Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 23:58 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Νοέμ 2020, 09:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
zeys13 έγραψε:
Μπερδεύτηκα για το αυτόματο κιβώτιο, ένα δεν είναι; το eat6 από ότι έχω διαβάσει. Το τι θεωρείται δε ξέρω ημιαυτόματο ή με μετατροπέα ροπής; μπορεί να μας πει κάποιος;


Όχι! Εφόσον όμως, έχεις Euro 6 κινητήρα με AdBlue, τότε έχεις το EAT6 που είναι με μετατροπέα ροπής, οπότε δεν έχεις βαλβολίνες. Παίρνει ATF και καλό θα ήταν να μην το πειράξεις, πιστεύω. Εάν όμως γίνει, βάζεις μόνο ATF με σφραγίδα Citroen και φυσικά σε κάθετη αντιπροσωπεία.

Υ.Γ.: Τα Euro 5, σαν το δικό μου, έχουν το κιβώτιο EGS, που είναι ένα κιβώτιο κανονικό με μηχανισμό αλλαγής ταχυτήτων και παίρνουν κανονικά βαλβολίνες.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Νοέμ 2020, 19:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
bakevang έγραψε:
zeys13 έγραψε:
Μπερδεύτηκα για το αυτόματο κιβώτιο, ένα δεν είναι; το eat6 από ότι έχω διαβάσει. Το τι θεωρείται δε ξέρω ημιαυτόματο ή με μετατροπέα ροπής; μπορεί να μας πει κάποιος;


Όχι! Εφόσον όμως, έχεις Euro 6 κινητήρα με AdBlue, τότε έχεις το EAT6 που είναι με μετατροπέα ροπής, οπότε δεν έχεις βαλβολίνες. Παίρνει ATF και καλό θα ήταν να μην το πειράξεις, πιστεύω. Εάν όμως γίνει, βάζεις μόνο ATF με σφραγίδα Citroen και φυσικά σε κάθετη αντιπροσωπεία.

Υ.Γ.: Τα Euro 5, σαν το δικό μου, έχουν το κιβώτιο EGS, που είναι ένα κιβώτιο κανονικό με μηχανισμό αλλαγής ταχυτήτων και παίρνουν κανονικά βαλβολίνες.

Καλό είναι όμως, επειδή το αυτοκίνητο είναι εισαγωγής και θα το παραλάβει με (όπως -σωστά- έγραψε, "ελπίζει") 150000 km, να έχει κατά νου ότι και τα ATF χρειάζονται κάποια στιγμή αλλαγή. Αν έρχεται από Γαλλία εγγυημένο και ελεγμένο, με όλα του τα "ζουμιά" συμπεριλαμβανομένου και του κιβωτίου αλλαγμένα, ok, να μη τα πειράξει. Αν όμως αυτά δεν έχουν αλλαχτεί ή δεν είναι σίγουρο, τότε είναι καιρός να το βάλει στο πρόγραμμα.
Κι αυτό το "να το βάλει στο πρόγραμμα", με την προϋπόθεση ότι το αυτοκίνητο προέρχεται από νορμάλ συνθήκες και χειρισμούς οδήγησης. Αλλιώς, αν προέρχεται από συνθήκες δύσκολες (πολλή πόλη, σταμάτα-ξεκίνα, ορεινές διαδρομές, φορτία/ρυμουλκήσεις, γκαζώματα κλπ) και προβλέπονται και τέτοιες συνθήκες και στην ιδιοκτησία του από εδώ και πέρα, έπρεπε κανονικά να έχουν ήδη αλλαχτεί και του κιβωτίου, και σε κάθε περίπτωση αμφιβολίας ή πρόβλεψης να τα αλλάξει ο ίδιος τώρα που το παραλαμβάνει.

Βασικά, έχουμε να κάνουμε με το περίφημο "lifetime" που μας λένε οι κατασκευαστές ότι είναι πια τα λιπαντικά της μετάδοσης.
Το οποίο όμως, είναι τελείως σχετικό... Οι κατασκευαστές ανά τον κόσμο λένε ο ο καθένας τα δικά τους αναλόγως τις συνθήκες στα μέρη που θα πουλήσουν και με την τεχνολογία "αιχμής" που (θεωρούν-λένε ότι) πλασάρουν. Οι ευρωπαίοι κατασκευαστές το "lifetime" το αντιλαμβάνονται πάνω-κάτω ως μια διάρκεια 180-200.000 χιλιομέτρων, και μάλιστα με την ασφάλεια βάσει στατιστικών ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό αυτοκινήτων θα τα διανύσουν αυτά τα χιλιόμετρα με περισσότερους από έναν ιδιοκτήτες, και ενδιάμεσα θα υπάρξουν και επιπλέον έλεγχοι service στις μεταπωλήσεις.

Τα ATF, είναι στη σύνθεσή τους λιπαντικά (κατάλληλα για συστήματα μετάδοσης) συν πολύ μεγάλες ποσότητες ειδικών πρόσθετων για την ομαλή λειτουργία των πολύπλοκων μηχανισμών αυτόματης μετάδοσης, με την ιδιαιτερότητα ότι δεν λιπαίνουν+ψύχουν απλώς αλλά αναλαμβάνουν και να μεταδώσουν υδραυλικά την κίνηση, πράγμα που κάνει ακόμη πιο αναγκαίο το να μη φτάνουν να τρώνε τα ψωμιά τους. Λόγω αυτών διακρίνονται ως (Automatic Transmission) Fluids (Υγρά) από τα απλούστερα (Transmission) Oils (Λάδια) στων οποίων τη σύνθεση κυριαρχεί το λιπαντικό έναντι των όποιων πρόσθετων περιέχουν αφού μοναδικό σκοπό έχουν λίπανση+ψύξη.
Σημαντικός παράγοντας για την "lifetime" τους διάρκεια, είναι να μην εισέρχονται στους μηχανισμούς μετάδοσης οξυγόνο και ξένα στοιχεία που προκαλούν οξειδώσεις και φθορές στα υγρά και στους μηχανισμούς. Γι' αυτό, λαμβάνοντας υπόψη και την τεχνολογική εξέλιξη, η σύσταση είναι να μένουν τα ATF για "μια ζωή", να μη τα "πειράζουμε" όπως είπες κι εσύ. Και τι συζητάμε, εδώ έτσι έχει φτάσει το πράγμα και με τα "ταπεινά" χειροκίνητα κιβώτια, κι εκεί "lifetime" μας λένε οι κατασκευαστές ότι είναι πια οι βαλβολίνες!

OK, τους πιστεύουμε, "για μια ζωή" είναι, αλλά αθάνατα δεν είναι. Είναι για τη ζωή που έχουν υπολογίσει για τα αυτοκίνητα και τα αναλώσιμά τους.
Οπότε, ας μη φοβηθεί ο φίλος zeys13, ας βάλει στο πρόγραμμα να τα αλλάξει. Ένα οποιοδήποτε καλό (...ΚΑΛΟ!) συνεργείο, είτε αντιπροσωπείας είτε εξειδικευμένο εκτός δικτύου, μπορεί να το κάνει με ασφάλεια και όπως πρέπει, με τα κατάλληλα των προδιαγραφών της PSA. Και κυρίως, θα τον συμβουλεύσει προηγουμένως σωστά, αφού πρώτα μάθει το ιστορικό και το μέλλον του αυτοκινήτου.
Όπου πάει, και ενώ τους ενημερώσει για το αυτοκίνητο, δει δισταγμούς/φοβίες/βαριεστημάρες, και "έλα μωρέ", και "Η Citroen λέει για μια ζωή", και τέτοια, εγώ λέω να κόψει πέρα και να ψάξει γι' αλλού...

(zeys13, καλωσήρθες στην παρέα του GCC, εύχομαι καλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα με πολλές όμορφες διαδρομές!)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Τελευταία επεξεργασία από jalbanis και Δευτ 23 Νοέμ 2020, 03:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Νοέμ 2020, 03:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Καραντίνα μήτηρ πάσης κακίας, που θα 'λεγαν και οι παλιοί σοφοί αν ζούσαν σήμερα, και δουλειά δεν είχε ο διάολος... :D
Να ένα καλό βίντεο που εξηγεί γιατί πρέπει να αλλάζονται και τα ATF, παρά τους μύθους ότι ντε και καλά μπορεί η αλλαγή να βλάψει το κιβώτιο:
https://www.youtube.com/watch?v=o690DovjDAc

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Δεκ 2020, 09:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Καλημέρα παιδιά, χάθηκα αλλά το μάζεμα των ελιων δεν αφήνει περιθώριο και για πολλά πολλά.
Δεν υπάρχει κουράγιο για φόρουμ γενικά μόνο για ξεκούραση.
Λοιπόν νεότερα με το αυτοκίνητο, ήρθε έχει 153.000 και δυστυχώς στο βιβλίο σερβις δεν έχει γραφτεί το παραμικρό, είναι άδειο.

Αποφάσισα λοιπόν να το πάω σε μια αντιπροσωπεία να δούμε αν υπάρχει τπτ ηλεκτρονικά. Απογοητεύτηκα με ενημέρωσαν οτι δεν μπορούν να δουν τπτ, δεν είναι διασυνδεμένοι με τη citroen ευρωπαϊκά. Ημουν σίγουρος ότι έτσι έπρεπε να γίνει. Επίσης όταν είπα στο μηχανικό απο το τηλέφωνο να δούμε αν υπάρχει αναβάθμιση, πρέπει να χλώμιασε... Μου είπε οτι αναβαθμίσεις κάνουμε μόνο αν υπάρχει πρόβλημα.
Έβαλε λοιπόν το διαγνωστικό και μου είπε οτι σωστά πρέπει να είναι τα χιλιόμετρα σύμφωνα με τις βλάβες που διάβαζε, εννοώντας οτι πήγαιναν σωστά χρονολογικά.
Οπότε πάει για ολικό σέρβις όπως το λέγαμε, + τακάκια μπροστά έχουν ακόμα 7000 χλμ μου είπαν(πίσω του έχουν βάλει bosch), καθώς και ένα ρουλεμάν στο μπροστά δεξί τροχό ( είναι σύνηθες βλάβη;).
Η λυπητερή λοιπόν που μου την έστειλαν μετά έφτασε στο θεό. Κοντά 1000 ευρώ.
Γενικώς όχι ικανοποιημένος απο την αντιπροσωπεία.
Θα σας την ανεβάσω αλλά σήμερα δεν μπορώ, αύριο λογικά.
Θα ψαχτώ και σε 2-3 μαστόρους έξω, να μου πουν τιμές.

Η skf δεν θεωρείται απο τις καλές μάρκες, είτε για ρουλεμάν, είτε για σετ χρονισμού μαζί με αντλια νερου;
Γιατί έψαχνα τιμές και την έβλεπα απο τις ποίο φτηνές.

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Δεκ 2020, 14:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Διευκρίνισε λίγο τι θα αλλάξεις στο αμάξι γιατί και εμένα μου φάνηκαν πολλά. Σε c4 αλλάζοντας όλα τα φίλτρα,ιμάντα με αντλία και λάδια δεν πέρασα τα 470....πάντα σε αντιπροσωπεία βέβαια. Γέμισα και eolys που είναι ακριβούτσικο.

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Δεκ 2020, 15:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Προσπάθησα να ανεβάσω την προσφορά που λέει αναλυτικά τι θα αλλαχτεί.

http://imgur.com/gallery/sql0CNB

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Δεκ 2020, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Πέρα του ρουλεμάν που δεν έχω ιδέα για κόστος,οι τιμές αναλώσιμων λογικές για αντιπροσωπεία. Τι να πω....300+ για εργατικά.....

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2020, 16:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Το αυτοκίνητο σήμερα πήγε για σέρβις, θα αλλαχτούν όλα, εκτός από τις βαλβολινες του αυτόματου.κοστος και ανταλλακτικά θα σας πω αύριο, για την ώρα αυτό που θυμάμαι είναι ότι το σετ ιμάντα χρονισμού είναι Ina.

Θέλω να παραγγείλω πατάκια και ένα πλαστικό για το χώρο αποσκευών, και προσπάθησα να τα πάρω από το https://www.citroen-accessoires.com/fr, αλλά δεν τα καταφέρνω δεν μου εμφανίζει εικονίδιο για να προσθέσω τα προϊόντα στο καλάθι. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2020, 17:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Εγώ αυτό έχω παρει εδώ και 3 χρόνια και δεν είχα θέμα.

https://kokkinoplitis.gr/search?c=618&cs_type=1&cs_brand=14&cs_model=C4%20Picasso&cs_year=2014-0&cs_doors=MPV%20/%20%CE%A0%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%81%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%AC%20/%205D%20(II)

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2020, 17:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Τα είδα θα βγουν και φτηνότερα. Δεν ξέρω και τι μεταφορικά θα έχει από Γαλλία. Θεωρώ πάντως ότι τα μαμά θα είναι και ποιοτικότερα.

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2020, 19:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1128
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
zeys13 έγραψε:
Θέλω να παραγγείλω πατάκια και ένα πλαστικό για το χώρο αποσκευών, και προσπάθησα να τα πάρω από το https://www.citroen-accessoires.com/fr, αλλά δεν τα καταφέρνω δεν μου εμφανίζει εικονίδιο για να προσθέσω τα προϊόντα στο καλάθι. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

zeys13 έγραψε:
Θεωρώ πάντως ότι τα μαμά θα είναι και ποιοτικότερα.


Το citroen-accessoires.com έχει πολύ καιρό τώρα που εμένα δεν μου ανοίγει καθόλου, βγάζει απλά ένα "We'll be back soon.". Βρήκα όμως αυτό εδώ:
https://citroen-shop.eu/gb/

Είναι Τσέχου επίσημου του δικτύου της PSA, το site είναι όπως και του citroen-accessoires.com αφού είναι κοινό του δικτύου, και έχει τα πάντα σε πολύ καλές τιμές. Πήρα για την C4 τον Οκτώβρη πατάκια καουτσούκ με 56,66 ευρώ (τώρα τα έχει και 10 ευρώ φθηνότερα) και κάποια άλλα πράγματα, και τα μεταφορικά ήταν περίπου 20 ευρώ απ' ότι θυμάμαι. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι μόνο για το καθαριστικό diesel της PSA που ήθελα αρχικά, τα μεταφορικά ήταν 17+ ευρώ, έτσι με την ευκαιρία πήρα και τα πατάκια και τέσσερα ακόμη είδη και τα μεταφορικά πήγαν λίγο παραπάνω προφανώς λόγω της μεγαλύτερης συσκευασίας. Όλα original PSA στις κλειστές τους συσκευασίες, καλοπακεταρισμένα, και τα παρέλαβα χωρίς καθυστερήσεις.
Για πακέτο εργοστασιακά πατάκια και καλύμματα, με τις τιμές που ζητάνε εδώ οι επίσημοι, από εκεί και με τα μεταφορικά πάλι φθηνότερα έρχονται.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 28 Δεκ 2020, 19:30 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5578
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Σωστά Γιάννη. Στην Τσεχία είναι. Έκανα αγορά δυο μεταλλικά μοντελάκια . Τα νέα C4 & C3 σε πορτοκαλί και μπλέ ελεκτρίκ αντίστοιχα σε κλίμακα 1:43 και ενα μπρελόκ Citroen origins (το παλιό σήμα δηλαδή). Ηρθαν σε 4 ημέρες!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Δεκ 2020, 13:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Δεν ξέρω πόσο ποιοτικότερα είναι της citroen αλλά 3 χρόνια τώρα, αν έχουν μπει ποδήλατα, καροτσια, πατίνια, τσάπες, γκασμαδες, θαλασσινά παιχνίδια που κάποια είναι ακόμα τα νερά τους και δεν έχει πάθει κάτι. Αλλά ακόμα και αν πάθαινε, το κόστος είναι μικρό.
Μετά από βαριά χρήση το βγάζω να το πλύνω και ξανά μέσα.
Με έχει εξυπηρετήσει πολύ.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Δεκ 2020, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Εννοούσα τα πατάκια ότι θα είναι καλύτερα. Του χώρου αποσκευών νομίζω ότι και αυτό που έστειλες είναι μια χαρά. Και δε νομίζω ότι αξίζει να πάρει κάποιος και το ποιο ακριβό.

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Service book και λοιπές πληροφορίες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Δεκ 2020, 17:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2020, 08:20
Δημοσιεύσεις: 63
Σήμερα πήρα το αυτοκίνητο και αλλάχτηκαν τα παρακάτω: σετ ιμάντα εκεντροφορου Ina, Τακάκια εμπρός jurix, τρόμπα νερού Valeo, ρουλεμάν μπροστά δεξιά skf, φίλτρο αέρα purflux, φίλτρο λαδιού mahle, φίλτρο πετρελαίου ufi, παρά φλου valvoline. Δε θυμάμαι καμπίνας. Λάδια total 0/30.
Συνολο 460. Νομίζω ότι είναι αρκετά καλά.

_________________
Citroen c4 Picasso 2017 Bluehdi Automatic 120


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 43 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

Service
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: DS3 POWER
Απαντήσεις: 29
μυνημα service / συνεργειο Citroen Αθηνα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Service 60000 km
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 9
service 130.000χλμ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: oiko79
Απαντήσεις: 13
Μηπως Βρηκε κανεις την Κοπελα μου?? Ο νικητης Service Δωρο!!
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Vaggelis
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ