Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 03:31 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2015, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Μαρ 2015, 01:45
Δημοσιεύσεις: 11
maximos.kanellias έγραψε:
mancraft έγραψε:
maximos.kanellias έγραψε:
καλησπέρα σε όλους.

είναι το πρώτο μου post στο forum και απευθύνομαι στους συμφορουμίτες που ήδη παρέλαβαν ή αναμένουν τα C4 Picasso με το νέο κινητήρα hdi 120ps. έχω καταλήξει στην αγορά ενός Picasso 1.6cc στην έκδοση exclusive hdi με το νέο αυτόματο κιβώτιο και έξτρα xenon φωτα. μέχρι στιγμής έχω επισκεφτεί στην αττική 2 αντιπροσωπείες και έχω καλέσει ακόμα μια στο τηλέφωνο. κανείς τους δεν έχει ιδέα για το τι τιμή θα έχει το όχημα, ενώ σε ερώτηση μου για το αν μπορώ να το παραγγείλω (άλλωστε πόσο πιο ακριβό να είναι? 500-700 ευρώ?) όλοι είναι διστακτικοί και μου λένε να περιμένω κανα μήνα μέχρι να το φέρουν κανονικά στις εκθέσεις. δεν θα είχα πρόβλημα να αναμένω και να αγοράσω κάποιο από αυτά που θα έρθουν, αλλά το πρόβλημα είναι ότι αδυνατούν να με ενημερώσουν και για το τι χρώμα και εκδόσεις αναμένουν. και οι 3 με τους οποίους μίλησα, μου έδωσαν την εντύπωση ότι δεν θέλουν να μπούνε στη διαδικασία παραγγελίας νέου οχήματος (να φταίνε άραγε τα capital controls?)

οι κάτοχοι του νέου μοντέλου τα πήραν από αντιπροσωπείες αττικής ή επαρχίας?

Εγώ από Onega Αττικη, Αγία Παρασκευη.
Eco 6, Intensive, Αυτόματο.

Πας εκεί ζητάς τον Πάνο και ότι σου πει αυτό είναι.
Απλά να ξέρεις ότι κι αυτοί δεν έχουν ενημέρωση από την Ελληνική αντιπροσωπεία για τις τιμές.
Εμένα μου είπε πόσο παραπάνω κοστίζει μετά την εκτελωνιση..

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk


σε ευχαριστώ πολύ mancraft !
από περιέργεια τι διαφορά τιμής ειχες σε σχέση με την έκδοση με τον κινητήρα των 115ps?

1200€..

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2015, 19:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2013, 12:55
Δημοσιεύσεις: 41
Εμένα μου βγήκε γύρω στα 700 περισσότερα χοντρικά. Μου είχαν πει 800 περίπου αλλά βγήκε λίγο λιγότερο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Σεπ 2015, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Μαρ 2015, 01:45
Δημοσιεύσεις: 11
diofter έγραψε:
Εμένα μου βγήκε γύρω στα 700 περισσότερα χοντρικά. Μου είχαν πει 800 περίπου αλλά βγήκε λίγο λιγότερο

Άντε να το δω και να το οδηγησω :)
Έχω και ένα C3 ehdi 1.4 αυτόματο, μια χαρά ειναι..
Απλά όντως οι επαφές στο κινητό είναι μεγάλη πατάτα..!

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Σεπ 2015, 23:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Μαρ 2015, 01:45
Δημοσιεύσεις: 11
Παρέλαβα !!
Φιμέ τζαμάκι μπρος πίσω, Intensive αυτόματο, με το νεο κιβώτιο και τον νέο κινητήρα.
Προερχόμενος από Golf 7 / 1,6 TDI, οφείλω να ομολογήσω πως το C4 Picasso είναι ποoooooλύ καλοφτιαγμενο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Σεπ 2015, 20:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όλους με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Μια απορία που μου έχει δημιουργηθεί -και έχει σχέση με τις αντιπροσωπείες- είναι ότι πήγα σε 4 για λογαριασμό φίλου και μου είπαν ακριβώς το ίδιο. Ότι δεν γνωρίζουν τιμές για τον καινούργιο κινητήρα, δεν μπορούν να κάνουν παραγγελία ενώ σε κάποια μου δήλωσαν ότι είναι αδύνατο να έχει πάρει κάποιος το bluehdi γιατί δεν εισάγεται ακόμα.... κατά τα άλλα από 1η Σεπ εισάγονται μόνο euro6...:scratch

@mancraft....φαντάζομαι ότι μετά το golf νιώθεις σαν τον τυφλό που βρήκε το φως του... :lol

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2015, 08:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Δεκ 2011, 12:43
Δημοσιεύσεις: 273
Τοποθεσία: περιστερι
βαλτε ρε παιδια και καμια φωτο απο τα καινουρια αποκτηματα σας!!
να χαζεψουμε λιγακι!!!

_________________
C3 1.4 Hdi 2014 και στο νησι.... C5 1.8 2007...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2015, 10:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Μαρ 2015, 01:45
Δημοσιεύσεις: 11
kostask έγραψε:
Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όλους με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Μια απορία που μου έχει δημιουργηθεί -και έχει σχέση με τις αντιπροσωπείες- είναι ότι πήγα σε 4 για λογαριασμό φίλου και μου είπαν ακριβώς το ίδιο. Ότι δεν γνωρίζουν τιμές για τον καινούργιο κινητήρα, δεν μπορούν να κάνουν παραγγελία ενώ σε κάποια μου δήλωσαν ότι είναι αδύνατο να έχει πάρει κάποιος το bluehdi γιατί δεν εισάγεται ακόμα.... κατά τα άλλα από 1η Σεπ εισάγονται μόνο euro6...:scratch

@mancraft....φαντάζομαι ότι μετά το golf νιώθεις σαν τον τυφλό που βρήκε το φως του... [emoji38]

Ναι... Είναι απίστευτη αίσθηση!
Και είναι bluehdi
(Πήγαινε Αγία Παρασκευή στην Ωμέγα και ζήτα τον Πάνο.)


Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2015, 11:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2013, 12:55
Δημοσιεύσεις: 41
mancraft έγραψε:
kostask έγραψε:
Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όλους με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Μια απορία που μου έχει δημιουργηθεί -και έχει σχέση με τις αντιπροσωπείες- είναι ότι πήγα σε 4 για λογαριασμό φίλου και μου είπαν ακριβώς το ίδιο. Ότι δεν γνωρίζουν τιμές για τον καινούργιο κινητήρα, δεν μπορούν να κάνουν παραγγελία ενώ σε κάποια μου δήλωσαν ότι είναι αδύνατο να έχει πάρει κάποιος το bluehdi γιατί δεν εισάγεται ακόμα.... κατά τα άλλα από 1η Σεπ εισάγονται μόνο euro6...:scratch

@mancraft....φαντάζομαι ότι μετά το golf νιώθεις σαν τον τυφλό που βρήκε το φως του... [emoji38]

Ναι... Είναι απίστευτη αίσθηση!
Και είναι bluehdi
(Πήγαινε Αγία Παρασκευή στην Ωμέγα και ζήτα τον Πάνο.)


Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Εικόνα

Κουκλί!
Οταν αδειάσω θα ανεβασω και εγω φωτογραφίες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Σεπ 2015, 11:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 26 Μαρ 2015, 01:45
Δημοσιεύσεις: 11
diofter έγραψε:
mancraft έγραψε:
kostask έγραψε:
Καλορίζικα και καλοτάξιδα σε όλους με πολλά καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Μια απορία που μου έχει δημιουργηθεί -και έχει σχέση με τις αντιπροσωπείες- είναι ότι πήγα σε 4 για λογαριασμό φίλου και μου είπαν ακριβώς το ίδιο. Ότι δεν γνωρίζουν τιμές για τον καινούργιο κινητήρα, δεν μπορούν να κάνουν παραγγελία ενώ σε κάποια μου δήλωσαν ότι είναι αδύνατο να έχει πάρει κάποιος το bluehdi γιατί δεν εισάγεται ακόμα.... κατά τα άλλα από 1η Σεπ εισάγονται μόνο euro6...:scratch

@mancraft....φαντάζομαι ότι μετά το golf νιώθεις σαν τον τυφλό που βρήκε το φως του... [emoji38]

Ναι... Είναι απίστευτη αίσθηση!
Και είναι bluehdi
(Πήγαινε Αγία Παρασκευή στην Ωμέγα και ζήτα τον Πάνο.)


Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Εικόνα

Κουκλί!
Οταν αδειάσω θα ανεβασω και εγω φωτογραφίες.

Έχω ξετρελαθει :)

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Φεβ 2016, 21:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Δεκ 2014, 10:33
Δημοσιεύσεις: 79
Μπηκε παραγγελια σημερα κ θα ερθει σε 3 μηνες.
Grand Picasso seduction 120αρι αυτοματο. Τελικα ασπρο χρωμα.
Το μονο αρνητικο που εντοπισα ειναι οτι στη μεσαια σειρα οι δυο ακριανοι επιβατες καθονται πολυ εξω. Οποτε ειναι πολυ κοντα με την πορτα και το κεφαλι τους με τα ακρα της αροφης-c pillar. Αυτα σε απλο πικασσο αλλα λογικα κ το γκραντ ετσι θα ειναι. Το να ειναι κ τα τρια καθισματα της μεσαιας σειρας ιδιου πλατους, μαλλον ειναι βλακεια!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Φεβ 2016, 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2013, 12:55
Δημοσιεύσεις: 41
Δεν νομίζω. Όσοι έκατσαν πίσω έχουν να λένε τα καλύτερα για ευρυχωρία.Τι να πούν και όσι έχουν αυτοκίνητα με χαμηλή οροφή κτλ(και ε΄πιναι πολλά τα οικογενειακά με τέτοιο πρόβλημα). Ειδικά με 2 παιδικα καθισματα φουλ μέγεθος ειναι από τα μόνα που μπορείς να κάτσεις σαν ανθρωπος ανάμεσά τους χωρίς παραχωρήσεις. Στα αρνητικά σίγουρα η οδηγική συμπεριφορά αν περιμένεις σπορ ανάρτηση. Γέρνει και γενικά δεν εμπνέει για πολλά αλλά κρατάει καλά και άμα το μάθεις πάει μέχρι ένα όριο. Κατανάλωση για χειροκίνητο 5,7-5,8.
Για τα χρήματα που ζητάει απλά δεν υπάρχει για κάποιον που θέλει ένα οικογενειακό όχημα με μεγάλους χώρους.


Τελευταία επεξεργασία από diofter και Δευτ 08 Φεβ 2016, 22:50, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Φεβ 2016, 22:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2437
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Αυτό που λέει ο chemic το παρατήρησα και εγώ όταν το κοιτούσα. Εγώ , με κανονικό σωματότυπο, αν καθόμουν ίσιος το κεφάλι μου πλησίαζε επικίνδυνα το παράθυρο. Μου έκανε εντύπωση. Με το καλό να παραλάβεις chemic!!

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Φεβ 2016, 00:07 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Καλοταξιδο, πόσο έφτασε η τιμη?

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Φεβ 2016, 06:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 05 Δεκ 2014, 10:33
Δημοσιεύσεις: 79
Ευχαριστω
Πηγε ψηλα για την εποχη που ζουμε, αλλα το παιρνω για να το κρατησω για παντα!! Τελικη τιμη 23000.
Δωρα παρκοαισθητηρες, 2σερβις, επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια.
Δεν ειναι εμπορευσιμο μοντελο, οποτε και εγω δε ξερω αν ειναι καλη τιμη ή θα μπορουσε και πιο κατω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Picasso C4 II 1.6 bluehdi 120
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Φεβ 2016, 07:54 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Καλοριζικο και καλοταξιδο! Ενα υπεροχο οικογενειακο για μετακινησεις με ανεση και στυλ. Να χαιρεστε τα αυτοκινητα που παιρνετε και μην ασχολειστε πλεον αν ειναι εμπορευσιμα στη μεταπωληση η οχι. Σημασια εχει αν αρεσει σε εσας και αν ειστε ικανοποιημενοι με την επιλογη σας. Ουτως η άλλως στην Ελλαδα τα μυαλα δεν αλλαζουν. Οσο καλοφτιαγμενο και αν ειναι ενα Γαλλικο, ο Ελληνας για μεταχειρισμενο θα στραφει σε Γερμανικο η Γιαπωνεζικο και θα προτιμησει να δωσει περισσότερα χρηματα εκει που νομιζει οτι θα πιασουν τοπο. Εγω πουλησα την αριστα διατηρημενη C4 1.6 Exclusive mkI, 5000ευρω με το ζορι με 130000km και γνωστος πουλησε μια 3άρα BMW 20ετίας , μετατροπη σε 330 και με υγραέριο 6500ευρω και με απειρα χιλιομετρα την οποια την ειχε παρει μεταχειρισμενη πριν 10χρονια. Τωρα που το σκεφτομαι ειναι καλη μπιζνα να αγοραζεις γερμανικα χρεπια , να τα καλογυαλιζεις και να τα μοσχοπουλας σε βαρεμενους ελληναρες που τρελαινονται για brand name και οτι ναναι...Ο φίλος, αγορασε μια άλλη 330 δεκαετιας με 100000km και παει για υγραεριο αμεσα. Κραταει καλα η μπιζνα φαινεται...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 69 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Picasso 1.8 - Σπιράλ Εξάτμισης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 11
Μαρκα λιπαντικου για c4 grand picasso 1.6 vti
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: nikzap
Απαντήσεις: 19
Citroen Picasso 2009 - 1400 καίει διακριτικά λάδια
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 17
Προληπτικη αντικατασταση / ευρεση σασμαν Xsara Picasso 6FZ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
xsara picasso airbag
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: stilemis
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ