Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 06:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
nikossound έγραψε:
εγώ σήμερα έβαλα το sub και τρίζει όλο το αμάξι λέτε να μου μείνει στα χέρια η αεροτομή? Εχω το Loeb που η αεροτομή είναι εργοστασιακή.


Να σου μείνει στα χέρια είναι λίγο δύσκολο, είναι βιδωμένη με 5 βίδες στη λαμαρίνα.

Αλλά αν σε ενοχλεί το τρίξιμο και είναι σίγουρα από την αεροτομή, πήγαινε να στην κολλήσουν με παρμπριζόκολλα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Οκτ 2007, 23:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 02 Μαρ 2007, 01:53
Δημοσιεύσεις: 33
Τοποθεσία: LAMIA
η αεροτομή δεν τρίζει τόσο πολύ όσο η πινακίδα και τα πλαϊνά προστατευτικά αν έχει τόσες βίδες που λες δεν νομίζω να έχω προβλημα

_________________
www.soundstream.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Οκτ 2007, 12:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
nikossound έγραψε:
η αεροτομή δεν τρίζει τόσο πολύ όσο η πινακίδα και τα πλαϊνά προστατευτικά αν έχει τόσες βίδες που λες δεν νομίζω να έχω προβλημα



βαλε κανενα πλαστικο φλατζακι στην πινακιδα να μιν τριζει .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Οκτ 2007, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
SportBilly έγραψε:
vagosvtr έγραψε:
Η αεροτομή δεν μπαινει στο εργοστάσιο ούτε και στην αντιπροσοπεία όταν φτάνει το αμάξι. Όταν έρχεται το αμάξι απο γαλλία το παραλαμβάνει μια εταιρεία(δεν θυμάμαι πως την λένε) και περνά το αμάξι απο έλεγχο, κάνει το p.d.i, και προσθέτουν αεροτομές κ.τ.λ. ΄΄Αρα την ευθύνει θα πρέπει να την αναλαμβάνει η Σιτροέν.Τι φταίω εγώ και μου ήρθε το αμάξι με ξεκολλημένη την αεροτομή και πλήρωσα 60 ευρά μαμισιάτικα???


Vago κάνεις λάθος όλα τα επιπλέον αξεσουάρ τοποθετούνται με ευθύνη της αντιπροσωπείας!!!!

Η εταιρία που λες είναι η Hellenic Logistic και δεν αναλαμβάνει τέτοια πράγματα.





Το αμάξι το πήρα εγώ ο ίδιος απο το καράβι και η αεροτομή ήταν τοποθετημένη. Αν είναι έτσι όπως τα λές και δεν την τοποθέτησε η Logistic όπως μου είχαν πεί αλλα κάποια άλλη εταιρεία πάλι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ! Πλήρωσα 60 ευρώ χωρίς να φταίω! Τέλος πάντων δεν με νοιάζουν τα λεφτά αλλά η πράξη. :mad

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Τελευταία επεξεργασία από vagosvtr και Πέμ 04 Οκτ 2007, 14:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Οκτ 2007, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 251
vagosvtr έγραψε:

...

Το αμάξι το πήρα εγώ ο ίδιος απο το καράβι και η αεροτομή ήταν τοποθετημένη. Αν είναι έτσι όπως τα λές και δεν την τοποθέτησε η Logistic όπως μου είχαν πεί αλλα κάποια άλλη εταιρεία πάλι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ! Πλήρωσα 60 ευρώ χωρίς να φταίω! Τέλος πάντων δεν με νοιάζουν τα λεφτά αλλά η πράξη. :mad


Προφανώς δεν φταις εσύ αφού δεν έκανες μόνος σου την τοποθέτηση.

Αν δεν αγοράσει κάποιος την αεροτομή σκέτη χωρίς το κόστος της τοποθέτησης ώστε να την βάλει μόνος σου, τότε ευθύνεται αυτός που την έβαλε.

Αν το κατέβασες έτσι από το πλοίο, τότε ίσως είχε μπει από το εργοστάσιο, οπότε ένας λόγος παραπάνω να εμπίπτει στην εγγύηση.

Πάντως όταν το πήρα εγώ, η αεροτομή σίγουρα δεν προσφέροταν ως εργοστασιακός εξοπλισμός, την είχαν τα by Loeb και το 2λιτρο VTS, και όποιος από τους υπόλοιπους την ήθελε την έπαιρνε ως αξεσουάρ. Αλλά και να προσφέρονταν, δεν έχει κανείς λόγο να καθυστερήσει την παραλαβή κάνοντας εργοστασιακή παραγγελία αφού μπορεί να την τοποθετήσει και εδώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Οκτ 2007, 14:46 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Φεβ 2007, 11:49
Δημοσιεύσεις: 1175
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
Nikos2k7 έγραψε:
vagosvtr έγραψε:

...

Το αμάξι το πήρα εγώ ο ίδιος απο το καράβι και η αεροτομή ήταν τοποθετημένη. Αν είναι έτσι όπως τα λές και δεν την τοποθέτησε η Logistic όπως μου είχαν πεί αλλα κάποια άλλη εταιρεία πάλι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΘΥΝΗ! Πλήρωσα 60 ευρώ χωρίς να φταίω! Τέλος πάντων δεν με νοιάζουν τα λεφτά αλλά η πράξη. :mad


Προφανώς δεν φταις εσύ αφού δεν έκανες μόνος σου την τοποθέτηση.

Αν δεν αγοράσει κάποιος την αεροτομή σκέτη χωρίς το κόστος της τοποθέτησης ώστε να την βάλει μόνος σου, τότε ευθύνεται αυτός που την έβαλε.

Αν το κατέβασες έτσι από το πλοίο, τότε ίσως είχε μπει από το εργοστάσιο, οπότε ένας λόγος παραπάνω να εμπίπτει στην εγγύηση.

Πάντως όταν το πήρα εγώ, η αεροτομή σίγουρα δεν προσφέροταν ως εργοστασιακός εξοπλισμός, την είχαν τα by Loeb και το 2λιτρο VTS, και όποιος από τους υπόλοιπους την ήθελε την έπαιρνε ως αξεσουάρ. Αλλά και να προσφέρονταν, δεν έχει κανείς λόγο να καθυστερήσει την παραλαβή κάνοντας εργοστασιακή παραγγελία αφού μπορεί να την τοποθετήσει και εδώ.


+1 :thumbup

_________________
Εικόνα
VAGOSVTR.Και μην ξεχνάμε...Ο γκαζιάρης φτάνει πρώτος.Ο συνετός φτάνει ΠΑΝΤΑ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 21:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Έχω την απλή μικρή αεροτομή του 1.4 και έχει καμιά βδομάδα που χει λασκάρει από τη μια πλευρά, προφανώς χρειάζεται βιδωμα. Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να βγάλουν ένα πλαστικό κάλυμμα που χει από μέσα το πορτ μπαγκάζ. Το κάλυμμα αυτό, ξέρει κανείς αν "πιάνει" με κλιπς?Γιατί, αν ναι, ντάξει, τα πιάσαμε πάλι τα λεφτά μας. Είχα δει κάπου και ένα ποστ πως να βγει αυτό το κάλυμμα αλλά δεν το χα πολυαντιληφθεί από τις εικόνες, δε φαινόταν καλά..

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 21:49
Δημοσιεύσεις: 601
Τοποθεσία: Athens
caesar έγραψε:
Έχω την απλή μικρή αεροτομή του 1.4 και έχει καμιά βδομάδα που χει λασκάρει από τη μια πλευρά, προφανώς χρειάζεται βιδωμα. Για να γίνει όμως αυτό πρέπει να βγάλουν ένα πλαστικό κάλυμμα που χει από μέσα το πορτ μπαγκάζ. Το κάλυμμα αυτό, ξέρει κανείς αν "πιάνει" με κλιπς?Γιατί, αν ναι, ντάξει, τα πιάσαμε πάλι τα λεφτά μας. Είχα δει κάπου και ένα ποστ πως να βγει αυτό το κάλυμμα αλλά δεν το χα πολυαντιληφθεί από τις εικόνες, δε φαινόταν καλά..


Και εγώ το ίδιο παρατήρησα στο δικό μου. Έχει λασκάρει στην άκρη από την πλευρά του οδηγού.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Μαρ 2008, 23:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ελπίζω να σας βοηθήσει... :thumbup

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μαρ 2008, 08:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
:thumbup thnx!

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μαρ 2008, 13:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
Μόλις το φτιαξα! Χίλια ευχαριστώ και στον gr diver αλλά και σ αυτόν που χε κάνει απ την αρχή το post (panc4 ή prokopas ήταν, δε θυμάμαι....). Ούτε μισή ώρα δουλειά δεν ήταν, ακόμη και για μένα. Γλίτωσα χρόνο, χρήμα και έμαθα και λίγο καλύτερα το αμάξι, λέτε να κολλήσω agiorgitida?? :ysteric

--Η αποθέωση: με το που τελειώνω τη δουλειά και κλείνω την εργαλειοθήκη, μπαίνει το ράδιο-cd στο economy mode και κλείνει μόνο του!! :yhoo :yhoo Άντε τωρα να με πείσεις εμένα ότι δε μ αγαπάει τ αυτοκίνητο... :fsss

update: ήταν ο panc4

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 05 Μαρ 2008, 18:50 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Σεπ 2007, 15:56
Δημοσιεύσεις: 1820
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
:thumbup


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Μαρ 2008, 17:56 
Άβαταρ μέλους
εγω παιδια με αυτα που ακουσα φοβηθηκα μηπωσ τελικα δεν πρεπει να βαλω την αεροτομη???
μπα γουσταρω κ θα τη βαλω!!!
κ θα τουσ προτεινω αυτη τη λυση


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Μαρ 2008, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
ippokratis C4 coupe vtr να μην φοβάσαι καθόλου. Να τη βάλεις.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Μαρ 2008, 18:31 
Άβαταρ μέλους
Λοιπον και σε μενα "εχασκε" η αεροτομη απ την αριστερη πλευρα.... ακολουθησα τις οδηγιες του συγκεκριμενου post και τωρα δεν κουναει καθολου. Thx παιδες για τις φοβερες συμβουλες που μας δινετε. Να παρατηρησω μονο οτι εμενα δεν ηταν μονο μια η βιδα που ηταν λασκα, αλλα ΤΡΕΙΣ!!!!! Και παλι THX γιατι πιθανον να γυρνουσα καμια μερα σπιτι χωρις αεροτομη.... Α ρε Citroen τι μας κανεις.... :schraeg :schraeg :schraeg


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 45 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3



Συναφή θέματα

BX αεροτομη και σποιλερ!!!!
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: bxakias
Απαντήσεις: 33
ΑΕΡΟΤΟΜΗ ΟΡΟΦΗΣ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: JOE
Απαντήσεις: 12
Αεροτομή C2 VTR
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
αεροτομη για c2
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: c2vtsssss
Απαντήσεις: 20
Σκαρα 3 ποδηλατων για Citroen Xantia με αεροτομη
Δ. Συζήτηση: Γενικές Συζητήσεις
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ