Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:37 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Μαρ 2009, 12:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2009, 12:29
Δημοσιεύσεις: 8
:wrc :D ΕΧΩ ΤΟ C4 5 ΘΥΡΟ 1,4 ΠΕΡΙΠΟΥ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ.ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ??? ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ Η ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ??? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΗΠΩΣ,Η ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ??? ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΓΗΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ Η ΜΕΤΑΛΙΚΗ ΘΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΘΑΡΘΗΚΕ Η ΠΟΡΤΑ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ SOS,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :nos


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Μαρ 2009, 13:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
φροντισε να καθαρισεις την ζωνη.εχει παρατηριθει οτι πιανει βρομια και επιδει το διακενο που εχει στην θηλια για να μαζευτει εινε μικρο οποτε εκει κολαει και μαζευετε αρκετα αργα.λιγο οινοπνευμα θα λισει το προβλημα μαλον

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Μαρ 2009, 10:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2007, 13:44
Δημοσιεύσεις: 540
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Σαφώς και είναι πρόβλημα ...
Οι πίσω ζώνες σου δουλεύουν κι αυτές έτσι? Εμένα μόλις μου είπανε τις ίδιες μπούρδες τους ρώτησα γιατί είναι διαφορετική η δύναμη των πίσω ζωνών (οι οποίες επειδή δεν είναι χρησιμοποιημένες πολύ, μαζεύουν με μεγάλη δύναμη) και του είπα να πάμε επι τόπου σε ένα αμάξι της έκθεσης να δούμε πως είναι στα καινούρια. Μετά κανονίστηκε η αντικατάσταση...
Το πρόβλημα πρέπει να είναι στον μηχανισμό, γιατί αν ήταν μόνο το καθάρισμα θα το καθαρίζανε επι τόπου.

_________________
Εικόνα
C4 2.0lt 2007-2012
C3 Diesel 2012-.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Μαρ 2009, 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Έχω αλλάξει 2 φορές μηχανισμούς και τώρα τελευταία άρχισε πάλι να μην μαζεύεται...

Οπότε θα το αφήσω έτσι, την σπρώχνω λίγο με το χέρι και όλα καλά...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 26 Μαρ 2009, 09:23 
Άβαταρ μέλους
GIORGOS08 έγραψε:
:wrc :D ΕΧΩ ΤΟ C4 5 ΘΥΡΟ 1,4 ΠΕΡΙΠΟΥ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΩ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΠΙΣΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ.ΡΩΤΗΣΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥ.ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ??? ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ Η ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ??? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ ΜΗΠΩΣ,Η ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ??? ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΒΓΗΚΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ Η ΜΕΤΑΛΙΚΗ ΘΥΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΘΑΡΘΗΚΕ Η ΠΟΡΤΑ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ SOS,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :nos


Αχ αθανατη ελλαδα !!! :gflag αμα θελουν να σκαρφηστουναι κατι ,πωs το βρισκουν αμεσωs,ακου για προστασια μην τραυματιστηs,αρε ξυλο που θελουνε με βρεγμενη σανιδα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 25 Απρ 2009, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Μαρ 2009, 12:29
Δημοσιεύσεις: 8
ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΓΚΕΣ ΟΤΙ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΚΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,Η ΚΑΘΕ ΜΑΡΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΑ ΤΙΣ ΣΠΡΩΧΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΦΟΥ ΗΘΕΛΑ ΓΑΛΛΙΚΟ.ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ 2009,SUPER....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....... :shift :bounce :bounce :bounce :thumb :nos


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 25 Απρ 2009, 17:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αν δεν σας ζορίζει η αφαίρεση του πλαστικού καλλύματος της κολώνας, λίγο λαδάκι σιλικόνης μέσα στον μηχανισμό έχοντας την ζώνη τραβηγμένη όλη έξω, και μετά μερικά "αφήματα" να την τραβήξει με δύναμη μέσα από τελείως βγαλμένη, λύνει το πρόβλημα (για κανένα χρόνο). Το έκανα προσφάτως, και έγιναν σαν καινούριες.

Στα κουπέ πρέπει να βγει το μαρσπιέ, και μετά με λίγο προσεκτικό τράβηγμα του πίσω πλαστικού έχουμε ίσα ίσα όσο χώρο χρειάζεται για να χωρέσει το χέρι μαζί με το spray. Το "καλαμάκι" στο spray είναι απαραίτητο. Στα 5πορτά είναι μάλλον πιο εύκολο (δεν έχω δοκιμάσει), γιατί η κολώνα βγαίνει μονοκόμματη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΕΣ ΖΩΝΕΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Απρ 2009, 22:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 08 Νοέμ 2007, 18:00
Δημοσιεύσεις: 86
Τοποθεσία: MEGARA
ειναι γνωστο παλιο προβλημα που τους κοστιζει.Εγω πηγα 1 μηνα πριν ληξει η εγγυηση και την απορριψανε απο τα κεντρικα.Φυσιολογικη φθορα σου λενε.Στο SAXO απο το 2002 και τραβιουνται σαν την 1η μερα!!!!!!!!

_________________
Saxo 1.1-->Saxo VTS 1.4->1.6 --> C4 VTS 1.6


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προβλημα με τις ζωνες σε citroen C4 μοντελο 7/2011
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Τηλεμαχος85
Απαντήσεις: 1
Ζώνες ασφαλείας και παιδιά
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Ατίθαση Ε.
Απαντήσεις: 8
Ζωνες στην κατηφορα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια