Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 27 Απρ 2024, 02:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 27 Απρ 2007, 12:02 
Άβαταρ μέλους
PANOURAMIX έγραψε:
παιδια αν θελετε να βγαλετε αλογα απο τα μοτερ σας εστω και καμια 15αρια την εγγυηση θα πρεπει να την ξεχασετε,δυσκολο να βρεθει αντιπρωσωπος που να μην δει το ελευθερο φιλτρο και την πειραγμενη εξατμιση
ΠΡΟΤΑΣΗ για τους κατοχους C4 1,6.
ο κινητηρας ειναι ιδιος με τις xsara 1,6 οποτε μια value for money επεμβασει θα ηταν η τοποθετηση reprofile εκεντροφορον στις 257 μοιρες που δεν απαιτουν προγραμμα ενα καλο συστημα εξατμισης χωρις τον καταλυτη πανω στην πολλαπλη εξαγωγης και φυσικα ενα καλο φιλτρο,κατα προτιμηση ενα ελευθερο μεσα στο μαμισιο φιλτροκουτι αφου αφαιρεθουν οι πνιχτες.βεβαια θα χρειαστειται και ενα booster στο πεταλι του γκαζιου για να παει το lag περιπατο.ολα αυτα με κοστος καπου στα 900euro και αποδοση περι τους +20hp.


20 άλογα δεν είναι κάπως πολλά για επέμβαση χωρίς αλλαγή προγράμματος; Τόσα περιθώρια έχει το εργοστασιακό; Ή αλλιώς, τόσο πνιγμένο το έχουν;; :mad

Φίλε μου Πανο(υ)ραμίξ, πως μπορούμε να ενημερωθούμε περισσότερο για το.. μαγικό σου φίλτρο;;

Παίζει κανένα link;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 27 Απρ 2007, 16:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Εχω κανει ολα αυτα που λετε + προγραμμα αλλα το κοστος εφτασε τα 2200 ευρω :-?
Δεν θα το ξαναεκανα :s

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Απρ 2007, 18:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Σεπ 2006, 08:17
Δημοσιεύσεις: 110
Τοποθεσία: Larisa
ΣΗΜΕΡΑ θα παω μια βολτα εδω στην εκθεση ΜΕ βελτιομενα εκει θα παρω σιγουρα καπια απαντιση για το πια εταιρια ειναι καλη για χταποδι κτλ και για προγραμμα...οποτε αυριο αν εχει κατι καλο εκει μεσα θα σας πω....

_________________
1.6vts Nos


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 28 Απρ 2007, 19:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:15
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Λαρισα
Κριμα rigma γιατι δεν ρωτας πριν πας καπου και πας οπως λεει και μια παροιμια ξεβ..... στα αγγουρια.Σε μεγαλο απεταωνα πηγες.Επρεπε να ρωτησεις για τον αγγλόπουλο επειδη μια φορα την πατας δευτερη δεν το κανεις αυτο το πραγμα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Απρ 2007, 19:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:40
Δημοσιεύσεις: 51
Τοποθεσία: ΤΡΙΚΑΛΑ/ΘΕΣΣΑΛΙΑ
Παιδιά άμα θέλετε ελατέ και καμιά βόλτα από Τρίκαλα υπάρχει βελτιωτής που ασχολείστε χρόνια με psa group και επίσης με αγωνιστικά όποιος θέλει infos ας μου στείλει και pm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Απρ 2007, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 21:58
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: ΘΗΒΑ
antonios16v έγραψε:
Εχω κανει ολα αυτα που λετε + προγραμμα αλλα το κοστος εφτασε τα 2200 ευρω :-?
Δεν θα το ξαναεκανα :s

1500EURO χωρις προγραμμα μαζι με την εργασια μου και αναλοσιμα.τα τοποθετησα σε xsara 1.6 16v και εδιξε 135hp σε δυναμομετρο της vamag.χωρις καταλυτες και 100αρα βενζινη.cliodriver τους εκεντροφορους του εφτιαξε ο μπουμπης,την εξατμιση ενας εξατμισας εδω στην θηβα την πολαπλη εξαγωγης εγω,το φιλτρο ηταν της apex(air attack) και το booster αγοραστηκε απο τον μπουλεκο.βρες links.

_________________
ΑΜΑΞΙ ΓΡΗΓΟΡΟ,ΜΠΥΡΑ ΚΡΥΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΖΕΣΤΗ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Μάιος 2007, 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 23:57
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ
εγω εστειλα ενα mail στο BURN OUT ρωτωντας τι μπορω να κανω για να παρει το C4 τα πανω του.μου ειπαν ροικη εξελιξη,πιο αγριους εκεντροφορους,φιλτρο ελευθερας η σκουπα και χταποδι με μεσαιο και ελευθερο τελικο.κοστος γυρω στα 2000€ :s και το τουτου θα παρει πολυ τα πανω του :yhoo

_________________
EAT MY DUST


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Μάιος 2007, 08:32 
Άβαταρ μέλους
NO_FEAR-VTS έγραψε:
Κριμα rigma γιατι δεν ρωτας πριν πας καπου και πας οπως λεει και μια παροιμια ξεβ..... στα αγγουρια.Σε μεγαλο απεταωνα πηγες.Επρεπε να ρωτησεις για τον αγγλόπουλο επειδη μια φορα την πατας δευτερη δεν το κανεις αυτο το πραγμα.


Φιλε NO_FEAR-VTS ειμαι 29 ετων και απο τα χερια μου εχουν περασει 4αυτοκινητα ενα εξ αυτων 106rallye(βελτιωμενο 150ps) οτι χρειαζομουνα το επερνα απο αγγλοπουλο χωρις να εχω καποιο προβλημα και με λογικες τιμες,ξεχασα να σου αναφερω οτι ειμαι Μηχανολογος του ΤΕΙ Λαρισας οπως καταλαβαινεις υπαρχουν μηχανολογικες γνωσης,εσυ δεν μας ανεφερες απο που εχεις αποκτησει αυτη την εμπειρια και γνωση να κρινεις και να αξιολογης ,εαν επιτρεπεται με τι ασχολεισαι? τωρα εαν παω ξεβρακωτος στα αγγουρια η σε καποιους ο αγγλοπουλος βαζει τα αγγουρια διοτι το παιζουν παντογνωστες με το αυτοκινητο του μπαμπα δεν με ενδιαφερει.
Εν τελει εσυ τι εχεις φτιαξει στο C4 σου?εχεις τολμησει κατι και απετυχε?

Αυτη την στιγμη εχω δαπανησει 1400€ και εχω εκκεντροφορους,γραναζια,βαρελακι,χταποδι,καταλυτη,sprint booster,τελικο

Ζαντες αλλαξα τον πρωτο τριμηνο επισης το C4 μου απο την αντιπροσωποια βγηκε χαμηλωμενο.Αν θυμαμαι καλα εσυ ουτε ζαντα δεν εχεις αλλαξει.

Τελος δεν παροτρυνω ή αποτρεπω κανεναν,εγω απλα ρωτηθηκα που τα περασα και ανεφερα μονο που τα εβαλα και το κοστος αυτων χωρις να διαφημισω ή δισφημισω καποιον.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Μάιος 2007, 00:41 
Άβαταρ μέλους
Καλισπερα! Εγω πηρα το αγγελουδι μου C4 1.6 vts και το εχω περιπου 6 μηνες και εχω κανει 7450 km.τωρα ξεκιναω και το ανοιγο αλλα θελω more :schraeg !!!!!! τι να κανω να πεταξει λιγο παραπανω???????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Μάιος 2007, 15:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 23:57
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: ΑΧΑΡΝΑΙ
Βαλε φτερα απο f-16 :tong: ,θα πηγαινει.....πετωντας :schraeg :schraeg
υπαρχουν πολλα καλουδια για να βαλεις αρκει να εχεις ορεξη και μεγαλη τσεπη(γεματη ομως οχι αδεια) :inno:

_________________
EAT MY DUST


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Μάιος 2007, 16:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 06 Μάιος 2007, 15:57
Δημοσιεύσεις: 279
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
να κανω και μια ερωτηση , εχει παντα την ιδια επιταχυνση ή τρωει κολληματά?


Sorry , το λεω γιατι αλλες φορες νιωθεις οτι δινει και αλλες οχι


Κώστα χρησιμοποιησε το κουμπάκι "Επεξεργασία" πάνω δεξιά σε κάθε σου πόστ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Μάιος 2007, 16:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:15
Δημοσιεύσεις: 242
Τοποθεσία: Λαρισα
Kατι εχω κανει και εγω στην δικια μου C4 και τωρα ειμαι ετοιμος να κανω και αλλα λογικα αν παει καλα η δουλεια που περιμενω να κατσει και πιστευω οτι αν δεν ειναι ο λαζαρος πρωτος σιγουρα θα ειμαι και δεν μιλαμε για 1400 ευρω αλλα για πολλα παραπανω.Εμενα ειναι το πρωτο αμαξι και στον αγγλοπουλο δεν προκειται να παω ποτε ξανα.Ας ειστε φιλη και αμα θες πες του οτι θες.Το αμαξι εμενα ειδη ειναι μεσα για ενα σχεδιο που δεν πιστυω οτι θα βγει αλλα τον κινητρα θα τον σπασω.Το εχω δηλωσει αυτο.Και ομως εγω σε ξερω φιλε rigma η γιαννη αλλιως.Ενα λεω το αμαξι αυτην την στιγμη δεν μπορει να ανεβει τις μπαρεσ που εχουν για σερβις και θελω και κορκοδειλο για να σηκωθει η γρυλο για να μπουν τα χερια απο κατω..Απλως το θεμα ειναι οτι ο αγγλοπουλος δεν κανει τοσο καλη δουλεια και ειναι και ακριβως.Χταποδι καταλυτη τα εχω με 750 ευροπουλα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Μάιος 2007, 17:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιαν 2007, 21:35
Δημοσιεύσεις: 1404
Τοποθεσία: Λοφος Σκουζε
NO_FEAR-VTS έγραψε:
Kατι εχω κανει και εγω στην δικια μου C4 και τωρα ειμαι ετοιμος να κανω και αλλα λογικα αν παει καλα η δουλεια που περιμενω να κατσει και πιστευω οτι αν δεν ειναι ο λαζαρος πρωτος σιγουρα θα ειμαι και δεν μιλαμε για 1400 ευρω αλλα για πολλα παραπανω.Εμενα ειναι το πρωτο αμαξι και στον αγγλοπουλο δεν προκειται να παω ποτε ξανα.Ας ειστε φιλη και αμα θες πες του οτι θες.Το αμαξι εμενα ειδη ειναι μεσα για ενα σχεδιο που δεν πιστυω οτι θα βγει αλλα τον κινητρα θα τον σπασω.Το εχω δηλωσει αυτο.Και ομως εγω σε ξερω φιλε rigma η γιαννη αλλιως.Ενα λεω το αμαξι αυτην την στιγμη δεν μπορει να ανεβει τις μπαρεσ που εχουν για σερβις και θελω και κορκοδειλο για να σηκωθει η γρυλο για να μπουν τα χερια απο κατω..Απλως το θεμα ειναι οτι ο αγγλοπουλος δεν κανει τοσο καλη δουλεια και ειναι και ακριβως.Χταποδι καταλυτη τα εχω με 750 ευροπουλα.



για να ηρεμησετε και οι δυο λεω εγω και ειστε απο την ιδια πολη αντι να χαιρεστε που εκπροσωπητε τη λαρισα επαξια μεσα στο κλαμπ τσακωνεστε..
ελεος κοιταξτε να βρεθειτε να λυθουν οι παρεξηγησεις.. :rant

_________________
Life is too short to drink cheep beer... cheers mate!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 23 Μάιος 2007, 13:08 
Άβαταρ μέλους
Δεν μαλωνουμε συζηταμε,αν ακουστικα εριστικος με συγχωρειτε.
Απλα δεν μου αρεσει να διαφημιζω ή να δισφημω κανεναν.

NOFEAR πιστευω καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει θεμα κοντρας ή ανταγωνισμου για το ποιος θα φτιαξει καλυτερο C4 μακαρι ολοι μας να ειμαστε ευχαριστημενει με τα πραγματα που σκαλιζουμε και να ανταλλασουμε αποψεις και ιδεες επι αυτων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μάιος 2007, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 17 Σεπ 2006, 01:23
Δημοσιεύσεις: 470
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Πηγα σημερα να ρωτησω τι παιζονται με τα χταποδια και καταλυτες.
Πηγα στην Remus και μου ειπε δεν εσχολειται με αυτο το αυτοκινητο γοατι φοβατε. Μετα πηγα στην BEDA. ΜΕ ειπαν ολα μαζι 900. Αν ειναι δυνατον.....


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 25 [ 373 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΕ ΒΕΛΤΙΩΣΗ?
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 94
Βελτίωση ανάρτησης στο citroen ΑΧ-SAXO
Δ. Συζήτηση: AX
Συγγραφέας: GEMI
Απαντήσεις: 53
Βελτίωση Ήχου Σκάστρας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: ds3_ncl
Απαντήσεις: 16
βελτιωση C3 diesel
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: ΣΠΥΡΟΣ
Απαντήσεις: 121
βελτιωση σε vtr
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: blackvtr
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ