Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:40 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Αύγ 2017, 13:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 18:02
Δημοσιεύσεις: 3506
Εμένα οι Xtreme έχουν ένα χρόνο λειτουργίας και είναι ακόμα μια χαρά. Θα δούμε πότε θα καούν, και τότε θα κρίνω.
Πάντως τις Crystal Vision τις πήρα 17€. Και αυτές θα δούμε πόσο αξίζουν...

_________________
2002 Xsara 1.6 16v Exclusive (18/01/2002 - 21/08/2018)
2016 C4 1.6 BlueHdi 120 S&S (4/06/2016- )
MY2019 Ford Fiesta ST-line (12/10/2018-)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Σεπ 2017, 09:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Πήρα τις Xtreme τελικά.

Είδα ότι η πρόσβαση για να τις αλάξω είναι εύκολη, οπότε είπα να δοκιμάσω μόνος. Δεν κατάφερα όμως να βγάλω την παλιά λάμπα από τη βάση της! έχουν κανένα κόλπο με κλιπς; δεν ήθελα να το ζορίσω, δεν είχα και τα γυαλιά μου μαζί (που φτάσαμε...) και αφού η πρόσβαση είναι εύκολη είπα να ρωτήσω πριν κάνω καμία βλακεία...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Σεπ 2017, 10:02 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Βγαζεις πρώτα το ντουι μετα την συρμάτινη ασφάλεια που ανοίγει από την μια μεριά και τελος την λάμπα.
Έχεις αλλάξει ξανά σε άλλο αυτοκίνητο?
Πάρε μία ιδέα.

https://youtu.be/4ftz2TN_91g

Στάλθηκε από το Lenovo A7010a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Σεπ 2017, 10:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Βγαζεις πρώτα το ντουι μετα την συρμάτινη ασφάλεια που ανοίγει από την μια μεριά και τελος την λάμπα.
Έχεις αλλάξει ξανά σε άλλο αυτοκίνητο?
Πάρε μία ιδέα. https://youtu.be/4ftz2TN_91g


έβγαλα το λαστιχένιο προστατευτικό καπάκι, και μετά βγαίνει το ντουί μαζί με τη λάμπα (όχι όπως στο βίντεο), και κόλλησα στο πως βγαίνει η λάμπα από το ντουί... δοκίμασα να την τραβήξω προσεκτικά αλλά δεν...
Δεν είδανα έχει κάποιο κλιπ, και από το βίντεο καταλαβαίω ότι μάλλον δεν έχει, οπότε μπορεί απλά να έχει κολλήσει η παλιά πάνω στο ντουί και να θέλει πιο πολλή δύναμη. Το απόγευμα θα δοκιμάσω φορώντας τα γυαλιά μου να βλέπω και τι κάνω!
(προφανώς δεν έχω αλλάξει ξανά...)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Σεπ 2017, 10:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
εδώ https://www.youtube.com/watch?v=X7aDPWm7EG8&t=121s δείχνει πως γίνεται. απλά το τραβάει, οπότε θα ξαναπροσπαθήσω με πιο πολλή δύναμη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Σεπ 2017, 21:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Όσο χαζό και αν φαίνεται πρόσεχε το πρόσωπό σου! Βάζεις δύναμη σκύβεις και μπουμπ βλέπεις των ουρανό με τις philips

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Σεπ 2017, 11:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Skotis έγραψε:
Όσο χαζό και αν φαίνεται πρόσεχε το πρόσωπό σου! Βάζεις δύναμη σκύβεις και μπουμπ βλέπεις των ουρανό με τις philips

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχα, κατάφερα και τις έβαλα, χωρίς να δω τον ουρανό με τις Philips ούτε αστεράκια με το κεφάλι στο καπό... Όντως απλά ήθελαν δύναμη οι παλιές για να βγουν.

Εντυπώσεις από τις Xtreme όταν τις οδηγήσω βράδυ - πρώτη εντύπωση είναι ότι κιτρινίζει λίγο, αλλά είναι πιο λευκό το φως τους από τις προηγούμενες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Σεπ 2017, 11:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Skotis έγραψε:
Όσο χαζό και αν φαίνεται πρόσεχε το πρόσωπό σου! Βάζεις δύναμη σκύβεις και μπουμπ βλέπεις των ουρανό με τις philips

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χαχαχα, κατάφερα και τις έβαλα, χωρίς να δω τον ουρανό με τις Philips ούτε αστεράκια με το κεφάλι στο καπό... Όντως απλά ήθελαν δύναμη οι παλιές για να βγουν.

Εντυπώσεις από τις Xtreme όταν τις οδηγήσω βράδυ - πρώτη εντύπωση είναι ότι κιτρινίζει λίγο, αλλά είναι πιο λευκό το φως τους από τις προηγούμενες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Δεκ 2018, 23:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Είναι φυσιολογικό ότι 14 μήνες μετά (~16000 χλμ) κάηκε η μία; πολλά λεφτά για να καίγονται τόσο σύντομα νομίζω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Δεκ 2018, 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
mpapagian έγραψε:
Είναι φυσιολογικό ότι 14 μήνες μετά (~16000 χλμ) κάηκε η μία; πολλά λεφτά για να καίγονται τόσο σύντομα νομίζω.
Και σε μένα τόσο κράτησαν. Ακριβώς 14 μήνες και περίπου 30.000χλμ. Είναι το τίμημα της απόδοσης. Αν θες κάτι που να το βάλεις και να το ξεχάσεις πάνω, πήγαινε στις phillips eco. Δίνει ότι αντέχουν 100.000χλμ. Όμως είναι πιο κιτρινωπό το φως και σίγουρα πιο ασθενής η δέσμη.

Όσον αφορά αυτό το τελευταίο, είδα live διαφορά. Πήγαινα με το σκούτερ πίσω από μια merc που ήταν πίσω απ'το αμάξι μου που οδηγούσε η γυναίκα μου. Η δέσμη των δικών μου φωτών ήταν πιο έντονη και πιο μεστή στις άκρες ( που εκεί έβλεπα κυρίως) σε σχέση με της Merc. Εγώ φοράω κάτι PIAA Hyper +120%, ένα κλικ κάτω στην ένταση από τις xtreme vision. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν , αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος..

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Δεκ 2018, 08:45 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ξέρουμε αν ολες αυτες οι λάμπες επιβαρύνουν την μπαταρια? Καλη η extra αποδοση αλλα εχουν μικροτερη διαρκεια ζωής απο τις εργοστασιακες και αν μακροπροθεσμα δημιουργουν προβληματα στο ηλεκτρικο συστημα του αυτοκινητου τοτε εχουμε να κανουμε με ακομη εναν μεγαλο συμβιβασμο. Γεμισε συμβιβασμους η ζωή μας... :)

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Δεκ 2018, 10:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Εμένα εκείνο που με χαλάει κάπως ειναι η μετάβαση απο την άσπρη κα λαμπερή μεσαία σκαλα στην μαμα κίτρινη δέσμη της μεγάλης
Εαν και οταν καούν θα βαλω ίδιου τυπου και στους προβολείς ( εφόσον εν τω μεταξυ δεν θα εχουν καεί οι μεσαίες μεχρι τοτε)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Δεκ 2018, 11:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Lohias^ έγραψε:
mpapagian έγραψε:
Είναι φυσιολογικό ότι 14 μήνες μετά (~16000 χλμ) κάηκε η μία; πολλά λεφτά για να καίγονται τόσο σύντομα νομίζω.
Και σε μένα τόσο κράτησαν. Ακριβώς 14 μήνες και περίπου 30.000χλμ. Είναι το τίμημα της απόδοσης. Αν θες κάτι που να το βάλεις και να το ξεχάσεις πάνω, πήγαινε στις phillips eco. Δίνει ότι αντέχουν 100.000χλμ. Όμως είναι πιο κιτρινωπό το φως και σίγουρα πιο ασθενής η δέσμη.

Όσον αφορά αυτό το τελευταίο, είδα live διαφορά. Πήγαινα με το σκούτερ πίσω από μια merc που ήταν πίσω απ'το αμάξι μου που οδηγούσε η γυναίκα μου. Η δέσμη των δικών μου φωτών ήταν πιο έντονη και πιο μεστή στις άκρες ( που εκεί έβλεπα κυρίως) σε σχέση με της Merc. Εγώ φοράω κάτι PIAA Hyper +120%, ένα κλικ κάτω στην ένταση από τις xtreme vision. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν , αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος..



τελικά 19000 χλμ έγραψαν μέχρι που κάηκε η μια. είμαι περίεργος να δω πόσο θα κρατήσει η άλλη.

σχετικά με την ερώτηση αν επιβαρύνουν τη μπαταρία, η λογική μου λέει όχι, ειδικά εαν δεν τις χρησιμοποιείες με σβησμένη μηχανή.

παρά το κόστος (28 το ζεύγος τις βρίσκω εδώ κοντά μου) λέω να συνεχίσω με τις xtreme vision μιας και μου άρεσε το φως τους...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Δεκ 2018, 12:27 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
mpapagian έγραψε:
Lohias^ έγραψε:
mpapagian έγραψε:
Είναι φυσιολογικό ότι 14 μήνες μετά (~16000 χλμ) κάηκε η μία; πολλά λεφτά για να καίγονται τόσο σύντομα νομίζω.
Και σε μένα τόσο κράτησαν. Ακριβώς 14 μήνες και περίπου 30.000χλμ. Είναι το τίμημα της απόδοσης. Αν θες κάτι που να το βάλεις και να το ξεχάσεις πάνω, πήγαινε στις phillips eco. Δίνει ότι αντέχουν 100.000χλμ. Όμως είναι πιο κιτρινωπό το φως και σίγουρα πιο ασθενής η δέσμη.

Όσον αφορά αυτό το τελευταίο, είδα live διαφορά. Πήγαινα με το σκούτερ πίσω από μια merc που ήταν πίσω απ'το αμάξι μου που οδηγούσε η γυναίκα μου. Η δέσμη των δικών μου φωτών ήταν πιο έντονη και πιο μεστή στις άκρες ( που εκεί έβλεπα κυρίως) σε σχέση με της Merc. Εγώ φοράω κάτι PIAA Hyper +120%, ένα κλικ κάτω στην ένταση από τις xtreme vision. Δεν ξέρω πόσο θα αντέξουν , αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος..



τελικά 19000 χλμ έγραψαν μέχρι που κάηκε η μια. είμαι περίεργος να δω πόσο θα κρατήσει η άλλη.

σχετικά με την ερώτηση αν επιβαρύνουν τη μπαταρία, η λογική μου λέει όχι, ειδικά εαν δεν τις χρησιμοποιείες με σβησμένη μηχανή.

παρά το κόστος (28 το ζεύγος τις βρίσκω εδώ κοντά μου) λέω να συνεχίσω με τις xtreme vision μιας και μου άρεσε το φως τους...
Απλά καλό είναι μόλις καεί η μια να της βάζεις αμέσως ζευγάρι, γιατί τότε επιβαρύνεται.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σύγκριση ματαξύ x-treme vision και white vision
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Δεκ 2018, 12:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Δεκ 2016, 17:39
Δημοσιεύσεις: 180
Lohias^ έγραψε:
Απλά καλό είναι μόλις καεί η μια να της βάζεις αμέσως ζευγάρι, γιατί τότε επιβαρύνεται.


καλά που το'πες γιατί έλεγα να πάρω μεν ζευγάρι αλλά να κρατήσω τη 2η για όταν....
(γιατί αυτό όμως;)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 31 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Correction detail-Citroen white C4
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 39
LED VISION HEADLIGHTS ΓΙΑ DS3
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-Εξωτερικό DS3
Συγγραφέας: nikds3
Απαντήσεις: 3
Συγκριση ροπης ενος diesel με βενζινοκινητηρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: anestis
Απαντήσεις: 11
C4 e-HDI 115 STT 2014-Attraction-White-10/01/2014
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: 30fillos
Απαντήσεις: 122
Σύγκριση Αυτοκινήτων
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Γιάννης Αγγελιδάκης
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ