Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:59 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 09:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
tracker έγραψε:
leftermann βλέπω είσαι κι εσύ ψαχτήρι!
Μαστορεύεις για την πάρτυ σου όπως κι εγώ ή έχεις συνεργείο; Αν θες μου απαντάς βέβαια.
στο θέμα μας,
1. το ρελέ δεν είναι σίγουρα στο κομπρεσέρ γιατί το έλυσα.
2. αν είναι εκεί μέσα στα κουμπιά δεν ξέρω
3. μέσα στον εγκέφαλο δεν υπάρχουν ρελέ ισχύος οπότε ούτε κι εκεί μπορεί να είναι.
Οπότε κι εγώ θα ποντάρω στο 2 :) στην πλαστική λωρίδα.

Επίσης στο χώρο της μηχανής, πίσω από την μπαταρία, υπάρχει ένα κουτί που πάνε πολλάααα καλώδια.
Να πω ότι τα έβγαλα τα καλώδια (φίσες έχει) και πήρα στα χέρια ένα κουτί που έχει μέσα ασφάλειες και ρελέ.
Όμως αν και φαίνεται ότι ανοίγει, δεν κατάφερα να το ανοίξω για να κάνω μετρήσεις.

Ο φίλος ο vil είπε για γειώσεις. Φίλε Vil δεν ήμουν σαφής. Η τάση που μου βγάζει η μπαταρία όταν το έχω παρκάρει από το βράδυ είναι 12,3volt. Έχω και βολτόμετρο στον αναπτήρα του αυτοκινήτου και παρακολουθώ.
Όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο πριν βάλω μπρος δουλεύει το κομπρεσέρ για να διορθώσει το ύψος. Όμως μόλις δουλέψει 2 δευτερόλεπτα βγάζει suspension faulty και service. Όταν κινήσω το αυτοκίνητο για 2-3 λεπτά και φορτίσει η μπαταρία, σταματάω στην άκρη, σβήνω και ανοίγω λίγο την πόρτα. Μόλις την κλείσω δουλεύει αμέσως το κομπρεσέρ κανονικά και σβήνει το service και όλα δουλεύουν κανονικά.
Απ' ότι έχω διαβάσει, το κομπρεσέρ δεν δουλεύει αν η τάση της μπαταρίας πέσει κάτω από 11,2volt. Άρα παρόλο που έχω τάση 12,3 σε κάποιο σημείο του κυκλώματος μετράει τάση κάτω από 11,2. Γι' αυτό και όταν το κινήσω και φορτίσει καλά η μπαταρία, φαίνεται ότι εκεί μετράει πάνω από 11,2v και δουλεύει το κομπρεσέρ.
Το θέμα είναι από που παίρνει τη μέτρηση. Μήπως έχει σχέση αυτό το ρελέ; Μήπως δεν οπλίζει το ρελέ επειδή έχει χαμηλή τάση και είναι αλλού το πρόβλημα αλλά μου βγάζει σφάλμα του ρελέ;
Πάντως ότι κάποια επαφή είναι προβληματική είναι το μόνο σίγουρο.

Σας ζάλισα ε; :hmm


χαχα, όχι, δεν έχω συνεργείο, για την πάρτη μου ψάχνομαι. Δεν έχω φτάσει καν στο σημείο να ανοίγω κομπρεσέρ και ασφαλειοθήκες μόνος μου, έχω όμως έναν φίλο ηλεκτρολόγο, καλό παιδί και άξιο παλικάρι, παιδευόμαστε μαζί, όποτε βλέπει τον αριθμό μου στο τηλέφωνό του αναστενάζει :)

στο C4Owners forum υπάρχουν διαγράμματα καλωδιώσεων, μεταξύ αυτών και της πνευματικής ανάρτησης, δεν έχω όμως πρόσβαση σε αυτά, θέλει να είσαι φίλος του Γουίλιαμ Λόσον και δεν είμαι. Δεν ξέρω αν μπορεί να βοηθήσει κανείς. Από την σιτροέν όπου έκανες τις εργασίες δεν μπορούν να σε βοηθήσουν; Πάντως το ρελέ είναι κάπου πίσω, παίξε λίγο με την ανάρτηση με το κουμπάκι στο πορτμπαγκάζ, με σβηστή μηχανή για να έχει ησυχία, θα το ακούσεις καθαρά.
Το ρελέ καλά θα κάνεις να το αλλάξεις μεν, πολλοί συστήνουν οπωσδήποτε αλλαγή ρελέ αν αλλάξεις κομπρεσέρ (κανείς δεν λέει όμως πού είναι το ρημάδι :) ), η μπαταρία σου είναι σίγουρα οκ όμως; Ένα σωρό κουλά προβλήματα και λαμπάκια και συναγερμοί λύνονται με μια αλλαγή μπαταρίας στο αμάξι αυτό :) Αν δεν εμφανίζεται ποτέ το πρόβλημα παρά μόνο με την μηχανή σβηστή, αυτό μου φαίνεται για πιο πιθανό... Αν δοκιμάσεις να βάλεις πρώτα μπρος και μετά να κλείσεις την πόρτα σου για να διορθώσει το ύψος, θα ανάψει λαμπάκι;


Τυπώνω μπλουζάκια, μπροστά θα έχουν το λογοτυπο σιτροεν και C4 Picasso, και στην πλάτη θα γράφουν SUSPENSION FAULTY. Δέχομαι προπαραγγελίες :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Χαχαχαχα...Θεος!!

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 11:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Ωραίος!!!
Η μπαταρία είναι καινούρια σχεδόν 2 μηνών. Το ηλεκτρολογικό σχέδιο το έχω αλλά δεν φαίνεται πουθενά ρελέ.
Στη Citroen θέλω να το πάω αλλά θα με χρεώσουν για να βγάλουν το ενοίκιο και τη ΔΕΗ.
Με χρέωσαν 3,5 ώρες εργασία για αλλαγή φούσκες και κομπρεσέρ και διάγνωση που εγώ που είμαι ερασιτέχνης δεν νομίζω να ξεπερνούσα την ώρα. Ας έβαζαν 2 ώρες έστω.
Τέλος πάντων.
Έχω δοκιμάσει τα πάντα δεν γίνεται τίποτα. Λούστηκα και με ούλτρεξ!
Θα δοκιμάσω να δω αν ακούγεται αυτό το ρελέ και από που ακούγεται και βλέπουμε.
Παρήγγειλα και φίλτρο-διαχωριστή νερού για το κομπρεσέρ. Είναι αυτό https://www.ebay.com/itm/172740146159.
Α! κράτα μου κι ένα μπλουζάκι :clap


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω tracker στις Τετ 31 Ιαν 2018, 11:03.
Αιτία: αναρτήθηκε 2 φορές κατά λάθος
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 11:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πράκτορας έγραψε:
Κουλο αλλα δυναμο εχεις μετρησει;

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
...

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 12:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Ναι, φορτίζει κανονικά. Έχω βολτόμετρο στον αναπτήρα και μου δείχνει την τάση. Όταν δουλεύει φτάνει στα 14,4volt.

Σήμερα που δοκίμασα να ακούσω το ρελέ, όντως ακούγεται. Και μάλιστα ακούγεται από κάτω από το αυτοκίνητο εκεί που είναι το κομπρεσέρ.
Το κομπρεσέρ βρίσκεται μέσα σε ένα στεγανό "κουτί". Όταν έλυσαν το κουτί στο συνεργείο δεν ήμουν μπροστά να δω αν είναι το ρελέ κάπου μέσα στο κουτί. Πάντως μέσα στο κομπρεσέρ δεν είναι. Όταν βρω χρόνο θα δοκιμάσω να ανοίξω το κουτί να δω τι γίνεται.
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μεγάλη βοήθεια το φόρουμ σε πολλά πράγματα όταν τα μέλη δεν λένε ανοησίες :)
Πράκτορα, για να βάλω φωτό ή βίντεο πως γίνεται;
Αποθηκεύω πχ στο dropbox και μετά αναρτώ το link ή γίνεται και από εδώ μέσα;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 13:03 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Για να ανεβάσεις video ή φώτο χρησιμοποιείς κάποιο εξωτερικό site π.χ imageshack κάνοντας paste τα λινκ ή αν χρησιμοποιείς Tapatalk για πλοήγηση μέσα από κινητό, όταν δίνεις απάντηση από κάτω έχει επιλογή να ανεβάσεις ότι θες εύκολα και γρήγορα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Ιαν 2018, 14:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
δες λίγο τούτο εδώ:

http://gadgetofon.ru/rele-compresor-sus ... 4-picasso/

φαίνεται ότι το ρελέ είναι κάπου δίπλα στο κομπρεσέρ, λογικά μέσα στο κουτί. Δεν είναι δύσκολο να ανοίξεις το κουτί ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Απρ 2018, 17:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
tracker έγραψε:
Ωραίος!!!
Παρήγγειλα και φίλτρο-διαχωριστή νερού για το κομπρεσέρ. Είναι αυτό https://www.ebay.com/itm/172740146159.


επανέρχομαι, ελπίζω να το πέρασες αυτό το μαραφέτι, κάνει δουλεία! Έχω κάπου 5000 χλμ που το πέρασα (όχι αυτό ακριβώς, ένα παρόμοιο), σήμερα που το τσεκάραμε είχε 2 δάχτυλα νερό μέσα. Το κομπρεσέρ μου ακούγεται καλύτερα από ποτέ εντωμεταξύ, κυρίως στο ξεφούσκωμα που μου είχε δημιουργήδει ένα σωρό προβλήματα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Απρ 2018, 19:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Δωστε σας παρακαλώ στον κύριο ένα επίτιμο διδακτορικό (αυτό με την τήβενο) :clap :clap :clap :P

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Απρ 2018, 21:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
μετά από όσα τράβηξε ο Λευτέρης μάλλον το αξίζει!!!!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Ιουν 2018, 08:01 
Άβαταρ μέλους
Καλημέρα στην κοινότητα και καλώς σας βρήκα!!!
Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός Gp4 μοντέλο 2011 με πνευματική ανάρτηση...
Θα ήθελα να σας αναφέρω κάποια γεγονότα και αν μπορείτε να με βοηθήσετε.
Αφού διάβασα με προσοχή την συζήτηση αυτή... Έχουμε και λέμε...
Το αυτοκίνητο όταν δεν έχει κάποιο θέμα πρέπει να μένει σηκωμένο!!! Σωστά;;;
Αν ναι, τότε είμαι θύμα των "μαστορων" και εξηγώ το γιατί...
Πριν ένα 6μηνο περίπου και ενώ το αυτοκίνητο ήταν στην κατοχή μου για 3 μήνες περισσότερο, άρχισε η πίσω ανάρτηση να κατεβαίνει με αργούς ρυθμούς...
Αμέσως πήγα στην αντιπροσωπεία αλλά και σε ένα άλλο συνεργείο να ρωτήσω και με διαβεβαίωσαν και οι 2 πως είναι απολύτως φυσιολογικό... Φτάσαμε τώρα στο σημείο να έχει καεί το κομπρεσερ της ανάρτησης...
Η αντιπροσωπεία επιμένει πως έτσι δουλεύει και πως είναι φυσιολογικό...
Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ τι ενέργειες θα πρέπει να κάνω από δω και πέρα ώστε να βεβαιωθώ ότι μόλις μου το αλλάξουν θα δουλεύει σωστά;;;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2018, 14:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 04 Δεκ 2011, 21:55
Δημοσιεύσεις: 234
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
άλλος ένας ευτυχισμένος κάτοχος GC4Picasso Exclusive!

Λογικά το κομπρεσέρ σου κάηκε γιατί είχες διαρροή αέρα, όχι αρκετή για να φλατάρουν οι φούσκες, αλλά αρκετή για να κάνει το κομπρεσέρ να δουλεύει υπερωρίες. Οπότε λογικά, λογικά ξαναλέω, και τονίζω το λογικά, θα πρέπει να βρεις την μικροδιαροή και να την διορθώσεις. Και ποτέ μα ποτέ στο μέλλον να μην ξαναρωτήσεις αντιπροσωπεία για οποιοδήποτε μικρό ή μεγάλο θέμα σου βγάλει η αερανάρτηση. Έτσι δουλεύει και είναι φυσιολογικό ποιό, το να ξεφουσκώνει και να καίει το κομπρεσέρ; Το δικό μου πάντως δεν ξεφουσκώνει καθόλου, μάλλον χαλασμένο θα είναι :D :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιουν 2018, 18:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Μάιος 2016, 13:05
Δημοσιεύσεις: 32
και για όσους έχουν απηυδήσει με τις αεραναρτήσεις υπάρχει βέβαια και η αντικατάσταση με σούστες.
http://www.eurocarcare.net/air-suspensi ... n-kit.html


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΕΡΑΝΑΡΤΗΣΗ...ΤΕΛΟΣ σε C4 Grand Picasso.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 06 Ιουν 2018, 21:31 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστώ κατ'αρχήν για την απάντηση...
Δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν ξέρω σε ποιο συνεργείο να απευθυνθώ... Εφόσον όμως όλοι λέτε και εγώ μαζί πως δεν είναι σωστή η λειτουργία του... Άρα θέλει ψάξιμο η δουλειά...
Μήπως κατά τύχη ξέρει κανένας να προτείνει κάνα μάστορα για Δράμα Καβάλα και περίχωρα;;;
Αν η ερώτηση είναι "άκυρη" για το φόρουμ, ενημερώστε παρακαλώ...


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 14 από 15 [ 225 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΜΕ CITROEN C4 GRAND SPACETOURER
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Κόλημα ηλεκτρικού παραθύρου οδηγού (Xsara Picasso)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
Σπασμενη Πολλαπλη ! Picasso
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: XsarasOPicassos
Απαντήσεις: 6
Picasso C4 /2017
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Automatique
Απαντήσεις: 7
Νέος Κάτοχος C4 Grand Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Sotosmn8
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ