Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:45 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 15:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
ds3_ncl έγραψε:
Αμφισβητεις τις ικανοτητες μου βαγγελη;; Δεν καταλαβαινω χαχα


Sent from my iPhone -driving DS3

Όχι παιδί μου......ο δαιμον του τυπογραφείου....[emoji1] [emoji1] [emoji1]

From Inside C4 White Airbus

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πως και τον γλειτωσα εγώ τον σχολιασμό......

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 16:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εσύ φίλε Νέκταρ πήγες incognito, ούτε καν λευκό μπλουζάκι :laugh :laugh :laugh

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 16:37 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Έτσι αχαχαχα.....

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 16:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
...πήρε και αυτός VW....

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 21:12 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Βαγγελη, μη μιλας για VW, ανεβασες μπολικες φωτο τους...χαχαχαχα

Παντως ειλικρινα, θα ηθελα να ημουν κ γω μαζι σας στην εκθεση!

Στάλθηκε από το LG-P880 μου

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Νοέμ 2015, 21:43 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Πράκτορας έγραψε:
Βαγγελη, μη μιλας για VW, ανεβασες μπολικες φωτο τους...χαχαχαχα

...λες να πήρα και εγώ......? :hmm

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
vpafi έγραψε:
...πήρε και αυτός VW....


Οταν θα σας ερχομαι με το νεο polo gti τοτε θα με εκτιμησετε


Sent from my iPhone -driving DS3

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 16:12 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Φτάσε με το καλό και θα δούμε τι θα σε κάνουμε.

sent from Sebastien no.0299

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Υπηρεσια βαρέλι στο πλοιο!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αυτοκίνηση 2015
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Νοέμ 2015, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Προσοχη mega post ,νονοεντυπωσεις...

Πηγα κι εγω παιδια σημερα μια βολτα αφου δε γινοταν να το συνδυασω με φιλο που ψαχνει seg.C αλλη μερα.. Θα τα γραψω σε 2 δοσεις γιατι εχω πολλα να πω για τα παντα.

Μου εκανε εντυπωση οτι εφεραν σχεδον ολοι τις καλες εκδοσεις σε μια προσπαθεια να ελκυσουν το κοινο.. Ιδιως η peugeot!

Ξεκιναμε απο το εξης.. Δε μπηκα και πολυ στον κοπο να χαζεψω τα volkswagen.. πειτε το αποστροφη ,πειτε το προκαταληψη για την αξιοπιστια τους πλεον.. γενικα δε θα τους εδινα τα λεφτα μου με τιποτα.. ειναι σα να εχεις 3-4 περιπτερα στη γειτονια και να μη πατας ποτε στο πιο μ@λ@κ@ περιπτερα :laugh μ εκνευρισε μεχρι και ο κομπασμος των τετραγωνικων που επιασαν.... Το scirocco το καραγουσταρα απο τη πρωτη γενια παντως! Στα γρηγορα επισης τα audi γιατι επρεπε να φυγω για να προλαβουμε να κανουμε 2 τεστ ντραιβ! Εκατσα και τραβηξα και φωτογραφιες στο R8 :love

Για αλλη μια φορα επιβεβαιωθηκα στο ποσο "ατιμιο" ειναι ενα jeep.. το renegade για εμενα εκτος απο σιχαμα εξωτερικα δε τιμα τα παντελονια στο εσωτερικο. Εκτος απ το οτι φωναζει fiat πολυ απλα δεν...Το αλλο το μεγαλο...ωραιο, ωστοσο πεφτει πανω στο εξαιρετικο XC90 :love Περιεργαστηκαμε καμποση ωρα και ενα v40 απο το οποιο ειχα παραστασεις το καλοκαιρι απο ενα cross.. Μ αρεσει αλλα προτιμω το s60..

Εκει που φτιαχτηκα με ολη τη γκαμα ειναι με τα peugeot.. Λιγο που φεραν καλες εκδοσεις ,λιγο τα πανεμορφα εσωτερικα δεν ηθελα και πολυ.. Πολυ ωρα εκατσα στα 208..τσιμπημενα στις καλες εκδοσεις οπως και τα gt line.. Μ αρεσε παρα πολυ το συγκεκριμενο 508 :love και το "γρηγορο" 308.. το 308 για εμενα εχει εξαιρετικο-αγχολυτικο εσωτερικο!

Επισης μ αρεσε παρα πολυ το 500Χ.. Μυωδες οσο πρεπει,διαστασεις οσες πρεπει, καλο εσωτερικο (ξεπερναω τα δερματα κτλπ στα επι της ουσιας..) Ακριβο ομως. Επισης μ αρεσε και το tipo! Αχανεστατο πορτμπαγκαζ, καλο εσωτερικο μ εξαιρεση τον πινακα οργανων, ομορφο κλασσικο σενταν τριων ογκων..Δε βλεπω το λογο να πας σε rapid-c-elysse-301 μετα απ αυτο.. αν βεβαια βαλουν και εναν καλο ντιζελ γιατι το μοτερ του εκθεσιακου κλαυτα..

Ωραιο και το levorg :clap αλλα φωναζει σχεδιαστικα legacy μεσα και γενικα ιαπωνια περασμενων ετων...

Η μεγαλυτερη απογοητευση για εμενα ,οπως και περυσι, σε οτι αφορα τα εσωτερικα ειναι η renault.. εχουν ενα κολλημα με κακου φινιρισματος ορισμενες φορες πλαστικα και το κυριο προβλημα ειναι η αποχρωση.. δεν ειναι μαυρο και δεν ειναι γκρι..ειναι κατι αναμεσα και μοιαζει φτηνιαρικο. Επισης παραδοσιακα αντιπαθω τις γυαλιστερες μαυρες επιφανειες οπως το "ταμπλετ" του clio.. Δεν αλλαξα αποψη για το clio σε σχεση με περυσι..πολυ ομορφο εξωτερικα με εσωτερικο κατωτερο αυτου που θα ηθελα. Το (καλι))kadjar αδιαφορο που φανηκε. Επισης το twingo μαλλον ειναι πιο ενδιαφερων οδηγικα απο τα c1-108 αλλα εχει και αυτο ασχημο εσωτερικο σε σχεση με τα διδυμακια που σου φτιαχνουν το κεφι! Επισης μου φανηκαν και λιγο πιο ευρυχωρα τα διδυμα για τους μπροστα!

Πολυς κοσμος στο περιπτερο της DS. Ερωτευσιμα αμαξια ολα τους. Προτιμω την DS4 χωρις τις προσθηκες τις αισθητικες του cross αλλα κλασσικα θα μπορουσα να μεινω με τις ωρες μεσα στη DS5 :love :love

Στην alfa romeo "χαζεψα" με την 4c :love που δεν ειχα παει απο την εκθεση στη Κηφισιας να τη δω απο κοντα :love Τα mito τα ξερω δεν ασχοληθηκα..Στη G μιας και θα την κρατησουν κλασσικα για χρονια στη παραγωγη πρεπει να γινει μια αναβαθμιση σε επιμερους πλαστικα της καμπινας ,ιδιως doorcards και πανω μερος καντραν.

Πολυ ωρα εμεινα στη ford που για εμενα εχει απο τις πιο ολοκληρωμενες γκαμες και σωστη τιμολογιακη πολιτικη. Το focus για εμενα ισως ειναι η επιλογη της κατηγοριας. Μ αρεσε απο τοτε που το κατηγορουσαν για την αισθητικη του ,πριν το fl.. Επισης και το fiesta μ αρεσει πολυ..πολλα κουμπια βεβαια, που θυμαμαι το χα σχολιασει και περυσι και γενικα απο την πρωτη στιγμη.. μ αρεσει ομως που η σχεδιαση του ταμπλω σε κανει να εχεις την αισθηση χωρου εμπρος.. και εξωτερικα μ αρεσει.. μου εκανε επισης εντυπωση οτι το εσωτερικο απο το μικρο τζιπακι που μολις παρουσιασε (συγγνωμη μου διαφευγει το ονομα) )εχει το ιδιο ταμπλω με το fiesta αλλα το πανω πλαστικο ειναι χειροτερης ποιοτητας! Αδιαφορο μου φανηκε.. το mondeo υπεροχο και ας ηταν το vigniale που ειναι top.. μ αρεσει πολυ σαν αυτοκινητο και σε ταπεινες εκδοσεις.. πισω που καθισα ,κλειδωθηκα και μεσα... Χαζεμα τις mustang και πετυχα και στιγμη που βαλαν μπρος και μαρσαραν το RS :love ΚΛΟΠΗ στα 30 χιλιαρικα ,για οποιον αντεχει 2λιτρο, το focus ST ,με το κοστουμι, το εσωτερικο αυτο και τον 2λιτρο ντιζελ με τα 184 αλογα! :clap

Nissan.. Αν εξαιρεσουμε την πολυ καλη εξωτερικη σχεδιαση δε μπορω να καταλαβω γιατι το QQ ειναι τοσο ακριβο και μαλιστα best seller.. δε λεει τιποτα μεσα, απλα θεωρω οτι δεν εχει σοβαρο ανταγωνισμο ως κυριο πλεονεκτημα..αφου vitara,asx και sx4-cross τα θεωρω κατωτερα..ιδιως τα 2 πρωτα..μαλιστα το vitara μου φανηκε απαραδεκτο εντος. Οπως και το χειροτερο εσωτερικο στην κατηγορια του θεωρω οτι εχει το pulsar για να μη ξεφευγουμε απο τη nissan.. αχρωμο,αγευστο, ανευμπνευστο,μουντο, κακο σχεδιαστικα.. Καλα για το juke θα μπορουσα να εξαντλησω στο υβρεολογιο μου για το εσωτερικο.. :shy το nismo κατι λεει.. :P
Και μιας και αναφερθηκα στη suzuki, στο baleno ετσι οπως το δα απ εξω δε μπηκα στο κοπο ουτε να κατσω... :shy Απιστευτο οτι βγαζουν ακομα το jimny,δε το ξερα!

Αξιολογοτατη και τιμια προταση μου φανηκε το tivoli! Ξεχασα να παω στη Dacia επισης. :(

Περασμα απο τη Mini..ωραιο εργαλειο το S, απαραδεκτο αισθητικα το πισω μερος του countryman.. κυριολεκτικα νεκροφορα και το ανοιγμα της πορτας.. Διπλα στη BMW τσιγκουνευτηκαν τα παντα σε σχεση με περυσι που ειχαν μεχρι και I8 και μοιραζαν μικρες μινιατουρες της..! απο την ανυπαρξια διαφημιστικων μεχρι την πληθωρα μοντελων.. Το mpv της δε σωζεται ουτε με laguna blue ουτε με m pack... Καταπληκτικη η 4αρα grand coupe... :love

Τα mitsubishi απ εξω τα ειδα μονο και περασμα στα honda διπλα.. Μ αρεσε το Hrv.. high light το short-shift λεβιεδακι του! Και το civic καλο, ιδιως το "ταπερ".. Αδιανοητα ακριβο παντως, κατι παιζει με εισαγωγικη + φορο πολυτελειας.. 25 και βαλε χιλιαρικα διαφορα απο το focus RS...

Βραβειο πιο κακοσχεδιασμενου εσωτερικου το leon.. οχι ποιοτικα,σχεδιαστικα! Αν ιδιως καθεσαι στον συνοδηγο νομιζεις οτι εισαι αποκομμενος απο το ταξιδι,το αμαξι, ολα. Σε "πλακωνει" επισης λογω υψους και μεγεθους αεραγωγων.. το ibiza γνωστο,δε πολυασχοληθηκα.

Τελος citroen. Τον Κακτο τον καραγουσταρω.. Εχει και εξαιρετικη θεση οδηγησης για οσους το παρατηρησαν!! πολεμικη αν την ψαξεις λιγο! Για τα διδυμακια τα ειπαμε! Ακρως επιτυχημενο το fl της c4 και η πιο τιμια προταση στην κατηγορια! Πορτμπαγκαζ φοβερο και μου κανει εντυπωση ποσο καλα κραταει ποιοτικα και σε σχεση με τον ανταγωνισμο η καμπινα της. Αμαξι σχεδιασμενο απο μεσα προς τα εξω. Οσο περνανε τα χρονια το εκτιμω και παραπανω. Δυστυχως αρκεστηκα συνοδηγος του φιλου στο test drive μιας 1.2 130..αλλα το μοτερ σα συνοδηγος μου φανηκε κατι παραπανω απο προθυμο!

Δε νομιζω να ξεχναω κατι. Κλασσικα πηρα οσο περισσοτερο διαφημιστικο μπορουσα :D και θα θελα να εχω δει το νεο astra αλλα opel καπουτ στην εκθεση. Επισης το i20 αλλα επισης hyundai no και το talisman που η renault δεν εφερε!! :rtfm Λειπει επισης γενικως απο την Ελλαδα η πολυ ενδιαφερουσα γκαμα της mazda αν και το δικτυο ειναι σχεδον ετοιμο απ οτι ξερω εκ των εσω.. μαλιστα αν δεν ηταν τα capital controls θα την ειχαμε δει ηδη παλι στην Ελλαδα.

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 4 [ 56 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4



Συναφή θέματα

Γενέθλιο πάρτυ 26/9/2015
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 40
Αυτοκίνηση 2017
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 21
ΝΕΟ CITROEN C5 AIRCROSS ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ EKO 2018
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
ds4 face 2015
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS4
Συγγραφέας: NEKTARIOS C5
Απαντήσεις: 30
Λαμπάκι μηχανής σε CITROEN c4 diesel 2015
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Basilis
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια