Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 10:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 12:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Ερωτηση: Από την στιγμή που το manual της citroen για τον συγκεκριμένο κινητήρα αναφέρει ως επιλογές το 0w30 energy με acea A3 η 5w30 ineo με acea c2 γιατί η citroen hellas βάζει μόνο το δεύτερο κ δεν εισάγει το πρώτο που από έχω διαβάσει από κάποιους που το χρησιμοποιούν και το peugeot club αναφέρουν ότι συμπεριφέρεται καλύτερα στον συγκεκριμένο κινητήρα κ σαφώς λιγότερη κατανάλωση λιπαντικου?
Γιατι με το ζόρι να βάζω λιπαντικό με c2 που επί της ουσίας είναι για τα πετρέλαια με fap και το λέει ξεκάθαρα το manual βενζινοκινητήρες acea A3
Υπάρχει κάποια εξήγηση?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 13:31 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Καμμια απολυτως. Οι μισες ζημιες σε ΤΗΡ εγιναν απο το κακο Total 5w30 που εμπαινε αρχικα. Το νεο Total 5w30 ειναι καλυτερο αλλα οποιος εβαλε 0w30 απο την αρχη ή εκανε συντομες αλλαγες του παλαιου Total τη γλιτωνε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 13:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Πράκτορας έγραψε:
Καμμια απολυτως. Οι μισες ζημιες σε ΤΗΡ εγιναν απο το κακο Total 5w30 που εμπαινε αρχικα. Το νεο Total 5w30 ειναι καλυτερο αλλα οποιος εβαλε 0w30 απο την αρχη ή εκανε συντομες αλλαγες του παλαιου Total τη γλιτωνε.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε στον δικό μου απλό κινητήρα μπορώ άνετα να βάλω το total 0w30 energy με acea A3 και δεν με υποχρεώνει κάνεις να βάζω προδιαγραφές c2
Παρεμπιπτόντως το total energy είναι πλέον δυσκολο να το βρεις Ελλάδα αν και με total hellas που μίλησα εισάγεται κανονικοτστα ακόμα και από τα χαρακτηριστικά του βλέπω ειναι πολύ ανώτερο στις υψηλές θερμοκρασίες του καλοκαιριού από το ineo


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 15:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Τσεκαρε να ειναι γνησιο Γαλλικο τουλαχιστον.
Ειδαλλως βρισκεις λαδι με ακομη καλυτερα χαρακτηριστικα.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 16:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Πράκτορας έγραψε:
Τσεκαρε να ειναι γνησιο Γαλλικο τουλαχιστον.
Ειδαλλως βρισκεις λαδι με ακομη καλυτερα χαρακτηριστικα.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνενα total δεν αναγράφει made in france ακόμα και το ineo που δουλεύει η citroen made in eu γράφει
Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω λαδι άλλης εταιρείας 0w30 με acea A3 όλες καλύπτουν c2 η c3 η Α5


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 16:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
nikzap έγραψε:
Ερωτηση: Από την στιγμή που το manual της citroen για τον συγκεκριμένο κινητήρα αναφέρει ως επιλογές το 0w30 energy με acea A3 η 5w30 ineo με acea c2 γιατί η citroen hellas βάζει μόνο το δεύτερο κ δεν εισάγει το πρώτο που από έχω διαβάσει από κάποιους που το χρησιμοποιούν και το peugeot club αναφέρουν ότι συμπεριφέρεται καλύτερα στον συγκεκριμένο κινητήρα κ σαφώς λιγότερη κατανάλωση λιπαντικου?
Γιατι με το ζόρι να βάζω λιπαντικό με c2 που επί της ουσίας είναι για τα πετρέλαια με fap και το λέει ξεκάθαρα το manual βενζινοκινητήρες acea A3
Υπάρχει κάποια εξήγηση?

nikzap έγραψε:
Οπότε στον δικό μου απλό κινητήρα μπορώ άνετα να βάλω το total 0w30 energy με acea A3 και δεν με υποχρεώνει κάνεις να βάζω προδιαγραφές c2
Παρεμπιπτόντως το total energy είναι πλέον δυσκολο να το βρεις Ελλάδα αν και με total hellas που μίλησα εισάγεται κανονικοτστα ακόμα και από τα χαρακτηριστικά του βλέπω είναι πολύ ανώτερο στις υψηλές θερμοκρασίες του καλοκαιριού από το ineo

Δεν σε υποχρεώνει κανένας να βάζεις λάδι άλλο από αυτό που προδιαγράφει η Citroen για το μοντέλο της που έχεις!
Αν αυτό το κάνει συνεργείο επίσημο του δικτύου ή εξουσιοδοτημένο ή εξειδικευμένο, όποιος κι αν το κάνει, τότε αυτό είναι λάθος και δεν συμβαδίζει με την υπευθυνότητα που υποτίθεται ότι πρέπει να έχει, απέναντι στην εταιρεία που καλύπτει, απέναντι στον πελάτη και απέναντι στον εαυτό του τελικά! Κανένας πραγματικά υπεύθυνος επαγγελματίας δεν θα το κάνει αυτό!
Μιλάς γενικά για τη Citroen Hellas, αλλά μήπως έπεσες στην "περίπτωση" σε συγκεκριμένο συνεργείο;! Ρώτησες κι αλλού;! Γιατί εντάξει, τίποτα δεν αποκλείεται πια, στην "αγορά"...
Απευθύνσου και αλλού, σε αντιπροσωπείας ή σε εξουσιοδοτημένο ή σε καλό εξειδικευμένο, και δες τι θα σου πουν ότι τι πρέπει να βάλεις. Και δες αν θα σου λύσουν και τις απορίες σου και πάνω σ' αυτά που ρωτάς εδώ! Ρώτα τα ίδια, κι αυτούς! Από αυτά που θα σου πουν, λογικά, θα μπορέσεις συγκρίνοντας να κρίνεις. Κι αν καταλάβεις ότι μιλάνε σωστά, τότε ότι σου πουν να βάλεις, Total ή άλλο στο κατάλληλο ιξώδες και στην κατάλληλη προδιαγραφή, θα 'ναι καλό για το αυτοκίνητό σου και για σένα.

(Δεν χρειάζεται να 'ναι Made in France ντε και καλά, σχεδόν όλα in EU λένε, και της Γαλλίας πια! Αν είναι από την πηγή εγγυημένο και δεν είναι μαϊμού, τότε μη το φοβάσαι γιατί δεν φτιάχνουν λάδια στη Γαλλία και ...σπορέλαια στα υπόλοιπα εργοστάσιά τους!)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 17:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Ευχαριστώ για την ωραία τοποθέτηση. Μένω επαρχία κ δεν υπάρχει εξουσιοδοτημένο ούτε καν εξειδικευμένο
Για τα μεγάλα service πάω σε διπλανη πόλη σε εξουσιοδοτημένο με επαγγελματική διάθεση και πολιτική πιο κοντά στον πελατη παρά στην γραμμή της επίσημης citroen
Εκεί λοιπόν δεν μου απαγορευουν να πάω οποίο λάδι θέλω μου προτείνουν τον ineo φυσικά γιατί αυτό τους προωθεί η επίσημη citroen. Το 0w30 energy πλέον δεν το φέρνει αλλά και σε ερωτήσεις σε δίκτυο στην Αθήνα ίδια απάντηση παίρνω
Η citroen από ότι κατάλαβα για να καλύψει βενζίνες diesel ανακάλυψε στην Ελλάδα ένα τύπο για ολα για να μην έχει διαφορους τύπους λιπαντικών όπως κάνουν φυσικά κ άλλες εταιρειες! Κατά εμε τα προβληματα τα βλεπουμε όλοι μας άλλοι λίγο άλλοι περισσότερο με ένα εντελώς λαθος λιπαντικό
Απλά ήθελα την γνώμη ειδικών εδωμεσα αν μπορώ να βάζω το 100% 0w30 με acea α3 μαπς κ δω διαφορά στην λειτουργία απόδοση κ μείωση κατανάλωσης λαδιού
Οι ρυποι η κατανάλωση καυσίμου με αφήνουν αδιάφορο μπρος στην μακροζωία κινητηρα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
"Εντελώς λάθος λιπαντικό", αν σου το προτείνει η Citroen στο manual του αυτοκινήτου σου, ΔΕΝ είναι!
Επίσης, και η Total και οι άλλες εταιρείες όπως λες, ΔΕΝ "ανακάλυψαν έναν τύπο για όλα (ειδικά) στην Ελλάδα", τα έχουν και για άλλες χώρες τα ίδια λάδια, στον βαθμό και την ποικιλία που το επιτρέπουν κάποιες ίδιες/παρόμοιες συνθήκες π.χ. οι κλιματολογικές συνθήκες. Πέρα από τις προδιαγραφές ACEA, δες και αν καλύπτει έγκριση (νόρμα) της PSA το οποιοδήποτε λάδι, π.χ. PSA PEUGEOT CITROEN B71 2290.
Αν λένε οι εταιρείες ότι είναι κατάλληλα και για βενζινοκίνητα και για diesel, τότε σίγουρα είναι! Περισσότερο παίζει να μην ισχύουν τα διάφορα που λέγονται δεξιά-αριστερά από "ειδικούς" και "εμπειρικούς" της κακιάς ώρας, και λέω "περισσότερο παίζει" γιατί σίγουρα υπάρχουν (και εδώ και έξω) και ειδικοί με γνώσεις από τη δουλειά τους και άνθρωποι με πείρα που μπορούν να πουν υπεύθυνα.
Και πρόσεξε, γιατί η κατανάλωση εντός κάποιου ορίου ποσότητας λαδιού είναι επιτρεπτή, αλλά αυτό που δεν είναι επιτρεπτό είναι η κάθε "μαστορίστικη" λύση να βάζουμε διαφορετικό λάδι αναλόγως το πόσο καίει ο κινητήρας μας. Το σωστό είναι να βάζουμε τα λάδια που πρέπει σε κινητήρες με φθορές και κατανάλωση λαδιού εντός κάποιων ορίων, αλλιώς θέλουμε επισκευή όχι άλλο λάδι. Και μ' αυτό το πνεύμα μας προδιαγράφουν/συνιστούν τα λάδια για τα αυτοκίνητά μας, και οι αυτοκινητοβιομηχανίες και οι κατασκευαστές λιπαντικών.

(Και να σε ενδιαφέρουν όλα, και οι ρύποι, και η κατανάλωση καυσίμου, γιατί πέρα από την υγεία σου και την υγεία όλων που ελπίζω ότι σε ενδιαφέρουν, συνδέονται ΚΑΙ με τη μακροζωία του κινητήρα σου!)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 19:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Γιατι με το ζόρι να βάζω λιπαντικό με c2 που επί της ουσίας είναι για τα πετρέλαια με fap

Μήπως κάτι σου ξεφεύγει στο διάβασμα?
Common rail,είναι μόνο τα πετρελαιοκίνητα?


Πέρα από τις προδιαγραφές ACEA, δες και αν καλύπτει έγκριση (νόρμα) της PSA το οποιοδήποτε λάδι, π.χ. PSA PEUGEOT CITROEN B71 2290.

Κατά Acea,δεν καλύπτει.

Απλά ήθελα την γνώμη ειδικών εδωμεσα αν μπορώ να βάζω το 100% 0w30 με acea α3 μαπς κ δω διαφορά στην λειτουργία απόδοση κ μείωση κατανάλωσης λαδιού

Αύξηση κατανάλωσης θα δείς,όχι μείωση.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 20:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 06 Οκτ 2017, 00:09
Δημοσιεύσεις: 651
Αύξηση κατανάλωσης θα δείς,όχι μείωση
Μανθο, αυτό ισχύει διότι έχει ήδη αρχίσει η κατανάλωση λαδιού, άρα έχουμε μεγαλύτερες ανοχες με πιο λεπτόρρευστο λάδι;



Sent from my CUBOT NOTE Plus using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Tzakos έγραψε:
Γιατι με το ζόρι να βάζω λιπαντικό με c2 που επί της ουσίας είναι για τα πετρέλαια με fap

Μήπως κάτι σου ξεφεύγει στο διάβασμα?
Common rail,είναι μόνο τα πετρελαιοκίνητα?


Πέρα από τις προδιαγραφές ACEA, δες και αν καλύπτει έγκριση (νόρμα) της PSA το οποιοδήποτε λάδι, π.χ. PSA PEUGEOT CITROEN B71 2290.

Κατά Acea,δεν καλύπτει.

Απλά ήθελα την γνώμη ειδικών εδωμεσα αν μπορώ να βάζω το 100% 0w30 με acea α3 μαπς κ δω διαφορά στην λειτουργία απόδοση κ μείωση κατανάλωσης λαδιού

Αύξηση κατανάλωσης θα δείς,όχι μείωση.

Μάνθο το manual λέει ξεκάθαρα κινητήρες χωρίς fap acea A3
Κινητήρες με fap c2 η c3
Στο πινάκιο τώρα λέει
1.4 vti 1.6 vti 1.6 thp.......total quartz energy 0w30 η total quartz ineo 5w30
Τι λάθος διάβασα
Έχω fap εγώ κ δεν το ξέρω?


Τελευταία επεξεργασία από nikzap και Δευτ 15 Απρ 2019, 22:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 22:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Ξέχασα για το 0w30 energy αναφέρει τις psa 2296
Και αν διαβάζω τα χαρακτηριστικά αντέχει καλύτερα στις υψηλές θερμοκρασίες από το πιο λεπτό ineo
Γιατί να μου το καίει παραπάνω λοιπόν? Τα c2 με.κινηματικο 10 στους 100 δεν κάνουν καλοκαίρι γιατί τότε μου το καεί στους 35+


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 22:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
nikzap έγραψε:
Tzakos έγραψε:
Γιατι με το ζόρι να βάζω λιπαντικό με c2 που επί της ουσίας είναι για τα πετρέλαια με fap

Μήπως κάτι σου ξεφεύγει στο διάβασμα?
Common rail,είναι μόνο τα πετρελαιοκίνητα?


Πέρα από τις προδιαγραφές ACEA, δες και αν καλύπτει έγκριση (νόρμα) της PSA το οποιοδήποτε λάδι, π.χ. PSA PEUGEOT CITROEN B71 2290.

Κατά Acea,δεν καλύπτει.

Απλά ήθελα την γνώμη ειδικών εδωμεσα αν μπορώ να βάζω το 100% 0w30 με acea α3 μαπς κ δω διαφορά στην λειτουργία απόδοση κ μείωση κατανάλωσης λαδιού

Αύξηση κατανάλωσης θα δείς,όχι μείωση.

Μάνθο το manual λέει ξεκάθαρα κινητήρες χωρίς fap acea A3
Κινητήρες με fap c2 η c3
Στο πινάκιο τώρα λέει
1.4 vti 1.6 vti 1.6 thp.......total quartz energy 0w30 η total quartz ineo 5w30
Τι λάθος διάβασα
Έχω fap εγώ κ δεν το ξέρω?



Όχι δεν κατάλαβες.
Λέω οτι c.r,δεν είναι μόνο τα πετρελαιοκίνητα.

Επί του πρακτέου τώρα...
Εγώ στη θέση σου θα έβαζα κωδικό c και όχι 0w30.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Απρ 2019, 22:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
nikzap έγραψε:
Ξέχασα για το 0w30 energy αναφέρει τις psa 2296
Και αν διαβάζω τα χαρακτηριστικά αντέχει καλύτερα στις υψηλές θερμοκρασίες από το πιο λεπτό ineo
Γιατί να μου το καίει παραπάνω λοιπόν? Τα c2 με.κινηματικο 10 στους 100 δεν κάνουν καλοκαίρι γιατί τότε μου το καεί στους 35+



Γιατί αυτά τα στοιχεία καλά τα λές,αλλά για κινητήρα παρθένο,όχι δουλεμένο.
Σε δουλεμένο κινητήρα που δεν το έχεις στα χέρια σου απο μωρό,πάς με γνώμονα τις εμπειρίες που αποκτάς μαζί του.


Υ.γ Νώντα,ναι.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Απρ 2019, 07:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Το μοτέρ μου δεν θα έλεγα ότι ειναι κ πολύ δουλεμενο 67500 χλμ γράφει το κοντέρ.
Αν πάμε σε acea c πιστεύω να εννοείς c3 γιατί τα τα c2 τα θεωρώ ακατάλληλα για ζεστά κλίματα όπως εδώ που μενω


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 5 [ 71 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Συντηρητικο/λιπαντικο για τα λαστιχα στις πορτες κλπ
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Tricky78
Απαντήσεις: 20
Τι λιπαντικο για c5 2.0i 16v
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: thundermaster
Απαντήσεις: 2
ερώτηση για λιπαντικό και για αντιτρβικό κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: n_vergopoulos
Απαντήσεις: 31
Λιπαντικο για μειωση τριβων στο σασμαν
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΠΕΤΡΟΣ XSARA II
Απαντήσεις: 13
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ