Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:38 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ροικη 6FZ 1800 16V απο Λιολιο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Σεπ 2010, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
βρε καλως τον!λοιπον ξεχνα ολες τιε καγκουρομετατροπες,και ηδικοτερα στις μερες μας που η βενζινα εχει παει εκει που πηγε!κατω απο το σπιτι μου υπαρχει ενα πεταμενο τουρμπισμενο το οποιο μαλον ανατιναχτικε και εκγαταληφθικε στην μηρα του.αν θες ντε και καλα να το βελτιωσεις κοιτα μονο για τροπετο και τπτ αλο τουλαχιστον να ειναι μαμα,και τα 5 που σου ειπαν νομιζω οτι ειναι υπερβολικα πολα.αν ψαχτεις θα βρεις και καλητερα.ροικη και εκκεντροφοροι πεταμενα λευτα γιαυτο το μοτερακι.και μια σημβουλη μην ακους τι λαιει ο καθε ενας για βελτιωση τα πραγματα ειναι σαφως ποιο δησκολα απο οτι θελουν να πουλανε.αν ανατρεξεις εδω θα βρεις αρκετους που πεταξαν χρηματα σε βελτιωση και τελικα οχι μονο δεν ειδαν φως αλα στραβωθικαν!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ροικη 6FZ 1800 16V απο Λιολιο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 05 Σεπ 2010, 21:42 
Άβαταρ μέλους
Το πιασα το υπονοουμενο! :thumb
Τουλαχιστον , ναχω μια πυξιδα!
Θα ενημερωσω σχετικα το φιλοθεαμον κοινο. :read


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ροικη 6FZ 1800 16V απο Λιολιο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Σεπ 2010, 22:51 
Άβαταρ μέλους
Να μαι παλιιιι , ετοιμος να φαω το κεφαλι μουυυυ....
Λοιπον , αβαρια με την εξατμιση , αρα και αφορμη να την αλλαξω απο καταλυτη και πισω. Θα μεπι και ενα πανελατο φιλτρο και ψαχνω το Προγραμμα για τον σαζεμ 2000. Μουπαν για εναν που θελει 250ευρα και το χει το θεμα , ομως δεν ειναι του χωρου σαν επαγγελματιας , μα τα εχει λενε καλα τα σαζεμ.
Και , κοιτωντας στο ιντερνετ , βρηκα τους dp-engineering.nl με κατι προτζεκτακια τοσο καμμενα οσο το δικο μου. ΠΧ πεζω 206 1.4 biturbo & compressor απο 75 στα 175!
Και με κανει να σκεφτομαι , μηπως βαζουμε περισσοτερα εμποδια απο αυτα που μας αναλογουν?
Και λεω οκει. Μπορει να μην εχουμε πολλα μαστορια που να τα λενε , μα ειμαστε ολοι ανικανοι? Τι παραπανω εχει δηλαδη το opc? "They took astra opc's shell ...." Και η σιτροεν παταει το οικογενειακο της πανω στον ν φορες πρωταθλητη κοσμου...
Ενταξει , τα απειρα λεφτα τα λυνουν ολα ,μαλλον, αλλα ,ζξπανο τα ιδια περιπου δεν αισθανοσουν οταν εφτιαχνες τ αγωνιστικο σου? Αν με ρωταγες για το ΖΧ δεν θα σου ελεγα ποτε "τραβα μπρος" . Δεν το ξερω τ αμαξι οπως εσυ (παρεμπιτπωντως στην dp εχουν ενα ζχ 2 λιτρο 16ν xu10j στα 375 αλογαααααα!). Και πολυ παραπανω δεν πιστεψα πως μπορει αυτο τ αμαξι να γινει επιδοσεων. Εσυ ομως το πιστεψες. Και δουλεψες πανω του.
Σεβομαι την προηγουμενη συλογικη κακη εμπειρια του φορουμ με , και ευχαριστω που εχω μια τετοια προειδοποιηση απο ολους σας , και θελω δεν θελω την λαμβανω σοβαρα υπ οψη μου και πορευομαι μ αυτην αφπυ με κανει προσεκτικοτερο.
Φανταστειτε πως μιλησα με ενα παλληκαρι που μου ανεφερε μια εγκατασταση TU5J4s 170bhp (saxo vts 1.6 16v) sto pikasso :surprised :surprised
Καλα, αν αυτο ειναι και κατελαχιστον μηχανολογικα δυνατο , θα μεινω αφωνος!!!
Παιζει τετοια καγκουρια? εστω και με τα οργανα να κρεμονται απο τα καλωδια? :eek
Μη βαρατε ολοι μαζι , ενας ενας , παρτε χαρτακι , και στην ουρα. ;)
Δεν διδασκω, μαθαινω.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

PICASSO XCARA C4 1800
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: takisapo
Απαντήσεις: 11
Αισθητηρας λ σε C4 1800
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 17
Xsara Picasso 1800 or NOT ???
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
βαλβολινες xantia2 1800.16v
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: παναγιωτης01
Απαντήσεις: 27
Αλλαγή από 1800 σε 2000 κυβικα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ