Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 11:56 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Οκτ 2006, 04:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 16:56
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Αθήνα
KarlBarks έγραψε:
αυτα ειναι στα πισω ?
στην θεση του οδηγου πως ειναι ?
και εκει τα ιδια ?


Ναι στα πίσω είναι. Στου οδηγού (το δικό μου δηλ.) αρχίζει να φαίνεται φθορά αλλά ακόμα δεν έχουν αρχίσει να βγαίνουν κλωστές (και ελπίζω να μην βγουν).

Λέω αντί για καλύμματα να βάλω πλατοκαθίσματα μπροστά. Πίσω σπάνια κάθεται κάποιος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Οκτ 2006, 05:47 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
qwerty5 έγραψε:
keltis έγραψε:
Για μένα, αυτό είναι φυσική φθορά. Χλωμό το βλέπω να στα αλλάξουν.

edit : Ωπ, τώρα μόλις είδα οτί το παραδέχθηκαν για αστοχία υλικού. Πάλι καλά ... ;)


Όχι δεν παραδέχθηκαν τίποτα. Απλά μου είπαν να κόψω τις κλωστές με ένα ψαλιδάκι, επειδή δεν έχει ξηλωθεί η ραφή απλά έχουν φύγει οι κλωστούλες. Και εγώ δεν νομίζω να μου αλλάξουν τίποτα. Εδώ μου είχαν πει ότι θα μου αλλάξουν τα αμορτισέρ (μόνοι τους προσφέρθηκαν), μου έκλεισαν και ραντεβού, έμεινε και το αυτοκίνητο εκεί όλη μέρα για να μου τηλ. το απόγευμα και να μου πουν ότι τελικά δεν ήρθαν από τη Γαλλία...
:schraeg

Από τότε κουβέντα ξανά για τα αμορτισέρ... Αλλά σε ό,τι αφορά τα καλύμματα αν αρχίσει να γίνεται σε όλα τα καθίσματα θα τους το ξαναπώ... και ό,τι γίνει...


Έκλεισες ραντεβού για να γίνει αλλαγή και τελικά σου είπαν ότι ότι δεν ήρθαν;; Δεν μου φαίνεται λογικό...
Επίσης για να σου είπαν για αλλαγή, σημαίνει ότι έχει γίνει έγκριση απο Γαλλία, που σημαίνει ότι θα σταλούν/έχουν σταλεί τα αμορτισέρ.
Ψάξτο!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Οκτ 2006, 07:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 16:56
Δημοσιεύσεις: 171
Τοποθεσία: Αθήνα
georgep800 έγραψε:
Έκλεισες ραντεβού για να γίνει αλλαγή και τελικά σου είπαν ότι ότι δεν ήρθαν;; Δεν μου φαίνεται λογικό...
Επίσης για να σου είπαν για αλλαγή, σημαίνει ότι έχει γίνει έγκριση απο Γαλλία, που σημαίνει ότι θα σταλούν/έχουν σταλεί τα αμορτισέρ.
Ψάξτο!!


Ναι είχα πάει στο σέρβις των 2500 πρν μήνες... και τους είχα πει ότι το μόνο που με ενοχλεί είναι ο θόρυβος που κάνουν τα πίσω αμορτισέρ και μου είπε ο υπεύθυνος ότι περιμένουμε νέα αμορτισέρ και θα στα αλλάξουμε και μου είπε να τηλεφωνήσω μετά από 10 μέρες να μου κλείσει ραντεβού. Κλείσαμε μετά ραντεβού, πάω το αφήνω και μου τηλεφωνεί το απόγευμα να πάω να το πάρω γιατί τελικά δεν είχαν έρθει τα αμορτισέρ από Γαλλία. Αυτό έγινε κατά τον Απρίλιο μετά είχα πολλά τρεχάματα+καλοκαίρι και να πω και την αλήθεια το ξέχασα το θέμα. Αλλά όταν ξαναπάω την επόμενη φορά θα τους το πω πάλι... από περιέργεια και μόνο...

Sorry guys αν είμαι offtopic... :iconcool


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Οκτ 2006, 18:53 
Άβαταρ μέλους
Τελικά βρήκα ένα μαγαζί στο Γάλάτσι με καλύματα και θα πάω να περάσω το Σάββατο.Οι τιμές ξεκινούν από 70€ και φθάνουν οι δερματίνες μέχρι 180€.Μάλλον θα περάσω μπεζ δερματίνη.Θα έχω νέα μετά το Σάββατο να σας πω και για την ποίοτητα.Το μαγαζί λέγεται για κάθε ενδιαφερόμενο pan car, www.pan-car.gr .Ελπίζω να γίνει καλό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Οκτ 2006, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Το κακο με τα καλυματα ειναι οτι αν τα εμπρος καθισματα ειναι ψιλομπακετ
το καλυμα περνει την ευθεια και ειναι αντιαισθητικο.
Στο δικο μου εχουν τριφτει αρκετα,μετα απο σχεδον 100000χλμ και λεω να παω να κανω δερματινα τα πλαινα των εμπρος καθισματων.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2007, 11:53 
Άβαταρ μέλους
και τα δικα μου καθισματα εχουν φθορεςεχω βεβαια 46000χλμ.(c4 coupe 1.4 vtr)αλλα θα γινει αλλαγη λογω εγγθησης,βεβαιως!!!!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2007, 15:52 
Άβαταρ μέλους
Παιδιά εγω εχω το δικο μου απο Ιανουαριο 2005 δηλαδη 2 χρόνια γεματα και εχω παρατηρηση ότι στου οδηγου το καθισμα εχουν αρχισει να φαινονται τα πρωτα προβληματα στις ακρες του καθισματος. Εγω εβαλα καλλυματα και βρηκα την υγεια μου δηλαδη και να ξηλωνετε δεν μου χαλαει την αισθητικη τουλαχιστον γιατι από 12/1 εχω βγει απο την εγγυηση και δεν θελω να ξερω ποσο και πως επιοδιορθωνονται αυτα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2007, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5580
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Αγαπητοί φίλοι ΠΡΟΣΟΧΗ!
Επειδή διαβάζω για καλύμματα, θυμηθείτε οτι στις εμπρός θέσεις απαγορεύεται να μπούν καλύμματα που αγκαλιάζουν όλη την πλάτη γιατί έτσι κλεινετε (αχρηστεύετε) τους πλαινούς αερόσακους που είναι ενσωματωμένοι στο πλαινό τμήμα της πλάτης των καθισμάτων.
Πάντως εγώ το μόνο που έχω επισημάνει είναι μια ανεπαίσθητη φθορά του βελούδου στο υποβραχιόνιο της πόρτας του οδηγου καθώς ακουμπάω συχνά τον αγκώνα μου.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2007, 20:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 04 Ιαν 2007, 14:18
Δημοσιεύσεις: 375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ιεράπετρα
Πως μπορούμε να προστατεύσουμε το alcantara από τη φθορά; Κάπου είχα διαβάσει για ειδικό αφρό.

_________________
Load


Τελευταία επεξεργασία από nitse και Τετ 23 Μάιος 2007, 19:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2007, 21:39 
Άβαταρ μέλους
Ξέρει κανείς αν είναι εφικτή η αλλαγή της ταπετσαρίας της πόρτας?
Μπορούμε να την αλλάξουμε μόνοι μας?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Φεβ 2007, 10:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:57
Δημοσιεύσεις: 53
Τοποθεσία: Καμίνια-Πειραιάς
Εμένα όταν που ξέφτισε του συνοδηγού η ταπετσαρία της πόρτας μου την αλλάξανε εντος εγγυησης και ήταν κανα 20 λεπτο δουλειά αλλα πρέπει να ξηλωθεί όλη η πόρτα.
Εάν έχει την ταπετσαρία bliss και ακολουθήσεις τις οδηγίες του panc4 για το πως βγαίνει η πόρτα, δεν είναι τίποτα να την φτιάξεις :rtfm

_________________
Φτάσε όπου δεν μπορείς!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Μάιος 2007, 13:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Ιαν 2007, 10:47
Δημοσιεύσεις: 232
Τοποθεσία: ΛΑΜΙΑ
καλησπερα σε ολους.
εμενα επειτα απο 26 μηνες που εχω το αυτοκινητο εχει αρχισει και φουσκωνει η επενδυση του πλαστικου της πορτας του συνοδηγου (οχι το υφασμα αλλα το υλικο που εχουν κολλησει επανω στο πλαστικο). αυτο νομιζω δεν διορθωνεται και απο οτι εχω αρχισει να καταλαβενω στην τετραετια το αυτοκινητο θα ειναι πολυ χαλια ποιοτικα και δεν θα πιανει μια :mad

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Μάιος 2007, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Και είσαι και 2 μήνες εκτός εγγύησης ρε γμτ :rant :rant λογικά όλη η πόρτα αλλαγή είναι..αν δείξει και λίγο κατανόηση ο τεχνικός σύμβουλος θα την βάλει στην εγγύηση

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Μάιος 2007, 07:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 10:18
Δημοσιεύσεις: 88
Τοποθεσία: Νίκαια (Κοκκινιά)
sof έγραψε:
καλησπερα σε ολους.
εμενα επειτα απο 26 μηνες που εχω το αυτοκινητο εχει αρχισει και φουσκωνει η επενδυση του πλαστικου της πορτας του συνοδηγου (οχι το υφασμα αλλα το υλικο που εχουν κολλησει επανω στο πλαστικο). αυτο νομιζω δεν διορθωνεται και απο οτι εχω αρχισει να καταλαβενω στην τετραετια το αυτοκινητο θα ειναι πολυ χαλια ποιοτικα και δεν θα πιανει μια :mad

Εικόνα


Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα παρουσιάστηκε και σε μένα. Αλλά ακριβώς το ίδιο ! Στην ίδια μεριά, στο ίδιο σημείο και με το ίδιο μέγεθος φουσκώματος. Παίζει να μην ρίξανε τα ρομποτάκια αρκετή κόλλα εκεί ;!! Το ελπίζω, γιατί δε λέει να αρχίσει να φουσκαλιάζει όλο το αμάξι ... :shock: Το υλικό αυτό βρίσκεται σχεδόν παντού μέσα στο αυτοκίνητο ...

_________________
Citroen C4 Coupe 1.6 VTR, Gris Fer
και τα μυαλά στα κάγκελα ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μαρ 2008, 14:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Σήμερα το πρωί είδα το πρώτο σημάδι φθοράς στο κάθισμα του οδηγού, ακριβώς επάνω στο κάθισμα από τη μεριά που είναι το αριστερό πόδι, προφανώς λόγω της κίνησης για το συμπλέκτη. Οπότε απο βδομάδα τρέχω για πλατοκάθισμα... Επίσης έχει χάσει το χρώμα της η πόρτα του οδηγού μπροστά από τη λαβή που έχει για να κρατάω την πόρτα. Αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί είναι προσιτή η τιμή του αυτοκινήτου.... :mad

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

Φθορά καθίσματος
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: crossidis
Απαντήσεις: 9
ταπετσαρια καθισματων....
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xantia
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 15
Επισκευή ταπετσαρίας πόρτας C4
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: nikolaos
Απαντήσεις: 5
Φθορά χρωμίου στο τιμόνι
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Ξεκόλλημα ταπετσαρίας ουρανού C4 3D
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ