Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 14:31 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μαρ 2007, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Συμφωνώ και επαυξάνω αλλά τι άλλο να κάνω? Με δυνατή ταινία διπλής όψεως λέτε να κάνω δουλειά?

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μαρ 2007, 15:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Εγω την εβαλα με τα χερακια μου και είναι μια χαρα, με δυνατή ελαστικη κόλα της beta ειναι πολυ δυνατοτερη απο την παρμπριζοκολα και ειναι φτιαγμενη μονο για αυτη την δουλεια, προφανως οι μαγκες δεν το ειχαν καθαρισει καλα απο κατω και γι αυτο ξεκολαει! Η μονη λυση ειναι να το λυσουν ολο να το καθαρισουν απο τα υπολοιματα και μετα να την ξανακολησουν.....

Ολες οι αεροτομες ειναι βιδωμενες στο πισω μερος και κολημενες μπροστα, η εργοστασιακη τοποθετηση εχει και μια φλάντζα αναμεσα στα δυο στρωματα κόλας και βεβαια αυτο βοηθα, οσες βαζει η αντιπροσωπεια εδω εινια φτιαγμανες στον ασπροπυργο (στα γαλλικα foro blank) μεγαλο εργοστασιο και με ISO παρακαλω, ολες οι αντιπροσωπειες απο εκει ψωνιζουν!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Μαρ 2007, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 23:11
Δημοσιεύσεις: 2098
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Αν κάνετε κάτι τέτοιο εκτός από το να καθαρίσετε την επιφάνεια να την περασετε και με οινόπνευμα μετά....Δεν ξέρω αν η BINSON έχει καμιά κόλλα...θα δω καμιά φορά στο praktiker ..Οι ρόμπες τουλάχιστον ας την κάναν ενιαία την αεροτομή με το κάτω μέρος και ας καθόταν μετά βιδωτά στις υπάρχουσες βίδες....
Επίσης να σας πώ πως αν πιάνουν τα χέρια σας μπορείτε να βγάλετε το πλαστικό φιλέτο από μέσα από το πορτ μπαγκάζ και να σφίξετε τις βίδες του κάτου μέρους της αεροτομής...Εγώ το έκανα και πήραν λίγο βόλτα..Αλλά όχι πολύ δυνατά γιατί δεν ξέρω για το τζάμι αν γίνει κάτι(αν ραγίσει από την πίεση) :thumbup

_________________
Εικόνα
Δεν πατάω γκάζι,για να έχω φίλους :(


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Μαρ 2007, 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
thomasofluton έγραψε:
Εγω την εβαλα με τα χερακια μου και είναι μια χαρα, με δυνατή ελαστικη κόλα της beta ειναι πολυ δυνατοτερη απο την παρμπριζοκολα και ειναι φτιαγμενη μονο για αυτη την δουλεια, προφανως οι μαγκες δεν το ειχαν καθαρισει καλα απο κατω και γι αυτο ξεκολαει! Η μονη λυση ειναι να το λυσουν ολο να το καθαρισουν απο τα υπολοιματα και μετα να την ξανακολησουν.....

Ολες οι αεροτομες ειναι βιδωμενες στο πισω μερος και κολημενες μπροστα, η εργοστασιακη τοποθετηση εχει και μια φλάντζα αναμεσα στα δυο στρωματα κόλας και βεβαια αυτο βοηθα, οσες βαζει η αντιπροσωπεια εδω εινια φτιαγμανες στον ασπροπυργο (στα γαλλικα foro blank) μεγαλο εργοστασιο και με ISO παρακαλω, ολες οι αντιπροσωπειες απο εκει ψωνιζουν!!!


ΘΑ το ξαναπάω για τελευταία φορά και αν δεν κάτσει θα το κάνω μόνος με την κόλλα που λες. Ευχαριστώ που ασχολείστε :thumbup :thumbup

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Μαρ 2007, 14:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:49
Δημοσιεύσεις: 68
Τοποθεσία: XANIA oeo!!!
σαλιο βαλε!!!! μαμισια κολλα!!!

_________________
yeaaaah babe!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Μαρ 2007, 16:25 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Σωστά ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΑΛΙΟ. Άρε θυμήθηκα το μιτινγκ. Πολύ γέλοιο! :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric :ysteric

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιουν 2007, 10:21 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Τελικά πήγα το αμάξι για σέρβις και μου κόλλησε και την αεροτομή. (ΤΣΑΧΑΚΗΣ) Της έβαλε πριν την κόλλα αστάρι απο οτι μου είπε. Πάντως κρατά πολύ καλά και ελπίζω να μην ξαναεχω προβλήματα! Πλήρωσα 60 ευρώ. Πολλά δεν είναι? Μαμισιάτικα μου φαίνονται να πληρώνω τις Μ@λ@κίες τους! :rant :rant :rant

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2007, 13:03 
Άβαταρ μέλους
Eμένα στην αντιπροσωπεία που πήρα το αυτοκίνητο (Καρδίτσα) μου είπε ότι θεωρείται αξεσουάρ (πλην VTS) και δεν το καλύπτει η εγγύηση. Πάραυτα επειδή η τοποθέτηση γίνεται στο εκάστοτε συνεργείο, άρα πρόκειται για δική τους μ@λ@κ1@ προσφέρθηκε να το φτιάξει δωρεάν, αλλά ποιός πάει Καρδίτσα? Ρώτησα και στον Αλεβιζόπουλο και ο υπεύθυνος του συνεργείου μου είπε ότι το καλύπτει η εγγύηση κανονικά (πήγα με το αυτοκίνητο εκεί και είδε ότι πρόκειται για το VTRS, οπότε δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης για το ποιο μοντέλο είναι, αν έχει ή δεν έχει αεροτομή στον στάνταρ εξοπλισμό κλπ)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Σεπ 2007, 19:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Η αεροτομή δεν μπαινει στο εργοστάσιο ούτε και στην αντιπροσοπεία όταν φτάνει το αμάξι. Όταν έρχεται το αμάξι απο γαλλία το παραλαμβάνει μια εταιρεία(δεν θυμάμαι πως την λένε) και περνά το αμάξι απο έλεγχο, κάνει το p.d.i, και προσθέτουν αεροτομές κ.τ.λ. ΄΄Αρα την ευθύνει θα πρέπει να την αναλαμβάνει η Σιτροέν.Τι φταίω εγώ και μου ήρθε το αμάξι με ξεκολλημένη την αεροτομή και πλήρωσα 60 ευρά μαμισιάτικα???

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 18:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2007, 15:30
Δημοσιεύσεις: 636
Τοποθεσία: Μουδανιά Χαλκιδικής
vagosvtr έγραψε:
Η αεροτομή δεν μπαινει στο εργοστάσιο ούτε και στην αντιπροσοπεία όταν φτάνει το αμάξι. Όταν έρχεται το αμάξι απο γαλλία το παραλαμβάνει μια εταιρεία(δεν θυμάμαι πως την λένε) και περνά το αμάξι απο έλεγχο, κάνει το p.d.i, και προσθέτουν αεροτομές κ.τ.λ. ΄΄Αρα την ευθύνει θα πρέπει να την αναλαμβάνει η Σιτροέν.Τι φταίω εγώ και μου ήρθε το αμάξι με ξεκολλημένη την αεροτομή και πλήρωσα 60 ευρά μαμισιάτικα???


Vago κάνεις λάθος όλα τα επιπλέον αξεσουάρ τοποθετούνται με ευθύνη της αντιπροσωπείας!!!!

Η εταιρία που λες είναι η Hellenic Logistic και δεν αναλαμβάνει τέτοια πράγματα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Μαρ 2007, 20:36
Δημοσιεύσεις: 104
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά να ξέρετε ότι στην αυθεντική αεροτομή έχει ήδη τοποθετηθεί κόλα και το μόνο που κάνεις είναι να βγάλεις την αυτοκόλλητη ταινία και να την τοποθετήσεις.
Εγώ αυτό είδα με την δικιά μου αεροτομή. Ο μάστορας δεν έβαλε καθόλου δική τους κόλλα και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 21:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
SportBilly έγραψε:
vagosvtr έγραψε:
Η αεροτομή δεν μπαινει στο εργοστάσιο ούτε και στην αντιπροσοπεία όταν φτάνει το αμάξι. Όταν έρχεται το αμάξι απο γαλλία το παραλαμβάνει μια εταιρεία(δεν θυμάμαι πως την λένε) και περνά το αμάξι απο έλεγχο, κάνει το p.d.i, και προσθέτουν αεροτομές κ.τ.λ. ΄΄Αρα την ευθύνει θα πρέπει να την αναλαμβάνει η Σιτροέν.Τι φταίω εγώ και μου ήρθε το αμάξι με ξεκολλημένη την αεροτομή και πλήρωσα 60 ευρά μαμισιάτικα???


Vago κάνεις λάθος όλα τα επιπλέον αξεσουάρ τοποθετούνται με ευθύνη της αντιπροσωπείας!!!!

Η εταιρία που λες είναι η Hellenic Logistic και δεν αναλαμβάνει τέτοια πράγματα.


Και σε μένα η αντιπροσωπεία την τοποθέτησε. Και προφανώς δεν τόλμησαν να ζητήσουν λεφτά για το κόλλημα μετά όταν ξεκόλλησε.

Όμως όταν είχα πρωτοπάει όταν ξεκόλλησε, μου λένε ότι είναι γεμάτοι και να το φέρω την επόμενη εβδομάδα. Επειδή βιαζόμουν, πήρα τα κεντρικά και ρώτησα αν μπορώ να πάω σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία για το κόλλημα. Και παρόλο που μου είπαν ότι ισχύει η εγγύηση, το συμπέρασμα που έβγαινε ήταν ότι για σίγουρα ήταν καλύτερα να το πάω εκεί που το πήρα. Και γι' αυτό όταν ξαναπήγα, τους έβαλα και υπέγραψαν πάνω στο τιμολόγιο αγοράς των αξεσουάρ ότι η τοποθέτηση έγινε από εξουσιοδοτημένο συνεργείο (από αυτούς).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 21:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:12
Δημοσιεύσεις: 1467
Τοποθεσία: ΝΠ
Δεν έπρεπε να σου πάρει λεφτά...σιγά τη δουλειά που έκανε... :rant


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 21:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
gRim έγραψε:
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά να ξέρετε ότι στην αυθεντική αεροτομή έχει ήδη τοποθετηθεί κόλα και το μόνο που κάνεις είναι να βγάλεις την αυτοκόλλητη ταινία και να την τοποθετήσεις.
Εγώ αυτό είδα με την δικιά μου αεροτομή. Ο μάστορας δεν έβαλε καθόλου δική τους κόλλα και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.


Έτσι μπαίνει. Καθαρίζεις την επιφάνεια κόλλησης, βγάζεις την αυτοκόλλητη ταινία και την τοποθετείς. Έτσι είναι νομίζω και τα 2λιτρα που έχουν από τη μάνα τους αεροτομή.

Δεν παρουσιάζει σε όλους πρόβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 02 Μαρ 2007, 01:53
Δημοσιεύσεις: 33
Τοποθεσία: LAMIA
εγώ σήμερα έβαλα το sub και τρίζει όλο το αμάξι λέτε να μου μείνει στα χέρια η αεροτομή? Εχω το Loeb που η αεροτομή είναι εργοστασιακή.

_________________
www.soundstream.com


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

BX αεροτομη και σποιλερ!!!!
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: bxakias
Απαντήσεις: 33
ΑΕΡΟΤΟΜΗ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 424
Ορατότητα προς τα πίσω, με αεροτομή (Coupe)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: gr_diver
Απαντήσεις: 28
Αεροτομή
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό Xsara
Συγγραφέας: PANOURAMIX
Απαντήσεις: 3
ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΟΡΟΦΗΣ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: JOE
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ