Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:55 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Δώσε κωδικό κινητήρα,να το τελειώνουμε.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 15:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Πάνω στο μοτέρ γράφει EP6 στην άδεια κυκλοφορίας 5FW


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
https://valvoline-eu.lubricantadvisor.c ... 0311f5f99f


https://valvoline-eu.lubricantadvisor.c ... 61ae6eb737

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Μάνθο ναι τα γνωρίζω αυτά ήδη φοράω το 5w30 env c2 στο όχημα μοτερ μου
Τελικά είναι διαφορετικό το μοτέρ από το mini η λάθος κατάλαβα η αλλάζει ο κωδικός μοτέρ ανάλογα την εταιρεία κ μόνο?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Ιδια είναι τα μοτέρ.
Και η mini δίνει το 5w40 σαν τέταρτη επιλογή.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Ok Μάνθο ευχαριστώ μου επιβεβαιώσεις αυτό που γνώριζα
Οπότε οι Γάλλοι με τους Γερμανούς διαφωνούν και έχουν άλλη φιλοσοφία για το τι ζητάνε για τον ίδιο κινητήρα
Οπότε στο δικό.μου μοτέρ δεν απαγορεύεται ούτε θα κάνω ζημιά χρησιμοποιώντας τις προδιαγραφές της bmw που από ότι βλέπω με καλύπτουν καλυτερά το καλοκαίρι σε υψηλές θερμοκρασίες με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 08:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Σαφώς.
Απλά το 40άρι είναι πιο σκληρό λάδι και καθόλου touring.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Εγώ επειδή έχω συζητήσει με το Νίκο εκτός φόρουμ πιστεύω πως κάνει κάποια λάθη και χάνεται εκεί το παιχνίδι.
1ον) Αλλάζεις λιπαντικά κάθε 6-7-8Κ χλμ.
2ον) Αλλάζεις σε κάθε αλλαγή παράλληλα όχι μόνο μάρκα αλλά και τύπο λιπαντικού. Παίζεις με ACEA C2 και C3. Πώς ένα μοτέρ με Α ανοχές σε Α λιπαντικό θα προσαρμοστεί στο Β λιπαντικό με Β ανοχές. Θέλει χιλιόμετρα και 2-3 αλλαγές λιπαντικού με το ίδιο λιπαντικό.
3ον) Συνδυάζεις τα λεπτά λιπαντικά με το καλοκαίρι. Τι σχέση έχει η εξωτερική θερμοκρασία με τη θερμοκρασία λειτουργίας του κινητήρα; Τα σύγχρονα αυτοκίνητα δουλεύουν (συγκεκριμένα το δικό σου μοτέρ) 90 βαθμούς λάδι χειμώνα - καλοκαίρι, ανηφόρα - κατηφόρα. Έστω ότι πιέζεται πάρα πολύ και σε μια ανηφόρα με εξωτερική θερμοκρασία 40 βαθμούς, ανεβάζει θερμοκρασία λαδιού, ακόμα και στους 120 βαθμούς. Νομίζεις ότι το λάδι λεπταίνει τόσο πολύ ώστε να μην προστατεύσει τον κινητήρα σου;
4ον) Πιστεύω ότι δεν το πατάς ποτέ στο λαιμό... Πατήστε τα... Δεν παθαίνουν τίποτα. Γι'αυτό το γκάζι έχει μεγάλη διαδρομή και το στροφόμετρο κόκκινη περιοχή.

Είναι αρκετός κόσμος που δεν έχει θέματα με το συγκεκριμένο μοτέρ. Έχω φίλη που έχει 210Κ με υγραέριο, αλλαγές κάθε 15-20Κ με Total Ineo ECS 5W30 και δεν καίει σταγόνα. Το πηγαίνει και πάρα πολύ κόκκαλο. Ο δικός μου αντιπρόσωπος, μου είπε ότι στα Grand Picasso, όπως το δικό σου, έχει ανακατασκευάσει τέτοια μοτέρ με 40-50-60Κ και όταν τα άνοιξε ήταν χάλια. Εγώ σκέφτομαι ότι ήταν παρτίδα που μπήκε σε Grand Picasso και έτυχες να είσαι και συ μέσα σ'αυτό.

Ασχολήσου με το σωστό 5W30, το οποίο και θεωρώ ότι ήδη φοράς. Μην σκέφτεσαι καθόλου το 5W40. Το 5W40, μόνο χειρότερη θεωρώ ότι θα κάνει την κατάσταση. Και αν δεν διορθωθεί κάτι, τότε... σκέψου ανακατασκευή μοτέρ. Και όταν ανοίξεις, θα δεις τι πραγματικά συμβαίνει.

Υ.Γ.: Εγώ με το συγκεκριμένο 5W30, έχω βρει την υγειά μου στο αμάξι μου. Δεν θέλει καθόλου ζέσταμα, δεν θέλει να ψυχθεί πριν σβήσω, δεν έχει έντονες αναθυμιάσεις, και έχω παρατηρήσει ότι πολύ σταθερό θερμοκρασιακά στα ψηλά. Αλλαγή από 20Κ μέχρι και 25Κ.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Τελευταία επεξεργασία από bakevang και Κυρ 21 Απρ 2019, 11:05, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 10:03 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Βαγγέλη υποκλίνομαι για ακομα μια φορά! Βαθυς γνώστης της λιπανσης και κατατοπιστικος!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 10:44 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ο Βαγγελης τα ειπε πολυ σωστα.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 11:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Βάγγο σέβομαι την άποψη σου αλλά άκου
1) ακολουθώ το πρόγραμμα δύσκολες συνθήκες που σύμφωνα με.το manual της citroen αναφέρει αλλαγή λαδιών μια φορά το χρόνο η 20000 χλμ. Εγώ στον χρόνο κάνω 7-8000 οπότε κάνω αλλαγή ότι προηγηθεί δηλαδή ο χρόνος
2) το αμάξι άρχισε να τσίμπα λάδι μετά τις 50000 χλμ όχι υπερβολικά αλλά συνηθισμένος από όλα μου τα αυτοκίνητα μου κακοφαινεται. Το αδιαχώρητο μου το καίει μόνο καλοκαίρι τυχαίο? Τριτεκνος με 3 ανήλικα οδηγώ ναι συντηρητικά και το τσιτωνω λίγο στο ταξίδι μόνο όπου εκεί το καεί
3) Δεν λέω να βάλω 5w40 αλλά 5w30 με c3 αντί c2 εξάλλου το επιτρέπει το manual
4) Αν η citroen έκανε εισαγωγη gp με προβληματικά μοτέρ οφείλει αυτή να δώσει λύση στον πελάτη
Μοτέρ με 67500 και επισκευή μου ακούγεται άκρως εκνευριστικο
5) Το total το ineo δεν μου το ακθγε τόσο αλλά από όσα είχα διαβάσει εδώ μέσα για το συγκεκριμένο λάδι σχεδόν από όλου σας επηρεαστηκα και για αυτό ψαχτηκα για καλύτερο (15000 χλμ αλλαγή το total από ότι λέγατε δεν θα το άφηνα ούτε για πλάκα μετά από τις κριτικες σας εδώ μέσα)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 11:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
nikzap έγραψε:
Βάγγο σέβομαι την άποψη σου αλλά άκου
1) ακολουθώ το πρόγραμμα δύσκολες συνθήκες που σύμφωνα με.το manual της citroen αναφέρει αλλαγή λαδιών μια φορά το χρόνο η 20000 χλμ. Εγώ στον χρόνο κάνω 7-8000 οπότε κάνω αλλαγή ότι προηγηθεί δηλαδή ο χρόνος
2) το αμάξι άρχισε να τσίμπα λάδι μετά τις 50000 χλμ όχι υπερβολικά αλλά συνηθισμένος από όλα μου τα αυτοκίνητα μου κακοφαινεται. Το αδιαχώρητο μου το καίει μόνο καλοκαίρι τυχαίο? Τριτεκνος με 3 ανήλικα οδηγώ ναι συντηρητικά και το τσιτωνω λίγο στο ταξίδι μόνο όπου εκεί το καεί
3) Δεν λέω να βάλω 5w40 αλλά 5w30 με c3 αντί c2 εξάλλου το επιτρέπει το manual
4) Αν η citroen έκανε εισαγωγη gp με προβληματικά μοτέρ οφείλει αυτή να δώσει λύση στον πελάτη
Μοτέρ με 67500 και επισκευή μου ακούγεται άκρως εκνευριστικο
5) Το total το ineo δεν μου το ακθγε τόσο αλλά από όσα είχα διαβάσει εδώ μέσα για το συγκεκριμένο λάδι σχεδόν από όλου σας επηρεαστηκα και για αυτό ψαχτηκα για καλύτερο (15000 χλμ αλλαγή το total από ότι λέγατε δεν θα το άφηνα ούτε για πλάκα μετά από τις κριτικες σας εδώ μέσα)


1) Μην ακολουθείς κανένα πρόγραμμα της Citroen. Εγώ, σε καινούριο αμάξι, κάνω τα δικά μου. Οπότε, αλλάζεις λάδια κάθε 2 χρόνια και τα χιλιόμετρά σου θα είναι ακριβώς εκεί που πρέπει για αλλαγή.
2) Κάτι συμβαίνει το καλοκαίρι, αυτό πρέπει να αναλογιστείς. Μήπως δεν έχεις σωστή καύση λόγω λάθος χρονισμού;
3) Και το manual το επιτρέπει και αν θέλεις, και γω στο επιτρέπω. Αλλά ειλικρινά... πιστεύεις ότι με την αύξηση του κινηματικού ιξώδους των 100 βαθμών από το 9,5 στο 12,5 θα υπάρξει διαφορά; Στο εγγυώμαι εγώ ότι δεν θα υπάρξει.
4) Πάντα υπάρχουν παράπλευρες απώλειες σε μία παραγωγή, και το ξέρεις. Το μόνο που μένει θεωρώ είναι να δώσεις το 1000ρικο να κάνεις την ανακατασκευή σου και να τελειώσει εκεί το θέμα. Πίστεψέ με, θα βρεις την υγειά σου.
5) Έχει θέματα το συγκεκριμένο προϊόν, είναι γνωστό και το επιβεβαιώνω προσωπικά. Γι'αυτό και η Total, έβγαλε ένα καλό 0W30 στη θέση του, για να αναπληρώσει τη χασούρα.

Αν έχεις το 1000ρικο, ανακατασκευή.
Αν δεν το έχεις, ακολούθησε λίγο τη γραμμή που σου έδωσα και κάνε Το Σταυρό σου.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 12:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Εικόναfind cheap gas near me

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 14:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2016, 16:59
Δημοσιεύσεις: 74
Βάγγο ο χρονισμος είναι μια χαρά έχει τσεκαριστει από εξουσιοδοτημένο
Εφόσον πρεπει να βάζω τις προδιαγραφές λαδιών που ζητά ο κατασκευαστής έτσι και ακολουθώ αυστηρά το πρόγραμμα συντήρησης που ορίζει κατασκευαστής και σε αυτο λάθος είμαι? Ίσα ίσα πιατευω καλό κάνω στο όχημα μου
Επαλαναμβανω ένα η citroen έχει φέρει μοτέρ προβληματικά είναι κ ευθυνης να τα επισκευάσει γιατι αυτό την δυσφημεί και κλονίζει την αξιοπιστία της. Δεν έχει κ τοσο μεγάλο πρόβλημα το μοτέρ μου ούτε τρελη κατανάλωση
Εξήγησα ποτέ τα καίει καλοκαίρι στους +35
Αυτό σημαίνει για μένα ούτε οι προδιαγραφές των c2 και κα τ επέκταση κ πολλών 30αριων λαδιών στα θερμά κλίματα δεν αποδίδουν εξάλλου τα πιο πολλά manual εταιρειών έχουν εύρος θερμοκρασιών κ τα λένε ξεκάθαρα
Μην συγκρίνετε εσείς που μένετε β.ελλαδα εμείς εδώ κάτω έχουμε άλλες θερμοκρασίες
Ξέρω κ γω άτομα που έκαναν ανακατασκευή κ πάλι τα ίδια θέματα εχουν σε λιγότερο βαθμό ομως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κατάλληλο λιπαντικό για c4 gp 1.6 vti
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Απρ 2019, 16:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
ΩΕιμαι κάτοχος ακριβως του ίδιου αμαξιου και κινητηρα ως εκ τουτου μπορω να πω τις δικές μου εμε πιερικές
Το αμαξι μοντ/11 εχει κοντα στα 65 κχ και το χω απο καινούργιο πρωτο χερι που λεμε....Αεριο απο τα 25 κχ .Λαδι βάζω ( παντα 5/30)απο τον φίλο μας τον τζακ( ντσνιελ) .Του χω απόλυτη εμπιστοσύνη δεδομενου οτι πιστεύω, σε τέτοια θεματα η ημιμάθεια ειναι χειρότερη τηε αμάθειας .Καθε χρονο αλλαγη παρα το οτι ειναι λαδια για πολυ περισσοτερα χλτρα απο όσα κανω.Οπως αλλαγη και σε ολα τα αλλα ζουμιά του αμαξιου( παραφλου,φρένα κλπ)Δεν εχω διαπιστώσει να καίει λάδι σε ολες τις συνθηκες οδηγησης( καλοκαίρι- χειμώνας),που -σημειωτέον -σχεδον ολα γίνονται με αεριο..και δεν μπορω να εξηγήσω γιατι στο δικο σου .Εκτος και αν το εχεις πάρει 2 χερι και ειδικα εισαγομενο που τα χλμτρα πιθσνα να ειναι πειραγμένα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 71 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Λιπαντικο για μειωση τριβων στο σασμαν
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΠΕΤΡΟΣ XSARA II
Απαντήσεις: 13
Συντηρητικο/λιπαντικο για τα λαστιχα στις πορτες κλπ
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Tricky78
Απαντήσεις: 20
Τι λιπαντικο για c5 2.0i 16v
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: thundermaster
Απαντήσεις: 2
ερώτηση για λιπαντικό και για αντιτρβικό κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: n_vergopoulos
Απαντήσεις: 31
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια