Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 02:27 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 18:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Αθήνα
Καλησπερα, ενας φιλος εχει το Corolla στην Κυπρο, δηλαδη με τιμονι στα δεξια, και εδω και 5 μηνες περιπου του αναβει ενα λαμπακι που σε ενα owner's manual του Corolla που βρηκα στο νετ δεν το εχει. Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο το λαμπακι?

Εικόνα

Ευχαριστουμε εκ των προτερων :c4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
Xαμηλη πίεση ελαστικών? :read Το σηματακι δειχνει λάστιχο, μπορει να χαλασαν οι αισθητηρες του ή να άλλαξε ο φίλος σου ζαντες τοτε που δεν έχουν αισθητηρα. Τα ιαπωνικα japan-spec είχαν τρελο εξοπλισμο το δικο μας Primera Camino είχε πληρως αυτοματο κλιματισμο ηλ. αναδιπλουμενους καθρεπτες και ήταν μοντελο 95!!!

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 13 Φεβ 2009, 21:39 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
γιατί δεν πάει απο την αντιπροσωπεία?

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Φεβ 2009, 01:16 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
GeZ έγραψε:
Xαμηλη πίεση ελαστικών? :read Το σηματακι δειχνει λάστιχο, μπορει να χαλασαν οι αισθητηρες του ή να άλλαξε ο φίλος σου ζαντες τοτε που δεν έχουν αισθητηρα. Τα ιαπωνικα japan-spec είχαν τρελο εξοπλισμο το δικο μας Primera Camino είχε πληρως αυτοματο κλιματισμο ηλ. αναδιπλουμενους καθρεπτες και ήταν μοντελο 95!!!

:agree :agree :agree :agree O GeZ, εχει απολυτο δικιο!!!!!! Μαλλον το λαμπακι για την πιεση ελαστικων ειναι. Το εχω δει και εγω καπου.......σε αλλο αυυτοκινητο......
Επειδη εχω και εγω σχεση με Κυπρο, εχω μια αρκετα καλη "ιδεα" για το τι κυκλοφορει εκει. Και δεν φανταζεστε τι. :shift
Εξαλλου οι Ιαπωνες ηταν απο παντα ανθρωποι που γενικα σκευτονται πολυ, αλλα επειδη σκευτονται πολυ οταν δουλευουν, οταν οδηγουν βαριουνται απιστευτα, και ειναι και τελειως απροσεκτοι!!!!!! :lol :lol Πιστεψτε με. Γι αυτο βαζουν τοσα πολλα ηλεκτρικα "μπιχλιμπιδια". Μαλιστα τα Ιαπωνικα που ειναι για την Ιαπωνια, εχουν και ενα "κερατακι" στην αντικρυστη μπροστινη γωνια απο τον οδηγο (δλδ αριστερα) για να ξερουν τα ορια του αυτοκινητου τους και να μην το κοπανανε στο παρκαρισμα!!!! ΚΑι το βαζαν ακομα και σε Starlet, Yaris, κτλ που ειναι σαν παιχνιδια!!!!!! Βαζουν και ενα καθρευτακι συνηθως στα τζιπ στην ιδια μερια με το "κερατακι" για τον ιδιο λογο και για τους ελλιγμους............... :lol :lol
souledge έγραψε:
γιατί δεν πάει απο την αντιπροσωπεία?

Ερωτηση ειναι αυτη???? ΓΙα να μην τον γδυσουν!!!!!!!! Εχουν καλο ονομα οι αντιπροσωπειες στον τομεα αυτο............. :thumb :lol

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Φεβ 2009, 02:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 14 Νοέμ 2008, 21:52
Δημοσιεύσεις: 238
billaras έγραψε:
GeZ έγραψε:
Xαμηλη πίεση ελαστικών? :read Το σηματακι δειχνει λάστιχο, μπορει να χαλασαν οι αισθητηρες του ή να άλλαξε ο φίλος σου ζαντες τοτε που δεν έχουν αισθητηρα. Τα ιαπωνικα japan-spec είχαν τρελο εξοπλισμο το δικο μας Primera Camino είχε πληρως αυτοματο κλιματισμο ηλ. αναδιπλουμενους καθρεπτες και ήταν μοντελο 95!!!

:agree :agree :agree :agree O GeZ, εχει απολυτο δικιο!!!!!! Μαλλον το λαμπακι για την πιεση ελαστικων ειναι. Το εχω δει και εγω καπου.......σε αλλο αυυτοκινητο......
Επειδη εχω και εγω σχεση με Κυπρο, εχω μια αρκετα καλη "ιδεα" για το τι κυκλοφορει εκει. Και δεν φανταζεστε τι. :shift
Εξαλλου οι Ιαπωνες ηταν απο παντα ανθρωποι που γενικα σκευτονται πολυ, αλλα επειδη σκευτονται πολυ οταν δουλευουν, οταν οδηγουν βαριουνται απιστευτα, και ειναι και τελειως απροσεκτοι!!!!!! :lol :lol Πιστεψτε με. Γι αυτο βαζουν τοσα πολλα ηλεκτρικα "μπιχλιμπιδια". Μαλιστα τα Ιαπωνικα που ειναι για την Ιαπωνια, εχουν και ενα "κερατακι" στην αντικρυστη μπροστινη γωνια απο τον οδηγο (δλδ αριστερα) για να ξερουν τα ορια του αυτοκινητου τους και να μην το κοπανανε στο παρκαρισμα!!!! ΚΑι το βαζαν ακομα και σε Starlet, Yaris, κτλ που ειναι σαν παιχνιδια!!!!!! Βαζουν και ενα καθρευτακι συνηθως στα τζιπ στην ιδια μερια με το "κερατακι" για τον ιδιο λογο και για τους ελλιγμους............... :lol :lol Ε να παει και να ρωτησει πληροφοριακα τι λαμπακι ειναι...
souledge έγραψε:
γιατί δεν πάει απο την αντιπροσωπεία?

Ερωτηση ειναι αυτη???? ΓΙα να μην τον γδυσουν!!!!!!!! Εχουν καλο ονομα οι αντιπροσωπειες στον τομεα αυτο............. :thumb :lol


-- Σάβ 14 Φεβ 2009, 02:56 --

spiros έγραψε:
billaras έγραψε:
GeZ έγραψε:
Xαμηλη πίεση ελαστικών? :read Το σηματακι δειχνει λάστιχο, μπορει να χαλασαν οι αισθητηρες του ή να άλλαξε ο φίλος σου ζαντες τοτε που δεν έχουν αισθητηρα. Τα ιαπωνικα japan-spec είχαν τρελο εξοπλισμο το δικο μας Primera Camino είχε πληρως αυτοματο κλιματισμο ηλ. αναδιπλουμενους καθρεπτες και ήταν μοντελο 95!!!

:agree :agree :agree :agree O GeZ, εχει απολυτο δικιο!!!!!! Μαλλον το λαμπακι για την πιεση ελαστικων ειναι. Το εχω δει και εγω καπου.......σε αλλο αυυτοκινητο......
Επειδη εχω και εγω σχεση με Κυπρο, εχω μια αρκετα καλη "ιδεα" για το τι κυκλοφορει εκει. Και δεν φανταζεστε τι. :shift
Εξαλλου οι Ιαπωνες ηταν απο παντα ανθρωποι που γενικα σκευτονται πολυ, αλλα επειδη σκευτονται πολυ οταν δουλευουν, οταν οδηγουν βαριουνται απιστευτα, και ειναι και τελειως απροσεκτοι!!!!!! :lol :lol Πιστεψτε με. Γι αυτο βαζουν τοσα πολλα ηλεκτρικα "μπιχλιμπιδια". Μαλιστα τα Ιαπωνικα που ειναι για την Ιαπωνια, εχουν και ενα "κερατακι" στην αντικρυστη μπροστινη γωνια απο τον οδηγο (δλδ αριστερα) για να ξερουν τα ορια του αυτοκινητου τους και να μην το κοπανανε στο παρκαρισμα!!!! ΚΑι το βαζαν ακομα και σε Starlet, Yaris, κτλ που ειναι σαν παιχνιδια!!!!!! Βαζουν και ενα καθρευτακι συνηθως στα τζιπ στην ιδια μερια με το "κερατακι" για τον ιδιο λογο και για τους ελλιγμους............... :lol :lol Ε να παει και να ρωτησει πληροφοριακα τι λαμπακι ειναι...
souledge έγραψε:
γιατί δεν πάει απο την αντιπροσωπεία?

Ερωτηση ειναι αυτη???? ΓΙα να μην τον γδυσουν!!!!!!!! Εχουν καλο ονομα οι αντιπροσωπειες στον τομεα αυτο............. :thumb :lol

Ε να παει και να ρωτησει πληροφοριακα τι λαμπακι ειναι...

_________________
C'EST GRANDE D'ETRE GREC


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Φεβ 2009, 13:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Αθήνα
Σας ευχαριστουμε ολους.. Οντως υπαρχει ενα θεμα με τα λαστιχα, αλλα ως νεοι οδηγοι δεν το καταλαβαιναμε πως αυτο ειναι το λαμπακι. Ευχαριστουμε και παλι! :c4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 14 Φεβ 2009, 20:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
και εγω την ιδια γνωμη εχω.Καλο θα ηταν ομως να πατε σε συνεργειο...

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 19:06 
Άβαταρ μέλους
heartless έγραψε:
Καλησπερα, ενας φιλος εχει το Corolla στην Κυπρο, δηλαδη με τιμονι στα δεξια, και εδω και 5 μηνες περιπου του αναβει ενα λαμπακι που σε ενα owner's manual του Corolla που βρηκα στο νετ δεν το εχει. Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο το λαμπακι?

Εικόνα

Ευχαριστουμε εκ των προτερων :c4

((( Φιλε μου στο αυτοκινητο μου σημαινει οτι η πιεση των η καποιου ελαστικου ειναι λιγωτερο απο το κανονικο,,π.χ.εχει πατησει καποια προκα( το αυτοκινητο μου ειναι οχι ΤΟΥΟΤΑ ))))).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 01:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Αθήνα
Λυθηκε το προβλημα.. Αφενως εφταιγε η πιεση στα λαστιχα, αφαιτερου ομως οταν ειχε γινει το σερβις κατι ειχε ξεβιδωσει ο μαστορας που ειχε σχεση με τον αισθητηρα. Ε τωρα το ξανατοποθετησε και ολα καλα. Ευχαριστουμε!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 09:08 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
heartless έγραψε:
Λυθηκε το προβλημα.. Αφενως εφταιγε η πιεση στα λαστιχα, αφαιτερου ομως οταν ειχε γινει το σερβις κατι ειχε ξεβιδωσει ο μαστορας που ειχε σχεση με τον αισθητηρα. Ε τωρα το ξανατοποθετησε και ολα καλα. Ευχαριστουμε!

Δλδ ο μαστορας ξεβιδωσε "κατι" το οποιο δεν ηξερε τι κανει και του φανηκε περιεργο??????? :salute :salute ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ!!!!!!! :lol :lol :lol :lol
Φαντασου να σου ξεβιδωσει κανα αισθητηρα ABS και να τρεχεις............. :shift :shift

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιθανο προβλημα σε Toyota Corolla
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Φεβ 2009, 16:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
θεός

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Ηλεκτρολογικο προβλημα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Πρόβλημα σε θέρμανση-ψύξη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
C2 vts προβλημα με το Air Condition
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: Jimmy's
Απαντήσεις: 2
Πολύ σοβαρο πρόβλημα στο C2!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
Πρόβλημα με το ΑΒS του C1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια