Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:00 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 16:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Τι ενοείς ρε Tzakos. Τι να περιμένω;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 16:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Τι ενοείς ρε Tzakos. Καμιά 10000-15000 χιλιόμετρα το χρόνο κάνω και η διαδρομή μου η καθυμερινή είναι σε βουνό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 16:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Ωραία λοιπόν,κανόνισε να του κάνεις συχνές αναγεννήσεις,καθαριστικά στο κύκλωμα οπωσδήποτε και κάπου κάπου μία κάτω και ξεκάπνισμα καλό.
Και όλα αυτά επειδή τα καύσιμά μας είναι για πέταμα.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 17:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Tzakos έγραψε:
Λευτέρη κάνεις λάθος.
Δε σου άναψε λαμπάκι γιατί δεν έχει.
Άσε τι λέει το manual,σιγά να μην έχεις το σωστό.


δεν έχει υγρά εννοείς; Ή δεν έχει λαμπάκι να με ενημερώσει ότι τελειώσαν τα υγρά;
EOLYS έχει σίγουρα. Λαμπάκι δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά νομίζω ότι έχει. Βιβλίο δεν ξέρω γιατί να μην έχω το σωστό, έχω το γερμανικό service book, το έχω μεταφράσει, έχει αναλυτικά specs και οδηγίες συντήρησης για όλους τους τύπους κινητήρων (όσους κυκλοφορούσαν το 2008 υποθέτω).
Κατά τα άλλα, αναγέννηση κάνει νομίζω μόνο του όποτε κρίνει αυτό, ντήζελ βάζω αυτό που οι περισσότεροι θεωρούν καλύτερο, συχνά-πυκνά μία κάτω και αρκετά λεπτά δρόμος με μπόλικες στροφές στο μοτέρ, και κάθε 10000 χλμ και ένα καθαριστικό στο κύκλωμα που μου δίνει ένας φίλος ψηλός με μαλλιά που λέει ότι κάνει καλή δουλειά :) Τα χιλιόμετρά μου είναι κατά 99% ανοιχτός δρόμος, οπότε και ο γνωστός ηλεκτρολόγος θεωρεί λογικό να μην έχει εξαντληθεί το εολυς.

Αν κατάλαβα, σου φαίνεται περίεργο να είναι euro 4 και να έχει dpf; Δεκαεξάβολτο, τι είναι;;;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 18:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Να συμπληρωσω πως καποια Εuro 4 ειχαν κ dpf. Μια ματια στην αδεια να ριξει ο φιλος, θα δει ποια κλαδη ρυπων εχει.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 22:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Λευτέρη,δεν το λέω για σένα καλέ μου,ξέρω οτι ξέρεις τι πρέςπει να κάνεις και το κάνεις.
Για τον καινούργιο φίλο στην παρέα μας το λέω.

Δεκαεξάβολτο,σημαίνει δεκαεξαβάλβιδο. :P

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 09 Νοέμ 2017, 08:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
karas έγραψε:
Καλημέρα Tzakos. Άρα για να καταλάβω, το αυτοκίνητο δεν είναι euro4, η το euro4 δεν έχει αιολύς; Παντος φίλε είναι πολύ ζόρικο στην οδήγηση. Εντάξει, το σουζουκάκι ήταν αχάλαστο, γύρισα τουρκία, Ιταλία, Βουλγαρία και την Ελλάδα όλη. Δεκάξι χρόνια ήταν αυτά και καθημερινά ανεβοκατεβένω πήλιο. Αλλά στο picasso είναι σαν να μπαίνω στο σπίτι μου, στην καναπεδάρα μου, μετά από ταξίδι με το σουζουκάκι. Skotis που μπορώ να σε βρώ στο Βόλο; Για να γνωριστούμε ρε φίλε.
Απόγευματα η Σαββατοκύριακο μπορεί να πιούμε κανένα καφέ. Δουλεύω στην βιομηχανική εγώ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 11:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Καλημέρα σε όλους. Πρίν 4 μέρες και ενώ ανέβαινα στο βουνό, σε μια απότομη πίεση του γκαζιού, μου έβγαλε servis και την ένδειξη risk of particle filter blocking. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα έσβησαν και τα δύο χωρίς να μου το ξανακάνει παρόλο που το πίεσα αρκετά. Την επόμενη μέρα πήγα στην citroen και μου είπαν αυτό που όλοι ξέρετε, οδήγηση με 3200-3400 στροφές και 5η στο σειριακό για 20'. Στο διαγνωστικό δεν έβγαλε κάτι. Το έκανα. Τις υπόλοιπες μέρες δεν το ξανάκανε μέχρι και σήμερα που έκανε ακριβός το ίδιο. Να πώ εδώ αν και μπορεί να μην έχει σημασία, ότι φεύγοντας από την citroen στο Πλέβεν, μου έβαλαν ένα μπουκάλι καθαριστικό στο ντεπόζιτο και μετά την Λάρισα που ξαναγέμισα το ντεπόζιτο έβαλα άλλο ένα. Μετά έμαθα ότι δεν πρέπει να βάζω συνέχεια καθαριστικό σε κάθε γέμισμα αλλά μια φορά το μήνα. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν πρέπει να πάω κατευθείαν για αναζωογόνηση , η να ξαναπάω για ξεκάπνισμα. Επίσης είδα ότι υπάρχουν και καθαριστικά για το dPf. Θα κάνουν δουλειά; Ευχαριστώ πολύ.


Τελευταία επεξεργασία από karas και Κυρ 12 Νοέμ 2017, 11:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 11:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
karas έγραψε:
Καλημέρα σε όλους. Πρίν 4 μέρες και ενώ ανέβαινα στο βουνό, σε μια απότομη πίεση του γκαζιού, μου έβγαλε servis και την ένδειξη risk of particle filter blocking. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα έσβησαν και τα δύο χωρίς να μου το ξανακάνει παρόλο που το πίεσα αρκετά. Την επόμενη μέρα πήγα στην citroen και μου είπαν αυτό που όλοι ξέρετε, οδήγηση με 3200-3400 στροφές και 5η στο σειριακό για 20'. Στο διαγνωστικό δεν έβγαλε κάτι. Το έκανα. Τις υπόλοιπες μέρες δεν το ξανάκανε μέχρι και σήμερα που έκανε ακριβός το ίδιο. Να πώ εδώ αν και μπορεί να μην έχει σημασία, ότι φεύγοντας από την citroen στο Πλέβεν, μου έβαλαν ένα μπουκάλι καθαριστικό στο ντεπόζιτο και μετά την Λάρισα που ξαναγέμισα το ντεπόζιτο έβαλα άλλο ένα. Μετά έμαθα ότι δεν πρέπει να βάζω συνέχεια καθαριστικό σε κάθε γέμισμα αλλά μια φορά το μήνα. Θέλω λοιπόν να ρωτήσω αν πρέπει να πάω κατευθείαν για αναζωογόνηση , η να ξαναπάω για ξεκάπνισμα. Επίσης είδα ότι υπάρχουν και καθαριστικά για το pdf. Θα κάνουν δουλειά; Ευχαριστώ πολύ.


Καθαριστικά και αντιμυκητιακά, βάζουμε βάση χιλιομέτρων.
Πρέπει να ρίχνεις και μάλιστα μπόλικα. Εξαρτάται και το καύσιμο που βάζεις.
Εγώ πλέον που έχω τα δικά μου βενζινάδικα και πάνω-κάτω ξέρω τι πετρέλαιο πέφτει μέσα, είμαι πιο εφησυχασμένος, αλλά ρίχνω καθαριστικά σχεδόν κάθε 3.000 χλμ.

Για το δικό μας το DPF (όχι pdf, δεν ανοίγει με τον Acrobat Reader :D ), απαγορεύεται κάθε λογής καθαρισμός, με καθαριστικά ΠΑΝΩ στο αμάξι.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να το βγάλεις, να το δώσεις σε μία εταιρεία καθαρισμού, να στο καθαρίσουν και να το βάλεις πάλι πάνω.
Η όλη ιστορία θα κοστίσει περίπου 300-400 ευρώ και θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για τις επόμενες 180.000 χλμ.
Άποψή μου, κάνε το, γιατί τα σημάδια γήρανσης του φίλτρου έχουν ήδη εμφανιστεί αρκετές φορές. Και πριν αχρηστευτεί εντελώς, να το προλάβεις. Αλλιώς, 1000 δεν ξέρω αν θα φτάσουν.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Εντάξει. Γράψε λάθος. Ακους εκεί '' δεν ανοίγει με τον Acrobat Reader''. Με ισοπέδωσες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 12:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
karas έγραψε:
Εντάξει. Γράψε λάθος. Ακους εκεί '' δεν ανοίγει με τον Acrobat Reader''. Με ισοπέδωσες.

Κάνουμε και λίγη πλάκα, έτσι; Δεν ελπίζω να με παρεξήγησες. Εάν ναι, με συγχωρείς.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 12:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Μωρε, τρελός είσαι; Δεν φτάνει που ασχολείσται με τον ψάρακα, θα παρεξηγηθώ κι όλας; Ίσα ίσα, ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 12:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
karas έγραψε:
Μωρε, τρελός είσαι; Δεν φτάνει που ασχολείσται με τον ψάρακα, θα παρεξηγηθώ κι όλας; Ίσα ίσα, ευχαριστώ για τις συμβουλές σας.

:thumb :thumb :thumb :no1 :no1 :no1

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 12:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Και που είστε ....

Πέρα από τα xyz ml ζουμιά από τα αντίστοιχα Μπζηλομπουκαλάκια ανά 2ln(1-e)*3,14 +log(3x-5) χιλιόμετρα που θα ρίχνετε στα ρεζερβουαρ , ειδικότερα εσείς που αγοράζετε μεταχειρισμένα ντιζελάκια από μαντράδες με κάμποσες δεκάδες χιλιάδες χλμ στο οδόμετρο , να ρίχνετε και καμιά ματιά στη στάθμη των λαδιών του κινητήρα, μην έχει πάρει την ανιούσα και γίνει ο κινητήρας σας "φευγάτος"

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nik0laus για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 13 Νοέμ 2017, 10:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Καλημέρα. Ξεκάπνισμα μπορώ να κάνω και με την ανάβαση, έχοντας 2-3 ταχύτητα στο χειροκίνητο και σταθερά 3200-3400 στροφές, για μισή ώρα; Ρωτάω γιατί αυτή είναι η καθημερινή μου διαδρομή στο Πήλιο. Μπορώ να το κάνω αυτό όποτε θέλω. Απλός επειδή νομίζω ότι το σκίζω λίγο το αυτοκίνητο μπορώ να το κάνω μια φορά στις 10 μέρες. Ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 62 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Βελτίωση Xsara Picasso
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Giorgos
Απαντήσεις: 9
Αεριζόμενα δισκόφρενα και τακάκια για Citroen c3 20006
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: tzo
Απαντήσεις: 6
ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: autokini
Απαντήσεις: 224
Citroen c4 hdi 1.6 100hp πρόβλημα στο σύστημα uria
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 31
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ