Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:20 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
Καλησπέρα.Την άνοιξη αποφάσισα να αλλάξω αυτοκίνητο και να πάρω κάποιο σε diesel που κατά τη γνώμη μου είναι ότι ποιο οικονομικό αυτή τη στιγμή. Παρόλο που ήμουν ποιο κολλημένος με τα Ιαπωνικά αυτοκίνητα (πιστεύω ποιο αξιόπιστα μόνο αυτό) , η προσφορά που είχε η Citroen με έκανε να πάω με κλειστά μάτια εκεί μιας και σε αυτές τις τιμές ,δεν πιστεύω ότι υπήρχε κάτι αντίστοιχο σε κάποια άλλη εταιρία. Το C4 μου άρεσε αρκετά, με πολύ καλή ποιότητα όπως φαίνεται και αρκετά εμφανίσιμο. Αποφάσισα λοιπόν να το πάρω και ήμουν ανάμεσα στην έκδοση trend+ και attraction. Το προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα ήταν το Nissan primera 1,6 στην φουλ έκδοση μοντέλο 12/2004 με 120.000 περίπου χιλιόμετρα ατρακάριστο σε άψογη κατάσταση. Η τιμή που μου έδινε η Citroen για ανταλλαγή ήταν στην καλλίτερη 2.300 ευρώ. Δεν το έδινα τόσο με τίποτα. Έτσι λοιπόν το έβαλα αγγελία και περίμενα να πουληθεί. Όταν πούλησα το αυτοκίνητο, πήγα στη Citroen να παραγγείλω το αυτοκίνητο. Εκεί μαθαίνω τα δυσάρεστα ότι ότι ετοιμοπαράδοτο ,υπάρχει μόνο η έκδοση trend. Για να πάρω κάποια άλλη έκδοση ,μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω 3 μήνες. Τους είπα ότι δεν μπορώ να μείνω χωρίς αυτοκίνητο τόσο καιρό.Πείρα μάλιστα σχεδόν όλους τους αντιπροσώπους μήπως υπάρχει κάπου αλλού κάποια από τις άλλες εκδόσεις ,αλλά τίποτα. Λέω τελικά , δεν πειράζει, θα πάρω αυτή. Ρωτάω λοιπόν πως ακριβώς είναι το αυτοκίνητο σε αυτή την έκδοση και τι εξοπλισμό έχει. Για το πως ήταν το αυτοκίνητο ,κανίς δεν ήξερε με σιγουριά να μου πει. Για τον εξοπλισμό μου είπαν να κοιτάξω στο ίντερνετ. Λέω αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο , δεν έχω άλλη επιλογή ,ας το πάρω.Ξεκινάω τη διαδικασία για να μη χάσω και αυτό που υπήρχε και παράλληλα ζήτησα ,αν ακυρωθεί κάποιο αυτοκίνητο άλλης έκδοσης να μου το πούνε να πάρω εκείνο.

Αυτό που με έκαιγε , ήταν ,στο χώρο της κεντρικής κονσόλας που υπάρχει το ηχοσύστημα και η οθόνη, πως θα είναι. Κανίς πάλι δεν ήξερε να μου πει. Λέω εντάξει δεν έχει ηχοσύστημα , αλλά δεν αναφέρει και για κάποια οθόνη (τύπου Α, κάτι). Καμιά φώτο λέω υπάρχει να δω πως είναι; Όχι μου λένε. Εκεί που έχει την οθόνη λέω τι θα έχει, κενό; Όχι μου λένε θα έχει μια ποιο μικρή. Στο τιμόνι λέω που το trend+ για παράδειγμα έχει από αριστερά τα χειριστήρια του cruise control και δεξιά του ηχοσυστήματος ,αυτό που έχει μόνο cruise control πως θα είναι; Μου λένε έτσι θα είναι. Ψάχνομαι λοιπόν ενώ το έχω παραγγείλει στο ίντερνετ μήπως βρω κάτι.Βρίσκω λοιπόν στο Γαλλικό site αυτές τις φώτο (εκεί τις αναφέρουν αλλιώς τις εκδόσεις):

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Πάω από εκεί και τους λέω , έτσι θα είναι το αυτοκίνητο; Μου λένε όχι αποκλείεται. Δεν μπορεί να είναι έτσι ανοιχτό εκεί στη μέση και κατά δεύτερον στη φώτο δεν φαίνονται τα χειριστήρια του cruise control ενώ το δικό σου έχει. Τελικά παιδιά το αυτοκίνητο ήρθε έτσι όπως ακριβώς είναι στη φώτο. Μετά κατάλαβα γιατί όλοι άλλαζαν συζήτηση όταν τους μιλούσα για την έκδοση και δεν γνώριζαν τίποτα.Τα χειριστήρια του cruise control είναι πίσω από το τιμόνι ,στην αριστερή πλευρά ,σε διακόπτη (όπως στο c3) κάτω από το διακόπτη των φώτων. Όταν ήρθε μου είπαν απλά ότι ούτε αυτοί την είχαν ξανά δει μιας και δεν την παίρνει κανίς. Παρεμπιπτόντως το αυτοκίνητο ήταν από την αρχή εδώ στην Ελλάδα και ετοιμοπαράδοτο. Μάλλον θέλανε κάποιον να τη σπρώξουν και τον βρήκαν. Ίσως είμαι και ο μόνος με αυτή την έκδοση γιατί ποιος θα την πάρει όταν η διαφορά της με την trend+ που έχει τόσα παραπάνω είναι μόλις 500 ευρώ.

Έπαθα μεγάλη ήτα και μάλιστα όταν το προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα, είχε τα πάντα. Αποφάσισα λοιπόν να ξεκινήσω να το κάνω να φαίνεται αυτοκίνητο. Το πρώτο λέω που πρέπει να κάνω είναι να βάλω ηχοσύστημα. Λέω θα βάλω ένα 2din στη μεγάλη τρύπα και από κάτω ίσως βάλω κάποια κλειστή θήκη 1din. Τελικά 2din δεν μπαίνει στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Έβαλα λοιπόν σε 1DIN με ανοιγόμενη οθόνη για να κρύψω αυτές τις τρύπες που με χάλαγαν πάρα πολύ εκεί στη μέση. Συγκεκριμένα έβαλα το pioneer avh-6300bt.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Το ηχοσύστημα μπήκε και έδεσε καλά πιστεύω. Τουλάχιστον λέω έχω κάτι καλλίτερο σε σχέση με το εργοστασιακό.
Ο αδελφός μου λίγο μετά από εμένα , πίρε το c3 diesel στην έκδοση attraction.Επειδή δεν είχε τεμπέλη , έβαλε αυτόν που είχε στα αξεσουάρ.Λέω και εγώ ,καλό είναι σαν δεύτερη αλλαγή, η προσθήκη τεμπέλη. Ρωτάω για αξεσουάρ και μου λένε ότι δεν βγαίνει τεμπέλης για το νέο c4. Ψάχνοντας παρατηρώ ότι ΄στην έκδοση με τεμπέλη ,το κομμάτι όλο αυτό από εμπρός μέχρι πίσω είναι το ίδιο με αυτό που είναι στο δικό μας μόνο που συνεχίζει προς τα επάνω και καταλήγει σε τεμπέλη.Λέω λοιπόν να το τολμήσω και να βρω κάτι από τρακαρισμένο και να το βάλω. Εδώ Ελλάδα δεν υπάρχει τίποτα σε τρακαρισμένα ακόμη και έτσι την έψαξα στο ebay. Βρήκα εκεί λοιπόν κάποιον που είχε τρακαρισμένα, του ζήτησα το κομμάτι το συγκεκριμένο και το ανέβασε και το πείρα.Το τοποθέτησα λοιπόν και είναι σαν να ήρθε από το εργοστάσιο έτσι.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Όλα καλά λοιπόν μέχρι εδώ. Συνέχισε όμως να με χαλάει το γεγονός ότι δεν είχα την οθόνη ώστε να έχω τις βασικές υποτυπώδεις πληροφορίες. Έβλεπα στον αδελφό μου που είχε στην οθόνη του, την εξωτερική θερμοκρασία, τις καταναλώσεις του , την αυτονομία του αυτοκινήτου ,τον υπολογιστή ταξιδιού. Όταν γράφτηκα εδώ στο φόρουμ ,είδα ένα θέμα με αλλαγή οθόνης στο προηγούμενο c4.Μου έβαλε λοιπόν την ιδέα αν μπορώ να βάλω οθόνη. Στην αντιπροσωπεία που απευθύνθηκα αλλά και στην citroen Ελλάς μου είπαν απλά ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει σαν αξεσουάρ , δεν ξέρουμε. Δεν μπήκαν καν στον κόπο να μου να μου πουν αν το αυτοκίνητο έχει την καλωδίωση για να δεχτεί την οθόνη. Κάποια παιδιά εδώ μέσα με βοήθησαν και μου είπαν να πάω στη Citroen Μενεξέδων. Πήγα λοιπόν εκεί και οι άνθρωποι άνοιξαν το αυτοκίνητο και είδαν ότι έχει το βύσμα για να δεχτεί οθόνη.Τους είπα αν τη βάλω θα μπορώ να τη δουλέψω; Μου είπαν ότι είχαν βάλει παλιότερα και σε ένα c3 που δεν είχε από τη μάνα του και δούλευε κανονικά. Βέβαια πολλές από τις ρυθμίσεις στην συγκεκριμένη οθόνη , γίνονται από τα κουμπιά του ηχοσυστήματος και καλό θα ήταν αν βρίσκω το συγκεκριμένο κομμάτι να το βάλω και αυτό ώστε να είναι κομπλέ όλο το αυτοκίνητο. Μου είπαν μόνο όταν πάρω την οθόνη να πάω από εκεί ώστε να μπει το αυτοκίνητο στο lexia για να την ρυθμίσουν. Πείρα λοιπόν την οθόνη και την τοποθέτησα.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Η οθόνη που βρήκα είναι η τύπου C και είναι από την έκδοση αυτοκινήτου που έχει το καντράν με την αλλαγή χρώματος και είναι με λευκά γράμματα. Δεν με χαλάει καθόλου γιατί τελικά μου αρέσει ποιο πολύ από το πορτοκαλί και ίσως με βάλει στο τρυπάκι να αλλάξω (όπως έχω διαβάσει σε σχετικά ποστ) όλα τα κουμπιά σε λευκό. Το στερεοφωνικό που έχω , έχει τη δυνατότητα να αλλάζει χρώμα και να το κάνεις όπως θες.
Η οθόνη όπως θα παρατηρήσατε δείχνει αυτή τη στιγμή ,την ώρα πάνω αριστερά , το bt απενεργοποιημένο στην ίδια γραμμή και ποιο δεξιά και ποιο δεξιά στην ίδια γραμμή την εξωτερική θερμοκρασία. Από κάτω από τη γραμμή γράφει την ημερομηνία η οποία είναι λάθος και σε γλώσσα Γαλλικά μιας και δεν έχω τα πλήκτρα να τη διορθώσω. Την ώρα την έχει σωστά γιατί η δική μου έκδοση ,στο δείκτη καυσίμου (ανάμεσα) έχει την ώρα και όχι την αυτονομία που έχουν οι άλλες εκδόσεις όπως νομίζω και φτιάχνοντάς την εκεί ,είναι σωστή και στην οθόνη. Δεν έχω πάει ακόμη για το lexia γιατί περιμένω να έρθουν και άλλα κομμάτια τα οποία θα τοποθετήσω. Το κυριότερο από αυτά που χρειάζεται και για την οθόνη ,είναι το χειριστήριο των υαλοκαθαριστήρων το οποίο έχει στην κορυφή του το κουμπί com (το δικό μου δεν έχει ούτε αυτό) το οποίο κάνει τις εναλλαγές του υπολογιστή ταξιδιού στην οθόνη.Αυτό δεν είναι ανεξάρτητο αλλά κομπλέ με το άλλο χειριστήριο.Ήρθε λοιπόν και αυτό και από εχθές είναι στα χέρια μου.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Το δοκίμασα εγώ πρόχειρα ,βάζοντας μόνο τις φύσες πάνω του (έχει τις ίδιες ακριβώς,το έψαξα πριν το πάρω) και δουλεύει κανονικά πατώντας το com βγάζοντας στην οθόνη τον υπολογιστή ταξιδίου αλλά στιγμιαία (για λίγα δεύτερα) και μετά ξανά γυρίζει στην οθόνη που προαναφέρω. Αφού θα αλλάξω όλα αυτά λέω, δεν αλλάζω και το τιμόνι. Έτσι λοιπόν παρήγγειλα και το τιμόνι της πλούσιας έκδοσης και το περιμένω αύριο μεθαύριο.

Εικόνα

Και αυτό έχει τις ίδιες συνδέσεις με το δικό μου.Με αυτό το τιμόνι θα έχω το cruise control μπροστά πλέον και όχι πίσω , θα έχω τα κουμπιά του black panel και στο τιμόνι και τα κουμπιά του ηχοσυστήματος τα όποια όπως ρώτησα ,βάζοντας μια φύσα χειριστηρίων στο ήδη ηχοσύστημα που έχω θα μπορώ να κάνω το χειρισμό από εκεί.

Όταν έρθει λοιπόν και το τιμόνι θα πάω στη Citroen Μενεξέδων να μου τα τοποθετήσουν και να το βάλουν στο lexia να κάνουν τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Τώρα αυτό που δεν ξέρω , είναι κατά πόσο μπορεί να κάνει όλες τις ρυθμίσεις που θα έκανα αν είχα τα κουμπιά του ηχοσυστήματος. Δηλαδή να φτιάξουν την ημερομηνία, τη γλώσσα , και στο ποια ένδειξη θ έχει η οθόνη στην περίοδο απραξίας (εγώ προτιμώ να είναι μισή υπολογιστής ταξιδίου μισή να δείχνει την ημερομηνία και φυσικά πάνω την ώρα και τη θερμοκρασία.
Αν δεν γίνονται αυτά μέσα από το lexia είμαι διατεθειμένος να βγάλω αυτό το ηχοσύστημα , να το δώσω και να βάλω το μαμά να τελειώνω.

Τέλος της εβδομάδας θα έχω νέα να σας πω πως πήγε το όλο εγχείρημα. Το επόμενο που ίσως αλλάξω όταν τελειώσω με αυτά είναι μάλλον ο πίνακας οργάνων όπου θέλω να βάλω της έκδοσης που έχει το κουμπί για την αλλαγή χρωματισμού και το αναλογικό κοντέρ μαζί με το ψηφιακό. Αν όλα πάνε καλά ίσως αλλάξω και όλο το φωτισμό (των κουμπιών) σε λευκό.

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Τελευταία επεξεργασία από vaggelis1976 και Τρί 16 Οκτ 2012, 23:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 22:30 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ 2012, 10:45
Δημοσιεύσεις: 793
Τοποθεσία: Εδεσσα
Είσαι ΑΡΡΩΣΤΟΣ με την καλύτερη δυνατή εννοια βέβαια

Απλά μπράβο

_________________
C4 1.6 112ps e-Hdi STT attraction grey shark

Γιάννης

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 22:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 17 Σεπ 2006, 01:23
Δημοσιεύσεις: 470
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Απίστευτος....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 22:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 21:44
Δημοσιεύσεις: 405
Τοποθεσία: Λαρισα
Μπραβο!!
Θελουμε και την συνεχεια γιατι προγραμματιζω αρκετες παρεμβασεις στο δικο μου trend plus.
Οσο για την επισημη Citroen αστα να πανε.. :cens


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:10 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
azzazel έγραψε:
Είσαι ΑΡΡΩΣΤΟΣ με την καλύτερη δυνατή εννοια βέβαια

Απλά μπράβο


:agree :clap :clap :clap


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
εισαι τρομερος! πραγματικα!

που βρισκεις ολα αυτα τα καλουδια για το δικο σου? απο ποιον τομεα του ebay?

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 17:47
Δημοσιεύσεις: 44
καλησπερα,εχω το trend plus,sto taxymetro εχει μονο τη ψηφιακη ενδειξη χρειαζεται αλλαγη ο πινακασ ε;εισαι φοβεροσ παντωσ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
Παιδιά έψαξα όλο το ebay αλλά μόνο σε αυτόν εδώ βρήκα αυτά που ήθελα: http://stores.ebay.com/Oto-Car-Parts . Έχει πολλά τρακαρισμένα c4. του στέλνεις mail και του ζητάς να σου βρει και να σου ανεβάσει ότι θες. Τις τιμές τις βαράει λίγο. Στην αρχή τα έπαιρνα έτσι.Μετά ,στην τιμή που ανεβάζει, του κάνω προσφορά πολύ ποιο κάτω και τη δέχεται. Στις αποστολές είναι ταχύτατος. Σε 2-3 μέρες το έχεις στα χέρια σου με αποστολή μέσω ΕΜS. Ταυτόχρονα σου δίνει και ένα κωδικό και παρακολουθείς την αποστολή που ακριβώς βρίσκεται. Το ΕΜS Greece το έχει τα ΕΛΤΑ και μπαίνεις εκεί με τον ίδιο κωδικό και το βλέπεις.

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vaggelis1976 για την δημοσίευση του/της: ds3_ncl
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
1974moyses έγραψε:
καλησπερα,εχω το trend plus,sto taxymetro εχει μονο τη ψηφιακη ενδειξη χρειαζεται αλλαγη ο πινακασ ε;εισαι φοβεροσ παντωσ


Ναι χρειάζεται αλλαγή όλο το καντράν.

Εικόνα

Αυτά εδώ που έχουν + δύο κουμπιά είναι για την αλλαγή χρώματος στα όργανα

Εικόνα

Το αυτοκίνητο για να ξέρετε που έχει τα παραπάνω όργανα (αλλαγής χρώματος) έχει οθόνη c με λευκά γράμματα.Στη φώτο βέβαια είναι αυτό που έχει τη μεγάλη οθόνη με την πλοήγηση και γιαυτό φαίνεται στη μέση του ταχυμέτρου οθόνη ενδείξεων. Στην έκδοση που έχει οθόνη c εκεί έχει κανονικά το ψηφιακό ταχύμετρο.

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 17:47
Δημοσιεύσεις: 44
εχω α οθονη ,απλως βαζης ενα απο αυτο που ανεβασεσ κ ολα λειτουργουν;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 19:06
Δημοσιεύσεις: 28
1974moyses έγραψε:
εχω α οθονη ,απλως βαζης ενα απο αυτο που ανεβασεσ κ ολα λειτουργουν;


Δεν έχω φτάσει ακόμη εκεί για να σου πω 100%. πάντως έτσι μου έχουν πει.

_________________
Citroen c4 B7 1,6 92hp


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Οκτ 2012, 23:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2012, 17:47
Δημοσιεύσεις: 44
αλλαγη πινακα κ οθονης θα το πρασπαθησω!!!!!!!!!ειναι κατα τα αλλα κουκλα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 05:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Τι να πω ρε παιδι μου.....χαρα στην υπομονη σου. Απο περιέργεια σου εχει κοστισει πολυ περισσοτερο να το αναβαθμίσει; Απ οτι να αγοραζες την trend + η ακομη και την attraction ? συγχαρητήρια και πάλι , η γνώση και η πρωτοπορία σου στο αυτοκινητο ειμαι σίγουρος θα χρησιμοποιηθεί απο ολους στο club με το b7

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 09:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Άψογος και όλα "μαμά"μετατροπές. Εύχομαι να σου βγουν όλες όπως θέλεις και να έχεις μια C4 Trend έκδοσης Attraction! :clap :clap :clap

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση C4 B7 1,6HDI 90HP έκδοσης TREND
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Οκτ 2012, 13:09 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
:clap :clap :clap Σου εύχομαι να φέρεις το αμάξι όπως θες στα μέτρα σου και ακόμα καλύτερα από την έκδοση που ήθελες από την αρχή.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 54 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

C4 B71 1.6HDi Exclusive
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: coolman_kk
Απαντήσεις: 34
C4 1.6hdi 2005 109PS - προβλημα φορτισης της μπαταριας-
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: giourkas
Απαντήσεις: 0
ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΗΧΟΥ ΣΤΟ C5 2012
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C5
Συγγραφέας: spp
Απαντήσεις: 17
φλατζα κεφαλης 1.4 90HP
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 116
C4 1.6hdi δεν γυριζει η μιζα οταν το αμαξι ειναι ζεστο.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: giourkas
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια