Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 03:08 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ 2012, 10:45
Δημοσιεύσεις: 793
Τοποθεσία: Εδεσσα
Απ' όσο ξέρω, ναι ο επαναπρογραμματισμός είναι αναστρέψιμος. Μάλιστα υπήρξαν περίπτωσεις (από ξένα forum που διαβάζω) όπου κάποιοι πλήρωσαν remap και μετά από update του προγράμματος της ECU από την αντιπροσωπεία, "έχασαν" το remap και αναγκάστηκαν να ξαναπληρώσουν.

_________________
C4 1.6 112ps e-Hdi STT attraction grey shark

Γιάννης

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 17:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
madmak έγραψε:
Ο επαναπρογραμματισμός είναι αναστρέψιμος ; δηλ. άν για οποιονδήποτε λόγο θελήσει κάποιος γίνεται ξανά "μαμά" ;


Ναι, πανεύκολα, με lexia.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 18:04 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
....εγώ πιστεύω ότι όσοι απο μας στοχεύουν στην οικονομία (όπως εγώ), δέν πρέπει να πειραματιστούν σε καμία προσπάθεια βελτίωσης των επιδόσεων.
Για μένα η βελτίωση (τέτοιου είδους... εγκεφαλική :D ) και η αύξηση της κατανάλωσης, πάνε μαζί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
Απορία : Εφ' όσον ο κυβισμός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις (90 & 110) και το μόνο που αλλάζει είναι η τουρμπίνα και η χαρτογράφηση -διορθώστε με άν κάνω λάθος- , εάν η τουρμπίνα παραμείνει η ίδια και μπεί η χαρτογράφηση των 110 ίππων , δεν θα πάρουμε κάτι απο ισχύ και ροπή ; Εκτός εάν η νέα χαρτογράφηση διαχειρίζεται διαφορετικά την τουρμπίνα της έκδοσης των 110 ίππων με αποτέλεσμα να μπερδευτεί η ECU όταν βρεί άλλη τουρμπίνα με δυσάρεστα αποτελέσματα ...
Πάντως όπως είπε και ο Ηλίας "όσοι απο μας στοχεύουν στην οικονομία (όπως εγώ), δέν πρέπει να πειραματιστούν σε καμία προσπάθεια βελτίωσης των επιδόσεων" .
Κάθε ένέργεια έχει και το αντίκρυσμά της ...

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
καταναλωση μετραω καθε φορα που παω στο πρατηριο και γεμιζω με πετρελαιο και απο οσο βλεπω δεν διαφερει απο τις ενδειξεις του trip,
πραγματι θα ηταν ενδιαφερουσα μια μετρηση σε δυναμομετρο για την ροπη και ιπποδυναμη,αλλα θα ειχε νοημα εγκυκλοπαιδικο και μονο γιατι η διαφορα ειναι εμφανεστατη σε ολη την κλιμακα των στροφων , εχω γραψει και ποιο πανω το μοτερ ειναι ποιο γεματο παντου,
τι κανω με το service στα 20000 πειτε μου που αν δεν το αφαιρεσω προσωρινα θα εχω θεμα με την εγγυηση και αυτοι οι χαρτγιακαδες λαμπακι αλλαζεις και χαλασες το σαζμαν σου λενε,
μπορω αραγε να κανω σε οποιοσηποτε συνεργειο ακομη και μη εξουσιοδωτημενο απο τη citroen και να ειμαι εντος εγγυησης αν την χρειαστω?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 20:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
Κανονικά δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση άν κάνεις το σερβις σε οποιοδήποτε συνεργείο θέλεις αρκεί τα ανταλλακτικά που θα χρησιμοποιήσεις να είναι citroen ή να πληρούν τις προδιαγραφές της . Επίσης πρέπει στο βιβλίο συντήρησης να γραφούν αναλυτικά οι εργασίες που έγιναν στα συγκεκριμένα χλμ και σφραγίδα - υπογραφή του τεχνικού .
Αυτά όμως στη θεωρία . Στην πράξη δε νομίζω οτι η citroen θα αναγνωρίσει τίποτα . Εγώ που ρώτησα αν θέλω να βάλω συναγερμό εκτός απο αυτόν που βάζει η citroen μου απάντησαν οτι μόνο τον συγκεκριμένο πρέπει να βάλω και μόνο σε συνεργείο της εταιρείας αλλιώς δεν θα ισχύει η εγγύηση όσον αφορά το ηλεκτρικό σύστημα . Κοινώς πιάστο αυγό και κούρευτο.

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
madmak έγραψε:
Απορία : Εφ' όσον ο κυβισμός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις (90 & 110) και το μόνο που αλλάζει είναι η τουρμπίνα και η χαρτογράφηση -διορθώστε με άν κάνω λάθος- , εάν η τουρμπίνα παραμείνει η ίδια και μπεί η χαρτογράφηση των 110 ίππων , δεν θα πάρουμε κάτι απο ισχύ και ροπή ; Εκτός εάν η νέα χαρτογράφηση διαχειρίζεται διαφορετικά την τουρμπίνα της έκδοσης των 110 ίππων με αποτέλεσμα να μπερδευτεί η ECU όταν βρεί άλλη τουρμπίνα με δυσάρεστα αποτελέσματα ...
Πάντως όπως είπε και ο Ηλίας "όσοι απο μας στοχεύουν στην οικονομία (όπως εγώ), δέν πρέπει να πειραματιστούν σε καμία προσπάθεια βελτίωσης των επιδόσεων" .
Κάθε ένέργεια έχει και το αντίκρυσμά της ...


Μάκη πέρα απο τις τουρμπίνες και τους χάρτες είναι άλλα μοτέρ το ένα 8βάλβιδο το άλλο 16βάλβιδο.
Αλλο πρόγραμμα για το ενα άλλο για το άλλο καμμιά σχέση.

Οσο για το remap δεν είναι τόσο θέμα επιδόσεων απλά απλώνεις περισσότερο το εύρος της ροπής χωρίς να κυνηγάς την απόλυτη ιπποδύναμη. Και εγώ στοχεύω στην οικονομία.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 21:02 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
madmak έγραψε:
Απορία : Εφ' όσον ο κυβισμός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις (90 & 110) και το μόνο που αλλάζει είναι η τουρμπίνα και η χαρτογράφηση -διορθώστε με άν κάνω λάθος- , εάν η τουρμπίνα παραμείνει η ίδια και μπεί η χαρτογράφηση των 110 ίππων , δεν θα πάρουμε κάτι απο ισχύ και ροπή ; Εκτός εάν η νέα χαρτογράφηση διαχειρίζεται διαφορετικά την τουρμπίνα της έκδοσης των 110 ίππων με αποτέλεσμα να μπερδευτεί η ECU όταν βρεί άλλη τουρμπίνα με δυσάρεστα αποτελέσματα ...
Πάντως όπως είπε και ο Ηλίας "όσοι απο μας στοχεύουν στην οικονομία (όπως εγώ), δέν πρέπει να πειραματιστούν σε καμία προσπάθεια βελτίωσης των επιδόσεων" .
Κάθε ένέργεια έχει και το αντίκρυσμά της ...


Δεν έχει καμία σχέση το ένα μοτέρ με το άλλο. 16βάλδιδο το ένα, 8 βάλβιδο το άλλο. Τουρμπίνα μεταβλητής γεωμετρίας το ένα, απλή το άλλο κ.ο.κ.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 21:44 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Μάκη για το θέμα της εγγύησης και της αντιπροσωπείας, δέν είναι τόσο απλό... άν το αυτοκίνητο (χτύπα ξύλο) παρουσιάσει κάτι στην τουρμπίνα που σχετίζεται με το όλο θέμα, είναι λογικό να σου πεί η εταιρία ότι δέν στο καλύπτει, γιατί το εργοστάσιο δέν το έβγαλε έτσι, άρα δέν μπορεί να εγγυηθεί και την καλή του λειτουργία εφ'όσον έχεις "παρέμβει" στο σύστημα.
Το να τους πάς όμως λάδια ίδιων προδιαγραφών με τις οδηγίες του κατασκευαστή απλά να μήν είναι η ίδια μάρκα, τότε ναί... θεωρώ ότι υπερβάλλουν να μήν τα δέχονται.

Αναρωτιέμαι όμως εάν έβαζε τον παράλληλο της πεζώ, εάν εκεί δέν θα υπήρχε πρόβλημα εάν το πήγαινε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο πεζώ-σιτροέν... :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 21:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
diesoulas έγραψε:
Μάκη για το θέμα της εγγύησης και της αντιπροσωπείας, δέν είναι τόσο απλό... άν το αυτοκίνητο (χτύπα ξύλο) παρουσιάσει κάτι στην τουρμπίνα που σχετίζεται με το όλο θέμα, είναι λογικό να σου πεί η εταιρία ότι δέν στο καλύπτει, γιατί το εργοστάσιο δέν το έβγαλε έτσι, άρα δέν μπορεί να εγγυηθεί και την καλή του λειτουργία εφ'όσον έχεις "παρέμβει" στο σύστημα.
Το να τους πάς όμως λάδια ίδιων προδιαγραφών με τις οδηγίες του κατασκευαστή απλά να μήν είναι η ίδια μάρκα, τότε ναί... θεωρώ ότι υπερβάλλουν να μήν τα δέχονται.

Αναρωτιέμαι όμως εάν έβαζε τον παράλληλο της πεζώ, εάν εκεί δέν θα υπήρχε πρόβλημα εάν το πήγαινε σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο πεζώ-σιτροέν... :hmm


Περίπλοκες καταστάσεις ...
Λύνονται όμως όλα με το τέλος της εγγύησης :D

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 21:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
:agree ...κι εγώ ...χεσ___νη την έχω! :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
valero έγραψε:
καταναλωση μετραω καθε φορα που παω στο πρατηριο και γεμιζω με πετρελαιο και απο οσο βλεπω δεν διαφερει απο τις ενδειξεις του trip,
πραγματι θα ηταν ενδιαφερουσα μια μετρηση σε δυναμομετρο για την ροπη και ιπποδυναμη,αλλα θα ειχε νοημα εγκυκλοπαιδικο και μονο γιατι η διαφορα ειναι εμφανεστατη σε ολη την κλιμακα των στροφων , εχω γραψει και ποιο πανω το μοτερ ειναι ποιο γεματο παντου,
τι κανω με το service στα 20000 πειτε μου που αν δεν το αφαιρεσω προσωρινα θα εχω θεμα με την εγγυηση και αυτοι οι χαρτγιακαδες λαμπακι αλλαζεις και χαλασες το σαζμαν σου λενε,
μπορω αραγε να κανω σε οποιοσηποτε συνεργειο ακομη και μη εξουσιοδωτημενο απο τη citroen και να ειμαι εντος εγγυησης αν την χρειαστω?



Το θέμα της εγγύησης,έχει αναφερθεί σε άλλα πόστ.
Υπάρχει νόμος της Ε.Ε,που το λέει ξεκάθαρα......
Απλά διαβάστε τον,για να μην σας κάνουν τους έξυπνους,στη δική σας ιδιοκτησία.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 27 Νοέμ 2012, 22:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Πράκτορας έγραψε:
madmak έγραψε:
Απορία : Εφ' όσον ο κυβισμός είναι ίδιος και στις 2 εκδόσεις (90 & 110) και το μόνο που αλλάζει είναι η τουρμπίνα και η χαρτογράφηση -διορθώστε με άν κάνω λάθος- , εάν η τουρμπίνα παραμείνει η ίδια και μπεί η χαρτογράφηση των 110 ίππων , δεν θα πάρουμε κάτι απο ισχύ και ροπή ; Εκτός εάν η νέα χαρτογράφηση διαχειρίζεται διαφορετικά την τουρμπίνα της έκδοσης των 110 ίππων με αποτέλεσμα να μπερδευτεί η ECU όταν βρεί άλλη τουρμπίνα με δυσάρεστα αποτελέσματα ...
Πάντως όπως είπε και ο Ηλίας "όσοι απο μας στοχεύουν στην οικονομία (όπως εγώ), δέν πρέπει να πειραματιστούν σε καμία προσπάθεια βελτίωσης των επιδόσεων" .
Κάθε ένέργεια έχει και το αντίκρυσμά της ...


Δεν έχει καμία σχέση το ένα μοτέρ με το άλλο. 16βάλδιδο το ένα, 8 βάλβιδο το άλλο. Τουρμπίνα μεταβλητής γεωμετρίας το ένα, απλή το άλλο κ.ο.κ.


Πολύ σωστά!
Αλλά ακόμα και το ίδιο μοτέρ να ήταν, πάλι υπάρχει κίνδυνος ενδιάμεσα να έχουν γίνει κάποιες μικροαλλαγές στο hardware, που συνοδεύονται από μικροαλλαγές στο software.

Για αυτό το λόγο, ΔΕΝ κάνουμε πειράματα!

Όσον αφορά τη βελτίωση του χάρτη ψεκασμού, υπάρχει η δυνατότητα να ζητήσεις από τον βελτιωτή αυτά ακριβώς που θέλεις. Άλλος θέλει να στροφάρει περισσότερο και να αποδίδει παραπάνω άλογα ανεξαρτήτως κατανάλωσης, άλλος ζητάει περισσότερη ροπή χαμηλά ή μεσαία, άλλος θέλει μικρότερη κατανάλωση και ας είναι ψόφιο, κλπ

Για το HDI της δουλειάς, βρήκα τον χάρτη από γνωστό που τον είχε αγοράσει από εδώ: http://www.hdi-tuning.co.uk/

H διαδικασία είναι απλή. Αγοράζεις ένα κινεζοκαλώδιο OBD->USB που το μόνο που κάνει είναι να διαβάζει κ να γράφει την ecu, κάτι φθηνό όπως το παρακάτω.
http://www.ebay.com/itm/Galletto-1260-E ... 67&vxp=mtr

Αφού κάνεις backup τον υπάρχοντα χάρτη, τον στέλνεις με μέηλ στον Άγγλο, του στέλνεις και 75 λίρες (περίπου 100ευρώ), του περιγράφεις τί θέλεις πάνω-κάτω, και σου στέλνει με μέηλ τον βελτιωμένο χάρτη που περνάς στην ecu.

Σε περίπτωση βόλτας στην αντιπροσωπεία, επαναφέρεις τον προηγούμενο χάρτη πριν πας, ή/και ξαναπερνάς τον βελτιωμένο αν έγιναν κάποιες αλλαγές. Ούτε 2-3 λεπτά υπόθεση δεν είναι.

Συνολικό κόστος του upgrade 120 ευρώ.
Απλά δεν ξέρω αν κ κατά πόσο ο Άγγλος ασχολείται με hdi τελευταίας εσοδείας.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μάιος 2014, 10:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 28 Μάιος 2013, 19:22
Δημοσιεύσεις: 1563
Τοποθεσία: Κιάτο Κορινθίας
Εικόνες: 0
Παιδιά τι έγινε με τα προγράμματα έχουμε κάποιο νέο. Καταναλώσεις-επιδόσεις - βλάβες
κάποιος άλλος που έβαλε. Γενικά νέα τώρα που έστρωσαν τα σκάφη μας.

_________________
C3 1.6 e-hdi Eco Chic
http://stergiopoulosmeat.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Μάιος 2014, 10:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 28 Μάιος 2013, 19:22
Δημοσιεύσεις: 1563
Τοποθεσία: Κιάτο Κορινθίας
Εικόνες: 0
Το ίδιο ισχύει και για τα c3.

_________________
C3 1.6 e-hdi Eco Chic
http://stergiopoulosmeat.gr


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 50 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Βελτιωση Xsara 1.6
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 181
Προβλημα και βελτιωση...
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: antonisss
Απαντήσεις: 2
βελτίωση c4 vts 2.0i
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: dimitrisc4vts
Απαντήσεις: 68
DS3 1.6 THP - Βελτίωση πρώτου σταδίου από Etuners
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις DS3
Συγγραφέας: salex
Απαντήσεις: 212
ΒΕΛΤΙΩΣΗ SENSODRIVE ΝΑΙ Η ΟΧΙ???
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ