Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:23 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 14 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 24 Μαρ 2009, 19:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ηθελα να ρωτησω αν βγηκε εκδοση του 1.6 vts με 4 αεροσακους, δηλαδη οδηγου-συνοδηγου και δυο πλευρικους. οπως εβγαινε στο 106 το gti. Ευχαριστω προκαταβολικα! :thumb :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 25 Μαρ 2009, 19:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Σεπ 2006, 07:11
Δημοσιεύσεις: 198
Από όσο γνωρίζω όχι, εκτός αν βγήκε πουθενά στο εξωτερικό και δεν εισήχθησαν στην Ελλάδα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 30 Μαρ 2009, 10:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Στην Ελλαδα οχι.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιουν 2019, 01:02 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
10 χρονια μετα ηρθε η ωρα ν απαντησω ο ιδιος στο αιωνιο ερωτημα :D

Εικόνα

https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/2 ... e/22052369

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιουν 2019, 06:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
Να πούμε με γεια;

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιουν 2019, 10:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Συγγνωμη παρανοηση... :shy
Σε χαζεμα το πετυχα. Εδω δε με ασφαλιζουν καν σ αυτο... Και αν βρεθει καποια θα ναι γυρω στα 3 χιλιαρικα το χρονο... Ειναι εφιαλτης οι ασφαλιστικες εδω. Καρτελ. Και απελπιστικα χειροτερες απο το διπλα νησι.
Εγω πιανομαι σα νεος οδηγος επειδη ερχομαι απο "αριστεροτιμονη" χωρα. Ζωα.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Ιουν 2019, 16:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
nonos έγραψε:
Συγγνωμη παρανοηση... :shy
Σε χαζεμα το πετυχα. Εδω δε με ασφαλιζουν καν σ αυτο... Και αν βρεθει καποια θα ναι γυρω στα 3 χιλιαρικα το χρονο... Ειναι εφιαλτης οι ασφαλιστικες εδω. Καρτελ. Και απελπιστικα χειροτερες απο το διπλα νησι.
Εγω πιανομαι σα νεος οδηγος επειδη ερχομαι απο "αριστεροτιμονη" χωρα. Ζωα.
Για πες. Χειρότερα από εδώ; Τι είναι το road tax? Ετήσια 540€ συμπεριλαμβανομένων τελών κυκλοφορίας και ασφάλισης;;

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Ιουν 2019, 00:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
540 εχει μονο τελη κυκλοφοριας... Η ασφαλεια ειναι το ακομα μεγαλυτερο προβλημα της υποθεσης. Μονο πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων δε ζητανε. Για το ιδιο αυτοκινητο αλλη εγω αλλη αλλος για τις ιδιες καλυψεις. Για να παρεις προσφορα ορισμενοι ζητανε μεχρι και που δουλευεις... Τον εργοδοτη μου για παραδειγμα τον κοιτανε με μισο ματι... Τα 3θυρα σε σχεση με τα ιδια 5θυρα εχουν πιο ακριβη ασφαλεια... Ορισμενα μοντελα συγκεκριμενα πιο φτηνη ασφαλεια σε σχεση με αλλα στην ιδια κατηγορια... Κατα τ αλλα οι πωλησεις οπως πολλοι επικαλουνται ειναι το μετρο της ποιοτητας και της αξιοπιστιας. Μαλακιες... :D Τους τα λεγα στο 4Τ χρονια τωρα αλλα ειμαι εριστικος εγω και γαλλοφιλος και κομπλεξαρισμενος... :D Πας οπου βαραει λιγοτερο το κρατος-> ασφαλιστικη. Δεν ειναι η ''γκολφω'' καλυτερο αυτοκινητο, ξυπνατε....! Πουλαει γιατι ο Γερμανος ειναι χωμμενος παντου..... Εκτος κι αν πιστευετε οτι οι ασφαλιστικες επιβραβευουν την αξιοπιστια... Μην αρχισω παλι τις φωτογραφιες απο τις οδικες βοηθειες εδω... :P Tην ιδια ερωτηση σε οδηγους της ΑΑ (ποια φορτωνεις ποια δε φορτωνεις), τους απαγορευει η διευθυνση να δινουν πληροφοριες περι αξιοπιστιας, με κοιταγαν σα να ημουν βαλτος!!! :suspi
Εαν τωρα επισης καταλαβατε οτι οι ερευνες αξιοπιστιας και οι ασφαλιστικες ειναι και λιγο κωλος και βρακι, πραγματικα πεφτω απο τα συννεφα. :D

Απο τα 10 ετη ηλικιας και πανω τρως χοντρο καπελο σ ασφαλεια και τελη επισης... Ενω απο τα 15 και πισω δυσκολευσαι πολυ να βρεις ασφαλιστικη να σε καλυψει οτι και να χεις. Γιατι? Δε καταλαβαμε γιατι ακομα? :D Για να το πεταξεις γιατι 10 πρεπει να δουλεψουν - οι 10 εισαγωγικες και να δουλευει ο δανεισμος... αντι να φανε ψωμι 1000 σπιτια απο ανταλλακτικα και σερβις εξουσιοδοτημενων... Εξουσιοδοτημενα... Αλλο (ανυπαρκτο) ανεκδοτο... Ειπαμε ο εισαγωγεας να δουλευει.
Εννοειται 180e τελη το νεο 1600 και σημαντικα χαμηλοτερη ασφαλεια οταν ο Σαξουλας πληρωνει 514e . :cens :laugh :no1
Γενικα εχω συγκεκριμενη αποψη για το τι εχει συμβει στην Ιρλανδια και τι ειναι αυτη τη στιγμη αυτο που με μια λεξη την εκφραζει αλλα δεν ειναι της παρουσης... Απλα βλεπω εδω τι θα συμβει στην Ελλαδα την επομενη 5ετια σε καθε επιπεδο και (προσωπικα) θλιβομαι.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Ιουν 2019, 08:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Χρήστο ίσως είσαι λάθος. Θα στα γράψω όταν έχω χρόνο, για τώρα σε παρακαλώ πες μου πόσο είναι το ανώτατο όριο κάλυψης στην Ιρλανδία για σωματικές βλάβες απο τροχαίο. Στην Ελλάδα είναι 1.220.000 Για πες στην Ιρλανδία.... :hmm

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Ιουν 2019, 09:50 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Δε το γνωριζω και δε ξερω και να στο βρω. Αν έχεις σκοπο να μπεις σε πολιτικη κουβεντα, ευχαριστω δε θα παρω.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Ιουν 2019, 10:06 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
grekoulis έγραψε:
Χρήστο ίσως είσαι λάθος. Θα στα γράψω όταν έχω χρόνο, για τώρα σε παρακαλώ πες μου πόσο είναι το ανώτατο όριο κάλυψης στην Ιρλανδία για σωματικές βλάβες απο τροχαίο. Στην Ελλάδα είναι 1.220.000 Για πες στην Ιρλανδία.... :hmm
Κι εμένα εκεί πάει ο νους μου. Αρκετές χώρες έχουν παράξενα (φαίνονται έτσι) μέτρα για τις καλύψεις που παρέχουν. Για παράδειγμα νομίζω ότι σε κάποια από τις Σκανδιναβικές χώρες, το κόκκινο χρώμα χρεώνεται πιο ακριβά από τις ασφαλιστικές με το σκεπτικό ότι το έχουν άτομα με αγάπη στα σπορ αυτοκίνητα ή με σπορ αυτοκίνητα και έτσι είναι πιο επιρρεπείς σε ατυχήματα. Αντίστοιχα εκεί τα άσπρα ή γκρι είναι επίσης ακριβότερα λόγω του ότι τα αυτοκίνητα είναι λιγότερο διακριτά στον δρόμο όταν υπάρχει χιόνι.

Σίγουρα λοιπόν εκεί υπολογίζουν κι άλλα πράγματα.

Τώρα το να υπάρχει και κάτω απ'το τραπέζι μια άτυπη συμφωνία ώστε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα να τα χτυπάνε πιο πολύ και άλλα να είναι στα μαλακά, ούτως ώστε να καθορίζουν και τις πωλήσεις, αυτό δεν μου φαίνεται περίεργο για τον κόσμο που ζούμε.

Τέλος, από την άλλη θα δώσω κι ένα δίκιο δεν περιθωριοποίηση παλιών μοντέλων, λόγω του ότι δεν παρέχουν την ίδια ασφάλεια με ένα καινούριο και έτσι σε ενδεχόμενο ατύχημα η ασφαλιστική μπορεί να πληρώσει περισσότερα σε σωματικές βλάβες. Εδώ βέβαια θα κλαιγαμε.

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Ιουν 2019, 10:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
nonos έγραψε:
Δε το γνωριζω και δε ξερω και να στο βρω. Αν έχεις σκοπο να μπεις σε πολιτικη κουβεντα, ευχαριστω δε θα παρω.


Τι σχέση έχει η πολιτική κουβέντα?
Να στο πω εγώ αν και πρέπει κανονικά να το γνωρίζουμε κάθε φορά όταν κάνουμε ασφάλεια. Λοιπόν στην Ιρλανδία ΔΕΝ υπάρχει ανώτατο όριο κάλυψης. Πράγμα που σημαίνει οτι εάν π.χ κάποιος μείνει τετραπληγικός απο τροχαίο μπορεί να αποζημιωθεί με 11-13 εκατομμύρια ευρώ. Εδώ σπάνια θα πάρεις το 1.220 και αυτό σε βάθος εικοσαετίας. Αρα μεγαλύτερο το κόστος ζημιάς μεγαλύτερο το ασφάλιστρο.
Δεύτερον. Παραμετροποίηση. ¨Στην Ελλάδα το ασφάλιστρο προκύπτει με βάση τον ιδιοκτήτη και τον τόπο ταξινόμησης. Μπορεί να είναι ιδιοκτήτης ο 65χρονος θείος μου στην Νίσυρο και το αυτοκίνητο να κυκλοφορεί απο τον 24χρονο ανηψιό του στην Κρητη. Ο κίνδυνος είναι αυξημένος λόγω ηλικίας και τοπο συνήθους κυκλοφορίας αλλά δεν αποτυπώνεται στο ασφάλιστρο,
Κανείς δεν μπορεί να πάρει όρκο για τίποτα, αλλά ασφαλιστική να κάνει συμφωνία κατω απο το τραπέζι με αυτοκινητοβιομηχανια δεν βλέπω τον λόγο. Εαν είναι την κάνει πάνω απο το τραπέζι και την διαφημίζει κιόλας. Οταν βγηκε το ιμομπιλάιζερ αμέσως έπεσαν τα ασφάλιστρα κλοπής για τα αυτοκίνητα που το είχαν σαν πρωτη τοποθετηση και αναγκασαν ολους να το εγκαταστήσουν. Κάθε ατύχημα και οι παράμετροι του καταγράφονται ώστε να βοηθάει τους διαχειριστές του ρίσκου Ετσι, όσο περνάνε τα χρόνια και έχεις βάθος πληροφοριών για ένα μοντέλο και ποιος το οδηγει παραμετροποιείς και το ασφάλιστρο
Νομίζω εσυ :hmm αθελα σου μας εδωσες μια παράμετρο πρόσφατα σχολιάζοντας τους ιδιοκτητες/ιδιοκτητριες yaris :hmm και την ροπη προς τα ατυχηματα :)
Η ασφάλεια είναι ανάληψη του κινδύνου μου από τον Τρίτο=ασφαλιστή. Υποθετικά, Εγω που φοράω γυαλια και ειμαι γέροντας χωρις παιδιά έχω λιγότερα αντανακλαστικά και ισως προσέχω λιγότερο από έναν 30ρη που έχει άριστη όραση και έχει και παιδιά
Κάπως έτσι

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 15 Ιουν 2019, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Lohias^ έγραψε:
Κι εμένα εκεί πάει ο νους μου. Αρκετές χώρες έχουν παράξενα (φαίνονται έτσι) μέτρα για τις καλύψεις που παρέχουν. Για παράδειγμα νομίζω ότι σε κάποια από τις Σκανδιναβικές χώρες, το κόκκινο χρώμα χρεώνεται πιο ακριβά από τις ασφαλιστικές με το σκεπτικό ότι το έχουν άτομα με αγάπη στα σπορ αυτοκίνητα ή με σπορ αυτοκίνητα και έτσι είναι πιο επιρρεπείς σε ατυχήματα. Αντίστοιχα εκεί τα άσπρα ή γκρι είναι επίσης ακριβότερα λόγω του ότι τα αυτοκίνητα είναι λιγότερο διακριτά στον δρόμο όταν υπάρχει χιόνι.

Σίγουρα λοιπόν εκεί υπολογίζουν κι άλλα πράγματα.

Τα σκεπτικα αυτα τα γνωριζω Σταυρο και ιδιως σε χρωματα, κατηγοριες οχηματων ισχυουν και στην Ιρλανδια. Αλλη ασφαλεια εχει το scirocco απο το golf, γι αυτο κι εδω δε πουλησε καθολου... Αυτα τα σκεπτικα λοιπον ειναι αλητειες των ασφαλιστικων λοιπον κατα την αποψη μου! Εκτος κι αν η κομμωτριουλα με το κοκκινο daihatsu copen ειναι επιρρεπης σε ατυχημα... :D Εκτος κι αν η καλαισθησια ειναι δικαιωμα μονο των εχοντων :s

Lohias^ έγραψε:
Τέλος, από την άλλη θα δώσω κι ένα δίκιο δεν περιθωριοποίηση παλιών μοντέλων, λόγω του ότι δεν παρέχουν την ίδια ασφάλεια με ένα καινούριο και έτσι σε ενδεχόμενο ατύχημα η ασφαλιστική μπορεί να πληρώσει περισσότερα σε σωματικές βλάβες. Εδώ βέβαια θα κλαιγαμε.

Διαφωνω τελειως. Αυτος που κραταει ενα παλιο αυτοκινητο δυσκολα το κραταει απο επιλογη. Το κραταει λογω των οικονομικων δεδομενων στο σπιτι του. Αυτον δε τον βαρας λοιπον γιατι με μια λεξη ειναι φτωχος...

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αεροσακοι
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Ιουν 2019, 02:41 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
nonos έγραψε:
Lohias^ έγραψε:
Κι εμένα εκεί πάει ο νους μου. Αρκετές χώρες έχουν παράξενα (φαίνονται έτσι) μέτρα για τις καλύψεις που παρέχουν. Για παράδειγμα νομίζω ότι σε κάποια από τις Σκανδιναβικές χώρες, το κόκκινο χρώμα χρεώνεται πιο ακριβά από τις ασφαλιστικές με το σκεπτικό ότι το έχουν άτομα με αγάπη στα σπορ αυτοκίνητα ή με σπορ αυτοκίνητα και έτσι είναι πιο επιρρεπείς σε ατυχήματα. Αντίστοιχα εκεί τα άσπρα ή γκρι είναι επίσης ακριβότερα λόγω του ότι τα αυτοκίνητα είναι λιγότερο διακριτά στον δρόμο όταν υπάρχει χιόνι.

Σίγουρα λοιπόν εκεί υπολογίζουν κι άλλα πράγματα.

Τα σκεπτικα αυτα τα γνωριζω Σταυρο και ιδιως σε χρωματα, κατηγοριες οχηματων ισχυουν και στην Ιρλανδια. Αλλη ασφαλεια εχει το scirocco απο το golf, γι αυτο κι εδω δε πουλησε καθολου... Αυτα τα σκεπτικα λοιπον ειναι αλητειες των ασφαλιστικων λοιπον κατα την αποψη μου! Εκτος κι αν η κομμωτριουλα με το κοκκινο daihatsu copen ειναι επιρρεπης σε ατυχημα... :D Εκτος κι αν η καλαισθησια ειναι δικαιωμα μονο των εχοντων :s

Lohias^ έγραψε:
Τέλος, από την άλλη θα δώσω κι ένα δίκιο δεν περιθωριοποίηση παλιών μοντέλων, λόγω του ότι δεν παρέχουν την ίδια ασφάλεια με ένα καινούριο και έτσι σε ενδεχόμενο ατύχημα η ασφαλιστική μπορεί να πληρώσει περισσότερα σε σωματικές βλάβες. Εδώ βέβαια θα κλαιγαμε.

Διαφωνω τελειως. Αυτος που κραταει ενα παλιο αυτοκινητο δυσκολα το κραταει απο επιλογη. Το κραταει λογω των οικονομικων δεδομενων στο σπιτι του. Αυτον δε τον βαρας λοιπον γιατι με μια λεξη ειναι φτωχος...
Η διαφορά του Scirocco από το Golf, είναι πως το δεύτερο οδηγείται στο μετριοπαθείς οδηγούς, χωρίς ανησυχίες σπορ οδήγησης, ως επί το πλείστον. Από την άλλη το Scirocco είναι αμαξι με σπορ προσανατολισμό και ίσως αυτό το κάνει πιο επιρρεπές σε ατυχήματα

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 14 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αερόσακοι
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 24
Πού βρίσκονται οι αερόσακοι;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 32
Ανοιξαν οι αεροσακοι σε τρακαρισμα και αποκατασταση πως;;;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Tsitourman
Απαντήσεις: 4
ΑΕΡΟΣΑΚΟΙ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: scoo1985
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron