Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 08:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Οκτ 2018, 07:28 
Άβαταρ μέλους
Σχεδόν ενάμιση μήνα μετά την παραλαβή, ένα πρωϊνό που ετοιμάζεται η γυναίκα μου να πάει τα παιδιά σχολείο, ανάβει βλάβη ο κινητήρας. Αμέσως επικοινωνεί με την Citroen Αθανασάτος στην Πάτρα, εξηγεί το πρόβλημα και η απάντηση που λαμβάνει είναι ότι, δεν είναι κάτι σοβαρό και μπορεί να το κινήσει. Η γυναίκα μου αρνείτε γιατί δεν πίθεται για τη μη σοβαρότητα της βλάβης και απαιτεί να έρθει η οδική και να το πάει στο συνεργείο (μένουμε Ναύπακτο). Με τα πολλά, στέλνουν οδική και το παραλαμβάνουν. Αφού το έβαλαν στα διαγνωστικά είπαν ότι πρόκειται για αστοχία αισθητήρα στον καταλύτη και ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Φυσικά απαιτήσαμε αντικατάσταση του αισθητήρα και το ανταλλακτικό παραγγέλθηκε άμεσα. Αφού έσβησαν την βλάβη, είπαν από το συνεργείο ότι δεν πρόκειται να ξανανάψει η ένδειξη βλάβης, όμως χθες το πρωϊ πάλι τα ίδια. Βέβαια το αυτοκίνητο κινείται κανονικά, όμως σε καινούριο όχημα είναι λίγο οξύμωρο να εμφανίζει χαζές βλάβες. Πλέον αναμένουμε το ανταλλακτικό που θα έρθει την επόμενη εβδομάδα από ότι μας είπαν.
Το αυτοκίνητο είναι GRAND C4 PICASSO, 1.6 DIESEL και παραλήφθηκε καινούριο στις αρχές του φετινού Σεπτέμβρη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Οκτ 2018, 08:12 
Σε σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Δεν είναι οτι καλύτερο σε καινούριο αμάξι να βλέπεις λαμπάκια. Σίγουρα όμως κάποιο καινούριο θα εμφανισει κάτι και γι αυτο υπάρχει η εγγυηση. Με το καλό να αλλαχτεί και να έχετε όμορφα χιλιόμετρα από εδώ και πέρα.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Οκτ 2018, 09:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Φίλε Μάνο μη στενοχωριέσαι για κάτι τέτοια. Κάτι τρέχει με τα γαλλικά και μας καλωσοριζουν με χαζό ενδείξεις. Κι εγώ όταν είχα πάρει τη C4 την 3-4η μέρα μου άναψε ένδειξη ABS/ESP Fault (βέβαια δεν ήταν βλάβη του αυτοκινήτου, αλλά σκουπίδια στον αισθητήρα μετά από μεγάλη λακούβα νερού). Με έπιασε Σάββατο απόγευμα και περίμενα έτσι μέχρι Δευτέρα, μέχρι που σχεδόν είχα μετανιώσει και έλεγα διάφορα.

Ήταν ένα ατυχές τυχαίο γεγονός. Όμως μετά από 110.000χλμ και σχεδόν 5 χρόνια, η ένδειξη SERVICE μου έχει ανάψει 2 φορές ακόμη για λάμπες μεσαίων φώτων που κάηκαν (τις άλλαξα ζευγάρι μετά και ησύχασα). Κόστος βλαβών δηλαδή 50€ αν συνυπολογίσουμε και μια κόλληση στην ένωση του νεροχύτη με το παρμπρίζ.

Για αυτό πραγματικά μη δίνεις σημασία. Στους δίπλα υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα, σοβαρές βλάβες, επαναλαμβανόμενες καταστάσεις κλπ κλπ. Και έχω παραδείγματα από το οικογενειακό μου περιβάλλον αρκετά.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Οκτ 2018, 19:38 
Άβαταρ μέλους
Lohias^ έγραψε:
Φίλε Μάνο μη στενοχωριέσαι για κάτι τέτοια. Κάτι τρέχει με τα γαλλικά και μας καλωσοριζουν με χαζό ενδείξεις. Κι εγώ όταν είχα πάρει τη C4 την 3-4η μέρα μου άναψε ένδειξη ABS/ESP Fault (βέβαια δεν ήταν βλάβη του αυτοκινήτου, αλλά σκουπίδια στον αισθητήρα μετά από μεγάλη λακούβα νερού). Με έπιασε Σάββατο απόγευμα και περίμενα έτσι μέχρι Δευτέρα, μέχρι που σχεδόν είχα μετανιώσει και έλεγα διάφορα.

Ήταν ένα ατυχές τυχαίο γεγονός. Όμως μετά από 110.000χλμ και σχεδόν 5 χρόνια, η ένδειξη SERVICE μου έχει ανάψει 2 φορές ακόμη για λάμπες μεσαίων φώτων που κάηκαν (τις άλλαξα ζευγάρι μετά και ησύχασα). Κόστος βλαβών δηλαδή 50€ αν συνυπολογίσουμε και μια κόλληση στην ένωση του νεροχύτη με το παρμπρίζ.

Για αυτό πραγματικά μη δίνεις σημασία. Στους δίπλα υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα, σοβαρές βλάβες, επαναλαμβανόμενες καταστάσεις κλπ κλπ. Και έχω παραδείγματα από το οικογενειακό μου περιβάλλον αρκετά.

Στάλθηκε από το Galaxy S7 χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η αλήθεια είναι ότι, ως κάτοχος Peugeot 407 για 11 χρόνια, δεν με είχε απασχολήσει με καμία βλάβη, ούτε με μικρή αλλά ούτε με μεγάλη που διαβάζουμε κατα καιρούς σε άλλα αυτοκίνητα άλλων ομίλων. Το ίδιο και για το εταιρικό μου, πότε και τίποτα....για αυτό και η έκπληξη μου για τον καινούριο "Γάλλο" της οικογένειας!! Σίγουρα και η συγκεκριμένη βλάβη προφανώς προκύπτει από κάποια αστοχία στον αισθητήρα! Ήδη ήρθε το ανταλλακτικό και Παρασκευή θα αλλαχτεί!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 31 Οκτ 2018, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2016, 17:16
Δημοσιεύσεις: 1853
όντως μεγάλο ξενέρωμα σε ολοκαίνουργιο αμάξι να βλέπεις check engine, αλλά ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό και θα αλλαχθεί στην εγγύηση. Κάτι τέτοιες "χαζοβλάβες" χαλάνε πρόσκαιρα την κατά τα άλλα υπέροχη συμβίωση με τα Γαλλικά.Υπάρχουν και χειρότερα :thumb

_________________
C3 Aircross 120 bluehdi Shine
C4 mk II 100 bluehdi Feel
C4 mk III shine plus 1,5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Ιουν 2019, 11:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Απρ 2017, 17:07
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Αθήνα
trouman έγραψε:
....

Δημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Σεπ 2017, 17:3

Και μόλις γύρισα από συνεργείο, όπου πήγε μετά από ένδειξη στο καντράν για βλάβη μηχανική, Κόπηκε ο εξωτερικός ιμάντας και στη συνέχεια είδαν ότι έσπασε ο τεντωτήρας και για αυτό και κόπηκε ο ιμάντας. Μου είπε ότι πρώτη φορά το συναντά. Το αμάξι έμεινε μέσα και από ό,τι κατάλαβα θα είχα θέμα εάν κινούνταν παραπάνω......



Αλλαγή ξανά του ιμάντα καθώς πειράχτηκε από τη δυσλειτουργία των δύο τεντωτήρων. Το σύμπτωμα ήταν ένας ήχος σφύριγμα κατά το ξεκίνημα και την τρίτη ημέρα δεν έπαιρνε μπροστά όταν έσβηνε το σταρ-στοπ.Διαπιστώθηκε ότι πειράχτηκε ο κάτω τεντωτήρας, με αποτέλεσμα να πειραχτεί και ο πάνω και να τριφτεί κάπως ο ιμάντας. Επίσης, ήθελε αλλαγή και η μπαταρία. Όλα μαζί μπαταρία, 2 τεντωτήρες, ιμάντας 280 ευρώ. :sad

_________________
C4 Picasso 1.6 e-HDi Intensive


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Αύγ 2019, 09:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Να γράψω εδώ για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα. Τελευταίες μέρες ανάβει και σβήνει η ένδειξη για τον αερόσακο οδηγού βγάζοντας το μήνυμα στην οθόνη για σφάλμα προεταντήρα ή αερόσακο οδηγού. Το έχει συναντήσει κανείς αυτό; Καμία ιδέα;

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 09 Σεπ 2019, 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 18 Ιαν 2018, 00:02
Δημοσιεύσεις: 75
Τοποθεσία: Βόλος
Αφού ανάβει και σβήνει μάλλον κάποια επαφή θα είναι. Τρέχα γύρευε. Το έφτιαξες;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Σεπ 2019, 07:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
tracker έγραψε:
Αφού ανάβει και σβήνει μάλλον κάποια επαφή θα είναι. Τρέχα γύρευε. Το έφτιαξες;

Έγραψα στο άλλο θέμα και ξέχασα εδώ να το αναφέρω. Σε μπριζωμα έδειχνε υψηλή αντίσταση δεξιάς καλωδίωσης. Οπότε καθαριστηκε η φισα κάτω από το κάθισμα του συνοδηγού και όλα καλά.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 29 Φεβ 2020, 09:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2020, 13:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


1.550€??

Τι περιλαμβάνεται σε αυτό το ποσό?

Είναι πολύ λίγα τα χιλιόμετρα για τέτοια βλάβη. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να το κυνηγήσεις.

Αν το ψάξεις και λίγο θα βρεις ότι τα οχήματα που έρχονταν με εργοστασιακό δίσκο "VALEO", βγάζουν θέματα και στο SERVICE BOX, αυτό που προτείνει η CITROEN είναι αλλαγή με "LUKAS" (όπου αλλάζουν και κάποια μικροεξαρτήματα ακόμα)

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Μαρ 2020, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
netblaster έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


1.550€??

Τι περιλαμβάνεται σε αυτό το ποσό?

Είναι πολύ λίγα τα χιλιόμετρα για τέτοια βλάβη. Κατά τη γνώμη μου πρέπει να το κυνηγήσεις.

Αν το ψάξεις και λίγο θα βρεις ότι τα οχήματα που έρχονταν με εργοστασιακό δίσκο "VALEO", βγάζουν θέματα και στο SERVICE BOX, αυτό που προτείνει η CITROEN είναι αλλαγή με "LUKAS" (όπου αλλάζουν και κάποια μικροεξαρτήματα ακόμα)

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της citroen,τους το ανέφερα και η απόφαση που πήραν είναι να μου κόψουν 450Ε,δεν έχω εγγύηση,στο ποσό αυτό είναι το βολάν,βίδες βολάν,σετ συμπλέκτη,διχαλο,βίδα διχαλου και εργασία,αυτό που φοράει επάνω είναι LUK,αυτό μου είπαν ότι θα ξαναβάλουν,δεν έχουν κάποια ενημέρωση για αλλαγή μάρκας συμπλέκτη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Μαρ 2020, 18:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


Το αγόρασες καινούργιο; Πολύ λίγα χιλιόμετρα. Βαλβολίνες έχεις αλλάξει;

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Μαρ 2020, 20:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
billys έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


Το αγόρασες καινούργιο; Πολύ λίγα χιλιόμετρα. Βαλβολίνες έχεις αλλάξει;

Ναι καινούργιο το έχω αγοράσει,τον Δεκέμβριο άλλαξα βαλβολινες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 09 Μαρ 2020, 10:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
billys έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλημέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα σταματάω σε μια διασταύρωση για να ελέγξω και να περάσω,αλλά έλα ντε που το picasso είχε άλλη άποψη και δεν έπαιρνε ταχύτητες και σκλήρυνε το πεταλ,με τα χίλια ζόρια έβαλα την δευτέρα για να φύγω από την μέση του δρόμου,όλα αυτά στα ξαφνικά έγιναν,το αυτοκίνητο δεν πατιναριζε πιο πριν,απλός ένιωθα ένα τρέμουλο όταν ξεκινούσα,το είχα αναφέρει στην αντιπροσωπία και μου είπαν πάτα πιο πολύ γκάζι όταν ξεκινάς,το αυτοκίνητο είναι του 2016 με 51.000χλμ,το πρόβλημα ήταν στο πλατό,μου έβγαλαν ένα κοστολόγιο 1.550E,την θεωρείτε φυσιολογικοί βλάβη αυτοί ρε παιδιά!


Το αγόρασες καινούργιο; Πολύ λίγα χιλιόμετρα. Βαλβολίνες έχεις αλλάξει;

Ναι καινούργιο το έχω αγοράσει,τον Δεκέμβριο άλλαξα βαλβολινες.


Εδώ είναι η τεχνική βιβλιογραφία από το servicebox σχετικά με προβλήματα σε συμπλέκτη, κιβώτιο ταχυτήτων.

https://www.dropbox.com/s/b4fbq7l3fmoxnvm/SERVICEBOX_SYMPLEKTIS.zip?dl=0

Η βλάβη που σου συνέβη φαίνεται να είναι αστοχία υλικού. Αλλά με προβληματίζει γιατί πρέπει να σου αλλάξουν και βολάν.
Φίλε σου εύχομαι να ξεμπερδέψεις με το μικροτερο δυνατό κόστος και να χαρείς το αμάξι σου οδηγώντας το και όχι φτιάχνοντάς το.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 19 από 23 [ 335 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο



Συναφή θέματα

Xsara Picasso: Συντήρηση Air Condition / Τροχαλία Στροφάλου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: bakevang
Απαντήσεις: 46
GRAND C4 PICASSO
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: Κέννεντυ Μωυσίδης
Απαντήσεις: 16
Xsara Picasso 2005 και Parrot mki9200
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 13
Citroen Xsara Picasso 1.8 2000 blue dino
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: psaρας
Απαντήσεις: 7
Grand picasso C4 intesive 1.6 blue hdi.
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4
Απαντήσεις: 17
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια