Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 03:16 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προβλημα με την αντλία Ουρίας (Μαρτ. 2023)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Μαρ 2023, 08:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 07 Μαρ 2023, 07:36
Δημοσιεύσεις: 1
Καλημέρα σε όλα τα μέλη,

Έχω ένα Citroen C3 Picasso 1.6 BlueHDi 100 μοντέλο 2017 και μόλις χθες εντελώς ξαφνικά μου άναψε το λαμπάκι της μηχανής, του [b]service και της ουρίας [/b] στο ταμπλό. Το αυτοκίνητο το αγόρασα καινούργιο το 2017 και μέχρι τώρα έχω διανύσει 44.000 χιλιόμετρα και όλα τα προβλεπόμενα service τα έχω κάνει στην ώρα τους, στην αντιπροσωπεία της Citroen Αγίας Παρασκευής (Διεύθυνση: Μεσογείων 487, Αγ. Παρασκευή -1-, ΤΚ 53 43, Τηλέφωνο: 21 0601 5005). To τελευταίο serice το έκανα πρόσφατα πριν μερικές ημέρες. Επίσης, όλο αυτό το καιρό χρησιμοποιώ ως καύσιμο το ενισχυμένο πετρέλαιο (BP Ultimate Diesel ) ή (Shell FuelSave Diesel), για καλύτερα αποτελέσματα και για να μην μου βγάλει βλάβες! Χθες αμέσως μετά το πρόβλημα, πήγα στην αντιπροσωπεία της Citroen Αγίας Παρασκευής και αφού έτρεξαν το πρόγραμμα στον εγκέφαλο με το laptop τους, μου είπαν ότι έχει χαλάσει η αντλία της ουρίας στο πορτ παγκάζ και χρειάζεται αλλαγή με κόστος περίπου 1200€ + τα εργατικά, καθώς είναι εκτός εγγύησης. Έστειλαν επιστολή στη μαμά εταιρεία Citroen στην Γαλλία και περιμένουν απάντηση, μήπως και πληρώσω κάτι πιο φθηνά. Είμαι πολύ δυσαρεστημένος, για το υψηλό κόστος της επισκευής του ανταλλακτικού, για το όλον πρόβλημα, καθόσον διατηρώ και συντηρώ το IXE μου σε άριστη κατάσταση και επιπρόσθετα κάνω όλα τα προβλεπόμενα service στην ώρα τους. Ουδέποτε κατά το παρελθόν σε άλλο ΙΧΕ επιβατικό που είχα, παρουσιάστηκε πρόβλημα και μάλιστα τόσο νωρίς.
Σας παρακαλώ πολύ οποιαδήποτε πληροφορία για το θέμα, όπως λχ γιατί προέκυψε αυτό, που οφείλεται και οτιδήποτε άλλο, θα μου ήταν πολύ χρήσιμο. Επίσης, επειδή διαβάζω ότι το ίδιο πρόβλημα προέκυψε συχνά και σε άλλους, μήπως θα έπρεπε η μαμά citroen να φροντίσει για την δωρεάν αντικαταστάτη του ανταλλακτικού ως ελαττωματικού, όπως κάνουν και άλλες εταιρίες αυτοκινήτων, όταν διαπιστώνουν προβλήματα ?

https://imgur.com/pmNJK38

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
7/3/2023
ΝΙΚΟΣ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλημα με την αντλία Ουρίας (Μαρτ. 2023)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Μαρ 2023, 16:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Καλως ορισες. Να μελετησεις με προσοχη το φορουμ εχουν γραφθει πολλα για το θεμα. Και clearnox απο εδω και περα

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ - 1.1 '97
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Προβλημα μοναδας Αbs
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: power
Απαντήσεις: 11
Πρόβλημα με κοντέρ-ραδιόφωνο!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Προβλημα με bluetooth σε C4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: misigun
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron