Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 17:58 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιουν 2013, 22:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 04 Φεβ 2008, 12:22
Δημοσιεύσεις: 2081
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής
Εικόνες: 0
θα συμφωνήσω με πολλές απαντήσεις που δόθηκαν .....
όσο περίεργο και αν φαίνεται (που είμαι από τους "χαμένους") και εγώ έχω την ίδια απορία με τον φίλο μου τον Μάνθο και επειδή η ερώτησή του έχει μεγαλύτερο βάθος είμαι σίγουρος ότι δεν τον έχετε καλύψει ..... έτσι Μάνθο ????

από όλες τις απαντήσεις κρατάω αυτό (χωρίς πάλι να απαντάει στην ερώτηση) ....
alfa3delta έγραψε:
Το fb μας έκανε μεγάλη "ζημιά"

_________________
Εικόνα CITROEN XANTIA 1.6 cc 1996 Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιουν 2013, 23:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Ακριβώς έτσι είναι Γιώργο,δεν με έχουν καλύψει οι απαντήσεις.

Σαν κάποιοι να φοβούνται να πούνε κάτι με το όνομά τους.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 08:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Δε νομιζω οτι το οποιο facebook μπορει να αντικαταστησει τα σουβλακια κ τις μπυρες στην ταβερνα. Δεν εχω ασχοληθει για να ξερω σιγουρα, αλλα καθε πραγμα εχει τη χρηση του. Και το κινητο, και το πιμι στο φορουμ, και το φατσοβιβλιο.

Αυτο που πραγματικα μας χτυπησε ειναι η μιζερια. Οχι μονο η οικονομικη, αλλα η ψυχολογικη.

Μιλωντας για την αφεντια μου, υπαρχουν στιγμες που πραγματικα δεν με αναγνωριζω. Μετα απο μια δυσκολη μερα αφου εχεις μαζεψει κουραση κ εκνευρισμους απο ολες τις πιθανες κατευθυνσεις (απο τον Στουρναρα μεχρι και τον καφρο ποδηλατη που εσφαξε κοκκινο) κ με το αγχος της επομενης ημερας που δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει, εχεις φτασει σε καποια επιπεδα μιζεριας που απο γυρω σου περασαν μεσα σου.

Εκει υπαρχει ενα κατωφλι, ενα επιπεδο που μπορει να ξεπεραστει η οχι.

Αν βρισκεσαι κατω απο αυτο το επιπεδο, εισαι στη φαση "ειμαι σκασμενος με οσα αντιμετωπιζω κ δε βλεπω την ωρα να δω το Μανθο κ τους λοιπους, να μιλησουμε επι παντος επισθητου, να ξεχαστω κ να ξεφυγω περνωντας καλα. Ο κοσμος να χαλασει εγω θα παω, το οφειλω στον εαυτο μου να περασω ομορφα, αν θελει η γυναικουλα μου να συνοδεψει καλως, αν δε θελει/μπορει παλι καλως. Ακομα κ αν ειναι αδυνατο να καθησω, θα περασω εστω για μια καλησπερα."

Αν ομως η μιζερια εχει περασει πανω απο το κατωφλι που λεγαμε, εισαι σε φαση "κλεινω κινητο, δεν θελω ουτε να δω ουτε να ακουσω ανθρωπο, μπηκα σε safe mode κ χρειαζομαι το χρονο μου για να ηρεμησω"

Στάλθηκε από το LG-P700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 09:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
:agree

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 11:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
2 ηταν οι μονες για μενα επισημες συναντησεις απο προσωπικο επιπεδο μετεξυ εμου και του κλαμπ
η μια ηταν το 2008 στην εκδρομη στην ορεινη ναυπακτια και η αλλη ηταν την ιδια χρονια στον βολο
εκτοτε δεν καταφερα να ξαναβρεθω με ολους πλην στον γαμου του ΖΧΠανος
απο εκει και μετα επισημα δεν μπορεσα να ξαναερθω
Προσωπικα οι λογοι ειναι
Η γεωγραφικη θεση της κατοικιας μου
Η δουλεια μου με βαρδιες και κυλιωμενο 8ωρο
Η ελευση ενος παιδιου που μεχρι τωρα μου τρωει ολον το ελευθερο χρονο
Το οικονομικο κομματι που το τελευταιο 6μηνο χειροτερεψε....
Αυτα οσο αναφορα το δικο μου κομματι
Ο παραγοντας ψυχολογια για μενα εχει τον βασικο ρολο δεν ξερει κανεις μα κανεις τι περνα ο καθε ενας μεσα του και ειδικα τις σημερινες ημερες που τα προβληματα εχουν πολ/στει κανεις θα κατσει να πει εστω και επιφανειακα τι προβληματα μπορει με αποτελεσμα εχει και να εχει βαλει την παρεα ισως σε αλλη μοιρα
Στο θεμα το οικονομικο δεν ειναι μονο ο καφες ειναι η βενζινα και πολλα πραγματα τα οποια εχουν την δικη τους πινελια στο ολο θεμα
Αφηνω στο τελος το διαπροσωπικο θεμα το οποιο εχει πολλες πτυχες και ο καθε ενας
μπορει να το δει με αλλη ματια
Παντως οπως και να εχει για μενα το χασιμο αυτο θα ειναι παροδικο μεχρι να γινει ενα πληρης κυκλος και οπως εχει ειπωθει ολα γινοντα ξεγινονται και ξαναγινονται σε κυκλους.......και κατι αλλο τελευταιο ισως... πιο πολυ καλο θα ηταν το πνευματικο παρων σε μια παρεα για καποιους που αδυνατουν να βρεθουν ενα τηλ/νο ομως καλο θα ειναι να γινετε απο θεμα ανθρωπιας.... η δυνατη φλογα μπορει να εχει σβησει το θεμα ειναι ομως να παραμεινει το κερι

Χαιρομαι πραγματικα οταν ο μανθος ερχετε στα μερη μου και μπορουμε να πιουμε εναν καφε ή εστω να τα πουμε στο ορθιο η οταν θα χτυπησει το τηλ/νο απο καποιο και θα ειναι καποιο παιδι μεσα απο το κλαμπ και θα πουμε ενα τι κανεις ρε πως παει?

το ιδιο γινετε και σε αλλα μερη κοινωνικης δυκτυωσης (forum) δεν ειμαστε οι μονδικοι ουτε το παραδειγμα προς αποφυγη.....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 12:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Αν και στην παρέα είμαι πολύ φρέσκος,να πω κι'εγώ την άποψή μου.Θα μιλήσω τελείως προσωπικά.Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω πρόβλημα με κανέναν(πότε να προλάβω άλλωστε)!Εγώ λόγω του τόπου διαμονής μου είναι λίγο δύσκολο το πήγαινε-έλα(Καλοχώρι-Καλλικράτεια-Καρφούρ),γιατί δεν μπορώ να πω ότι θα πάω κατευθείαν από την δουλειά.Οι φίλοι από τη Θεσσαλονίκη ξέρουν τις αποστάσεις.Επίσης θα με καταλάβουν και όσοι έχουν μικρά παιδιά,μιας και εγώ σε αυτή την κατηγορία ανήκω,ότι λίγο πολύ αφιερώνουμε τον 'ελεύθερο' χρόνο μας σε αυτά και ενδεχομένως σε κάποιες δραστηριότητές τους.Λογικό είναι νομίζω.Αν σε τύχει και καμιά αναποδιά καμιά φορά,που έχεις κανονίσει να βρεθείς,έπιασες τον μήνα χωρίς να το καταλάβεις!Εξάλλου όποτε μου δόθηκε η ευκαιρία να βρεθώ με κάποιον το έκανα.Αν έμενα στην Θεσσαλονίκη σίγουρα θα βρισκόμουν σε περισσότερες συναντήσεις αλλά η απόσταση είναι ένα θέμα.Δεν έχω πρόβλημα ούτε με την μέρα ούτε με την παρέα και με χαρά θα περιμένω όλη την παρέα στην "γειτονιά" μου τώρα που θα κάνει τις καλοκαιρινές της εξορμήσεις! :) Για τα άλλα θέματα(οικονομικά-ψυχολογίας-διάθεσης)αναφέρθηκαν τα υπόλοιπα παιδιά.
Τα υπόλοιπα από κοντά γιατί δεν θα χαθούμε!! :D

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω enginekiller στις Δευτ 03 Ιουν 2013, 22:10.
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω enginekiller στις Δευτ 03 Ιουν 2013, 22:11.
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω enginekiller στις Δευτ 03 Ιουν 2013, 22:11.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Νοέμ 2012, 16:58
Δημοσιεύσεις: 336
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Ν.Καλλικράτεια
Αν δε κάνω λάθος το θέμα το άνοιξε ο Μάνθος για την Θεσσαλονίκη,και τα παιδιά από τις γύρω περιοχές.Το ότι δόθηκαν κάποιες απαντήσεις από παιδιά άλλων περιοχών δεν αλλάζει την ουσία.

_________________
Citroen C5 hdi 1.6


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω enginekiller στις Δευτ 03 Ιουν 2013, 22:11.
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω enginekiller στις Δευτ 03 Ιουν 2013, 22:12.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 17:45 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Ο Μάνθος άνοιξε ένα θέμα που θα ήθελε να αφορούσε τη Θεσσαλονίκη αλλά δεν το ανέφερε πουθενά... Τουλάχιστον εγώ που έκανα την πρώτη δημοσίευση από Αθήνα δεν το πολυσκεφτηκα καθώς το ίδιο πρόβλημα σε γενικές γραμμές έχουμε κ εμείς εδώ οπότε γιατί να μην το αναφέρω κ δω .. Μάνθο αν ήθελες να ανοίξεις θέμα που αφορα συγκεκριμένα άτομα δεν είναι σωστό να το κανείς δημόσια γιατί είναι στα όρια του να θεωρηθεί προσωπική επίθεση.. Το θέμα που άνοιξες είναι πολύ σωστό αλλά για να συζητηθεί γενικά κ όχι σε προσωπικό επίπεδο.. Αν θες να μιλήσεις σε συγκεκριμένα άτομα μπορείς μέσω προσωπικών μηνυμάτων..
Επίσης λίγο ηρεμία παρακαλώ...

Υ.Γ: Το θέμα θα καθαρίστει αργότερα γιατί είμαι στο δρόμο..

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 17:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Πρόεδρε ναί,το άνοιξα για εδώ πάνω χωρίς να το αναφέρω πουθενά,προφανώς λάθος μου,αλλά πώς θα μπορούσα να αναφερθώ σε κάτι,για το οποίο δεν έχω άποψη?(Αθήνα).
Απο την άλλη όμως όποιος λέει τα πράγματα με το όνομά τους δεν πιστεύω οτι κάνει προσωπική επίθεση σε κανέναν.
Δεν ζείς εδώ,οπότε δεν μπορείς να αντιληφθείς οτι κοιταζόμασταν στα μάτια περίεργα,όλοι θέλαμε να πούμε κάτι,αλλά κανείς δεν τολμούσε.

Πρέπει λοιπόν να αφήνουμε κάποια στιγμή ορισμένα στερεότυπα,να βγαίνουμε μπροστά και να βρίσκουμε λύσεις.
Έτσι έχω μάθει εγώ να συμπεριφέρομαι και να μην κρύβομαι.
Αν δεν αρέσει σε κάποιους πρόβλημά τους,είμαι όμως υποχρεωμένος να μιλήσω για αυτούς που τούς αρέσει και σε διαβεβαιώνω οτι είναι πολλοί.

Εκτός αυτού διαβάζοντας το θέμα,θα διαπίστωσες και εσύ,οτι έλειπε και οτι θα δώσει λύσεις.
Ευχαριστώ.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ?(Meetings Θεσ/νίκης)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Ιουν 2013, 20:49 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μιας και έχει πάρει το δρόμο του το θέμα, ας γράψουν τα ενδιαφερόμενα μέλη αν τυχόν αλλαγές στις ημέρες, μέρη συνάντησης, μια καφέ/ποτό και μια ταβέρνα θα συμβάλει (ή όχι) στη συχνότερη παρουσία τους. Θεωρώ πως η ώρα (21:00) είναι καλή γενικά.

Αν είναι κάποιο άλλο το θέμα που δε θέλουν να έρχονται και μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό, το συζητάμε δημόσια ή με πμ.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 57 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Δεν αναβουν τα xenon...γιατι?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Γιατί φωτιζει το κοντερ απ' εξω;
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Γιατί επιλέξαμε Citroën;
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Kostas C3
Απαντήσεις: 60
Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Petros C2
Απαντήσεις: 10
Λάδια κινητήρα: Τι, Πως και Γιατί;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron