Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2008, 18:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
anestakos έγραψε:
Φίλοι μου σήμερα πήγα στη citroen στην Κοζάνη για τις ζάντες και μου παν πως, δεν υπάρχει τέτια περίπτωση, αντικατάστασης μέσα στην εγκύηση... Επίσης ότι αυτό ήταν ζημιά από λακκούβες, εκεί όμως μου γύρισε το μυαλό γιατί ξέρω πως το αμάξι δεν πάει σε λακκούβες... Οπότε τα αφήσαμε έτσι. Εκείνος λέει πως έχει λεπτό λάστοιχο και γιαυτό στραβόνουν εύκολα, μήπος τα 1000 euro παραπάνω για το Aygo αξίζουν; 7 Χρόνια εγκύηση και εγώ τώρα δεύτερο χρόνο και τελειώνη η εγκύηηση του... Τελευταίο service στη citroen μάγκες, μετά μόνος μου... Ας αλλάξει και τώρα το φίλτρο καμπίνας και μετά... Μόνος μου, 160 euro μου λέει χοντρικά. Τι λέτε ρε; Τρειά κιλά λάδι, φίλτρο λαδιού, φίλτρο καμπίνας και 3 μπουζι, 160 euro; Είναι με τα καλά τους;


1) το είπαμε.. η εγγύηση ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ζημιές που έχουν προέλθει απο τον οδηγό. Δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα και τσάμπα το παιδεύεις. Οπότε αυτό που λες με το AYGO και τα 7 χρόνια εγγύηση είναι άκυρο.

2) 160 δεν είναι και τόσα πολλά! Ενα καλό λάδι να πάρεις θα δώσεις το πολύ κάνα 40-60 ευρώ για 3lt. Αν βάλεις και κάνα 10άρικο το φίλτρο και κάνα 20άρικο της καμπίνας είσαι κοντά στο 100άρικο. Για τα μπουζί δεν ξέρω.. αλλά για εργασία και 3 μπουζί .. τα 60 ευρώ ψιλο-ΟΚ μου ακούγονται! Και υπενθύμιση.. η εργασία είναι με εργατοώρα αντιπροσωπείας.

Βασικά γιατί αλλάζεις μπουζί? Μήπως είσαι σε μεγάλο service? γιατι αν είσαι ..160 ευρώ είναι τίποτα!

Αν το δούμε και απο την άλλη... Αν έχεις την εντύπωση οτι με το AYGO θα πλήρωνες λιγότερα για service .. είσαι μάλλον γελασμένος. Πάλι τα ίδια πράγματα θα άλλαζες και πάλι τον ίδιο χρόνο θα χρειαζόταν..Εκτός αν η ΤΟΥΟΤΑ χρεώνει λιγότερο την εργατοώρα της .. κάτι που είναι μάλλον απίθανο.

Νομίζω οτι το βλέπεις υπερβολικά το θέμα!

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2008, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
souledge έγραψε:
anestakos έγραψε:
Φίλοι μου σήμερα πήγα στη citroen στην Κοζάνη για τις ζάντες και μου παν πως, δεν υπάρχει τέτια περίπτωση, αντικατάστασης μέσα στην εγκύηση... Επίσης ότι αυτό ήταν ζημιά από λακκούβες, εκεί όμως μου γύρισε το μυαλό γιατί ξέρω πως το αμάξι δεν πάει σε λακκούβες... Οπότε τα αφήσαμε έτσι. Εκείνος λέει πως έχει λεπτό λάστοιχο και γιαυτό στραβόνουν εύκολα, μήπος τα 1000 euro παραπάνω για το Aygo αξίζουν; 7 Χρόνια εγκύηση και εγώ τώρα δεύτερο χρόνο και τελειώνη η εγκύηηση του... Τελευταίο service στη citroen μάγκες, μετά μόνος μου... Ας αλλάξει και τώρα το φίλτρο καμπίνας και μετά... Μόνος μου, 160 euro μου λέει χοντρικά. Τι λέτε ρε; Τρειά κιλά λάδι, φίλτρο λαδιού, φίλτρο καμπίνας και 3 μπουζι, 160 euro; Είναι με τα καλά τους;



2) 160 δεν είναι και τόσα πολλά! Ενα καλό λάδι να πάρεις θα δώσεις το πολύ κάνα 40-60 ευρώ για 3lt. Αν βάλεις και κάνα 10άρικο το φίλτρο και κάνα 20άρικο της καμπίνας είσαι κοντά στο 100άρικο. Για τα μπουζί δεν ξέρω.. αλλά για εργασία και 3 μπουζί .. τα 60 ευρώ ψιλο-ΟΚ μου ακούγονται! Και υπενθύμιση.. η εργασία είναι με εργατοώρα αντιπροσωπείας.

Βασικά γιατί αλλάζεις μπουζί? Μήπως είσαι σε μεγάλο service? γιατι αν είσαι ..160 ευρώ είναι τίποτα!

Νομίζω οτι το βλέπεις υπερβολικά το θέμα!



160 ευρω για 3 μπουζι και 3 λιτρα λαδι ?

τι σχεση εχει που ειναι μεγαλο service τι εχει audi A6 και εκδρομη στο συνεργειο να λεγοταν παλι τα ιδια θα του κανανε .

φιλε μην πας αντιπροσοποια και 100 ευρω πολλα μου φαίνονται εμενα .


για 3 λιτρα λαδι 1 φιλτρο και 3 μπουζι !!!

ασε να πηγαίνουν τα κοροϊδά

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Ιαν 2008, 21:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Σεπ 2006, 10:34
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Κοζάνη
Το 7 χρονια εγκύηση, δεν το λέω για τις ζάντες αλλά για το ότι μια σαπισμένη εξάτμιση να μου αλλάξουν μέσα στα 7 χρόνια, είμαι ευχαριστημένος, το ποιο απλό σου πα έτσι; Όσο για τα 160, είναι πάρα πολλά για ΄σερβις σε τόσο μικρό αυτοκίνητο, μετά η τουγιότα, αλλάζει λάδια σστα 15000 και όχι στα 10000 που αλλάζει η σιτροέν και δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό.... Οπότε αξίζουν τα 1000 ευρω παραπάνω πιστεύω...

_________________
http://delpi.portfolio.artlimited.net/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Ιαν 2008, 10:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Σεπ 2006, 10:34
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Κοζάνη
Λοιπόν, την Πέμπτη πήγα το αυτοκίνητο του κολλητού μου για service, Skoda Fabia rs 115. Έκανε το μεγάλο service, 30,000 km, άλλαξε, φίλτρο λαδιού, φίλτρο βενζίνης, φίλτρο καμπίνας, 4 λίτρα λάδι, 4 μπουζί. Όλα αυτά 114 euro. Λιγότερα χρήματα απ’ τα άλογα του, :ysteric εμένα τώρα που για το c1 μου ζητάει 160 euro και μάλιστα μου λέει, το δικό σου δεν πρέπει να έχει φίλτρο καμπίνας, :shock: :shock: να μην θεωρήσω πως έχει ακριβό service η citroen; hmmm hmmm hmmm

_________________
http://delpi.portfolio.artlimited.net/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Φεβ 2008, 15:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Σεπ 2006, 10:34
Δημοσιεύσεις: 271
Τοποθεσία: Κοζάνη
Καταλάβατε τι εννοώ όταν λέω στράβωμα ζάντας;
Βέβαια αυτό που βλέπετε είναι μικρό στράβωμα, εδώ σας λέω για στράβωμα που ξεφούσκωνε το λάστιχο…

Εικόνα

_________________
http://delpi.portfolio.artlimited.net/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Στράβωμα Zάντας Σε Όλα Τα C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Ιουν 2014, 12:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Μάιος 2014, 10:43
Δημοσιεύσεις: 92
Ισιωμα και οι 4 ζαντες(εεεε ρε βαριοπουλα που επεσεεεε :laugh ) σε φιλο λαστιχα,8 ευρω ολες μαζι,η γυναικα τα εχει κανει ολα ισιωμα και μου λεει καποια στιγμη.....τρεμει το τιμονι....τι εγινε? :laugh :laugh παω στο γκαραζ και τι να δω?οι 2 μπροστινες,ειχαν γινει τετραγωνες :love :laugh :laugh :laugh ,απορω γιατι τις κανουν στογγυλες...αφου και με τετραγωνες προχωραει αααχαχαχαχαχαχχα

_________________
MUD WARRIORS,quad-atv club greece


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 21 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Στράβωμα Βαλβίδων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ