ίδιος...

Εδώ το τόπικ, έχει σχέση με την "Απενεργοποίηση του συστήματος SCR", πάνω στην οποία, ναι, ας συζητηθούν "- Προτάσεις και γνώμες".
Ορίστε, μιά αλλαγή ακόμη και προχωράμε όπως πρέπει, τίτλο κατάλληλο μόλις έδωσα τελικά για να μη το πολυσέρνουμε...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βλάβη δοχείου adblue - Προτάσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 12:52 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Γιαννη παροτι δε συμφωνω καθολου με το υφος σου, εχωντας διαβασει προτυτερα όλα τα ποσταρισματα τα οποια διαγράφησαν, θα συμφωνησω ότι ο τιτλος ηταν εντονα εκτος της εσωτερικης θεματολογίας που αναπτυχθηκε και παραμενει εξισου ασχετος με το αρχικο ποστ.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βλάβη δοχείου adblue - Προτάσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 15:22 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Ο τίτλος ξανά άλλαξε.
Το ύφος όμως δεν νομίζω ότι αρμόζει μιας και ούτε θέση πήρα ούτε εσκεμμένα μπήκε κάποιος τίτλος που δεν συμφωνείς. Επίσης παραμένω ευγενικός με τους πάντες κάτι που προτείνω να γίνεται με όλους μας μεταξύ μας.
Άλλαξε ο Μανωλιός και σχετικές εκφράσεις ας μην επαναληφθούν γιατί θα πρέπει να προχωρήσουμε σε προσωρινό κλείδωμα του τοπικ.
Προτείνω να πέσουν οι τόνοι γενικά.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: jalbanis
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απενεργοποίηση του συστήματος SCR
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 15:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ηθελες και διακοπες Δημητρη... :rop :laugh

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βλάβη δοχείου adblue - Προτάσεις
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 16 Αύγ 2021, 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Skotis έγραψε:
Ο τίτλος ξανά άλλαξε.
Το ύφος όμως δεν νομίζω ότι αρμόζει μιας και ούτε θέση πήρα ούτε εσκεμμένα μπήκε κάποιος τίτλος που δεν συμφωνείς. Επίσης παραμένω ευγενικός με τους πάντες κάτι που προτείνω να γίνεται με όλους μας μεταξύ μας.
Άλλαξε ο Μανωλιός και σχετικές εκφράσεις ας μην επαναληφθούν γιατί θα πρέπει να προχωρήσουμε σε προσωρινό κλείδωμα του τοπικ.
Προτείνω να πέσουν οι τόνοι γενικά.

Κανένα "ύφος" προς εσένα εκ μέρους μου! Και ευχαριστώ, για την πλήρη κατανόηση σε ότι είπα! Γενικώς μίλησε για "ύφος" ο Χρήστος!

Το "Άλλαξε ο Μανωλιός", ήταν να περιγράψει ακριβώς το πριν και το μετά, όχι τις προθέσεις σου. Κι εγώ, ευγενικός πάντα, ε, εδώ φρίκαρα... :thumb

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 28 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Εξαέρωση Συστήματος Ψύξης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: stratog
Απαντήσεις: 1
απενεργοποιηση κλειδιου service στο καντραν για c4 vtrs
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: antonisfan
Απαντήσεις: 4
Πληροφορίες συστήματος Ψυξης κινητήρα C4 Grand Picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: NikosTzi1988
Απαντήσεις: 1
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ (ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Thanos L.
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron