Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 10:10 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:11
Δημοσιεύσεις: 6
Καλησπέρα σας. Λέγομαι Σωτήρης και για να αποφύγω ενα μακροσκελές κείμενο, μιας κι έχω μια τάση να το κάνω αυτό, θα σας ζητήσω στα γρήγορα να με συμβουλεύσετε σχετικά με το εξής:
Για οικονομικούς λόγους, σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να πουλήσω ένα παλιό (12ετίας) αλλά σε εξαιρετική κατάσταση Toyota Corolla 1,4 και ένα VW Tiguan 1,4 του 2009 σε επίσης εξαιρετική κατάσταση και να πάρω ένα καινούργιο Citroen Grand c4 Picasso diesel, το οποίο νοίκιασα για 5 μέρες στην Γαλλία, έκανα 1600 χλμ και κατενθουσιάστηκα!

Από εσάς ζητώ
*αφ ενός την γνώμη σας (2 αυτοκίνητα χ 250 € τέλη κυκλοφορίας, x 2 ασφάλειες, χ 2 σέρβις, χ 2 λάστιχα (το tiguan μόνο έχουν 700€...) και τα δύο βενζίνη με κατανάλωση 9 lt/100km το ένα και 11 lt/100km το άλλο)
**και αφέταίρου, την άποψή σας για την μεταπωλητική αξία του grand picasso και την γενικότερη αξιοπιστία της citroen...

Εσείς θα το κάνατε;

Η σχέση μου με την citroen δεν είναι άγνωστη, μεγάλωσα κι έμαθα να οδηγώ σε μια GSA 1200... Αλλά μετά θεώρησα γενικώς τα Γαλλικά αρκετά περίεργα και ζημιάρικα... Αλλά το πρόσφατο ταξίδι μου στην Γαλλία το συγκεκριμένο όχημα με ξετρέλανε! Με εξαίρεση ίσως μια ελαφρά πλευρική αστάθεια σε κάπως πολλά χιλιόμετρα (150 χλμ/ωρα)...
θα ανεβάσω κι ένα βίντεο που τράβηξα, πιο πολύ για να δείχνω τους γαλλικούς δρόμους σε φίλους και να κλαίμε παρέα που ζούμε εδώ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

_________________
Ήμουν εγώ που έλεγα, "ποτέ ξανά γαλλικό αμάξι"...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Sotiris1972 έγραψε:
Από εσάς ζητώ
*αφ ενός την γνώμη σας (2 αυτοκίνητα χ 250 € τέλη κυκλοφορίας, x 2 ασφάλειες, χ 2 σέρβις, χ 2 λάστιχα (το tiguan μόνο έχουν 700€...) και τα δύο βενζίνη με κατανάλωση 9 lt/100km το ένα και 11 lt/100km το άλλο)
**και αφέταίρου, την άποψή σας για την μεταπωλητική αξία του grand picasso και την γενικότερη αξιοπιστία της citroen...

Εσείς θα το κάνατε;

...


Ανάθεμα την κρίση.... :rop
Αγαπητέ εγώ έδωσα ενα Mondeo 1.8, ενα Getz 1.1 και μια Triumph 900 και πήρα το C4 εξ ου και η υπογραφή μου..
Δεν το μετάνιωσα με την καμία και για κανέναν λόγο και η δικιά μου καλή επαφή με την μάρκα ήταν με αυτό το C4. Οπως βλέπεις εγώ το έκανα.. :thumb

(PS. Triumph ετοιμάζομαι να ξαναπάρω)

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vpafi για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:11
Δημοσιεύσεις: 6
vpafi έγραψε:
Sotiris1972 έγραψε:
Από εσάς ζητώ
*αφ ενός την γνώμη σας (2 αυτοκίνητα χ 250 € τέλη κυκλοφορίας, x 2 ασφάλειες, χ 2 σέρβις, χ 2 λάστιχα (το tiguan μόνο έχουν 700€...) και τα δύο βενζίνη με κατανάλωση 9 lt/100km το ένα και 11 lt/100km το άλλο)
**και αφέταίρου, την άποψή σας για την μεταπωλητική αξία του grand picasso και την γενικότερη αξιοπιστία της citroen...

Εσείς θα το κάνατε;

...


Ανάθεμα την κρίση.... :rop
Αγαπητέ εγώ έδωσα ενα Mondeo 1.8, ενα Getz 1.1 και μια Triumph 900 και πήρα το C4 εξ ου και η υπογραφή μου..
Δεν το μετάνιωσα με την καμία και για κανέναν λόγο και η δικιά μου καλή επαφή με την μάρκα ήταν με αυτό το C4. Οπως βλέπεις εγώ το έκανα.. :thumb

(PS. Triumph ετοιμάζομαι να ξαναπάρω)


Χαχαχα! Σωστός... Εγώ είχα ένα Super Tenere 750, το έ4κανα scooter και το κρατάω... Χαχαχα...

_________________
Ήμουν εγώ που έλεγα, "ποτέ ξανά γαλλικό αμάξι"...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 23:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 20:55
Δημοσιεύσεις: 64
Φιλέ μου πες μας και τι χρηση κανεις στα αυτοκίνητα. Εγώ έχω ενα στάρλετ και ενα c5. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς δυο αυτοκίνητα γιατί θεωρώ πως μου έρχεται οικονομικότερα απο το να ειχα ενα και να το ελιωνα κάθε μέρα στην κινηση και στην ταλαιπωρία...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 23:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:11
Δημοσιεύσεις: 6
kpol έγραψε:
Φιλέ μου πες μας και τι χρηση κανεις στα αυτοκίνητα. Εγώ έχω ενα στάρλετ και ενα c5. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου χωρίς δυο αυτοκίνητα γιατί θεωρώ πως μου έρχεται οικονομικότερα απο το να ειχα ενα και να το ελιωνα κάθε μέρα στην κινηση και στην ταλαιπωρία...


H corolla καθημερινή μετακίνηση η σύζυγος (σύνολο 150.000 χλμ).
Εγώ με το scooter...
Το Tiguan μόνο Σ/Κ και οικογενειακά ταξίδια (σύνολο 60.000χλμ)

Το σκουτερ αγοράστηκε για να "παρκάρει" το Tiguan λόγω κόστους βενζίνης. Αν αντι για 2 πάμε σε 1 αυτοκίνητο, θα υπάρξουν μέρες που θα φάμε ζόρι αφού η σύζυγος θα είναι στην δουλειά κι εγώ θα πρέπει να πάω κάπου τα παιδιά... Αλλά τα έξοδα είναι πολλά και ίσως χρειαστεί να βρούμε μια άλλη λύση γι αυτές τις λίηγες μέρες.
Βέβαια, το να εμπιστεύεσαι ένα αυτοκίνητο σαν το grand c4 picasso στα χέρια της γυναίκας είναι ένα θέμα... :sad

_________________
Ήμουν εγώ που έλεγα, "ποτέ ξανά γαλλικό αμάξι"...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 23:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 20:55
Δημοσιεύσεις: 64
Εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα να αντικαταστησω την corolla με κάνα χιλιαρι χαμηλών απαιτήσεων χωρίς έξτρα χρήματα. Και σε δεύτερη φαση να αλλάξω τω tiguan (1,4 ελπιζω ) με το c4. Σε κάθε περιπτωση πιστεύω πως ταξιδιαρικα αυτοκίνητα σαν το picasso η το c5 ταλαιπωρούνται σε καθημερινή χρηση πολης και στο τέλος σου κοστίζουν περισσότερο...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 00:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:11
Δημοσιεύσεις: 6
kpol έγραψε:
Εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα να αντικαταστησω την corolla με κάνα χιλιαρι χαμηλών απαιτήσεων χωρίς έξτρα χρήματα. Και σε δεύτερη φαση να αλλάξω τω tiguan (1,4 ελπιζω ) με το c4. Σε κάθε περιπτωση πιστεύω πως ταξιδιαρικα αυτοκίνητα σαν το picasso η το c5 ταλαιπωρούνται σε καθημερινή χρηση πολης και στο τέλος σου κοστίζουν περισσότερο...


Το ιδανικό σενάριο θα έλεγε να έχω μικρό diesel για το "κάθε μέρα" κι ένα "καλό" diesel για ταξίδια/οικογένεια... Αλλά δεν υπάρχουν χρήματα. Αν δώσω και τα δύο, άντε να έπαιρνα ένα κακτους χωρίς να δώσω έξτρα χρήματα. Για το grand c4 picasso θα τα δώσω και θα χρειαστώ και κανένα 8άρι+ χιλιάδες σε έναν διακανονισμό που θα τον βάλω και 100 χρόνια αν μου δώσουν... Αλλά δύο "πολυέξοδα" αυτοκίνητα δεν μπορώ πια να έχω. Η corolla μια χαρά είναι! Σούπερ. Αλλά έχει κόστη που πάνε επί δύο με το μεγάλο. Αν μάλιστα καταφέρω να έχω δόση κοντά στα 110 ευρώ, όπως τα υπολόγισα, είναι σα να μην έκανα έξοδα αφού θα "ρεφάρω" με τα όσα θα γλιτώνω από τα δύο ΙΧ... :clap

Η ερώτησή μου για να πω την αλήθεια, έχει πιο πολύ, "αυτοκινητίστικο" χαρακτήρα. Με βάση την εμπειρία σας στην αξιοπιστία, την ποιότητα και την οικονομία της citroen για το συγκεκριμένο μοντέλο, εσείς θα τα αλλάζατε όπως σκοπεύω να το κάνω εγώ; :hmm

Και για να πω την αλήθεια, πιο πολύ με απασχολεί ότι ετοιμάζομαι να δώσω ένα καταπληκτικό αυτοκίνητο (Το VW) που το χρυσοπλήρωσα και το ξεχρέωσα με αίμα... Κάποτε έκανε 32.000 και τώρα πια πιάνει δεν πιάνει τα 12.000... Αλλά είναι πάνω στην 5ετία, έχει μόνο 60.000χλμ και είναι άψογο... Κάθε χρόνο θα χάνει όλο και περισσότερο... :(

Υ.Γ. Προσπαθώ να ανεβάσω ένα βίντεο και μια φωτό και δεν τα καταφέρνω... αμιά συμβουλή επι τούτου; :(

_________________
Ήμουν εγώ που έλεγα, "ποτέ ξανά γαλλικό αμάξι"...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 00:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2014, 20:55
Δημοσιεύσεις: 64
Το tiguan είναι ωραίο αλλά έχει όλα τα μειονεκτηματα των suv ως προς το κοστος... Η corolla είναι οτι καλύτερο απο άποψη αξιοπιστίας αλλά είναι μεγαλο για δεύτερο... Ως προς το c4 πιστεύω οτι είναι ρίσκο ως προς την αξιοπιστία του ειδικα απο την στιγμή που το περιμένει καθημερινή χρήση πολης.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kpol για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 09:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
βασικα πρεπει να δεις τι διαδρομες θα κανεις κάθε μερα και μετα να δεις τι θα κανεις...σιγουρα 2 αυτοκίνητα όλα Χ2...αλλα είναι κριμα να παρεις ένα μεγαλο σε ογκο για να κινεισε σταθερα σε πολη και ένα ταξιδι το μηνα...με δεδομενο κινηση σε πολη θα κατασταλαζα σε C4 diesel.....ιδανικο για οικογενεια....ουτε μεγαλο ουτε μικρο σε αντιθεση με το πικασσο που είναι απλα μεγαλο....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε xantiamanolis για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 15:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Άποψή μου,κράτα το VW.
Τα Citroen,όπως σωστά λές,είναι περίεργα και ζημιάρικα.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 17:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Tzakos έγραψε:
Άποψή μου,κράτα το VW.
Τα Citroen,όπως σωστά λές,είναι περίεργα και ζημιάρικα.


:agree

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε grekoulis για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω nikolas στις Δευτ 01 Δεκ 2014, 18:43.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 19:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Tzakos έγραψε:
Άποψή μου,κράτα το VW.
Τα Citroen,όπως σωστά λές,είναι περίεργα και ζημιάρικα.



Αυτό στη νεοελληνική λέγεται τρολάρισμα :laugh :laugh :laugh
Παλιάμαξα τα citroen, όλο προβλήματα, το δικό μου σε 21,5 μήνες και με 74.500 χλμ ''ζήτησε'' τακάκια & λάστιχα, με φαλήρισε :P

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε ΧΡΗΣΤΟΣ 73 για την δημοσίευση του/της: Sotiris1972
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 19:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Χρήστο,εγώ είπα την άποψή μου,τι θα έκανα εγώ.
Τώρα αν το παλικάρι συμφωνεί,ή όχι δικό του θέμα,δική του η επιλογή.
Με το VW θα πάει και στην Αράχωβα,ή σε μια δύσκολη παραλία,με το Πικάσο που θα πάει?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τι θα με συμβουλεύατε;
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Δεκ 2014, 21:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2014, 21:11
Δημοσιεύσεις: 6
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας και ειδικά εκείνους που πήραν θέση μάλλον αντίθετη με την ιδεολογία ενός κατόχου citroen... :clap

Το δίλλημά μου είναι μεγάλο και ο βασικότερος λόγος είναι το Tiguanακι μου που δυστυχώς θέλει ένα 700άρι σχεδόν για λάστιχα και καίει 11+ λίτρα ανα 100 χλμ... Η αίσθηση ασφάλειας που μου δίνει (άλλωστε για τα παιδιά το αγόρασα) είναι ο βασικότερος λόγος που διστάζω να πάω στο πικάσο... (χωρίς φυσικά να θέλω να θίξω το αυτοκίνητο ως "λιγότερο ασφαλές" - σε καμία περίπτωση!) Στην Γαλλία το λάτρεψα, όλη η οικογένεια το λάτρεψε. Αλλά διστάζω... Είχα φτάσει πια ένα κλικ και το επόμενο βήμα είναι να το πάω για εκτίμηση στην αντιπροσωπεία.


Θα το είχα κάνει μάλιστα αν ο πωλητής σήμερα δεν μου έλεγε "τι να το κάνεις το grand c4 picasso; Έχεις μεγάλη οικογένεια; Φορτώνεις κανένα σερφ; Δεν κοιτάς το απλό c4;" :spank

Επειδή έχω μόνο 2 παιδάκια και δεν φορτώνω τίποτα τεράστιο, με έβαλε σε σκέψεις και μάλλον έκανε πατάτα... Γιατί αφ΄ενός - αν και ίδια αυτοκίνητα - το απλό c4 μου φάνηκε "μικρό" και ενώ αρχικά στράφηκα προς C5 (που έχει σχεδόν τα ίδια χρήματα με το γκραντ πικάσο), τελικά άρχισα να αμφιβάλλω περισσότερο... :hmm

Γενικώς δεν δυσκολεύομαι πολύ να πάρω αποφάσεις αλλά αυτή τη φορά χρειάστηκα και την "βοήθεια του κοινού"... :shift

Γι αυτό και σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σας και τις ειλικρινείς απαντήσεις σας. Παρακαλώ αν κάποιος έχει κάτι να προσθέσει, με χαρά να το διαβάσω. Άλλωστε απλώς "φρέναρα" λίγο την φόρα που πήρα... Πρέπει να τα ξαναβάλω κάτω με χαρτί και μολύβι...

_________________
Ήμουν εγώ που έλεγα, "ποτέ ξανά γαλλικό αμάξι"...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 25 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια