Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:34 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 10:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 27 Μαρ 2007, 17:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Aθηνα
ψαχουλευα στο internet, και βρηκα αυτο.

http://www.alibaba.com/product-detail/H ... 17612.html

και το αντιστοιχο γνωστής εταιριας,
https://www.youtube.com/watch?v=UZNw8kEgq7M

αξιζει τον κοπο; καλα δεν συζητω για εγκατασταση μονος μου, ειναι expert level για μενα.

ειδα επισης οτι η citroen βαζει παρομοιο εργοστασιακο συστημα στα νεα της μοντελα.

ακουω γνωμες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Έχεις οθόνη που υποστηρίζει τέτοια συνδεσιμότητα; Κατά τα άλλα, αν υπάρχει ήδη τοποθετημένο από το εργοστάσιο είναι καλό. Αν όχι, ένα σύστημα παρκοραντάρ είναι αρκετό για μένα.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 11:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 27 Μαρ 2007, 17:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Aθηνα
οχι, δεν εχω οθονη, με την προοπτικη εγκαταστασης navigation σκεφτηκα και μια λυση με καμερες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 11:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Το σύστημα είναι υπέροχο, και αν μένεις σε δύσκολη περιοχή απο δυσκολία παρκαρισματος θα βγάλει τα χρήματά του.

Ακόμα κ να υπάρχουν οι ( απαραίτητοι πλέον) αισθητηρες παρκαρίσματος, με την κάμερα κάνεις καλύτερο παρκάρισμα.

Χρειάζεται όμως με το καλημέρα μια οθόνη με επιπλέον είσοδο βίντεο. Αν υπάρχει, καλώς. Αν όχι, ξεφεύγει η τιμή.

Αυτό που δεν κάνει το συγκεκριμένο σύστημα είναι να σε βοηθά στις διασταυρώσεις. Να έχει δλδ δυο επιπλέον κάμερες στις γωνίες του μπροστά προφυλακτήρα. Με το που φτάνεις στη διασταύρωση, βλέπεις τί έρχεται χωρίς να "βγάλεις μούρη".

Το είχα δει σε 7άρα bmw κ σε τελευταίο Volvo κ ήταν πολύ πρακτικό, ειδικά για αυτοκίνητο με μήκος καπό της C5.

Στάλθηκε από το σαβουροκινητό μου με χρήση Tapatalk

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 11:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Jm000VTS έγραψε:
οχι, δεν εχω οθονη, με την προοπτικη εγκαταστασης navigation σκεφτηκα και μια λυση με καμερες.


Μπορείς να κάνεις κ το άλλο: μια μονο καμερουλα πίσω. Φθηνό, κ σε καλύπτει στις περισσότερες περιπτώσεις.

Είχα βάλει στο ψυγείο της δουλειάς, που δεν έχει καν μεσαίο καθρέπτη. 120€ κάμερα συν οθόνη 7", με επιπλέον είσοδο βίντεο. Στη δεύτερη είσοδο συνδέθηκε ενα ραδιοdvd της πλάκας των 60€. Με 200€ εγκαταστάθηκε όλος ο κινεζο-εξοπλισμός κ πλέον:

- βλέπεις τί γίνεται πίσω σου,
- παρκάρεις χωρίς άγχος στο χιλιοστό,
- κάνεις browse τα mp3 στην οθόνη των 7",
- βλέπεις video ή DVD.

Στάλθηκε από το σαβουροκινητό μου με χρήση Tapatalk

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: birdview prking system
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 15 Οκτ 2014, 12:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 27 Μαρ 2007, 17:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: Aθηνα
kobulis έγραψε:
Το σύστημα είναι υπέροχο, και αν μένεις σε δύσκολη περιοχή απο δυσκολία παρκαρισματος θα βγάλει τα χρήματά του.

Ακόμα κ να υπάρχουν οι ( απαραίτητοι πλέον) αισθητηρες παρκαρίσματος, με την κάμερα κάνεις καλύτερο παρκάρισμα.

Χρειάζεται όμως με το καλημέρα μια οθόνη με επιπλέον είσοδο βίντεο. Αν υπάρχει, καλώς. Αν όχι, ξεφεύγει η τιμή.

Αυτό που δεν κάνει το συγκεκριμένο σύστημα είναι να σε βοηθά στις διασταυρώσεις. Να έχει δλδ δυο επιπλέον κάμερες στις γωνίες του μπροστά προφυλακτήρα. Με το που φτάνεις στη διασταύρωση, βλέπεις τί έρχεται χωρίς να "βγάλεις μούρη".

Το είχα δει σε 7άρα bmw κ σε τελευταίο Volvo κ ήταν πολύ πρακτικό, ειδικά για αυτοκίνητο με μήκος καπό της C5.

Στάλθηκε από το σαβουροκινητό μου με χρήση Tapatalk


υπαρχουν και με 2 εξτρα καμερες διασταυροσεως, αν και η c4 δεν εχει και την υπερμακρυα μουρη για να τα χριαστει... στον κινεζο με ενα κοστος γυρω στα €600 μπορει να βρεθει ενα συστημα ποληγησης και να παρεις εξτρα και το παρκοσυστημα... οσον αφορα την χρησημοτητα των καμερών, θεωρω για μενα οτι εινα ενα χρησημο προσων, προχθες το βραδυ κατεβηκα κεντρο αθηνα, στο ξεπαρκαρισμα (παρκαρισμενα και στις 2 μεριες του δρομου) περασα απο το μπροστινο μου κυριολεκτικα στα χιλιοστα, αν δεν ανασηκονωμουν λίγο απο το καθισμα μου για να αλλαξω γωνια θεασης στον καθρεφτη του οδηγου, ωστε να δω χαμηλωτερα, θα ειχα ακουμπησει. Ετσι μου κινησε το ενδιαφερον το συγκεκριμμενο συστημα οπου θμηθηκα πως το ειχα δει και εγω σε bmw, θεωρω οτι μπορει να σε γλυτωσει απο πολλα χαζοχτυπηματα και χαζογρατζουνιες.

Αν προσπερασουμε το ζητημα αναγκαιοτητας ή οχι, το θεμα εγκαταστασης και απο ποιον ειναι πολυ σημαντικο, αφου η διαδικασια εγκαταστασης ειναι εκτεταμενη και εχει αρκετα ξηλωματα, ειδικα η εισοδος καλοδιωσης απο τους καθρεφτες στις πορτες, και απο το μπροστινο μερος.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 6 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

System managment engine faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Manos
Απαντήσεις: 64
Πρόβλημα με πετρέλαίο και depollution system faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: karas
Απαντήσεις: 14
Anti pollution system faulty! Sos
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: ds3_ncl
Απαντήσεις: 56
Depollution system Fault
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: χρηστος K
Απαντήσεις: 25
SYSTEM ENGINE FAULT
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια