Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 22:04 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κόστος γρατζουνιάς και βαθουλόματος στο πίσω μέρος!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 06:11 
Άβαταρ μέλους
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ (C4 COUPE ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΜΙΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΔΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ , ΣΠΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΩ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΛΟΙΦΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΟΣ. ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ CITROEN H ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.


Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρούς χαρακτήρες γιατί τα κεφαλαία σημαίνουν οτι φωνάζεις.
vagosvtr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 08:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 12:49
Δημοσιεύσεις: 129
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
εννοείται ότι οικονομικά συμφέρει μακράν φανοποιός.αν έχεις σκοπό να κρατήσεις για καιρό το αμάξι και δεν σκέφτεσαι να το πουλήσεις διάλεξε τον φανοποιό αλλιώς για να μην χάσει καθόλου από την αξία του η citroen είναι μονόδρομος.για παρόμοιο χτύπημα από βλάκα που έστριψε με τράκαρε και έφυγε μου πήγε το μαλλί 450 ευρώ(ήταν πάντως αρκετά μεγάλο χτύπημα)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΟΣΤΟΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ !!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 10:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Μάιος 2007, 14:29
Δημοσιεύσεις: 328
Τοποθεσία: Αθήνα
ΘΩΜΑΣ έγραψε:
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ (C4 COUPE ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΜΙΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ Η ΟΠΟΙΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΡΟΔΑ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ , ΣΠΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΩ ΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΛΟΙΦΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΒΑΘΟΣ. ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ CITROEN H ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΦΑΝΟΠΟΙΟΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

www.chipsaway.gr
Μου επισκευάσανε και εμένα μια σχετικά μικρή ζημιά φθηνά και καλά χωρίς να μου βάψουν όλο το καπό παρά μόνο την γρατζουνιά με πολύ καλά αποτελέσματα. Το πλαστικό το αγοράζεις και το βάζεις μόνος σου. Αν και όπως βλέπω μένεις στην Ρόδο.. hmmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΚΟΣΤΟΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΘΟΥΛΩΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ !!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Σεπ 2007, 17:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
Apostolos έγραψε:
Αν και όπως βλέπω μένεις στην Ρόδο.. hmmm


Υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ρόδο....
3Τ ΑΕΒΕ 6o χλμ. Ρόδου - Λίνδου 85100 22410- 68000 22410-68010


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Μαρ 2008, 21:27 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Apostolos είχες μόνο γρατζουνιά σωστά?

Έχω και βαθούλωμα και μικρή γρατζουνιά στην οποία πρόχειρα επάνω έχει βάλει ο φανοποιός χρώμα. Δεν θέλω να το φτιάξω με την κλασική μέθοδο του βαράω τη λαμαρίνα μέχρι να "έρθει" γιατί θα φύγουν όλες οι στρώσεις αντισκοριακού κτλ κτλ.

Με ενδιαφέρει αν γίνεται να φτιαχτεί το βαθούλωμα χωρίς να χτυπηθεί η λαμαρίνα.

Έχετε κάποιο κατάστημα υπ' όψιν σας πλην του chips away ?
edit
Ψάχνοντας λίγο βρήκα και την Paintbull Hellas.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Απρ 2008, 12:31 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Επικοινώνησα και με τις δύο εταιρείες μέσω email όπου επισύναπτα τις παρακάτω φωτογραφίες.
Εικόνα Εικόνα

Προς τιμήν τους, έλαβα απάντηση και από τους δύο εντός μερικών ωρών.

Από την Chipsaway με ενημέρωσαν ότι θα ήταν καλύτερα να το δουν από κοντά (λογικό).

Από την Paintbull με ενημέρωσαν ότι το κόστος επισκευής και τοπικής βαφής υπολογίζεται περίπου στα 100

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Απρ 2008, 05:42 
Άβαταρ μέλους
Επισκευασα την ζημια που ειχα στην αντιπροσωπεια της CITROEN στη Ροδο γιατι ειναι οι πλεον αρμοδιοι και πιο αποδοτικοι οσο αφορα το αυτοκινητο μου.
Ετσι το αυτοκινητο δεν χανει απο την αξια του και η δουλεια που γινεται πανω του ειναι πιο εγκυρη. Πρεπει να παραδεχτω οτι εκαναν παρα πολυ καλη δουλεια και τωρα δεν φαινεται τιποτα. Το κοστος της επισκευης μου κοστισε 315 ευρω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 22 Απρ 2008, 15:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Λόγω πίεσης χρόνου, επισκέφτηκα μόνο το κατάστημα της Paintbull.

Επειδή υπηρχαν και κάποιες άλλες μικρογρατζουνιές δίπλα από το βαθούλωμα που εμφανίζεται στις φωτογραφίες και στον προφυλακτήρα, αποφάσισα να τις επισκευάσω όλες (με υψηλότερο κόστος φυσικά).

Συνολικά το κόστος ήταν 200

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: c4 vtrs
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Μάιος 2008, 10:50 
Άβαταρ μέλους
Καλημερα σε ολους.
Στο χανιαδακη πληρωσα 275 ευρω ,για ενα μικρο βαθουλωμα πανω απο την ροδα πισω αριστερα.
Πολυ καλη δουλεια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κόστος γρατζουνιάς και βαθουλόματος στο πίσω μέρος!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Φεβ 2009, 00:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Βρήκα και εγώ πριν λίγες μέρες μια γρατζουνιά με βαθούλωμα (ακόμα δεν καταλαβα πως έγινε γιατί ήταν απο τη μεριά του πεζοδρομίου). Είναι στο πίσω φτερό. Πήγα σε φαναρτζή και μου είπε 200 με βάψιμο σε όλο το φτερό. Αυτό βέβαια συνεπάγεται να βγουν οι ταπετσαρίες για το χτύπημα κλπ. Πήγα και στην chips away. Μου είπε 120 με τοπική βαφή και χωρίς να βγούν οι ταπετσαρίες (το τραβάνε με κάτι βεντούζες λέει....). Δυστυχώς σίγουρα θα χρειαστεί και κάποιο στόκο.

Απο τη μία φοβάμαι την τοπική βαφή γιατί μπορεί να φαίνεται διαφορετική απο το υπόλοιπο. Απο την άλλη δεν μου αρέσει να το βάψω όλο γιατί πάλι μπορεί να μην ταιριάζει με το υπολοιπο αμάξι, αλλά και ρίχνει την αξία του. Ασε που αφού το φτερό δε βγαίνει δεν ξέρω αν θα βάψουν και την κολόνα εκεί που πιάνει η πόρτα ή τη λεπτή γραμμή που πάει μεχρι το εμπρός φτερό, το βαθούλωμα που μπαίνει το τζάμι κλπ.
Γενικά τι προτείνετε; Η chips away (πήγα στο νεό κόσμο) κάνει καλή δουλεία; Την έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κόστος γρατζουνιάς και βαθουλόματος στο πίσω μέρος!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 02 Φεβ 2009, 08:46 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
aiolos η απάντηση βρίσκεται κάπου στη μέση. Όπως θα είδες παραπάνω είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και τελικά κατέληξα στη λύση της τοπικής βαφής για να μην χρειαστεί να βγάλουν ταπετσαρίες, τρίψουν - ασταρώσουν - βάψουν όλη την περιοχή που αναφέρεις.
Το χρώμα θα είναι το ίδιο καθώς υπάρχει ο κωδικός χρώματος για κάθε μάρκα (αυτό ισχύει και για τα φανοποιεία), επειδή όμως το βάψιμο γίνεται τοπικά το καινούργιο χρώμα δεν ακολουθεί τα "νερά" του παλιού χρώματος. Προσωπικά, το μόνο που μπορώ να δω είναι μία μικρή "αχνάδα" στο χρώμα σε ένα σημείο. Η "αχνάδα" αυτή με γυάλισμα φεύγει αλλά μετά από 5-6 μήνες επιστρέφει.

Επειδή, έχει τύχει να επισκεφθώ 3-4 διαφορετικά φανοποιεία από τότε που το έφτιαξα, όλοι οι φανοποιοί παρατήρησαν τη διαφορά και με ρώτησαν γιατί είναι έτσι.

Αν ξαναείχα τέτοιο χτύπημα? Μάλλον θα πήγαινα για το φανοποιείο.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πίσω πιτσιλήθρα δεν λειτουργεί, διαρροή εντός καμπίνας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: ΧρήστοςK
Απαντήσεις: 2
Κοστος μεγαλου σερβις C2 VTR 1100cc?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: brwmogazos
Απαντήσεις: 8
ΒΥΘΙΖΕΤΑΙ Η ΠΙΣΩ ΑΝΑΡΤΗΣΗ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: grekoulis
Απαντήσεις: 23
Πίσω ηχεία C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: matgav
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ