Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:40 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 11:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Καλημέρα φίλοι. Παρασκευή γύρισα Ελλάδα, μετά από 1800 χιλιόμετρα με το picasso και πλέον ανήκω κι εγώ στην παρέα σας. Όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο είναι σε άριστη κατάσταση. Με βάση το auto dna και το βιβλίο σερβις που έχει, τα χιλιόμετρά του είναι 177000. Στο autodna τα βγάζει 169000. Το βιβλίο σερβις ήταν ενημερωμένο σε όλα, από το πρώτο σέρβις που το κάνανε στην Ιταλία. Εγώ με το που το είδα στην μάντρα, αφού προηγουμένος το είχαμε συζητήσει με τον μαντρά, το πήγαμε στην αντιπροσωπεία της σιτροέν. Εκει μπήκε σε διαγνωστικό και έβγαλε το ένα μπουζί προθέρμανσης ότι έχει πρόβλημα. Μικρό πρόβλημα από ότι μου είπαν και συνήθως δεν το πειράζουμε γιατι είναι δύσκολο να βγεί, παρα μόνο αν αρχίσει να αργεί να πάρει μπρος. Το σηκώσανε στην ράμπα και αφού το λύσανε απο κάτω και βγάλαν και τις ρόδες ήταν σε όλα του πολύ καλό. Να πώ εδώ ότι από τα δώδεκα άτομα που δουλεύανε εκεί, ο ένας είχε δουλέψει στην Ελλάδα για 15 χρόνια και έτσι δεν υπήρχε πρόβλημα με την γλώσσα. Στην συνέχεια και όσο βλέπαμε το αμάξι, μπήκα στο autodna και είδα και εκεί ότι όλα καλά. Γυρίζοντας στην μάντρα δώσαμε προκαταβολή και ξεκίνησε το σερβις που ήθελα. Αλαξα, την κάτω βάση της μηχανή γιατί έτρεμε λίγο παραπάνω, αντλία πετρελαίου, όλα τα φίλτρα, λάδι μηχανής, βαλβολίνες ταχυτήτων, υγρά φρένων, τακακια και δίσκοι ήταν αλλαγμένα, υγρό φρέων, ιμάντα χρονισμού που και αυτός πρέπει να είχε όχι πάνω από 30000 χιλιόμετρα και τεντοτίρας, λουρί, αντλία νερού, και βαλανε και καθαριστικό στο ντεπόζιτο. Το εολύς που ήθελα να γεμίσω μου είπαν ότι όταν έρθει η ώρα θα μου το βγάλει στο τσεκ. Την άλλη μέρα το πήραμε και κάναμε περίπου 600 χιλιόμετρα. Δεν μου άρεσαν τα λάστιχα πολύ, ήταν Σερβικά του 2015/8, και για αυτό τα άλλαξα μόλις περάσαμε τα σύνορα και έβαλα τα michelin crossclimate. Μόλις ήρθα Βόλο, πήγα στην σιτροέν και το ξαναέβαλα στο διαγνωστικό και γενικό έλεγχο. Τα ίδια που μου είπαν εκεί άκουσα και εδώ. Τώρα έχει 2000 χιλιόμετρα και το μόνο ευτράπελο που είχα είναι ότι όταν έβαλαν στην Βουλγαρία το αλουμινένιο κάλυμμα, δεν έσφιξαν καλά την μια βίδα, με αποτέλεσμα να φύγει και να κάνει θόρυβο στο ρελαντί. Στην σιτροέν εδώ, μου έβαλαν άλλη και όλα καλά. Εχθές μου άναψε το σερβις και η ένδειξη ήταν για το φίλτρο, αλλά το πήγα για 50 χιλιόμετρα σταθερά με 5η και 3200 στροφές και δεν ξαναάναψε. Αυτά και ελπίζω ότι δεν θα έχω προβλήματα. Ότι μπορούσα να ελέγξω το έκανα. Πάντως από αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν πολύ καλύτερο το αμάξι. Και για να γελάσουμε λίγο, μετά το wagon r που είχα για 16 χρόνια, δεν με πείραξαν ούτε οι αναρτήσεις που ήταν βελούδο, ούτε η κατανάλωση, ούτε τριξίματα. Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 14:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Οκτ 2016, 03:52
Δημοσιεύσεις: 1465
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Καλοτάξιδο φίλε μου και απροβλημάτιστο. Μέρα με την μέρα θα το χαίρεσαι και περισσότερο. Ότι χρειαστείς, θα σε βοηθήσουν τα παιδιά εδώ μεσά. Καλώς ήρθες!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Χρήστος


Citroen C4 1.6 Exclusive - Η κορόνα μου
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Reizakos για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 15:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ε απο την κολαση στον παραδεισο, εχει καποιες διαφορες. Καλοταξιδο!

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 17:27 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
karas έγραψε:
Καλημέρα φίλοι. Παρασκευή γύρισα Ελλάδα, μετά από 1800 χιλιόμετρα με το picasso και πλέον ανήκω κι εγώ στην παρέα σας. Όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο είναι σε άριστη κατάσταση. Με βάση το auto dna και το βιβλίο σερβις που έχει, τα χιλιόμετρά του είναι 177000. Στο autodna τα βγάζει 169000. Το βιβλίο σερβις ήταν ενημερωμένο σε όλα, από το πρώτο σέρβις που το κάνανε στην Ιταλία. Εγώ με το που το είδα στην μάντρα, αφού προηγουμένος το είχαμε συζητήσει με τον μαντρά, το πήγαμε στην αντιπροσωπεία της σιτροέν. Εκει μπήκε σε διαγνωστικό και έβγαλε το ένα μπουζί προθέρμανσης ότι έχει πρόβλημα. Μικρό πρόβλημα από ότι μου είπαν και συνήθως δεν το πειράζουμε γιατι είναι δύσκολο να βγεί, παρα μόνο αν αρχίσει να αργεί να πάρει μπρος. Το σηκώσανε στην ράμπα και αφού το λύσανε απο κάτω και βγάλαν και τις ρόδες ήταν σε όλα του πολύ καλό. Να πώ εδώ ότι από τα δώδεκα άτομα που δουλεύανε εκεί, ο ένας είχε δουλέψει στην Ελλάδα για 15 χρόνια και έτσι δεν υπήρχε πρόβλημα με την γλώσσα. Στην συνέχεια και όσο βλέπαμε το αμάξι, μπήκα στο autodna και είδα και εκεί ότι όλα καλά. Γυρίζοντας στην μάντρα δώσαμε προκαταβολή και ξεκίνησε το σερβις που ήθελα. Αλαξα, την κάτω βάση της μηχανή γιατί έτρεμε λίγο παραπάνω, αντλία πετρελαίου, όλα τα φίλτρα, λάδι μηχανής, βαλβολίνες ταχυτήτων, υγρά φρένων, τακακια και δίσκοι ήταν αλλαγμένα, υγρό φρέων, ιμάντα χρονισμού που και αυτός πρέπει να είχε όχι πάνω από 30000 χιλιόμετρα και τεντοτίρας, λουρί, αντλία νερού, και βαλανε και καθαριστικό στο ντεπόζιτο. Το εολύς που ήθελα να γεμίσω μου είπαν ότι όταν έρθει η ώρα θα μου το βγάλει στο τσεκ. Την άλλη μέρα το πήραμε και κάναμε περίπου 600 χιλιόμετρα. Δεν μου άρεσαν τα λάστιχα πολύ, ήταν Σερβικά του 2015/8, και για αυτό τα άλλαξα μόλις περάσαμε τα σύνορα και έβαλα τα michelin crossclimate. Μόλις ήρθα Βόλο, πήγα στην σιτροέν και το ξαναέβαλα στο διαγνωστικό και γενικό έλεγχο. Τα ίδια που μου είπαν εκεί άκουσα και εδώ. Τώρα έχει 2000 χιλιόμετρα και το μόνο ευτράπελο που είχα είναι ότι όταν έβαλαν στην Βουλγαρία το αλουμινένιο κάλυμμα, δεν έσφιξαν καλά την μια βίδα, με αποτέλεσμα να φύγει και να κάνει θόρυβο στο ρελαντί. Στην σιτροέν εδώ, μου έβαλαν άλλη και όλα καλά. Εχθές μου άναψε το σερβις και η ένδειξη ήταν για το φίλτρο, αλλά το πήγα για 50 χιλιόμετρα σταθερά με 5η και 3200 στροφές και δεν ξαναάναψε. Αυτά και ελπίζω ότι δεν θα έχω προβλήματα. Ότι μπορούσα να ελέγξω το έκανα. Πάντως από αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν πολύ καλύτερο το αμάξι. Και για να γελάσουμε λίγο, μετά το wagon r που είχα για 16 χρόνια, δεν με πείραξαν ούτε οι αναρτήσεις που ήταν βελούδο, ούτε η κατανάλωση, ούτε τριξίματα. Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.
Καλοτάξιδος ο Πικάσσος φίλε μου. Από ότι είδα είσαι από Βόλο οπότε μπορεί και να σε πετύχω. Ότι χρειαστείς απο συνεργεία και τα λοιπά και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 17:28 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
karas έγραψε:
Καλημέρα φίλοι. Παρασκευή γύρισα Ελλάδα, μετά από 1800 χιλιόμετρα με το picasso και πλέον ανήκω κι εγώ στην παρέα σας. Όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο είναι σε άριστη κατάσταση. Με βάση το auto dna και το βιβλίο σερβις που έχει, τα χιλιόμετρά του είναι 177000. Στο autodna τα βγάζει 169000. Το βιβλίο σερβις ήταν ενημερωμένο σε όλα, από το πρώτο σέρβις που το κάνανε στην Ιταλία. Εγώ με το που το είδα στην μάντρα, αφού προηγουμένος το είχαμε συζητήσει με τον μαντρά, το πήγαμε στην αντιπροσωπεία της σιτροέν. Εκει μπήκε σε διαγνωστικό και έβγαλε το ένα μπουζί προθέρμανσης ότι έχει πρόβλημα. Μικρό πρόβλημα από ότι μου είπαν και συνήθως δεν το πειράζουμε γιατι είναι δύσκολο να βγεί, παρα μόνο αν αρχίσει να αργεί να πάρει μπρος. Το σηκώσανε στην ράμπα και αφού το λύσανε απο κάτω και βγάλαν και τις ρόδες ήταν σε όλα του πολύ καλό. Να πώ εδώ ότι από τα δώδεκα άτομα που δουλεύανε εκεί, ο ένας είχε δουλέψει στην Ελλάδα για 15 χρόνια και έτσι δεν υπήρχε πρόβλημα με την γλώσσα. Στην συνέχεια και όσο βλέπαμε το αμάξι, μπήκα στο autodna και είδα και εκεί ότι όλα καλά. Γυρίζοντας στην μάντρα δώσαμε προκαταβολή και ξεκίνησε το σερβις που ήθελα. Αλαξα, την κάτω βάση της μηχανή γιατί έτρεμε λίγο παραπάνω, αντλία πετρελαίου, όλα τα φίλτρα, λάδι μηχανής, βαλβολίνες ταχυτήτων, υγρά φρένων, τακακια και δίσκοι ήταν αλλαγμένα, υγρό φρέων, ιμάντα χρονισμού που και αυτός πρέπει να είχε όχι πάνω από 30000 χιλιόμετρα και τεντοτίρας, λουρί, αντλία νερού, και βαλανε και καθαριστικό στο ντεπόζιτο. Το εολύς που ήθελα να γεμίσω μου είπαν ότι όταν έρθει η ώρα θα μου το βγάλει στο τσεκ. Την άλλη μέρα το πήραμε και κάναμε περίπου 600 χιλιόμετρα. Δεν μου άρεσαν τα λάστιχα πολύ, ήταν Σερβικά του 2015/8, και για αυτό τα άλλαξα μόλις περάσαμε τα σύνορα και έβαλα τα michelin crossclimate. Μόλις ήρθα Βόλο, πήγα στην σιτροέν και το ξαναέβαλα στο διαγνωστικό και γενικό έλεγχο. Τα ίδια που μου είπαν εκεί άκουσα και εδώ. Τώρα έχει 2000 χιλιόμετρα και το μόνο ευτράπελο που είχα είναι ότι όταν έβαλαν στην Βουλγαρία το αλουμινένιο κάλυμμα, δεν έσφιξαν καλά την μια βίδα, με αποτέλεσμα να φύγει και να κάνει θόρυβο στο ρελαντί. Στην σιτροέν εδώ, μου έβαλαν άλλη και όλα καλά. Εχθές μου άναψε το σερβις και η ένδειξη ήταν για το φίλτρο, αλλά το πήγα για 50 χιλιόμετρα σταθερά με 5η και 3200 στροφές και δεν ξαναάναψε. Αυτά και ελπίζω ότι δεν θα έχω προβλήματα. Ότι μπορούσα να ελέγξω το έκανα. Πάντως από αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν πολύ καλύτερο το αμάξι. Και για να γελάσουμε λίγο, μετά το wagon r που είχα για 16 χρόνια, δεν με πείραξαν ούτε οι αναρτήσεις που ήταν βελούδο, ούτε η κατανάλωση, ούτε τριξίματα. Καλημέρα και ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.
Καλοτάξιδος ο Πικάσσος φίλε μου. Από ότι είδα είσαι από Βόλο οπότε μπορεί και να σε πετύχω. Ότι χρειαστείς απο συνεργεία και τα λοιπά και μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: karas
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Το εολύς που ήθελα να γεμίσω μου είπαν ότι όταν έρθει η ώρα θα μου το βγάλει στο τσεκ.


Euro 4 και έχεις τέτοια παλιουγρά? :hmm

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Φίλε Skotis σε ευχαριστώ πολύ. Φίλε Tzakos, δεν έχω εολύς; Δεν έχω ιδέα. Το αυτοκίνητο είναι τον 11/2007. Εκτός αν με δουλεύεις. Εγώ μέσα σε όλα τα άλλα που είχα στην λίστα μου, είχα γράψει και το εολύς. Ο βούλγαρος μου είπε ότι δεν χρειάζετε. Μου αρέσει που επέμενα κι όλας.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Νοέμ 2017, 22:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Δεν έχω κανένα λόγο φίλε,να σε δουλέψω.
Euro 4 με υγρά,εγώ προσωπικά δεν έχω δεί.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 00:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
έχει όντως εολυς το HDI. Το βιβλίο σέρβις γράφει για συμπλήρωμα στις 120000 χλμ, ανάλογα όμως με τις συνθήκες. Το δικό μου κοντεύει 180000χλμ, ακόμα δεν χρειάστηκε (δεν άναψε κανένα λαμπάκι τουλάχιστον...)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 11:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Λευτέρη κάνεις λάθος.
Δε σου άναψε λαμπάκι γιατί δεν έχει.
Άσε τι λέει το manual,σιγά να μην έχεις το σωστό.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 12:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
Καλημέρα Tzakos. Άρα για να καταλάβω, το αυτοκίνητο δεν είναι euro4, η το euro4 δεν έχει αιολύς; Παντος φίλε είναι πολύ ζόρικο στην οδήγηση. Εντάξει, το σουζουκάκι ήταν αχάλαστο, γύρισα τουρκία, Ιταλία, Βουλγαρία και την Ελλάδα όλη. Δεκάξι χρόνια ήταν αυτά και καθημερινά ανεβοκατεβένω πήλιο. Αλλά στο picasso είναι σαν να μπαίνω στο σπίτι μου, στην καναπεδάρα μου, μετά από ταξίδι με το σουζουκάκι. Skotis που μπορώ να σε βρώ στο Βόλο; Για να γνωριστούμε ρε φίλε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 14:43 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Στειλε πλαισιο να δουμε τι εχει πανω.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 14:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 15 Οκτ 2017, 12:18
Δημοσιεύσεις: 106
Τοποθεσία: Μακρινίτσα Πηλίου
V


Τελευταία επεξεργασία από karas και Σάβ 27 Ιαν 2018, 11:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 15:54 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
...και όμως έχει. :thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 2007-08
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 08 Νοέμ 2017, 16:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Αρα δεν είναι 4άρι,οπότε δεν είναι και δεκαεξάβολτο.
Και οπότε έχει και dpf.

Φίλε χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω και χωρίς να ξέρω τι χιλιόμετρα θα του κάνεις ετησίως και χωρίς να ξέρω τι τρόπο οδήγησης έχεις,την μάμησες.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 5 [ 62 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Oδική βοήθεια Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: africa_twin
Απαντήσεις: 9
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ C2 ΜΟΥ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: kostasmag92
Απαντήσεις: 17
Αντικατασταση του εργοατασιακού cd player σε xsara Picasso
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 19
ΝΕΟ CITROEN C3 DIESEL 2017 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: dimitrissal123
Απαντήσεις: 32
Πισω αμορτισερ απο Berlingo ή Picasso σε Xsara mkI;;;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: B.M-SPORT
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια