Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Μοντέλα  »  Saxo  »  Βελτιώσεις Saxo


[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 10:16 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 18:48
Δημοσιεύσεις: 155
Τοποθεσία: ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Διαβαζω τοσες μερες τα ποστ και δεδομενου οτι εβαλα ενα φθηνο και επικινδυνο προγραμμα, λογω αντιγραφης, "PS", να πω και την δικη μου αποψη...Το προγραμμα δεν διαφερει σε τπτ απο ενα γνησιο εγκεφαλο απο τους τελευταιους... Εχει τις βενζινουλες του, την αρρυθμια του, τον κοφτη 7800 και το μονο μειονεκτημα του ειναι οτι θελει τα εκκεντρακια του να γινουν σετ :tong: ...Η δυναμη αυξηθηκε σε ολο το φασμα των στροφων και το αμαξι σκυλιαζει και ας εχει μαμα εκκεντρα... Δε με νοιαζει αν ειναι κονσερβα,αντιγραφη κτλ...Χτες το βραδυ εραψα 2 RX8, ενα challenge και ενα Cosmos, και ενα CRX VTI με την αντιγραφη μου... Οι δυσπιστοι ας βαλουν προγραμμα 1ου σταδιου και ας περιμενουν παππαδες να τους ευλογησουν...

Υ.Γ.: Το προγραμμα αγοραστηκε απο ενα παλικαρι που το εχει κοπιαρει και ουδεμια διαφημιση εχω σκοπο να κανω. Αυτο για να αποφευχθουν οι παρεξηγησεις...Απλα καταθετω τις εντυπωσεις μου...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 19:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:02
Δημοσιεύσεις: 1625
Τοποθεσία: VOLOS
υπαρχουν και αντιγραφες που δεν παρουσιαζουν προβληματα. υπαρχουν ομως και αντιγραφες που βγαζουν προβληματα και διστυχως για εμας δεν μπορει κανεις να το αμφισβητισει...

_________________
C4 2.0 VTS 223ps


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 19:56 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
όταν γίνετε μια αντιγραφή τα δεδομένα που υπάρχουν στην μια μνημη θα μπουν και στην άλλη δεν υπάρχει περίπτωση στον δρόμο να αλλάξει τίποτα εκτός και αν αυτός που κάνει την αντιγραφή βάλει το χεράκι του και αλλάξει τα δεδομένα τότε ναι δεν θα είναι πρόγραμμα της PS αλλά του Μήτσου και μπορεί να μην μπορεί να πάρει καν μπρος
αν κάνετε υπομονή σύντομα θα έχω programer λόγο της δουλειάς μου και θα μπορεσουμε να κάνουμε αντιγραφές

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 21:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
kane χωρις να εχω μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου με προυπηρεσια 7 χρονια στην auto sport s.a και konstantiou A.E ξερω πολυ καλα τι μου γινετε.Εχω μπει στο 80% των συνεργειων ,βουλκανιζατερ και μαντραδων της Αττικης.Ποτε δεν ακουσα κανενα μαστορακο εκτος απο τον κουμπαρο μου που ακουει στο ονομα Ντεκας.Οσο για τα περιοδικα κλπ εκει οταν καποιος πληρωνει γραφουν οτι θελει ο πελατης.Το εχω κανει παρα πολλες φορες σε πολλα περιοδικα.

Παιδια δεν καταλαβατε κατι.Δεν κατακρινω την αντιγραφη.Λεω οτι ΘΑ ΕΒΑΖΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ 1000% ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ AYTH ΠΟΥ ΘΕΛΩ,και οχι αυτη που θελει ο καθε μαστορακος να μου πλασαρει για peugeot sport.

Οσο για τα πιατελα εννοειτε οτι θα ειναι φτιαχτα και οχι peugeot sport γιατι πολυ απλα δεν εχω λ7 να πεταξω για την συγκεκριμενη αγορα.Αν ειχα λ7 θα επερνα τα γνησια.Καποιο κερδος δεν θα ειχα απλα θα γουσταρα να ειναι τα γνησια.

georgio3gr Καταρχας χερομαι που πατησες τα rx8 γιατι την εχουν δει πολυ.Δεν ειναι και κατορθωμα ομως.Τα συγκεκριμενα αυτοκινητα ξερουμε ολοι που ασχολουμαστε με κοντρες οτι θελουν δήλωση του νομου 105 για να μαζεψουν χιλιομετρα.Οσο για τα crx δεν θα κανω σχολιο γιατι με σαπηλες δεν ασχολουμε.
:thumbup

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 22:11 
Άβαταρ μέλους
Καλο θα ειναι να μην λεμε λογια του αερα.....γιατι ετσι ακουσα,ετσι μου ειπαν κτλ....
Εχει κανεις σας ψαξει αν οταν αγοραζεις ενα PS εγκεφαλο τι διαφορα εχει με το τσιπακι PS????
καμια...
Ο εγκεφαλος ειναι ο ιδιος που εχουμε ολοι μας...
απλα αντι για το μαμα προγραμμα στο τσιπακι αυτο η PS εχει περασει το βελτιωμενο.....

Λοιπον εμεις τα <<μαστορακια>>..οπως λετε εδω μεσα..τι απλο καναμε?????
Πηραμε το τσιπακι του εγκεφαλου αυτου και το αντιγραψαμε....
και το δινουμε σε τοσο χαμηλη τιμη...
Δεν ειναι κατι το εξοπραγματικο....
Οι προγραμματιστες οι γνωστοι οταν τους λες βαλε μου PS σου λενε βεβαιως....300 ευρω....
και στην ουσια εχουν κανει το ιδιο ακριβως πραγμα.....
Ε οποιος θελει πληρωνει 300 οποιος δεν θελει πληρωνει 80....
για το ιδιο ακριβος πραγμα.....

Ειναι δουλεμενο και δοκιμασμενο απο παρα πολλους και δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Οσο για μεταχειρησμενα προγραμματα και αυτα ειναι σαχλαμαρες...
τι παθαινει το τσιπακι το μεταχειρησμενο...
ολοκληρωμενο ειναι ρε παιδια....
δεν εχει ημερομηνια ληξης.....

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ.......
Τι ειναι ποιο καλο τα μεταχειρησμενα πιστονια που φθηρονται καθε μερα ή το ολοκλρωμενο που δεν παθαινει τιποτα....

Οποιος θελει παντως...μπορει να μου πει να κανουμε δοκιμη και να δει πως δουλευει και οτι ουτε μετα απο μια μερα χαλαει το προγραμμα ουτε μετα απο 100χρονια....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 22:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 18 Μαρ 2007, 21:25
Δημοσιεύσεις: 109
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
ΕΠΙΣΗΜΟΣ έγραψε:
φιλε kane μιλας για ενα συγκεκριμενο ανταλακτικο... πες μας ομως, τι γινεται με τα ηλεκτρικα και ηλεκτρονικα μερη; θα εμπιστευοσουν την αγορα τους απο οπουδηποτε;


Εξηγησε μου λίγο τι εννοείς...Εαν καταλαβα τι εννοείς,φυσικα αν καποιο ηλεκτρονικό μερος ειχε παθει βλάβη θα αγόραζα είτε το γνησιο,είτε κάποια πιστή αντιγραφή,εαν και εφοσον υπήρχε...
Παράδειγμα σας φερνω με τον αισθητηρα λ.Υπαρχει ο γνησιος,μπος νομιζω,ο οποιος ειναι μεν "γρηγορος",αλλά φθείρεται πανευκολα.
Υπαρχει και αλλης μαρκας ο οποιος ειναι μεν πιο "αργος" αλλά εχει μεγαλύτερη αντοχή και ειναι και φθηνότερος...
Ειναι θέμα τσέπης,αλλά στα ηλεκτρονικα μερη τετοιο τύπου μπαίνει και ο παραγοντας ποιότητα...

_________________
Α/6...τοσο κοντά κι ομως τοσο μακρια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 22:50 
Άβαταρ μέλους
παντως το ολοκληρωμενο (το τσιπακι δηλ) ειναι ιδιας μαρκας ιδια ποιοτητας με το μαμα.....
δεν αλλαζει τιποτα σε αυτο.....
αν παθαινει κατι το μαμα..τοτε παθαινει και αυτο...
αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση!!

Μια χαρα σας τα ειπε και ο kane....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 23:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
saxakias13 έγραψε:
Καλο θα ειναι να μην λεμε λογια του αερα.....γιατι ετσι ακουσα,ετσι μου ειπαν κτλ....
Εχει κανεις σας ψαξει αν οταν αγοραζεις ενα PS εγκεφαλο τι διαφορα εχει με το τσιπακι PS????
καμια...
Ο εγκεφαλος ειναι ο ιδιος που εχουμε ολοι μας...
απλα αντι για το μαμα προγραμμα στο τσιπακι αυτο η PS εχει περασει το βελτιωμενο.....

Λοιπον εμεις τα <<μαστορακια>>..οπως λετε εδω μεσα..τι απλο καναμε?????
Πηραμε το τσιπακι του εγκεφαλου αυτου και το αντιγραψαμε....
και το δινουμε σε τοσο χαμηλη τιμη...
Δεν ειναι κατι το εξοπραγματικο....
Οι προγραμματιστες οι γνωστοι οταν τους λες βαλε μου PS σου λενε βεβαιως....300 ευρω....
και στην ουσια εχουν κανει το ιδιο ακριβως πραγμα.....
Ε οποιος θελει πληρωνει 300 οποιος δεν θελει πληρωνει 80....
για το ιδιο ακριβος πραγμα.....

Ειναι δουλεμενο και δοκιμασμενο απο παρα πολλους και δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Οσο για μεταχειρησμενα προγραμματα και αυτα ειναι σαχλαμαρες...
τι παθαινει το τσιπακι το μεταχειρησμενο...
ολοκληρωμενο ειναι ρε παιδια....
δεν εχει ημερομηνια ληξης.....

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ.......
Τι ειναι ποιο καλο τα μεταχειρησμενα πιστονια που φθηρονται καθε μερα ή το ολοκλρωμενο που δεν παθαινει τιποτα....

Οποιος θελει παντως...μπορει να μου πει να κανουμε δοκιμη και να δει πως δουλευει και οτι ουτε μετα απο μια μερα χαλαει το προγραμμα ουτε μετα απο 100χρονια....


Χαλαρωσε λιγο γιατι σε βλεπω καπως επιθετικο και δεν υπαρχει λογος.Διαβασε καλα τα προηγουμενο ποστ που εκανα και ισως καταλαβεις τι λεω.

Θα το ξαναπω αλλη μια φορα οσο πι ο απλα και οσο πιο Ελληνικα μπορω.

Παω σε ενα μαστορα ή μαστορακο ή τον πιο επωνυμο βελτιωτη ο οποιος μου λεει οτι εχει αντιγραφη το προγραμμα peugeot sport.Δινω οπως λες απο 80 εως 300 ευρω.Μου βαζει λοιπον αυτος ενα προγραμμα το οποιο δεν ειναι peugeot sport απλα αυτος το πουλαει για peugeot sport πολυ απλα για να το εμπιστευτει ο κοσμος ,να χρησιμοποιηση μια εταιρια κολοσο και φυσικα να βγαλει λ7.Οι πιο πολυ οπως και εγω δεν θα καταλαβουμε απο την αρχη και ισως μερικοι να μην καταλαβουν καθολου οτι το προγραμμα δεν ειναι πeugeot sport και ειναι κονσερβα ή ειναι οι χαζο πατεντες του καθε μαστορακου.Δεν ειναι λοιπον βλακεια ο καθε αχρηστος να πλουτιζει απο εμας ενω μας εξαπατα και λεει ψεματα?Επειδης γνωριζετε οτι πολα αυτοκινητα εχουν σπασει λογο προγραματος.

ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PEUGEOT SPORT ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΗΜΟΥΝ 1000% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ TO ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΙΝΑΙ PEUGEOT SPORT.

Παιδια εκει εξω υπαρχουν δεκαδες τυποι που κανουν αυτη την απατεωνια,υπαρχουν δεκαδες τυποι που βαφουν ελατηρια και τα πουλανε για επωνημα,υπαρχουν δεκαδες τυποι που βαφουν τα bilstein τα μαυρα που ειναι βουλγαρικα και τα πουλανε για κιτρινα sport που ειναι Γερμανικα.Τα εζησα τα ζω και τα βλεπω απο πολυ επωνημα συνεργεια.

Βασικα μου ετυχε και εμενα μια στραβη στα τοσα χρονια απο ανθρωπο που ημουν σιγουρος 1000000%.

saxakias13 έγραψε:
Λοιπον εμεις τα <<μαστορακια>>..οπως λετε εδω μεσα..τι απλο καναμε?????


Εσεις τα μαστορακια?Ποιος ειπε για εσας τα μαστορακια και ποιος ειναι μαστορακι?Εχεις συνεργειο καπου?
Εδω μεσα καλος η κακος ειναι το GreekCitroenClub

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Μάιος 2008, 23:45 
Άβαταρ μέλους
SoCrazy έγραψε:
saxakias13 έγραψε:
Καλο θα ειναι να μην λεμε λογια του αερα.....γιατι ετσι ακουσα,ετσι μου ειπαν κτλ....
Εχει κανεις σας ψαξει αν οταν αγοραζεις ενα PS εγκεφαλο τι διαφορα εχει με το τσιπακι PS????
καμια...
Ο εγκεφαλος ειναι ο ιδιος που εχουμε ολοι μας...
απλα αντι για το μαμα προγραμμα στο τσιπακι αυτο η PS εχει περασει το βελτιωμενο.....

Λοιπον εμεις τα <<μαστορακια>>..οπως λετε εδω μεσα..τι απλο καναμε?????
Πηραμε το τσιπακι του εγκεφαλου αυτου και το αντιγραψαμε....
και το δινουμε σε τοσο χαμηλη τιμη...
Δεν ειναι κατι το εξοπραγματικο....
Οι προγραμματιστες οι γνωστοι οταν τους λες βαλε μου PS σου λενε βεβαιως....300 ευρω....
και στην ουσια εχουν κανει το ιδιο ακριβως πραγμα.....
Ε οποιος θελει πληρωνει 300 οποιος δεν θελει πληρωνει 80....
για το ιδιο ακριβος πραγμα.....

Ειναι δουλεμενο και δοκιμασμενο απο παρα πολλους και δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Οσο για μεταχειρησμενα προγραμματα και αυτα ειναι σαχλαμαρες...
τι παθαινει το τσιπακι το μεταχειρησμενο...
ολοκληρωμενο ειναι ρε παιδια....
δεν εχει ημερομηνια ληξης.....

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΜΕΝΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ.......
Τι ειναι ποιο καλο τα μεταχειρησμενα πιστονια που φθηρονται καθε μερα ή το ολοκλρωμενο που δεν παθαινει τιποτα....

Οποιος θελει παντως...μπορει να μου πει να κανουμε δοκιμη και να δει πως δουλευει και οτι ουτε μετα απο μια μερα χαλαει το προγραμμα ουτε μετα απο 100χρονια....


Χαλαρωσε λιγο γιατι σε βλεπω καπως επιθετικο και δεν υπαρχει λογος.Διαβασε καλα τα προηγουμενο ποστ που εκανα και ισως καταλαβεις τι λεω.

Θα το ξαναπω αλλη μια φορα οσο πι ο απλα και οσο πιο Ελληνικα μπορω.

Παω σε ενα μαστορα ή μαστορακο ή τον πιο επωνυμο βελτιωτη ο οποιος μου λεει οτι εχει αντιγραφη το προγραμμα peugeot sport.Δινω οπως λες απο 80 εως 300 ευρω.Μου βαζει λοιπον αυτος ενα προγραμμα το οποιο δεν ειναι peugeot sport απλα αυτος το πουλαει για peugeot sport πολυ απλα για να το εμπιστευτει ο κοσμος ,να χρησιμοποιηση μια εταιρια κολοσο και φυσικα να βγαλει λ7.Οι πιο πολυ οπως και εγω δεν θα καταλαβουμε απο την αρχη και ισως μερικοι να μην καταλαβουν καθολου οτι το προγραμμα δεν ειναι πeugeot sport και ειναι κονσερβα ή ειναι οι χαζο πατεντες του καθε μαστορακου.Δεν ειναι λοιπον βλακεια ο καθε αχρηστος να πλουτιζει απο εμας ενω μας εξαπατα και λεει ψεματα?Επειδης γνωριζετε οτι πολα αυτοκινητα εχουν σπασει λογο προγραματος.

ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ PEUGEOT SPORT ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΗΜΟΥΝ 1000% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ TO ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΕΙΝΑΙ PEUGEOT SPORT.

Παιδια εκει εξω υπαρχουν δεκαδες τυποι που κανουν αυτη την απατεωνια,υπαρχουν δεκαδες τυποι που βαφουν ελατηρια και τα πουλανε για επωνημα,υπαρχουν δεκαδες τυποι που βαφουν τα bilstein τα μαυρα που ειναι βουλγαρικα και τα πουλανε για κιτρινα sport που ειναι Γερμανικα.Τα εζησα τα ζω και τα βλεπω απο πολυ επωνημα συνεργεια.

Βασικα μου ετυχε και εμενα μια στραβη στα τοσα χρονια απο ανθρωπο που ημουν σιγουρος 1000000%.

saxakias13 έγραψε:
Λοιπον εμεις τα <<μαστορακια>>..οπως λετε εδω μεσα..τι απλο καναμε?????


Εσεις τα μαστορακια?Ποιος ειπε για εσας τα μαστορακια και ποιος ειναι μαστορακι?Εχεις συνεργειο καπου?
Εδω μεσα καλος η κακος ειναι το GreekCitroenClub


φιλε μου εσυ εισαι επιθετικος.....
εγω καθολου.....

εσυ αρχισες να μιλας για μαστορακια και να υποτιμας.....οσους εχουν ασχοληθει με αυτο...

οσο για το αν εχω συνεργειο πειδη το εχει ξαναρωτησει σου ειπα οχι...
αν θες ξαναρωτα.....
φοιτητης ηλεκτρονικος ειμαι που εχω ασχοληθει με το πραγμα και ξερω 5 πραγματα....τα βασικα....
τιποτα παραπνω....

Το οτι ειναι citroenclub το ξερω...δεν καταλαβαινω ποιος ειπε το αντιθετο και το τονιζεις.....

Φιλε αν ηταν ετσι για ολα πρεπει να μην αγοραζουμε τιποτα....
Εδω ειμαστε ολοι ιδιοι και εχουμε το ιδιο σκεπτικο....
ποιος ο λογος να πλασαρηστει ενα προγραμμα που δεν ειναι το ταδε...
αμα γινει κατι δεν θα γινω ρεζιλι?
δεν θα με βρουν και θα μου πετανε ντοματες;;


ειπα σε οποιον εχει καποιους ενδιασμους μπορει να κανει δοκιμη....να δει μονος του.

τελοσπαντων δεν ειναι σωστο οι τσακωμοι...
εχουμε διαφορετικες αποψεις...
πιο πολυ διαφωνησα στο οτι ειναι μουφα η αντιγραφη PS και οχι ιδια με αυτη που υπαρχει κανονικα για αυτο και εγραψα....

τωρα στο οτι υπαρχουν απατεωνες υπαρχουν σε ολους τους κλαδους...και παντου...
καποιος θα υπαρχει και σε αυτον τον τομεα....
αλλα για αυτο ψαχνομαστε και δεν παμε καπου με κλειστα τα ματια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Μάιος 2008, 00:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εγω δεν ειπα τιποτα προσωπικά για εσενα.Ουτε μαστορακο σε ειπα ουτε απατεωνα.Εγω μιλησα γενικα τι παιζει στην αγορα.Σαν ηλεκτρονικος ξερεις ποσα ευκολα ειναι καποια πραγματα που για αλλους φενονται βουνο.

Εγω πολυ απλα ειπα πως δεν θα αγοραζα μια αντιγραφη απο οποιονδηποτε.

Εχω ασχοληθει χρονια πολλα με αντιγραφες σε τσιπακια playstation.Οταν λοιπον βγηκε το mesiah τσιπακι playstation 2 που ηταν και ειναι το καλητερο του κοσμου καπιοι απατεωνες εδω στην ελλαδα εβρισκαν ενα οποιοδηποτε software και το πουλαγαν για messiah και εκαναν τοποθετηση με 50 ευρω ενω ολοι οι υπολοιποι το βαζαμε με 100+ μια εποχη.

Ετσι λοιπον δημιουργηθηκε μεγαλο προβλημα λειτουργιας σε χιλιαδες playstation στην Ελλαδα και σε ολο τον κοσμο με αποτελεσμα ο κοσμος που δεν ηξερε να νομιζει οτι αν βαλει τσιπακι στο playstation θα χαλασει.Με αποτελεσμα καπιοι να μη βαζουν και για να κερδισουμε κοσμο να ριχνουμε τιμες.

Αυτο δεν εχει καμια σχεση με τα αυτοκινητα απλα σου εδωσα ενα παραδειγμα για πιο λογο ειμαι δύσπιστος με το θεμα ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ.Δεν εχω κατι πρωσοπικα μαζι σου

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Μάιος 2008, 00:28 
Άβαταρ μέλους
οκ φιλε μου δεν υπαρχει προβλημα ουτε απο την μερια μου....

Καταλαβα τι λες και καλο ειναι να ειμαστε λιγο δυσπιστοι..
αν ομως ψαξουμε λιγο ρωτησουμε-μας συστησουν τοτε πιστευω πως μπορουμε να κερδισουμε χρημα και ποιοτητα και να μεινουμε ευχαριστημενοι!!

Εδω ειναι ενα κλαμπ οπου ολλοι μα εχουμε αγαπη στο αυτοκινητο.....
Ειναι λοιπον βλακεια να προσπαθησει καποιος να κοροιδεψει τον αλλον γιατι στην ουσια το ιδιο θα συμβει και σε αυτον σε λιγο καιρο αν αρχισουν ολοι να λειτουργουν ετσι....

τεσπα παιδια....
μια χαρα ολα :thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Μάιος 2008, 00:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μαρ 2011, 10:04
Δημοσιεύσεις: 2781
Τοποθεσία: MAKRIA POLU MAKRIA
Το ότι κάποιος μπορεί να πλασάρει ένα πρόγραμμα που βρήκε οπουδήποτε σαν PS είναι τρομερά εύκολο και ακόμα μπροστά στα μάτια σου να κάνει την αντιγραφή ότι θέλει μπορεί να σε βάλει μέσα
Με αυτό το σκεπτικό λέει ο socrazy ότι δεν εμπιστεύεται κανέναν για αντιγραφή μπορεί να λένε ότι είναι αντιγραφή αλλά να είναι ένα πρόγραμμα με πιο μεγάλο κόφτη και τίποτα άλλο
Το ότι αυτός που θα μας κάνει την αντιγραφή πρέπει να το εμπιστευόμαστε σαν άνθρωπο και όχι μόνο σαν μηχανικό

_________________
ΕικόναΕπιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 21 Μάιος 2008, 08:03 
Άβαταρ μέλους
το εργοστασιο ξερει καλυτερα οτι κ να λεμε.με κλειστα ματια.απλως καλο ειναι να συνδυαζεται με τα υπολοιπα μηχανικα μερη.συζητηση τελος.απο κει κ περα για παραπανω απαιτησεις σαφως χρειαζεται αλλο προγραμμα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Μάιος 2008, 09:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:02
Δημοσιεύσεις: 1625
Τοποθεσία: VOLOS
kane έγραψε:
ΕΠΙΣΗΜΟΣ έγραψε:
φιλε kane μιλας για ενα συγκεκριμενο ανταλακτικο... πες μας ομως, τι γινεται με τα ηλεκτρικα και ηλεκτρονικα μερη; θα εμπιστευοσουν την αγορα τους απο οπουδηποτε;


Εξηγησε μου λίγο τι εννοείς...Εαν καταλαβα τι εννοείς,φυσικα αν καποιο ηλεκτρονικό μερος ειχε παθει βλάβη θα αγόραζα είτε το γνησιο,είτε κάποια πιστή αντιγραφή,εαν και εφοσον υπήρχε...
Παράδειγμα σας φερνω με τον αισθητηρα λ.Υπαρχει ο γνησιος,μπος νομιζω,ο οποιος ειναι μεν "γρηγορος",αλλά φθείρεται πανευκολα.
Υπαρχει και αλλης μαρκας ο οποιος ειναι μεν πιο "αργος" αλλά εχει μεγαλύτερη αντοχή και ειναι και φθηνότερος...
Ειναι θέμα τσέπης,αλλά στα ηλεκτρονικα μερη τετοιο τύπου μπαίνει και ο παραγοντας ποιότητα...


λεμε ακριβως το ιδιο πραγμα. σε καποια θεματα ειναι η παραμετρος ποιοτητα που πρεπει να μας απασχολει περισοτερο απο τα χρηματα.

_________________
C4 2.0 VTS 223ps


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιουν 2008, 15:04 
Άβαταρ μέλους
Βασικα αργησα λιγο να το δω αλλα...
Η αντιγραφη του προγραμματος της PS δουλευει μια χαρα,οταν προκειται για κανονικη αντιγραφη οπως προειπωθηκε. :red:

Το παιδι που λεει ο Kane αλλα και ο Saxakias,εχουν προμηθευτει το προγραμμα μεσα απο γνησιο εγκεφαλο για αυτο και ειναι σιγουροι οτι δεν εμφανιζει καμια απολυτως παρενεργεια σε σχεση με εναν γνησιο εγκεφαλο.

Απο εκει και περα,οντως υπηρξαν 3 εκδοχες εγκεφαλου PS,μια για 95αρα βενζινη και δυο για 98αρα.
Η 1η 98αρα εκδοση μαλιστα ειχε και διαφοροποιημενο επεξεργαστη σε αντιθεση με την νεοτερη που ειναι απλο remap.
Η διαφορα δεν ειναι ουσιαστικη απλα η 1η γενια εχει λιγο καλυτερη αποκριση.

Απο εκει και περα στην συγκριση που εγινε μεταξυ προγραμματος κονσερβα και φτιαγμενου στο δυναμομετρο(απο τον οποιονδηποτε Ανδριανακη),δειτε τι περιθωρια εχει ενα μοτερ να βγαλει αλογα οταν μιλαμε αποκλειστικα για βελτιωσεις τυπου ΦΠΕ και μετα εκφερετε αποψη οτι το custom made προγραμμα θα ειναι τοσο καλυτερο για να πεις οτι αξιζαν τα επιπλεον 150-200Ε που εδωσες σε σχεση με την κονσερβα.

Αν ο γνωμονας ειναι η αποδοση,τοτε το PS εχει μακραν το καλυτερο value for money.
Αν ειναι και αλλα πραγματα(καρτα καυσαεριων,καταναλωση) τοτε συμφωνω οτι δεν ειναι και το καλυτερο παραδειγμα.
Απο εκει και περα ομως,οπως ειπα ηδη,αν θελουμε την αποδοση,τοτε δεν υπαρχει λογος να πατε για φτιαχτο προγραμμα καθως στην καλυτερη περιπτωση να κερδισετε ενα επιπλεον αλογο σε ολο το φασμα.
Δηλωσεις διαφορων βελτιωτων οτι "Εγω φιλε μπορω να βγαλω 4-5 αλογα διαφορα σε ολο το φασμα..." απλα δεν εχουν μηχανολογικη υποσταση για τον λογο του οτι ναι μεν μπορει να κανουν μια αισθητη διαφορα(4-5 αλογα πανω ξεχαστε τα!) αλλα θα εχει και τις αναλογες παρενεργειες στο μοτερ εννοωντας φθορες,κλπ...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 5 [ 61 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: xristos1987
Απαντήσεις: 4
το προγραμμα κυκλοφορησε..
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 42
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: SoCrazy
Απαντήσεις: 1
Προγραμμα για c2????
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: Thanos
Απαντήσεις: 13
Πιέσεις ελαστικών για το Saxaki μας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: ViTeSe
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ