Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:37 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Δεκ 2016, 20:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
αν σ αρέσουν να τις βάλεις παλικάρι μου!!! δεν καταλαβαινω τον λογο που εχουν blower και ψυκτρα σε μεγεθος κρεμμυδιού οι led και οχι οι απλες αλλογονου και οι τυπου xenon αφου οπως δειχνει και στο βιντεακι δεν υπαρχει θεμα θερμοκρασιών, για να μην πω οτι η αλογόνου που συγκρινη ειναι 90/100W και οχι 50/55W που εχουν συνηθως τα αυτοκινητα!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Δεκ 2016, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Ναι το είδα οτι ειναι 90/100 Watt. Η μεν αλογόνου βγάζει 1500 Lumen με 55watt ενώ η Led βγάζει 2000-3000-4000 Lumen ( Δεν λεω ακριβώς γιατί λένε και λίγα ψέμματα ως προς τα lumen) με 25 Watt. Το Blower/ψύκτρα το έχουν για απαγωγή θερμότητας. Ημιαγωγοί είναι όπως και ένα Pc. Για τον ίδιο λόγο που σε ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα τοποθετούμε ψύκτρα. Θα απεφευγα Led με blower, θα προτιμούσα με ψύκτρα. Έχω στο σπίτι μου Led λάμπες και οικονομίας. Οι Led απλά δε ζεσταίνονται... τις ακουμπάς και είναι κρύες.

Η ψύκτρα μπαίνει και για έναν αλλο λόγο. Τα Smd Leds είναι κολλημένα σε πλακέτα, αν η πλακέτα αναπτύξει τοπικά γύρω από το Led θερμοκρασία άνω των 280 βαθμών το Led θα ξεκολλήσει.

Δε θα με φόβιζε ενα σωστό κιτ Led. Kάθε άλλο... Έχουν και τουλάχιστον 30.000 ώρες λειτουργίας σε σχέση με μία αλογόνου που έχει απο 200 μέχρι 1000 το πολύ.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Δεκ 2016, 23:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Νομίζω ότι στο κουτί όλα γράφουν not for legal use not for national roads ή κάτι τέτοιο αν δεν κάνω λάθος.

From Inside C4 White Airbus

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 31 Δεκ 2016, 23:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Ναι αλλά με τους απέναντι ρε παλικάρια μου τι γίνεται;; Θα τυφλώνονται ή όχι; Η δεσμη θα είναι σωστή; Γιατί αυτά τα τύπου xenon hid, είναι μια ολοκληρωτική αποτυχία. Ούτε σωστή δεσμη, παραπάνω θερμοκρασία που χαλάει το φανάρι κλπ.

Η ουσία λοιπόν για εμένα είναι εκεί. Μπορεί αυτή η αναβάθμιση να έχει σημαντική αισθητική βελτίωση, αλλά νομίζω ότι οι λάμπες πρέπει να αλλαχτούν πακέτο με τα φωτιστικά σώματα, για το σωστό αποτέλεσμα.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιαν 2017, 18:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Lohias^ έγραψε:
Ναι αλλά με τους απέναντι ρε παλικάρια μου τι γίνεται;; Θα τυφλώνονται ή όχι; Η δεσμη θα είναι σωστή; Γιατί αυτά τα τύπου xenon hid, είναι μια ολοκληρωτική αποτυχία. Ούτε σωστή δεσμη, παραπάνω θερμοκρασία που χαλάει το φανάρι κλπ.

Η ουσία λοιπόν για εμένα είναι εκεί. Μπορεί αυτή η αναβάθμιση να έχει σημαντική αισθητική βελτίωση, αλλά νομίζω ότι οι λάμπες πρέπει να αλλαχτούν πακέτο με τα φωτιστικά σώματα, για το σωστό αποτέλεσμα.


Λοιπον. Οι επαγγελματιες εγκαταστατες (και εσυ ο ιδιος αλλα μαλλον με οχι 100% σωστο για τους απεναντι τροπο) μπορουν να ρυθμισουν τα φαναρια σου και τις λαμπες(λαμπες σαν αυτες του Link που ανεβασα που ειναι ρυθμιζομενες και τα led ειναι στο σημειο του νηματος της απλης) ωστε η δεσμη σου να ειναι απολυτα σωστη και να μη τυφλωνεις-ενοχλεις. Αν δεις στο youtube βιντεακια χρησιμοποιουν ειδικα οργανα που ελεγχουν τη σωστη δεσμη. Εγω ειμαι υπερ της αναβαθμισης αρκει να ειναι σωστο το προιοιν και η τοποθετηση. Αν ειναι να γινομαστε ενοχλητικοι ας το αφησουμε καλυτερα.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιαν 2017, 19:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Συμφωνώ johny. Δε το ξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο. Μιλάω αποκλειστικά και μόνο από την εμπειρία που είχα σε αυτοκίνητο. Μου έπαιζαν φώτα στην ΕΟ όλη την ώρα, η δεσμη πήγαινε όπου να 'ναι και πέρα των άλλων οι τα φανάρια έγιναν χάλια, λόγω υψηλοτερων θερμοκρασιών. Συν αυτών, μου είχαν κοστίσει 180€ και εκαψαν γρήγορα 2 λάμπες που τις αγοραζα 25€! :P Γι' αυτό και την επόμενη φορά, εγώ θα αλλάξω ή σκέτη λάμπα (με σκοπό την αναβάθμιση), ή θα προσπαθήσω να βρω φανάρια με τα projectors. Τα τελευταία τα έχω βρει με 600€, αλλά τώρα είναι δύσκολες εποχές.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιαν 2017, 19:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 17 Ιουν 2016, 12:27
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Εμενα παντως και ρυθμισμενα σωστα που ειναι τα φωτα μου παλι μου παιζουν τα φωτα στην ΕΟ .Δεν διαφωνω με αυτες τις λαμπες led που λες απλα η τιμη ειναι αρκετα μεγαλη.Θα μου πεις απο την αλλη εδωσες 20000 ευρω για αμαξι και λυπασαι τα 100 ευρω;Σωστα απλα η κοροιδια δεν μου αρεσει.Και αυτες κινεζικες ειναι.τωρα ολα εκει φτιαχτονται.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 BlueHDi 100


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 02:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Γιατι σας παιζουν τα φωτα? Δεν εχετε αλογονου λαμπες? Ή μιλατε για προηγουμενα σας αυτοκινητα?

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 08:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 17 Ιουν 2016, 12:27
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
johnis έγραψε:
Γιατι σας παιζουν τα φωτα? Δεν εχετε αλογονου λαμπες? Ή μιλατε για προηγουμενα σας αυτοκινητα?

Γιατι μαλλον τους ενοχλω;;;Τι να πω .Δεν ξερω.Καινουργιο αυτοκινητο 2016 ρυθμισμενα φωτα στο συνεργειο.Για να μην τους ενοχλώ τα εχω μια σκαλα χαμηλότερα.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 BlueHDi 100


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 16:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
misigun έγραψε:
johnis έγραψε:
Γιατι σας παιζουν τα φωτα? Δεν εχετε αλογονου λαμπες? Ή μιλατε για προηγουμενα σας αυτοκινητα?

Γιατι μαλλον τους ενοχλω;;;Τι να πω .Δεν ξερω.Καινουργιο αυτοκινητο 2016 ρυθμισμενα φωτα στο συνεργειο.Για να μην τους ενοχλώ τα εχω μια σκαλα χαμηλότερα.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι να πω περίεργο. Εγώ τερμα πάνω τα έχω και μου φαίνονται και χαμηλά σε σχέση με το Xsara. Αφου δε τυφλώνεις σε μια θέση κάτω μια χαρά εισαι νομίζω . Αν τώρα θες να δεις τι παίζει μπορείς να ζητήσεις να σου τα ρυθμίσουν από τις βιδούλες που έχουν.
Ως προς τα Led μιας και ξαναείδα τα φανάρια μου σήμερα, ναι μεν υπάρχει χώρος αλλά από την άλλη η γωνία με την οποία είναι οι λάμπες σε σχέση με το καπάκι μαλλον καθιστά απαγορευτική την τοποθέτηση Led διότι μάλλον δε χωράνε...

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιούλ 2013, 22:39
Δημοσιεύσεις: 754
Αν φορατε κινεζικα αφτερμαρκετ ξενον, μην απορειτε που σας παιζουν τα φώτα.

Τα λεντ μάλλον δεν έχουν αποδείξει ακόμα ότι έχουν σωστή δέσμη. Έχω την αίσθηση ότι τους βγαίνει το όνομα από την εμπειρία που έχουμε με τα ψευτοξενον οπότε αναποφευκτα τα αντιμετωπίζουμε με προκατάλειψη.

Τελευταια ακούω σε διάφορες κουβέντες για το κατά πόσο ξεκούραστα ειναι οι λεντ λαμπες για το ανθρώπινο μάτι. Βέβαια η κουβέντα περιστρέφεται γύρω από τις οικιακές λάμπες και το γεγονός ότι η ακτινοβολία που εκπέμπουν κουράζει το μάτι.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο με τους λεντ προβολείς? Πως είναι στην οδήγηση?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 17:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
jojo έγραψε:
Αν φορατε κινεζικα αφτερμαρκετ ξενον, μην απορειτε που σας παιζουν τα φώτα.

Τα λεντ μάλλον δεν έχουν αποδείξει ακόμα ότι έχουν σωστή δέσμη. Έχω την αίσθηση ότι τους βγαίνει το όνομα από την εμπειρία που έχουμε με τα ψευτοξενον οπότε αναποφευκτα τα αντιμετωπίζουμε με προκατάλειψη.

Τελευταια ακούω σε διάφορες κουβέντες για το κατά πόσο ξεκούραστα ειναι οι λεντ λαμπες για το ανθρώπινο μάτι. Βέβαια η κουβέντα περιστρέφεται γύρω από τις οικιακές λάμπες και το γεγονός ότι η ακτινοβολία που εκπέμπουν κουράζει το μάτι.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο με τους λεντ προβολείς? Πως είναι στην οδήγηση?


Επειδή κανείς μας δεν φοράει από οτι φαίνεται γι αυτό μου φάνηκε περίεργο που παίζουν τα φώτα στους φίλους.
Εξαρτάται και από την ποιότητα του φωτός που βγάζει το Led. Έχω λάμπα κινέζικη LED για το σπίτι που μετά από μερικές ώρες κουράζει. Και έχω και Philips γνήσιες που είναι εξαιρετικές και έχω γεμίσει το σπίτι.

Τα Led για να έχουν σωστή δέσμη (Σαν aftermarket πάντα, γιατί σαν εργοστασιακά είναι εξαιρετικά) πρέπει αφενός να είναι σωστή η λάμπα δηλαδή τα ledάκια να είναι στη σωστή θέση και αφετέρου ο εγκαταστάτης να τα ρυθμίσει σωστά. Καλά κάνουν και αντιμετωπίζονται με προκατάληψη διότι ο καθένας πάει και τα βάζει μόνος του χωρίς καμία ρύθμιση οπότε καταλήγει να ενοχλεί.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 18:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τα HID σε απλά φανάρια είναι καταστροφή. Φωτίζουν οπου να'ναι οτι και να κάνεις. Και οι περισσότεροι δεν ενδιαφέρονται καν. Τα χειρότερα απ'ολα είναι τα smart. Παίζει να μην έχω πετύχει ούτε ενα με σωστά φώτα.
Λάμπα με Led σαν αυτή που έβαλες πιο πάνω με τα led στη σωστή θέση (οχι την κινέζικη με το μεγάλο led) δεν έχω δει απο κοντά. Αλλά είναι πιθανό με τη σωστή ρύθμιση να φωτίζουν όπως πρέπει (η αμφιβολία υπάρχει γιατί εκτός απο τη θέση των led παίζει ρόλο και η γωνία που φωτίζουν, το νήμα ακτινοβολεί 360ο και γι αυτό έχει κάτοπτρο ενώ τα led γύρω στις 120ο).
Αν τελικά κάποιος τις βάλει ας μας πει εντυπώσεις γιατί με ενδιαφέρει (εφόσον φυσικά φωτίζουν σωστά). Έχω βάλει κατα καιρούς οτι υπάρχει σε πιο "δυνατές" (τύπου xtreme power κλπ) αλλά καίγονται γρήγορα και το εγκατέλειψα το σπόρ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 17 Ιουν 2016, 12:27
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
johnis έγραψε:
misigun έγραψε:
johnis έγραψε:
Γιατι σας παιζουν τα φωτα? Δεν εχετε αλογονου λαμπες? Ή μιλατε για προηγουμενα σας αυτοκινητα?

Γιατι μαλλον τους ενοχλω;;;Τι να πω .Δεν ξερω.Καινουργιο αυτοκινητο 2016 ρυθμισμενα φωτα στο συνεργειο.Για να μην τους ενοχλώ τα εχω μια σκαλα χαμηλότερα.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι να πω περίεργο. Εγώ τερμα πάνω τα έχω και μου φαίνονται και χαμηλά σε σχέση με το Xsara. Αφου δε τυφλώνεις σε μια θέση κάτω μια χαρά εισαι νομίζω . Αν τώρα θες να δεις τι παίζει μπορείς να ζητήσεις να σου τα ρυθμίσουν από τις βιδούλες που έχουν.
Ως προς τα Led μιας και ξαναείδα τα φανάρια μου σήμερα, ναι μεν υπάρχει χώρος αλλά από την άλλη η γωνία με την οποία είναι οι λάμπες σε σχέση με το καπάκι μαλλον καθιστά απαγορευτική την τοποθέτηση Led διότι μάλλον δε χωράνε...

Μιλαω για τις εργοστασιακες μου λαμπες και ειναι ρυθμισμενα τα φανα ρια απο τις βιδουλες με το μηχανημα για τα φωτα.μπροστα μου κιολας εγινε.το εβλεπα.τωρα τι να πω.led. λαμπες θα εχω στην κατοχη μου σε 2βδομαδες οποτε θα ανεβασω και φωτο να σας δειξω.Παντως οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω αν ειναι να βγαζεις καπακια και να ειναι εκτεθημενα τα φαναρια δεν λεει.Να προσθεσω και οτι υπαρχουν και κινεζικες led με το σωστο led cree αν θυμαμαι καλα και με γωνια 360.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 BlueHDi 100


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Φωτα led
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Ιαν 2017, 21:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
misigun έγραψε:
johnis έγραψε:
misigun έγραψε:
[quote="johnis"]Γιατι σας παιζουν τα φωτα? Δεν εχετε αλογονου λαμπες? Ή μιλατε για προηγουμενα σας αυτοκινητα?

Γιατι μαλλον τους ενοχλω;;;Τι να πω .Δεν ξερω.Καινουργιο αυτοκινητο 2016 ρυθμισμενα φωτα στο συνεργειο.Για να μην τους ενοχλώ τα εχω μια σκαλα χαμηλότερα.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι να πω περίεργο. Εγώ τερμα πάνω τα έχω και μου φαίνονται και χαμηλά σε σχέση με το Xsara. Αφου δε τυφλώνεις σε μια θέση κάτω μια χαρά εισαι νομίζω . Αν τώρα θες να δεις τι παίζει μπορείς να ζητήσεις να σου τα ρυθμίσουν από τις βιδούλες που έχουν.
Ως προς τα Led μιας και ξαναείδα τα φανάρια μου σήμερα, ναι μεν υπάρχει χώρος αλλά από την άλλη η γωνία με την οποία είναι οι λάμπες σε σχέση με το καπάκι μαλλον καθιστά απαγορευτική την τοποθέτηση Led διότι μάλλον δε χωράνε...

Μιλαω για τις εργοστασιακες μου λαμπες και ειναι ρυθμισμενα τα φανα ρια απο τις βιδουλες με το μηχανημα για τα φωτα.μπροστα μου κιολας εγινε.το εβλεπα.τωρα τι να πω.led. λαμπες θα εχω στην κατοχη μου σε 2βδομαδες οποτε θα ανεβασω και φωτο να σας δειξω.Παντως οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω αν ειναι να βγαζεις καπακια και να ειναι εκτεθημενα τα φαναρια δεν λεει.Να προσθεσω και οτι υπαρχουν και κινεζικες led με το σωστο led cree αν θυμαμαι καλα και με γωνια 360.

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote]
Αν τα εχεις ρυθμισμενα τοτε απλα μπορει να σου κανουν πλακα... Δεν ξερεις την ψυχολογια του απεναντι. Εννοειται οτι θελουμε πληροφοριες για οτι κανεις με Led.

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 4 [ 50 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Κολλημα με τα stop (φωτα φρενων);
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: B.M-SPORT
Απαντήσεις: 3
Πρόβλημα με πίσω φώτα σε C4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: giannisgaf
Απαντήσεις: 4
Φωτα XENON
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Thanos c2
Απαντήσεις: 55
Πλαφονιέρα - φώτα χάρτη Xsara
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: brutus
Απαντήσεις: 1
Υγρασία στα Φώτα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS3
Συγγραφέας: Toshiba2014
Απαντήσεις: 25
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ