Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 16:47 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 00:18 
Άβαταρ μέλους
chris-C4coupe έγραψε:
απλά λές ότι γιατί να σου συμβούν και αυτά τα προβλήματα ... Τεσπα μάλλονγια το μάτι ειναι αυτά τα προβλήματα.... Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πού ευχαριστημένος απο το αμάξι έκτός απο μικρά πραγματάκια που ίσως θα μπορούσαν να τα έχουν καλύτερα φτιαγμένα απο το εργοστάσιο...


Ναι, έτσι όπως τα λες είναι...Και στη τελική μπορεί να έτυχε από τα τόσα του εργοστασίου να έτυχε στο δικό μου αστοχία υλικού ή κάτι άλλο στο δικό σου. Αναλώσιμα είναι όλα αυτά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 07:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
manina έγραψε:
Βασικά νομίζω πως για όλα αυτά τα μικροπροβλήματα, αιτία είναι η χρήση φτηνών και όχι ποιοτικών υλικών, όπως προανέφεραν πολλοί. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση, όταν σε 6 μόλις μήνες, έχει χαλάσει το κουμπάκι από το χειρόφρενο, έχει καεί το λαμπάκι του φρένου, έχουν καεί τα φώτα θέσης, κι έχει σπάσει το πλαστικό που έχει στη μέση το πατάκι του οδηγού!! Σε 6 μόλις μήνες, και με φυσιολογική χρήση του αυτοκινήτου. Δεν λέω οτι είναι τακτική μόνον της Citroen, όλες οι εταιρείες πιστεύω το κάνουν, θα προτιμούσα όμως να δώσω κάτι παραπάνω, παρά να ψάχνω κάθε τόσο ατέλειες...

Trust Alexandros!!! xaxaxaxaxaxax


Εσύ το λες χρήση φθηνών υλικών, εγώ το λέω ατυχία... Να σου τύχει εσένα φθορά στο χειρόφρενο, εμένα να καεί ή λάμπα και σε κάποιον άλλο να καούν τα φώτα θέσης, τότε ναι... Εκεί μιλάς για φθηνά υλικά. Όταν όμως όλα τύχανε σ'εσένα σε 6 μήνες μέσα που κάνεις "φυσιολογική χρήση" και εγώ που το έχω 10 μήνες και, για να πω και τις αμαρτίες μου, και το χειρόφρενο το τραβάω που και που σε μη προβλεπόμενες καταστάσεις και το γκάζι το πατάω λίγο πιο βαθειά από ότι χρειάζετε και δε μου έχει βγάλει τίποτα (φτου φτου φτου μη το ματιάξω) μόνο ατυχία μπορώ να το χαρακτηρήσω. (Ή τύχη δική μου αλλα ως μετριόφρων άνθρωπος δε μπορώ να το υποστηρίξω αυτό! :tong: )

Μακάρι αυτό να ήταν και το τελευταίο πρόβλημα που σου παρουσιάστηκε!! :thumbup :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 10:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
:thumbup σωστός ο τύπος :thumbup

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
chris-C4coupe έγραψε:
απλά λές ότι γιατί να σου συμβούν και αυτά τα προβλήματα ... Τεσπα μάλλονγια το μάτι ειναι αυτά τα προβλήματα.... Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πού ευχαριστημένος απο το αμάξι έκτός απο μικρά πραγματάκια που ίσως θα μπορούσαν να τα έχουν καλύτερα φτιαγμένα απο το εργοστάσιο...


Μπορει να μας βγάζουν προβλήματα μωρε, αλλα όταν περνάς απο τσιμισκή και καθρεφτίζεσαι στις βιτρίνες και βλέπεις τι ομορφο αμάξι που έχεις λες ΧΑΛΑΛΙ... ;)


manina έγραψε:
Βασικά νομίζω πως για όλα αυτά τα μικροπροβλήματα, αιτία είναι η χρήση φτηνών και όχι ποιοτικών υλικών, όπως προανέφεραν πολλοί. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση, όταν σε 6 μόλις μήνες, έχει χαλάσει το κουμπάκι από το χειρόφρενο, έχει καεί το λαμπάκι του φρένου, έχουν καεί τα φώτα θέσης, κι έχει σπάσει το πλαστικό που έχει στη μέση το πατάκι του οδηγού!! Σε 6 μόλις μήνες, και με φυσιολογική χρήση του αυτοκινήτου. Δεν λέω οτι είναι τακτική μόνον της Citroen, όλες οι εταιρείες πιστεύω το κάνουν, θα προτιμούσα όμως να δώσω κάτι παραπάνω, παρά να ψάχνω κάθε τόσο ατέλειες...

Trust Alexandros!!! xaxaxaxaxaxax


Εγω κάποτε είχα ακούσει το εξής, λέει πως οι αυτοκινητοβιομηχανίες κατατάσσουν τις χώρες σε 3 τάξεις, Α τάξης γαλλία γερμανια κλπ οπου χρησιμοποιούν καλύτερα υλικά, Β τάξης αμερική κλπ οπου βάζουν λιγο κατώτερα υλικά και Γ τάξης Κίνα, ελλαδιστάν κλπ οπου βαζουν ακομα πιο φθηνά υλικα... δεν ξέρω αν ισχύει σαν θεωρία αλλα δίνει καποιες απαντήσεις...

Απο τη άλλη μετρά και το έτος κατασκευής, οσο πιο μετά φτιαχτηκε οι τεχνικοί στο εργοστάσιο φροντίζουν να διορθώνουν καποια μικροπροβληματάκια...πχ του πατέρα μου το c4 (ετους 2005) του είχε βγάλει αρκετα προβλήματα εξαρχής το δικό μου (ετους 2007) δεν μου εχει βγάλει ακομα τίποτα σοβαρό... (ναι, είμαστε c4αδες στην οικογένεια, οταν πάω στο πατρικό μου και τα παρκάρουμε διπλα δίπλα είμαστε σαν αντιπροσωπία της citroen, μια φορα μάλιστα όταν μου την είχε πει ένας πως το αυτοκίνητό μου δεν είναι βολίκο επειδή είναι 2πορτο σκάω την αλλη μερα με το 4πορτο c4 του πατέρα μου και μένει λαμάκας!!! )


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Παράθεση:
μια φορα μάλιστα όταν μου την είχε πει ένας πως το αυτοκίνητό μου δεν είναι βολίκο επειδή είναι 2πορτο σκάω την αλλη μερα με το 4πορτο c4 του πατέρα μου και μένει λαμάκας!!!


:ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric

"Αμα θες γίνετε και ρομποτάκι" πες του!!! :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
:ysteric :ysteric :ysteric
κάτι τέτοιες μαλα...ες περί του ότι το 3πορτο δέν είναι βολικό και άλλες τέτοιες παπα....ες ακούω και με πιάνουν τα :rant :rant :rant , μήν μασάς

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
Ελα πες το μου, πες το μου θέλω να τα ακούω....

Εικόνα


ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΡΟΜΠΟΤΑΚΙ ΜΟΥ????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:02
Δημοσιεύσεις: 1625
Τοποθεσία: VOLOS
Γιάννης Αγγελιδάκης έγραψε:
:ysteric :ysteric :ysteric
κάτι τέτοιες μαλα...ες περί του ότι το 3πορτο δέν είναι βολικό και άλλες τέτοιες παπα....ες ακούω και με πιάνουν τα :rant :rant :rant , μήν μασάς


+1000000

_________________
C4 2.0 VTS 223ps


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 11:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
Γιάννης Αγγελιδάκης έγραψε:
:ysteric :ysteric :ysteric
κάτι τέτοιες μαλα...ες περί του ότι το 3πορτο δέν είναι βολικό και άλλες τέτοιες παπα....ες ακούω και με πιάνουν τα :rant :rant :rant , μήν μασάς


Εγώ τις ακουω σχεδόν κάθε μέρα...στα π@π@ρια μου...εγώ ένα θυμάμαι, μια φορά μου είχε πει μια κοπέλα που καθοταν στον συνοδηγό...νίωθω σαν να πέταω εδω μπροστά (βλέπεις είχα φέρει το κάθισμα λίγο μπρόστά και το είχα γύρει προς τα πίσω,έκανα και κάτι ςραία ζιγκ ζαγκ με τα φοβερα κρατήματα του c4 και έμεινε με το στόμα ανοιχτό...) :fsss :fsss :fsss


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 13:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 01:58
Δημοσιεύσεις: 1037
Τοποθεσία: Salonica
Βασικά μπορεί να έχω ακόμη 4.000 χιλιόμετρα αλλά ίσως επειδή ΄΄εχω δει ότι το αυτοκίνητο είναι πολύ παιχνιδιάρικο σε στροφες και μπορείς να το πηγαίνεις με ανάποδα συχνά να πώ την αμαρτία μου το χειρόφρενο το έχω σε προέκταση του χεριού μου πολλές φορές ... Λέτε να είναι απο αυτό το θάμπωμα του κουμπιού??? :fsss


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 13:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Μπα, εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα!! :inno: :inno: :inno:

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 14:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Skiner έγραψε:
Γιάννης Αγγελιδάκης έγραψε:
:ysteric :ysteric :ysteric
κάτι τέτοιες μαλα...ες περί του ότι το 3πορτο δέν είναι βολικό και άλλες τέτοιες παπα....ες ακούω και με πιάνουν τα :rant :rant :rant , μήν μασάς


Εγώ τις ακουω σχεδόν κάθε μέρα...στα π@π@ρια μου...εγώ ένα θυμάμαι, μια φορά μου είχε πει μια κοπέλα που καθοταν στον συνοδηγό...νίωθω σαν να πέταω εδω μπροστά (βλέπεις είχα φέρει το κάθισμα λίγο μπρόστά και το είχα γύρει προς τα πίσω,έκανα και κάτι ςραία ζιγκ ζαγκ με τα φοβερα κρατήματα του c4 και έμεινε με το στόμα ανοιχτό...) :fsss :fsss :fsss
έτσι έτσι, τώρα που θα κλείσει η ολυμπιακή οι κάτοχοι των σιτροέν θα είμαστε οι μόνοι που θα μπορούν να ανταγωνιστούν την αετζίαν :bambam :schraeg

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 15:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
Ποια Aegian και βλακίες.. εμπα μεσα κοπελιά να σε πάω στα σύννεφα...

Αλλα πέρα από την πλάκα αυτο ήταν το καλύτερο κοπλιμέντο που εχω ακουσει ποτέ...για c4 τουλάχιστον...


chris-C4coupe έγραψε:
Βασικά μπορεί να έχω ακόμη 4.000 χιλιόμετρα αλλά ίσως επειδή ΄΄εχω δει ότι το αυτοκίνητο είναι πολύ παιχνιδιάρικο σε στροφες και μπορείς να το πηγαίνεις με ανάποδα συχνά να πώ την αμαρτία μου το χειρόφρενο το έχω σε προέκταση του χεριού μου πολλές φορές ... Λέτε να είναι απο αυτό το θάμπωμα του κουμπιού??? :fsss


εγω πάντως πιστεύω είναι το πώς το πατάς...αν πιέζεις την κάτω άκρη με αποτέλεσμα το κουμπί να μετατοπίζεται λίιιιιγο πρως τα πάνω και να ξύνεται στιν επάνω επιφάνεια τισ εσοχής του...τοτε μπορεί σιγά σιγά να θαμπώσει...τωρα αμα έχεις και νυχάκια (ladies) μετράει σαν bonus...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 15:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 01:58
Δημοσιεύσεις: 1037
Τοποθεσία: Salonica
Απο εδώ και πέρα μόνο με γάντια θα τραβάω χειρόφρενο.... :tong:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 04 Ιουν 2008, 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2008, 18:02
Δημοσιεύσεις: 1625
Τοποθεσία: VOLOS
chris-C4coupe έγραψε:
Απο εδώ και πέρα μόνο με γάντια θα τραβάω χειρόφρενο.... :tong:


:ysteric :ysteric :ysteric

_________________
C4 2.0 VTS 223ps


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 7 [ 98 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο



Συναφή θέματα

Φθορα αλκανταρα.
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: antonios16v
Απαντήσεις: 1
ντουλαπάκι!! στο χειροφρενο
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Ηλεκτρικό Χειρόφρενο C5 ΙΙΙ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Zach8
Απαντήσεις: 14
Φθορα στο τιμονι...τι να κανω??
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: giannis xsara
Απαντήσεις: 51
Πρόωρη Φθορά Λαδιού Κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια