Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 06:07 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Δεκ 2020, 13:00 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Πολύ εύστοχες παρατηρήσεις Γιώργο! Ζηλεύω πολύ την τσόχα στις θήκες της πόρτας. Ψάχνομαι για καμμια πατέντα να βάλω κατι αναλογο στις δικες μου πορτες. Προς το παρον τις εχω γεμάτες με πανακια μικροινων που ακουμπουν επανω τα πραγματα για να μην κοπανανε. Πολυ ενδιαφερουσα και η λεπτομερεια που αναφερεις για το Polo. Eξακολουθω να πιστευω οτι ακομα οι Γάλλοι αντιμετωπιζουν με μπλαζε υφος τις συγχρονες αναγκες του οδηγου...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Δεκ 2020, 16:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Όποτε κι όσο και να πιάνουμε μια τέτοια συζήτηση, πάντα θα είναι ατελείωτη, και κάθε λίγο θα κλωθογυρνάει και στα ίδια και τα ίδια.
Όλα είναι υποκειμενικά, αναλόγως τις ανάγκες και τις συνήθειες του καθενός, με αποτέλεσμα να μη βγαίνει άκρη και να καταλήγει άσκοπη. Π.χ. ...

Δεν αρέσουν σε κάποιους εκείνες οι πτυσσόμενες ποτηρομπουκαλοθήκες στην κονσόλα, αλλά εγώ (που είχα τέτοιες στο προηγούμενο αυτοκίνητο) όπως κάποιοι άλλοι τις βρίσκω εξαιρετικές γιατί πιάνουν χώρο μόνο όταν τις χρειάζεσαι και είναι και εργονομικά τέλειες αφού είναι εκεί που πρέπει για το χέρι του οδηγού και τις βρίσκει χωρίς να του αποσπούν την προσοχή... Αλλά ΟΚ, εμείς που μας αρέσουν είμαστε κάποιοι μέσα στο σύνολο...
Κι εμένα θα μου άρεσαν οι τσόχες στις θήκες, αλλά βρίσκω πολύ σημαντικότερο να ήταν ποιοτικά καλύτερα τα πλαστικά, γιατί παρά την εξαιρετική εικόνα-αίσθηση του εσωτερικού της C4, έχουν γρατζουνιές και οι θήκες και το ντουλάπι μετά από τρισήμιση χρόνια, παρόλο που κι εγώ παλεύω με πανάκια, και το μόνο σκληρό που έχω βάλει είναι μπουκάλια στις πόρτες. Αλλά δεν σώζεται το πράμα, γιατί δεν γίνεται να επενδύσουμε παντού τις θήκες και το ντουλάπι, ούτε διανοούμαι να κάνω κάτι τέτοιο με κολλημένες τσόχες σε όλες τους τις επιφάνειες...
Οι ποτηροθήκες της C4, εκεί που είναι δεν βολεύουν ούτε για ποτήρι ούτε για μπουκάλι τον οδηγό, θέλει επικίνδυνη για την οδήγηση γιόγκα για να πιάσεις ποτήρι χωρίς να χυθεί, και τα μπουκάλια εμποδίζουν επικίνδυνα. Στην πίσω, πήρα extra και έβαλα εξ αρχής το τασάκι, για κέρματα και για ψιλολόγια, μιας και χρόνια τώρα ατμίζω και δεν καπνίζω, ούτε αφήνω να καπνίσει άλλος μέσα. Ε, μέσα χαμηλά έχει χαράξει η ποτηροθήκη από το τασάκι, και δεν το πιέζω κιόλας απλά το αφήνω όσο μπει...
Οι θήκες στις πόρτες έχουν χαράξει στα πλαϊνά, και από τα μπουκάλια νερού, αλλά και από τις ραφές στα μαλακά τσαντάκια μας!... Το ντουλάπι έχει χαράξει και στα πλαϊνά, από το τσαντάκι στο οποίο έχω όλα τα χαρτιά του αυτοκινήτου, και από το νάυλον τσαντάκι φαρμακείο πρώτης ζήτησης...
Η ειδική θέση του βιβλίου συντήρησης ψηλά μέσα στο ντουλάπι, έχει χαράξει από τη συνθετική εργοστασιακή θήκη του βιβλίου, αν είναι δυνατόν!...
Το πλαστικό χαμηλά στην κολόνα του οδηγού, έχει χαράξει επειδή οδηγώ με το κάθισμα τέρμα πίσω και κάποιες φορές όταν δεν μπορεί να ανοίξει τελείως η πόρτα μπαίνοντας βρίσκω πάνω του... Με τι βρίσκω εκεί; Με τα πουκάμισα που φοράω ριχτά χειμώνα-καλοκαίρι, και το χειμώνα με τα μπουφάν που είναι υφασμάτινα ή άντε συνθετικά τα αδιάβροχα... Διαπίστωσα ότι και θηλιά του τζιν να πιεστεί εκεί μέσα από πουκάμισο, χαράζει...

Δυό φίλοι, ο ένας με Golf κι ο άλλος με Clio, συνομήλικα της C4, τα ίδια αντιμετωπίζουν μέσες-άκρες με τα μυγιάγγιχτα πλαστικά τους.
Άντε τώρα να κοιτάς τι θήκες ή φρου-φρου σκαρφίστηκε και σου έχει ο κατασκευαστής... Κι αν είναι "πίσω" ή "μπροστά" με ότι σου έχει...
Και σιγά τα ωά, που είναι "μπροστά" ο Γερμανός κι ο κάθε Γερμανός με την υπενθύμιση αν πήρες το κινητό πριν βγεις όταν παρκάρεις!
Μισή, και περιττή, δουλειά... Να με έπαιρνε τηλέφωνο να με υπενθυμίσει πριν βγω από το σπίτι και πάω να ξεπαρκάρω να φύγω, να 'λεγα... :P

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Δεκ 2020, 17:47 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
:laugh :laugh :laugh

Λoιπόν Γιάννη. Το εσωτερικό της DS4 είναι σχεδόν όπως όταν την πήρα πριν 6 χρόνια. Δεν έχω καθόλου γρατζουνιες στα πλαστικά . Προσέχω πολύ το εσωτερικό . Δεν έχω παιδιά οπότε το αμάξι έχει γλυτώσει άπω βανδαλισμούς. Μακάρι να είχα βεβαια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Δεκ 2020, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Κι εγώ το προσέχω το αυτοκίνητο, και ούτε εγώ έχω παιδιά, Νίκο.
Αλλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα χάραζαν εσωτερικά οι θήκες και το ντουλάπι ακόμη κι από τις εξογκωμένες επενδεδυμένες ραφές που έχει ένα τσαντάκι ώμου! Ευτυχώς δεν είναι κάτι που φαίνεται αμέσως, εγώ το πρόσεξα κάποια στιγμή καθαρίζοντας την καμπίνα, κι αφού έπεσε εκεί το μάτι μου από πολύ κοντά. Αλλά είναι σπαστικότατο.
Και δεν μιλάμε για τα πλαστικά του ταμπλό και τις επενδύσεις επιφανειών της καμπίνας, που εντάξει, στα σημερινά χάι-τεκ αυτοκίνητα είναι μαλακά εκτός των άλλων και για λόγους ασφαλείας, άρα ευαίσθητα. Μιλάμε για τις εσωτερικές επιφάνειες των αποθηκευτικών τους χώρων και την πλαστική επένδυση της κολόνας που κρύβεται όταν κλείνει η πόρτα, που είναι εξ ορισμού προορισμένες να αντέξουν καταπονήσεις, και για να βρει εκεί μέσα κάπου το σώμα μου πρέπει να έχει γίνει το σούπερ μέγκα τράκο και να ζητάω πάσο από τον Αη-Πέτρο πριν προλάβω να βρω εκεί μέσα...
Όλο το θέμα έγκειται στο ότι κοιτάνε πια οι κατασκευαστές με το μικρότερο δυνατό κόστος κατασκευής να πουλήσουν "ποιότητα" και "πλούτο" μέχρι εκεί που εξαντλούνται η όραση και η αφή, και μαζί, άχρηστες τριτοδευτερεύουσες φαντεζί λειτουργίες μέχρι εκεί που εξαντλείται η (ψιλοκοιμώμενη) κρίση του μέσου αγοραστή. Ούτε λίγο ούτε πολύ, φύκια για μεταξωτές κορδέλες, που λένε...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Δεκ 2020, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Όπως τα λες Γιάννη. Φύκια για μεταξωτές κορδέλες...Τα σύγχρονα αυτοκίνητα για τα εργοστάσια που τα παράγουν είναι ακόμα ένα καταναλωτικό αγαθό με ημερομηνία λήξης, έστω και υψηλής και πολυπλοκης τεχνολογιας το οποίο δεν τους συμφέρει να αντέξει επάνω από 3-5 χρόνια. Το έργο του κάθε αγοραστή-ιδιοκτήτη είναι δύσκολο αν θέλει να διατηρήσει ένα σωστό αυτοκίνητο για τουλάχιστον μια δεκαετία ειδικά σε χώρες σαν τη δική μας οικονομική κατάντια. Όπως είπε και ο Cruiser, πλέον το ένα μεγάλο κομμάτι της αγοράς είναι το leasing. Το άλλο είμαστε εμείς οι παραδοσιακού αγοραστές που ομως πλέον τουλάχιστον στην Ευρώπη και στην Αμερική δεν έχουμε πλέον την οικονομική δύναμη να αγοράζουμε καθε 5 χρονια καινουργιο. Κατ τη γνώμη μου η επιβιωση της αυτοκινητοβιομηχανιας θα ερθει απο το leasing και τις αναδυόμενες οικονομιες του πλανήτη. Βέβαια τωρα υπάρχει και η πανδημια και θα αλλάξουν ακομα πολλά στις καταναλωτικες συνηθειες του κοσμου. Αν μελλοντικα υπάρχουν προγράμματα leasing για όλους και για ολα τα πορτοφολια τοτε ισως και εμεις του τριτου κοσμου θα μπορουσαμε να ονειρευτουμε ενα καινουργιο αυτοκινητο. Μεχρι τοτε προσεχουμε την υγεια μας και τα τετρατροχα μας...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 09:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Παιδιά "ποιοτικά πλαστικά" σημαίνει πιο μαλακό, πιο ευχάριστο στην όψη και την υφή, σημαίνει εν τέλει πιο ακριβό στην κατασκευή του. Αν το "ποιοτικό πλαστικό" για σας σημαίνει "θα επιζήσει πυρηνικού πολέμου", τότε μιλάμε για Niva ή ένα Duster (στην βασική τους έκδοση) που έχουν πλαστικά σαν σωλήνες αποχέτευσης (αλλά μετά μην διαμαρτύρεστε που μοιάζουν και με σωλήνες αποχέτευσης). Παρομοίως, το καλύτερο δέρμα είναι πιο ωραίο και πιο απαλό, αλλά και χαλάει πιο εύκολα και θέλει καλύτερη συντήρηση και δεν είναι για να μπαίνετε με τις γαλότσες και τα φυσεκλίκια από το κυνήγι. Κάθε πράγμα έχει τη χρήση του και τον καιρό του.

Όσο για τα 3-5 χρόνια, παλιότερα οι Ιάπωνες, τώρα οι Κορεάτες αλλά και κάποιες μάρκες (βλέπε Ford) δίνουν 5 και 6 και 8 χρόνια εγγύησης, άρα δεν ισχύει για όλους αυτό. Παρόλα αυτά ναι, στην Ευρώπη αλλά και στις ΗΠΑ τα αυτοκίνητα τα αλλάζουν στα 3,4, άντε 5 χρόνια το πολύ....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 12:51 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Αce πόσο δίκιο έχεις. Δύσκολα τα πράγματα για τις γαλλικές φίρμες. Αντιλαμβάνομαι την αγωνία επιβίωσής τους γιαυτό και καταφεύγουν σε φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Το ανταγωνιστικό περιβάλλον είναι πολύ εχθρικό για τις γαλλικές φίρμες. Φταίει η παλιά κακιά φήμη που τους ακολουθεί και έχει εμπεδωθεί σε μεγάλη μερίδα του καταναλωτικού κοινού και αυτό δεν αλλάζει όσο καλά και φιλότιμα και αν προσπαθήσουν. Πως να ανταγωνιστούν κολοσους όπως οι γερμανικοί, ιαπωνικοί, αμερικανικοί και κορεάτικοι γίγαντες που είναι κατά βάση παγκόσμιοι κατασκευαστές εδώ και πολλά χρόνια με τεράστια κέρδη και μεγάλες προσφορές εγγυήσεων. Προσπαθουν οι γάλλοι να προσφέρουν στυλάτα και σωστά προιοντα αλλα το χανουν συνεχεια ποτε στη μειωση του κοστους (βλ. Citroen), ποτε στην υψηλή τιμολογηση χωρις ουσιαστικο αντικρισμα (βλ. DS , Peugeot) και ετσι δεν κερδιζουν το κοινο. Τους σώσει η μεγάλη εσωτερική τους αγορα μεχρι στιγμης. Να δουμε πως θα παει και η Στελλάντις...Ειδικά οι Κορεάτες τους εχουν πάρει τα βρακιά με εξαιρετικα προιοντα και σε λιγο ακολουθει και η Κινέζικη λαίλαπα...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Μια και μιλάμε γενικώς για το μέλλον της αυτοκινητοβιομηχανίας να πω και εγώ τις προβλέψεις μου (άλλωστε αυτό κάνουν όλοι στο τέλος του χρόνου :D )

Έρχονται τεράστιες αλλαγές τα επόμενα χρόνια λόγω της ηλεκτροκίνησης. Είναι η πρώτη τόσο μεγάλη αλλαγή στη βιομηχανία απο τότε ουσιαστικά που δημιουργήθηκε. Θα δούμε νεες εταιρίες που μέχρι τώρα δεν είχαν σχέση με το αντικείμενο να εμφανίζονται (κάποιες να κυριαρχούν κιόλας) και κάποιες παλιές να μην μπορούν να προσαρμοστούν και να κλείνουν. Σίγουρα θα δούμε εταιρίες ηλεκτρονικών να μπαίνουν στον κλάδο του αυτοκινήτου. Μη σας κάνει εντύπωση αν μέσα στη δεκαετία δούμε google/apple/sony αυτοκίνητα. Και φυσικά δεκάδες νεους Κινέζους κατασκευαστές μερικοί εκ των οποίων πουλάνε ήδη πολλές χιλιάδες στην εσωτερική αγορά αλλά εμείς δεν τους ξέρουμε ακόμα.

Ουσιαστικά δηλαδή θα γίνει το ίδιο που έγινε με τις φωτογραφικές μηχανές όταν άλλαξαν απο φιλμ σε CCD. Κάποιοι θα εξαφανιστούν (π.χ. Minolta) κάποιοι θα συνεχίσουν κανονικά (π.χ. Canon, Nikon) και κάποιοι νέοι θα πάρουν απο το πουθενά μεγάλο μερίδιο (π.χ. Sony, Panasonic).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Η μεγαλυτερη αποτυχια της citroen για τα προιοντα της για εμενα αντικατοπτρίζεται αμεσα στο προφιλ του μεσου κατοχου πια. Είναι μεγαλη αποτυχια και αυτος ο χωρος να κατανταει σιγα σιγα ως ένα νέο 4tforum οπου πολυς κοσμος κατοχος αλλων μαρκών δεν ασχολιοταν με τιποτα ουσιωδες. Μη το παιρνετε προσωπικα,ειλικρινα. Δε το γραφω με κακία. Και σας καταλαβαίνω ολους,ιδιως το Νικο που βγαζει τη πικρια του πια. Ουτε γραφω εδώ για ν αλλαξω το κοσμο :D Το ειπε και ο Γιαννης παραπανω δε καταληγει πουθενα. Και ετσι είναι.
Ποτηροθηκες, μαλακα πλαστικα και μαλακιες. :D Όταν πριν μια δεκαετια το επικεντρο της κουβέντας ηταν κρατημα, φρενα, ανεση/υδροπνευματικη. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Σωστός Χρήστο! Τώρα θα τα βάλουν και στην πρίζα...αλλάζουν οι εποχές πιο γρήγορα από όσο μπορούμε να προλάβουμε... Θεωρητικά η αυτοκίνηση όπως τη γνωρίσαμε έχει ήδη πεθάνει...Αποφάσισε να αφησει στην άκρη το συναισθημα των πρωτων 100 χρονων και να περασει σε μια νεα εποχη απλης χρηστικοτητας ηλεκτροκινητων τετρατροχων...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 18:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Καλησπέρες,
Να ρωτήσω κάτι διαφορετικό. Το καθαριστικό κινητήρα θα μπορούσε να προκαλέσει κάποιο πρόβλημα με τις τσιμούχες; Έβαλα πριν πολύ καιρό και νομίζω ότι έχω δει σαν λάδι στην μέση του κινητήρα αλλά δεν θυμάμαι αν είναι από τότε που μου είχαν ξεχάσει την τάπα μισάνοιχτη στο σέρβις και είχε χυθεί.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
nonos έγραψε:
...Όταν πριν μια δεκαετια το επικεντρο της κουβέντας ηταν κρατημα, φρενα, ανεση/υδροπνευματικη...


Εγώ πάντως ακόμα και τώρα, 50 χρονών, βάσει οδηγοκεντρικότητας :D αγοράζω ακόμα τα αυτοκίνητά μου....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Το προσπαθείς αλλά δε σ' αφήνουν τα παιδιά .. σε μερικά χρονακια θα μπεις πάλι στο σωστό δρόμο.. :D

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Ιαν 2021, 23:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιουν 2020, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5
Καλησπέρα
Έχω C3 και είδα στην οθόνη τις επιλογές "MirrorLink" & "Android Auto" όταν συνδέω το κινητό Android
Το ερώτημα είναι πως το ενεργοποιώ;
Όταν πατάω στο "Android Auto" μου λέει να εγκαταστήσω εφαρμογή στο κινητό. Οταν πάω για εγκατάσταση μου λεει η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στην περιοχή σας.
Τι μπορώ να κάνω;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικές Απορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Ιούλ 2021, 16:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Καλησπέρες.
Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πόσα λίτρα θέλει για βαλβολίνες το χειροκίνητο; 0,94;

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 61 από 62 [ 925 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 58, 59, 60, 61, 62  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΧΑΖΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ/ευθυγραμμιση-αμορτισερ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: kalida
Απαντήσεις: 6
νεο c2 vts ...αποριες
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 102
Τρακάρισμα και απορίες
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Invisible
Απαντήσεις: 18
Αποριες με θερμοκρασια λαδιου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: heiko27
Απαντήσεις: 9
Γενικές αυτοκινητιστικές συζητήσεις.
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Brujo
Απαντήσεις: 11689
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια