Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:43 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αναζήτηση Προγραμματιστή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 19:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
Αγαπητοι μ συνφορουμητες....εχω ενα xsara 1 1.6 8v και εκανα τελικα την κινηση και φορεσα σαχο 1.6 16v μοτερ.Ψαχνω λοιπHον ενα μελος του φορουμ μας που να ξερει να περασει στον εγκεφαλο μ τους χαρτες του 16v απο μαμησιο saxo 16v.Ο εγκεφαλος μ ειναι BOSCH και το τσιπακι του δν ειναι αποσπομενο.ειναι κολλημενο επανω στην πλακετα.Οποιος εχει την καλοσυνη και την θεληση να με βοηθησει να τον φτιαξουμε ας μ στειλει ενα τηλ ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 19:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
http://www.etuners.gr/

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 19:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
Να πω κατι αλλο εγω? τελικα απο saxo εβαλες?
Νομιζα xsara ειχες γραψει κανω λαθος? δλδ μονο το μοτερ εβαλες? τπτ ηλεκτρικο? αντε να το τελειωσεις κ καλες βολτες!!! εγω το ειχα κανει 3φυσσο απο rally αλλα κ εγκεφαλο μηχανης...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 20:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
[quote="JIMBoy1"]Να πω κατι αλλο εγω? τελικα απο saxo εβαλες?
Νομιζα xsara ειχες γραψει κανω λαθος? δλδ μονο το μοτερ εβαλες? τπτ ηλεκτρικο? αντε να το τελειωσεις κ καλες βολτες!!! εγω το ειχα κανει 3φυσσο απο rally αλλα κ εγκεφαλο μηχανης...[/quo

Βασικα ακου τι εκανα....πηρα το μοτερ του xsara to 16v και του περασα εισαγωγη και εξαγωγη απο saxo 16v γιατι η πλεξουδες του XSARA 2 δν ειχαν καμια σχεση με το δικο μ.το μονο προβλημα ειναι η φισα στον πολλαπλαστιαστη που ειναι διαφορετικη απλα ειναι παλι 4 καλοδια η μια 4 και η δικη μ οποτε κοβεις και ραβεις...εγω δηλαδη θα το δουλεψω την 8V πλεξουδα και εγκεφαλο και ψαχνω τωρα να περασω χαρτογραφηση απο μαμησιο SAXO 16V.δν ξερω αν θα δουλεψει θα δουμε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 20:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Η βενζιναντλία,πώς θα δουλέψει?
Τι εγκέφαλο θα αντιγράψεις, 1A.P 41?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 29 Αύγ 2012, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
ξαδερφος μου εκανε ραλακι 8v σε 16v με 8v πλεξουδα και 16v εγκεφαλο.... επρεπε να περασει κ δυο καλωδια στην πλεξουδα για να ειναι ετοιμο... καλη επιλογη το μοτερ με εκκεντροφορους για αρχη θα δεις διαφορα. δεν ελεγες οτι θες μοτερ εχω ενα ιδιο που καθεται.... :ot


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 00:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
[quote="JIMBoy1"]ξαδερφος μου εκανε ραλακι 8v σε 16v με 8v πλεξουδα και 16v εγκεφαλο.... επρεπε να περασει κ δυο καλωδια στην πλεξουδα για να ειναι ετοιμο... καλη επιλογη το μοτερ με εκκεντροφορους για αρχη θα δεις διαφορα. δεν ελεγες οτι θες μοτερ εχω ενα ιδιο που καθεται.... :ot[/q

Το θεμα ειναι οτι ακομα δν το εχς βαλει μπροστα και φοβαμαι μηπως με το 8V προγραμμα σπασει το μοτερ γιατι δν θα εχει βενζινες.Ελπιζω καποιος απο το forum να ξερει να με βοηθησει γιατι δν ειμαι τωρα για 300 και 400 εξω.Παντως ελπιζω να δουλεψει και το 8v προγραμμα...το θεμα ειναι τι προβληματα θα εχει...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 00:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
M.M έγραψε:
Η βενζιναντλία,πώς θα δουλέψει?
Τι εγκέφαλο θα αντιγράψεις, 1A.P 41?


Εχω αγορασει τρομπα απο 16v xsara οποτε ειμαι οκ ...απλα θελω στον δικο μ να περασω χαρτογραφηση ΣΑΧΟ 16V
ελπιζω να γινεται....τι να πω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 06:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ 2009, 12:12
Δημοσιεύσεις: 759
Τρόμπα αν η δικιά σου δεν έχει πρόβλημα δεν χρειάζεσαι.Η σωστότερη λύση είναι να βάλεις εκκεντροφόρους saxo και να το κάνεις μαρέλι.Από τη στιγμή που δεν έχεις βάλει εκκεντροφόρους από saxo και θες να κρατήσεις τα ηλεκτρικά σου (που δεν συμφωνώ) καλύτερα να φτιάξεις πρόγραμμα πάνω στο αμάξι κι όχι κονσέρβα αν γίνεται. 5.2 ή 7.2 (τον μικρό) εγκέφαλο φοράς? Τηλεφώνησε σε προγραμματιστή να σου πει άν γίνεται και πως...Εύχομαι να το βγάλεις γρήγορα στο δρόμο και να μην απογοητευτείς,καλημέρα...

_________________
www.drakonakis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 07:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Γιατι δεν αγοραζεις απλα εναν εγκεφαλο απο Saxo? Δεν ξερω αν γινεται να περασουν ολο το προγραμμα του Saxo στον δικο σου εγκεφαλο.

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
Blanc έγραψε:
Γιατι δεν αγοραζεις απλα εναν εγκεφαλο απο Saxo? Δεν ξερω αν γινεται να περασουν ολο το προγραμμα του Saxo στον δικο σου εγκεφαλο.


Παιδια μετα μεγαλης λυπης σας ενημερωνω για να μην την πατησει αλλος με αυτο το θεμα...16v μοτερ σε xsara 1 97-00 δν παει...εγω μετα απο τοσο καιρο μελετης και τοσους κοπους συνολιγο κοστος γυρο στα 1800 ευρο σε ανταλακτικα..και σημερα ειδα με τα ματια μ οτι το μοτερ το μαυροκαπακο απο το XSARA 2 δν ταιριαζει στις βασεις...ειναι λιγο πιο μπροστα η βαση του σαση απο οτι στο XSARA 1.Εφερε ενασ φιλος επιτοπου βαση απο σαχο και παλι δν ταιριαζει...ξανα εβαλα την βαση απο το 8v και βρισκει πανω στους εκεντοφορους....και οπως καταλαβαινετε το μοτερ καθεται λοξα..το υψοω ειναι οκ.αλλα καθεται στραβα μεσα στο μοτερ...ξενερα απλα....οποτε καταλαβαινετε οτι παμε σε φτιαχτη...εγω δν θα το συνεχισω αλλο...ως εδω ηταν...θα μαζεψω λεφτα να παρω saxo κ να ειμαι οκ....θα ξεκινησω να βαζω ανταλακτικα στο ιντερνετ...σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας και σας ευχομαι τα καλυτερα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Αύγ 2012, 23:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ 2009, 12:12
Δημοσιεύσεις: 759
Tροχίζεις την δικιά σου με το μοτέρ κάτω την ταιριάζεις ή κόβεις και κολλάς πρόχειρα την βάση του xsara2 και πας σε μηχανουργό και σου φτιάχνει μια ενισχυμένη σε όποια από τις 2 λύσεις επιλέξεις...
Τι ακριβώς έφτιαξες και σου πήγε 1800ευρώ?

_________________
www.drakonakis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Αύγ 2012, 01:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
Drakonakis έγραψε:
Tροχίζεις την δικιά σου με το μοτέρ κάτω την ταιριάζεις ή κόβεις και κολλάς πρόχειρα την βάση του xsara2 και πας σε μηχανουργό και σου φτιάχνει μια ενισχυμένη σε όποια από τις 2 λύσεις επιλέξεις...
Τι ακριβώς έφτιαξες και σου πήγε 1800ευρώ?


ρε φιλαρακο μ..δν ξερω σκεφτηκα να την τροχισω την 8V βαση αλλα ποσο να την ροχισω εχει ενα δαχτηλο διαφορα....τι να πω...δν το περιμενα αυτο ρε γαμωτο μ...κανεις δν το ειχε αναφερει οτι δν ταιριαζουν οι βασεις...μα κανεις...εσυ τι λες να κανω???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Αύγ 2012, 06:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Οκτ 2009, 12:12
Δημοσιεύσεις: 759
Εγώ γενικά δεν τα παρατάω εύκολα...απλά να ξέρεις ότι η μετατροπές έχουν τρεξίματα τα οποία στην αρχή καλό είναι να τα πληρώσεις για να τα πληρώσεις μια φορα και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...Το ότι τα xsara 1 με xsara 2 είναι γνωστό ότι έχουν διαφορά στις βάσεις

_________________
www.drakonakis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναζήτηση Προγραμματιστή
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Αύγ 2012, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
θες να σου στειλω την δικη μου κομμενη στους εκκντροφορους για να κατσει πανω μοτερ?
Ειναι απο xsara2 1400cc οταν εβαλα το rallye πανω ειχε το ιδιο θεμα αλλα εγινε.... Δεν εχει κ δεν θα εχεις προβλημα!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αναζήτηση Saxo VTS για φωτογράφηση
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ SERVICE
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
αναζήτηση φανοποιού (θετική δηλωση ατυχήματος)
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: dJ_nikodemus
Απαντήσεις: 3
Αναζήτηση Πορτ-Παγκαζ για ΖΧ
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Αλλη μια αναζητηση συνεργειου για Θεσσαλονικη
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ