Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:30 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Αύγ 2014, 12:08 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Όλα είναι κινέζικα και το συγκεκριμένο μάλιστα με χαμηλότατη ανάλυση, προηγούμενης δεκαετίας.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 15 Αύγ 2014, 21:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
Εγώ βάζω το note3 με την οθοναρα του φάτσα κάρτα, Τώρα που έχουνε βγει τέτοια κίνητρα, τι να μας πει το GPS πλέον :-)

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 18 Αύγ 2014, 22:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
+1


Sent from my iPhone -driving DS3

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Αύγ 2014, 03:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
Kilomeater έγραψε:
Εγώ βάζω το note3 με την οθοναρα του φάτσα κάρτα, Τώρα που έχουνε βγει τέτοια κίνητρα, τι να μας πει το GPS πλέον :-)


ok καλή φάση το note, αλλά το ενσωματωμένο έχει άλλη χάρη:
- δε σου κρύβει αεραγωγούς ή ορατότητα (ανάλογα που θα τοποθετήσεις το tablet, το ένα από τα δύο θα το κρύβεις).
- δεν είναι τόσο μεγάλος "κράχτης" για τα καλόπαιδα, όσο ένα tablet στη βάση του.
- εκτός από το gps έχεις και άλλες λειτουργίες (όπως ανοιχτή ακρόαση μέσω bluetooth, κάμερα οπισθοπορείας

κατά τη γνώμη μου, το μοναδικό σημείο που υπερτερεί το tablet είναι στην πιο άμεση ενημέρωση των χαρτών του, χάρη στη σύνδεσή του στο διαδίκτυο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 26 Νοέμ 2016, 14:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2015, 21:45
Δημοσιεύσεις: 38
Και επανέρχομαι... τελικά έβαλε κανείς multimedia συσκευή σε C5; Ψήνομαι για πολλούς λόγους επειδή το RNEG με έχει απογοητεύσει...
Δεν δέχεται εικόνα (παρ'όλο που έχει VIDEO IN στο ντουλαπάκι...), ούτε USB, ούτε TV, ούτε DVD ούτε TORQUE κτλ. Τα έχω ψάξει αρκετά, ειδικά για Android που για ένα περίεργο λόγο δεν βρίσκεις για C5 ενώ για C4 εκατοντάδες... Τώρα τελευταία βρήκα αυτό http://www.roadnavi.com/product/m164-ci ... tnav-2010/ αλλά είναι out of stock!!!
Είναι κρίμα για ένα τέτοιο αυτοκίνητο να μην έχει ένα αντάξιο multimedia σύστημα. :( (Εξαιρείται το πανάκριβο navi 3000€ και πάλι χωρίς αρκετά καλούδια...)
Πάντως για WINCE βρίσκεις εύκολα και με τοποθέτηση σε αρκετά μαγαζιά εδώ στην Ελλάδα. Έκανε κάποιος καμιά τέτοια κίνηση;

_________________
Citroen C5 1.6 THP Hydractive III


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Ιουν 2017, 09:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2015, 21:45
Δημοσιεύσεις: 38
Λοιπόν παιδιά, μετά από ατελείωτες ώρες στο ιντερνετ κατέληξα στα εξής: 1.στα ali κτλ υπάρχουν μοντέλα αλλά για το κινέζικο C5 που δεν κάνουν στα δικά μας λόγω άλλης μετώπης ταμπλώ. 2. υπάρχει ένα site που έχει για το δικό μας από Βραζιλία https://multimidias.pirilamponet.com.br ... droid.html (δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους για επιβεβαίωση...) 3. Υπάρχει η πατέντα να πάρεις Android για C4 και με μετατροπή να το βάλεις στο C5. Δουλεύει κανονικά το έχουν κάνει εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=ZHT-Y7ve2gs Αγοράζεις ένα όπως αυτό https://www.aliexpress.com/store/produc ... 66018.html και το προσαρμόζεις...(Ο τύπος άλλαξε το πλαίσιο για να ταιριάζει ακριβώς η νέα οθόνη και μετά το έβαψε για να μην φαίνετι τίποτα!!!) :clap :clap :clap θέλει δουλειά αλλά αξίζει και με το παραπάνω... σκεφτείτε μετά τις δυνατότητες κάμερα,torque,internet,video κτλ Αυτά προς ενημέρωση σας για να μην πάει χαμένο και το ψάξιμο που έκανα :D :D :D

_________________
Citroen C5 1.6 THP Hydractive III


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
kpol έγραψε:
Παιδιά επειδή το θέμα ειναι διαχρονικό, δείτε και αυτο....

http://www.ixokinisi.gr/index.php?page= ... t&Itemid=9

Ας μας πουν οι γνωστες αν ειναι καλο σαν μηχανάκι....


Παλιό καλό γνωστό WinCE. Είναι τεχνολογία περίπου 15ετίας, οπότε καταλαβαίνεις δεν είναι και ότι πιο σύγχρονο. Πάντως τη δουλειά του την κάνει, και *συνήθως* μπαίνουν εύκολα και φαίνονται περίπου σαν εργοστασιακά. Πάντως όχι σε αυτή τη τιμή, το βρίσκεις Κίνα με λιγότερα από τα μισά (και πολλά λέω)....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Οκτ 2017, 06:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 26 Μαρ 2017, 12:52
Δημοσιεύσεις: 10
Ψάχνοντας για head units στην Joying (από την οποία είχα αγοράσει head unit για παλιότερο αυτοκίνητό μου), βρήκα αυτό:

Εικόνα

Πρόκειται για ένα εξαιρετικό (από την προηγούμενη εμπειρία μου) head unit με τιμή που ξεκινάει από €238.56!
8inch, quad-core Android 6.0 με 2Gb RAM και 32Gb ROM που υποστηρίζει όλα τα "καλά" ενός android box και μπορεί να κάνει customized map τα κουμπιά του τιμονιού με την κατάλληλη καλωδίωση.

Βρήκα φωτογραφίες και βίντεο από έναν Ρώσσο που το εγκατέστησε:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα


Στην C5 μου, έχω "ψιλοκαλύψει" τις ανάγκες "επέκτασης" του Myway (RNEG), για USB/BT media center, τοποθετώντας ένα monitorless Raspberry Pi, με Kodi (OpenElec) που ελέγχω από το κινητό μου με το Yatse, αλλά μόλις είδα το παραπάνω unit, άρχισε να με τρώει η τσέπη μου :)

Φαντάζομαι, ότι κανένας στην Ελλάδα, δεν το έχει εγκαστήσει στην C5 του, όμως γνωρίζει κανείς, αν απενεργοποιώντας τελείως το Myway, δημιουργούνται προβλήματα στο bus του αυτοκινήτου;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Οκτ 2017, 08:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ωραιότατο αλλά επίσης πολύ προκλητικό για τους επίδοξους κλέφτες.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Οκτ 2017, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 26 Μαρ 2017, 12:52
Δημοσιεύσεις: 10
Πράκτορας έγραψε:
Ωραιότατο αλλά επίσης πολύ προκλητικό για τους επίδοξους κλέφτες.


Η οθόνη είναι detachable. Ξεκουμπώνει και ξανακουμπώνει πάνω στο head-unit.

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Οκτ 2017, 15:46 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μπορεί να είναι αλλά να κουβαλώ και ένα tablet όπου πάω και παρκάρω, είναι κάπως. Θα προτιμούσα ένα 2DIN γενικά, αν και αυτό ενέχει υψηλό κίνδυνο, λιγότερο ίσως. Γι αυτό δεν έβαλα, αν και το ήθελα.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Οκτ 2017, 09:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2015, 21:45
Δημοσιεύσεις: 38
Το είδα και εγώ το Joying αλλά δεν συγκρίνεται με το ενσωματωμένο που έφτιαξε ο άλλος Ρώσσος...
https://www.youtube.com/watch?v=ZHT-Y7ve2gs
Η μονάδα είναι για C4 με ίδιο canbus και δουλεύουν όλα... Απλά θέλει λίγο κόψε ράψε βάψε η πρόσοψη του ταμπλό για τέλεια εφαρμογή της οθόνης.. Χειριστήρια τιμονιού δουλεύουν κανονικά! (Νομίζω κάτι αντίστοιχο έκανε ο ALES...)
Ψήνομαι σοβαρά για παραγγελία από ebay και δοκιμή. Στο κάτω κάτω αν δεν κάνει το πουλάω σε ιδιοκτήτη C4...

_________________
Citroen C5 1.6 THP Hydractive III


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Δεκ 2017, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2015, 21:45
Δημοσιεύσεις: 38
Λοιπόν παιδιά ο Άγιος Βασίλης μου ήρθε λίγο νωρίτερα φέτος και μου έφερε ένα ολοκληρωμένο σύστημα Android octacore 2gb RAM και 32GB ROM για το C5! Βέβαια είναι για C4 και θα μου πείτε αν ταιριάζει... Σας πληροφορώ πως ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ! Μετά από ένα δυο αλλαγές στην έκδοση Canbus δουλεύουν και τα πλήκτρα στο τιμόνι, και το trip computer, και η εξωτερική θερμοκρασία, και το άνοιγμα των θυρών!!! Όσο αφορά ταχύτητα σφαίρα ελέω octacore!!! Και Android 6.0 με ότι αυτό συνεπάγεται!!! Κάμερες (μπροστά και πίσω),DVR,TPMS,OBD,Spotify μέχρι και τηλεόραση AIRDTV!!! (θέλετε κι'άλλα;)
Τώρα το μεγάλο θέμα... η διάσταση της οθόνης. Μήκος ίδιο ακριβώς με το RNEG! Πλάτος 2 χιλιοστά μεγαλύτερο από του RNEG. Μάλλον θα τα ρίξω στην κάτω πλευρά που δεν παίζει ρόλο αφού το πάνω μέρος έχει τις πληροφορίες και τα κουμπάκια... Οπότε δεν μπαίνω καν στην διαδικασία να κόψω το ταμπλό!!! Μένει ένας καλός προγραμματισμός περιφερειακών και ξεκινάμε! Θα σας ενημερώνω στην πορεία!

_________________
Citroen C5 1.6 THP Hydractive III


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Δεκ 2017, 15:12 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πολυ καλη κινηση. Οι φωτο δε εξαιρετικές!! Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενσωματωμένο GPS (aftermarket) για C5III
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 02 Δεκ 2017, 15:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2015, 21:45
Δημοσιεύσεις: 38
Πράκτορας έγραψε:
Πολυ καλη κινηση. Οι φωτο δε εξαιρετικές!! Χαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτσε να ξεκινήσουμε πρώτα... μόλις το παραλάβαμε!!!

_________________
Citroen C5 1.6 THP Hydractive III


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 4 [ 46 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αγορά aftermarket navigation απο κίνα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: vagios1
Απαντήσεις: 4
Αντικατάσταση εργοστασιακού ράδιο cd με aftermarket
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Aftermarket συναγερμος σε DS3
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: Tricky78
Απαντήσεις: 7
C3 AIRCROSS αξεσουάρ aftermarket.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: Elias_K
Απαντήσεις: 7
Aftermarket Bluetooth
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ