Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:05 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 07 Αύγ 2018, 16:11 
Άβαταρ μέλους
sosssat έγραψε:
Χαίρεται. Έχω το μοντέλο του 07 και έχω ένα πρόβλημα με τις πνευματικές αναρτήσεις και τα φώτα μπροστά. Όταν σταματάω πχ σε φανάρια, όχι πάντα, το αμάξι κάθεται τέρμα κάτω και με ανάβει η ένδειξη να προσθέσω αέρα και να πηγαίνω κάτω από 10 χλμ\ωρα. ταυτόχρονα και τα φώτα ανεβοκατεβαίνουν. Το πρόβλημα είναι ότι δε με το κάνει πάντα. 1 φορά στις 4 που θα σταματήσω εντελώς το όχημα. Όταν ξεκινήσω ξανανεβαίνουν οι αναρτήσεις αλλά υπάρχει πρόβλημα γιατί χτυπάνε μάλλον τα λάστιχα στο θόλο ή τα αμορτισέρ γιατί το αμάξι είναι εντελώς καθισμένο. Επίσης ο εγκέφαλος δεν καταγράφει κάποιο πρόβλημα. Σε μια διάγνωση εντοπίστηκαν κάποιοα σφάλματα όπως _ (C1142) Σήμα αισθητήρα ύψους εμπρός οχήματος Ανοιχτό κύκλωμα, και (C1146) Σήμα αισθητήρα ύψους οχήματος πίσω Ασυνοχη. Υπάρχει περίπτωση να είναι ένας ρεοστάτης στον πίσω άξονα ο οποίος ελέχγει μέσω της κλίσης και του βάρους τα φώτα και την πνευματική;;;;; Προβληματίζομαι γιατί δεν το κάνει πάντα και όταν ξεκινάω οι αναρτήσεις ξανανεβαίνουν. Κάποια βοήθεια;;;; Ευχαριστώ.


Παιδιά καλησπέρα,
είμαι ένας ακόμη αγαναχτισμένος κάτοχος citroen c4 grand picasso Με πνευματικά ελατήρια. Αντιμετωπίζω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα με του sosssat . Το πρόβλημα με το ύψος της πίσω ανάρτησης ξεκίνησε από τη στιγμή που έβαλα κοτσαδόρο στο αυτοκίνητο. Υπέθεσα λοιπόν ότι κάτι έγινε κατά την εγκατάσταση των ηλεκτρολογικών του κοτσαδόρου και το σύστημα αυτόματης ρύθμισης ύψους έχει χάσει τη μπάλα. Όταν παρκάρω το αυτοκίνητο η ανάρτηση είναι μια χαρά. Το κλειδώνω και μετά βάζω το βάρος μου στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου (πατάω στον προφυλακτήρα) και αρχίζει να κατεβαίνει κάτω μέχρι που τερματίζει! Αυτό δεν συνέβαινε πριν βάλο τον κοτσαδόρο... ίσως όμως να είναι και σύμπτωση (παρόλο που δεν πιστεύω στις συμπτώσεις). Το πήγα λοιπόν στη citroen Γιαννήρης και μου έβγαλαν διάγνωση ότι η τάση της μπαταρίας μου είναι πολύ χαμηλή.
Άλλαξα την μπαταρία ελπίζοντας ότι θα τη γλίτωνα έτσι ανώδυνα. Φυσικά συμβαίνει πάλι το ίδιο.
Το πήγα λοιπόν σε ηλεκτρολόγο που ασχολείται πολύ με citroen στην Θεσσαλονίκη. Το βάζει στο διαγνωστικό και βλέπει ότι δεν έχει δηλωθεί ο κοτσαδόρος... τον δηλώνει... σβήνει και κάτι βλάβες της ανάρτησης κλπ. Μου λέει "έτοιμο" το παίρνω σήμερα το πρωί και στο πρώτο φανάρι που σταματάω κατεβαίνει τέρμα κάτω (αναμμένη η μηχανή). Τον πήρα τηλέφωνο και μου λέει να αλλάξουμε τον αισθητήρα ύψους. Εγώ μπαίνω από κάτω και βλέπω 2 αισθητήρες. έναν στο κέντρο και έναν στη δεξιά μπουκάλα (στο σύνδεσμο). Η απορία μου είναι ... αν αλλάξω τους αισθητήρες που στοιχίζουν 140€ περίπου υπάρχει περίπτωση να μην λυθεί το πρόβλημά μου;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Οκτ 2018, 01:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Δυστυχώς όλοι ψάχνοντας πάμε. Επειδή οι αεραναρτήσεις δεν είναι πολλές στην Ελλάδα δεν υπάρχει εμπειρία από τα μαστόρια. Σκέψου να είχε ασχοληθεί κάποιος μάστορας με όλα αυτά που γράφουμε εδώ μέσα. Θα ήταν σούπερ έξπερτ.
Ελπίζω πάντως να βρήκες λύση τελικά.
Με την ευκαιρία να πω ότι στο δικό μου γίνεται πλέον το αντίθετο. Όταν το φορτώνω φουσκώνει κανονικά. Όταν ξεφορτωθεί δεν ξεφουσκώνει. Παραμένει σηκωμένο και ξεφουσκώνει σιγά σιγά με την καθημερινή κυκλοφορία. Μια φορά το είχα παρκαρισμένο επί 4 μέρες και δεν ξεφούσκωσε ούτε 1 πόντο.
Τώρα άλλες φορές δουλεύει άλλες όχι. Το μόνο καλό είναι ότι δεν κλατάρει όπως παλιά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Νοέμ 2019, 09:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Έπειτα από ένα χρόνο αποφάσισα να ξαναγράψω για το θέμα της ανάρτησης προς ενημέρωση. Όταν άλλαξα πνευματικά ελατήρια, το αυτοκίνητο ανέβαινε αλλά δεν κατέβαινε. Κατέβαινε σιγά σιγά σε κάθε μετακίνηση μέχρι που έφτανε στο κανονικό ύψος. Το μήνυμα "suspension faulty" ήταν μόνιμα στο καντράν. Τις περισσότερες φορές που έσβηνε από μόνο του, αργούσε πολύ να ξανα φουσκώσει. Όταν ήταν σε κανονική θέση και έμπαινα μέσα και έκλεινα την πόρτα, έκανε περίπου 40 δευτερόλεπτα να ανέβει αυτούς τους 2 περίπου πόντους που έκατσε από το βάρος του οδηγού.
Μέχρι που έφτασε στο σημείο να μη φουσκώνει πλέον.
Τα μηνύματα στο diagbox ήταν "χαμηλή τάση μπαταρίας" παρόλο που ήταν καινούργια, "suspension relay" ή κάπως έτσι παρόλο που ρελέ δεν βρήκα πουθενά, και λάθος ένδειξη στον αισθητήρα ύψους.
Το αυτοκίνητο δεν ανέβαινε ούτε κατέβαινε από τα κουμπιά στην μπαγκαζιέρα.
Για να μην τα πολυλογώ, έπειτα από καλή επισκευή στο κομπρεσέρ στο σπίτι μου με τη βοήθεια ενός φίλου, εξαφανίστηκαν όλα τα μηνύματα και το σύστημα δουλεύει ρολόι. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω ή καινούργιο από το ebay 350€ ή μεταχειρισμένο 250€ από Αθήνα. Τελικά την έβγαλα εντελώς δωρεάν. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει (δουλεύει μια εβδομάδα τώρα άψογα). Το αυτοκίνητο ανεβαίνει πλέον αυτούς τους 2 πόντους που κάθεται με το βάρος του οδηγού, μέσα σε 3-4 δευτερόλεπτα.
Όταν βρω ευκαιρία θα ανεβάσω στο youtube σχετικό βίντεο από την επισκευή.
Πάντως μην πετάτε τα κομπρεσέρ. Επισκευάζονται.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Νοέμ 2019, 09:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
και στο δικό μου αυτό το θέμα είχα, δεν ξεφούσκωνε για να χαμηλώσει. Είχα καταλήξει ότι έφταιγε η ηλεκτροβάνα της εκτόνωσης. Άνοιξες τις ηλεκτροβάνες; Υπάρχουν ανταλλακτικές; Είχα βρει κάπου στο ιντερνετ, επικοινώνησα με την εταιρεία που τις έφτιαχνε αλλά μου απάντησαν ότι τις έχουν σταματήσει.

Από περιέργεια ρωτάω απλά, μια και το καλοκαίρι πήρα την μεγάλη απόφαση και τα ξήλωσα όλα και έβαλα ελατήρια. Είχε που είχε το θεματάκι του το κομπρεσέρ (όποτε ήθελε χαμήλωνε και όποτε ήθελε έμενε τέρμα πάνω), τρύπησε σε κάποια φάση και η μια μπουκάλα (3,5 ετών ορίτζιναλ σιτροέν, η άλλη είχε τρυπήσει στα 2 έτη, ορίτζιναλ σιτροέν κι αυτή), έκανα καμιά 50 χλμ με την μια μπουκάλα μισοξεφούσκωτη και το αμάξι να γέρνει, προσπάθησα να βάλω μια που είχα αγοράσει από ebay και κάτι δεν μας πήγε καλά, δεν ταίριαζε ξερωγώ, οπότε την ψώνισα και έβαλα 2 ελατήρια (αυτά που φοράει το απλό μοντέλο χωρίς πνευματική) και ησύχασε το κεφάλι μου. Ναι μεν η συμπεριφορά στον δρόμο δεν είναι όπως ήταν, αλλά η διαφορά δεν είναι πια και τόσο τρομερή, και γλύτωσα το άγχος και το χτικιό φούσκωσε-δεν φούσκωσε-χάλασε-γιατί χάλασε-τι διάολο φταίει πάλι-φόρτωσε το αμάξι-ψάχνε μάστορα-ψάχνε στο ίντερνετ-περίμενε 10 μέρες την φούσκα, α σιχτίρ, βαρέθηκα, ξεμπέρδεψα. Πολύ ωραίο σύστημα, απολαυστικό στον δρόμο, αλλά απίστευτα προβληματικό και πολυέξοδο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Νοέμ 2019, 09:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Ναι, αυτή έφταιγε τελικά. Και το πιστόνι του κομπρεσέρ είχε σχεδόν μισό χιλιοστό απόσταση από τον κύλινδρο και δεν είχε καλή συμπίεση.
Αν δω κι εγώ ότι θα ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα, θα βάλω κανονικά ελατήρια. Ας του δώσω μια ευκαιρία ακόμα :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Νοέμ 2019, 22:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Παράθεση:
Πολύ ωραίο σύστημα, απολαυστικό στον δρόμο, αλλά απίστευτα προβληματικό και πολυέξοδο.


Η citroen στις σχολές μάρκετινγκ θα διδάσκετε ως επιεικώς ηλίθια για κάτι τετοιες επιλογές. Εχεις ενα απολυτα αξιόπιστο σύστημα υδροενεργητικό και πας και βαζεις μια παπαρα πισω? Δε θες να το κανεις ολο υδρο, κανε το πισω. Ολοι οι τροχοσπιταδες σε εσενα θα ερθουν :angr

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Νοέμ 2019, 23:47 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Ξέρουμε αν αυτη η πισω αεραναρτηση ειναι κατασκευη της Citroen η κάποιου προμηθευτη που δινει αεραναρτησεις και σε άλλες φιρμες? Με το σκεπτικο οτι αεραναρτησεις φοράνε ακριβα γερμανικα μοντελα και οχι μονο, μηπως η Citroen συμφωνησε με τον προμηθευτη την πιο φθηνη εκδοση αεραναρτησης που εχει τελικα φθηνα παρελκομενα μειωμένης αξιοπιστίας? Οταν δεν μπορεις να προσφερεις κατι στην τιμη που πρεπει καλυτερα να μην το προσφερεις γιατι ετσι χαλας το ονομα σου. Ετσι και με την αρχικη υδροπνευματικη που ειχε πολλά προβλήματα αξιοπιστιας με πολύ αργη εξελιξη και επιλυση των προβληματων, εφθασε στην συγχρονη αξιοπιστη Hydractive + III, αλλα η ζημια στο ονομα ειχε γινει...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 22 Νοέμ 2019, 12:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
δεν γνωρίζω κάτι γι αυτό που λες, το μόνο που ξέρω είναι ότι το κομπρεσσέρ είναι της wabco... Αεραναρτήσεις πολλές, από mercedes και bmw μέχρι λεωφορεία και φορτηγά, δεν ξέρω, όλοι τόσα προβλήματα έχουν;
Πάντως νομίζω ότι πολύ σημαντικό μέρος του προβλήματος είναι η έλλειψη (ακόμα και στις αντιπροσωπείες) γνώσης - τεχνικών που να ξέρουν το σύστημα και να μπορούν να διαγνώσουν σωστά βλάβη αντί να αλλάζουν εξαρτήματα στην τύχη, τα οποία μάλιστα και πανάκριβα είναι και θέλουν και 10 μέρες (συνήθως) αναμονής...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 04 Ιουν 2021, 23:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 20 Δεκ 2013, 21:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: ΛΑΓΟΝΗΣΙ
το ξέθαψα γιατί ακόμα έχω το Grand picasso και σήμερα οι φούσκες καπούτ.Αν υπάρχει καμία περίπτωση να το διαβάσεις Λευτέρη,μήπως μπορείς να μου πεις που έβαλες τις συμβατικές αναρτήσεις;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Ιουν 2021, 07:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
και τόσο που άντεξαν θαύμα είναι :)
Στέλνω πμ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Ιουν 2021, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 20 Δεκ 2013, 21:58
Δημοσιεύσεις: 107
Τοποθεσία: ΛΑΓΟΝΗΣΙ
Σ'ευχαριστώ πολύ.Σου απάντησα στο pm.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 21 Ιαν 2022, 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2019, 10:15
Δημοσιεύσεις: 8
Καλημέρα σας.Έχει ένας φίλος πρόβλημα με την αερανάρτηση επίσης και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να τοποθέτησει συμβατική ανάρτηση.Ευχαριστω


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Ιαν 2022, 10:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
πανεύκολο. Αγοράζεις ελατήρια για το μοντέλο με την συμβατική ανάρτηση, δύο βάσεις που μπαίνουν κάτω, και δυο στοπ που μπαίνουν πάνω. ξηλώνεις φούσκες, σωληνάκια κλπ, και βάζεις τα ελατήρια (όχι εσύ, μάστορας με το ειδικό εργαλείο :) ). 250 περίπου ευρώ μου στοίχισε εμένα.
Το πιο δύσκολο είναι να σβήσεις την ανάρτηση για να μην σου βγάζει βλάβη. Μισή ώρα παιδευόταν ο Γιανταμίδης :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2022, 12:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2019, 10:15
Δημοσιεύσεις: 8
Ευχαριστω πολύ!ξερουμε κάποιον μάστορα στην Αθήνα που μπορεί να το αναλάβει;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Ιαν 2022, 20:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αθήνα δεν έχω ιδέα. Φαντάζομαι όμως ότι αγορά και τοποθήτηση ελατηρίων μπορεί να γίνει οπουδήποτε. Τις βάσεις θα τις πάρεις από σιτροέν. Και για να σβηστεί η πνευματική ανάρτηση, θέλεις μπρίζωμα και κάποιον ολίγον τσάκαλο στο κομπιούτερ, γιατί είναι μανίκι. Οπότε, θα μπορούσες να παραγγείλεις από σιτροέν τις βάσεις, όταν τις πάρεις πας οπουδήποτε επιστεύεσαι για ελατήρια, και κάααααποια στιγμή πας και σε κάποιον καλό εξουσιοδοτημένο να σβήσει την ανάρτηση για να μην ανάβει λαμπάκι βλάβης.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε leftermann για την δημοσίευση του/της: jojopoul
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 15 από 15 [ 225 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 11, 12, 13, 14, 15



Συναφή θέματα

Πρόβλημα συμπλέκτη c4 grand picasso 1.6 diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: nikos_hms
Απαντήσεις: 6
Αντικατασταση του εργοατασιακού cd player σε xsara Picasso
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 19
σε αναζητηση c4 grand picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: petrosklm
Απαντήσεις: 21
Xcara Picasso 1.8 αφρό η ρεζέρβα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: takis2250
Απαντήσεις: 8
Xsara Picasso: Σκορτσάρισμα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 30
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ