Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 07:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
Το βολάν το αλλάζουν πιο πολύ προληπτικά,για να μην βγάλει μετά από κάνα 2 χρόνια πρόβλημα αυτό. Η τεχνική βιβλιογραφία τα εξηγεί με ακρίβεια τι πρέπει να κάνεις,στην αντιπροσωπία δεν τα διαβάζουν;πιστεύω να είναι το τελευταίο πρόβλημα διότι από τον προηγούμενο Φεβρουάριο μέχρι σήμερα ασχολούμαι με το αυτοκίνητο,μια με τον άξονα και άκρη δεν έχω βγάλει ακόμα,μετά ήθελε αλλαγή η δεξαμενή του adblue άλλες 10 μέρες χωρίς αυτοκίνητο,και μετά αυτό με τον συμπλέκτη,τι να πω!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Το βολάν το αλλάζουν πιο πολύ προληπτικά,για να μην βγάλει μετά από κάνα 2 χρόνια πρόβλημα αυτό. Η τεχνική βιβλιογραφία τα εξηγεί με ακρίβεια τι πρέπει να κάνεις,στην αντιπροσωπία δεν τα διαβάζουν;πιστεύω να είναι το τελευταίο πρόβλημα διότι από τον προηγούμενο Φεβρουάριο μέχρι σήμερα ασχολούμαι με το αυτοκίνητο,μια με τον άξονα και άκρη δεν έχω βγάλει ακόμα,μετά ήθελε αλλαγή η δεξαμενή του adblue άλλες 10 μέρες χωρίς αυτοκίνητο,και μετά αυτό με τον συμπλέκτη,τι να πω!!!


Προληπτικά? Δηλαδή κάτι φοβούνται? Τι να πω... Βέβαια τα προβλήματα με τα βολάν διπλής μάζας πάνε και έρχονται ανεξαρτήτως εταιρίας, η αλήθεια είναι.
Αλλαγή δεξαμένης adblue? Ποια συμπτώματα οδήγησαν στην αντικατάστασή του και με τι κόστος?

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 09:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
netblaster έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Το βολάν το αλλάζουν πιο πολύ προληπτικά,για να μην βγάλει μετά από κάνα 2 χρόνια πρόβλημα αυτό. Η τεχνική βιβλιογραφία τα εξηγεί με ακρίβεια τι πρέπει να κάνεις,στην αντιπροσωπία δεν τα διαβάζουν;πιστεύω να είναι το τελευταίο πρόβλημα διότι από τον προηγούμενο Φεβρουάριο μέχρι σήμερα ασχολούμαι με το αυτοκίνητο,μια με τον άξονα και άκρη δεν έχω βγάλει ακόμα,μετά ήθελε αλλαγή η δεξαμενή του adblue άλλες 10 μέρες χωρίς αυτοκίνητο,και μετά αυτό με τον συμπλέκτη,τι να πω!!!


Προληπτικά? Δηλαδή κάτι φοβούνται? Τι να πω... Βέβαια τα προβλήματα με τα βολάν διπλής μάζας πάνε και έρχονται ανεξαρτήτως εταιρίας, η αλήθεια είναι.
Αλλαγή δεξαμένης adblue? Ποια συμπτώματα οδήγησαν στην αντικατάστασή του και με τι κόστος?

Η δεξαμενή και αυτοί ξαφνικά,όπως πήγαινα στο δρόμο ξαφνικά μου άναψαν λαμπάκια στο καντράν,το πήγα στην αντιπροσωπία και μου είπαν ότι δεν πρέπει να το κυκλοφορώ έτσι διότι μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στον καταλύτη,έμεινε 10 μέρες μέσα,και αυτό έγινε όταν τελείωσε η εγγύηση. Το καλό είναι ότι κάλυψε η citroen την δεξαμενή και πλήρωσα μόνο την εργασία,αν το πλήρωνα εγώ έκανε 1.000Ε,έχει μέσα την αντλία,αυτοί παθαίνει πρόβλημα αλλά δεν μπορούν να την επισκευάσουν και αλλάζουν όλοι την δεξαμενή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 11:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Μήπως θυμάσαι τι ενδείξεις σου είχαν ανάψει?
Γιατί εμένα μου είχαν ανάψει επίσης λαμπάκια σχετικά με τα καυσαέρια και ψάχνοντας έπεσα και σε αναφορές για προβλήματα στη δεξαμενή adblue (γενικευμένο πρόβλημα στα αυτοκίνητα του Group PSA), αλλά τελικά ήταν NOx sensor.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 12:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
netblaster έγραψε:
Μήπως θυμάσαι τι ενδείξεις σου είχαν ανάψει?
Γιατί εμένα μου είχαν ανάψει επίσης λαμπάκια σχετικά με τα καυσαέρια και ψάχνοντας έπεσα και σε αναφορές για προβλήματα στη δεξαμενή adblue (γενικευμένο πρόβλημα στα αυτοκίνητα του Group PSA), αλλά τελικά ήταν NOx sensor.

Μου είχε ανάψει το ,stop,service,και κάτι με το adblue και UREA καυσαέρια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 14:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
netblaster έγραψε:
Μήπως θυμάσαι τι ενδείξεις σου είχαν ανάψει?
Γιατί εμένα μου είχαν ανάψει επίσης λαμπάκια σχετικά με τα καυσαέρια και ψάχνοντας έπεσα και σε αναφορές για προβλήματα στη δεξαμενή adblue (γενικευμένο πρόβλημα στα αυτοκίνητα του Group PSA), αλλά τελικά ήταν NOx sensor.

Μου είχε ανάψει το ,stop,service,και κάτι με το adblue και UREA καυσαέρια.

Τρεις είναι οι προειδοποιήσεις που εμφανίζονται:
- Μήνυμα "Emissions Fault" στην οθόνη πολυμέσων συνοδευόμενο από τον γενικό προειδοποιητικό διακοπτόμενο ήχο
- Ένδειξη (λαμπάκι) "SERVICE"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "UREA"
Το έμαθα καλά από πρώτο χέρι φέτος που το έπαθα... :D Και δεν είναι πρόβλημα μόνο στα αυτοκίνητα του Group PSA, είναι και στων υπόλοιπων κατασκευαστών τεχνολογίας Euro 6 με χρήση AdBlue...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 14:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Πάντως στο δικό μου, ενώ αν θυμάμαι καλά ήταν οι ίδιες ενδείξεις και στα δύο εξουσιοδοτημένα μου έβγαλαν NOx sensor.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Και λύθηκε το πρόβλημα με αλλαγή του αισθητήρα και δεν εμφάνισε ξανά κάτι; Καταναλώνεις και συμπληρώνεις κανονικά AdBlue από τότε;
Αν ναι, είσαι τυχερός, γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις όπως έχω δει στο διαδίκτυο, εντοπίζουν το πρόβλημα στην φιξαρισμένη αντλία του δοχείου AdBlue και προχωρούν σε αντικατάστασή του, με ότι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο, κι ευτυχώς όχι σε τόσο πολύ χρήμα αφού συνήθως εκτός εξαιρέσεων η PSA καλύπτει το κόστος του ως ανταλλακτικό.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Μαρ 2020, 15:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει συμβεί κάτι, μετά την επισκευή. Όλα δουλεύουν σωστά.
Κανονικά και το adblue...
Και επειδή ήμουν υποψιασμένος και ρωτούσα διάφορα σχετικά με το δοχείο του adblue, μου επιβεβαίωσαν και τα δύο συνεργεία ότι δεν είχε θέμα.
Έχω ήδη κοντά στα 75.000km απτό 2016 που πήρα το αμάξι καινούριο, οπότε ελπίζω να έχω αποφύγει τέτοιες βλάβες...

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2020, 10:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Είμαι με 130km/h στην Αττική όταν μου εμφανίζονται ξανά τα παρακάτω:
- Μήνυμα "Emissions Fault" στην οθόνη πολυμέσων συνοδευόμενο από τον γενικό προειδοποιητικό διακοπτόμενο ήχο
- Ένδειξη (λαμπάκι) "SERVICE"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "UREA"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "Engine Fault"
Φτάνω στον προορισμό μου και ξεκινώντας εκ νέου ανάβουν όλα τα παραπάνω λαμπάκια στην εκκίνηση, αλλά στη διαδρομή έσβησαν όλα εκτός του "Engine Fault:Have engine repaired".
Σήμερα, ξεκινώντας ανάβει πάλι μόνο το Engine Fault.
Δεν υπάρχει κάτι που να με προβληματίζει στη λειτουργία του αυτοκινήτου, σωστή επιτάχυνση, η κατανάλωση στα ίδια χαμηλά επίπεδα, δεν υπάρχουν περίεργες οσμές κτλ, Adblue υπάρχει αρκετό.
Να σημειώσω ότι τα ίδια λαμπάκια μου είχαν ανάψει το Δεκέμβριο, όπου σε δύο εξουσιοδοτημένα διέγνωσαν NOX Sensor, o οποίος και αλλάχθηκε. Από τότε δεν είχε προκύψει κάποιο θέμα.
Το έχω αφήσει στο service και περιμένω, ελπίζωντας σε κάτι ανώδυνο...
*EDIT: Η διάγνωση έδειξε πάλι NOX Sensor και μαντέψτε, δεν ήταν περασμένο στο σύστημα ότι έχει γίνει κάποια επισκευή/αλλαγή από το εξουσιοδοτημένο (ΩΜΕΓΑ Μεσογείων) που ανέλαβε την επισκευή. Θα φύγουν τα σχετικά email...
*2 EDIT: Εσείς κάθε πότε κάνετε τη διαδικασία για αναγέννηση DPF (Οδήγηση με +2500rpm)? Μέσα σε όλα μου είπαν ότι "φταίει" και ο τρόπος που οδηγείται το αυτοκίνητο. Ως επί το πλείστον το κινώ σε Αττική οδό με 6η και 2000rpm, με μια οδήγηση "αναγέννησης" το μήνα. Δεν κάνει ούτε μικρές διαδρομές, ούτε πολλά σταμάτα-ξεκίνα. Πρέπει, λέει, να πηγαίνω συχνά (2 φορές τη βδομάδα πχ) με ψηλές στροφές και να μην κοιτάω μόνο την κατανάλωση... Εμένα μου ακούγεται περίεργο...

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2020, 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Και μένα περίεργο μου ακούγεται!
Πόσο μάλλον χαζό. Δεν κάνω καθόλου συγκεκριμένη οδήγηση για το φίλτρο DPF στο αυτόματο.
Πηγαινοέρχομαι καθημερινά στη δουλειά με 110km/h και 2.000 rpm.
Ο μπαμπάς μου κυμαίνεται από 110 μέχρι 150, δηλαδή 2.000 - 2.500 rpm.
Ξεμπουκώματα και τέτοια, σπάνια.
Συνήθως κάνουν παθητικές αναγεννήσεις τα αυτοκίνητά μας.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2020, 17:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
Και εγώ δεν κάνω τέτοια οδηγήσει,η περισσότερες διαδρομές είναι σύντομες και με χαμηλές στροφές.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2020, 17:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Και εγώ δεν κάνω τέτοια οδηγήσει,η περισσότερες διαδρομές είναι σύντομες και με χαμηλές στροφές.
Αυτό δεν είναι καλό. Οι σύντομες διαδρομές.

Εμείς κινούμαστε καθημερινά 100 και 140 χιλιόμετρα ο καθένας μας αντιστοίχως.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 01:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
jalbanis έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
netblaster έγραψε:
Μήπως θυμάσαι τι ενδείξεις σου είχαν ανάψει?
Γιατί εμένα μου είχαν ανάψει επίσης λαμπάκια σχετικά με τα καυσαέρια και ψάχνοντας έπεσα και σε αναφορές για προβλήματα στη δεξαμενή adblue (γενικευμένο πρόβλημα στα αυτοκίνητα του Group PSA), αλλά τελικά ήταν NOx sensor.

Μου είχε ανάψει το ,stop,service,και κάτι με το adblue και UREA καυσαέρια.

Τρεις είναι οι προειδοποιήσεις που εμφανίζονται:
- Μήνυμα "Emissions Fault" στην οθόνη πολυμέσων συνοδευόμενο από τον γενικό προειδοποιητικό διακοπτόμενο ήχο
- Ένδειξη (λαμπάκι) "SERVICE"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "UREA"
Το έμαθα καλά από πρώτο χέρι φέτος που το έπαθα... :D Και δεν είναι πρόβλημα μόνο στα αυτοκίνητα του Group PSA, είναι και στων υπόλοιπων κατασκευαστών τεχνολογίας Euro 6 με χρήση AdBlue...


jalbanis έγραψε:
Και λύθηκε το πρόβλημα με αλλαγή του αισθητήρα και δεν εμφάνισε ξανά κάτι; Καταναλώνεις και συμπληρώνεις κανονικά AdBlue από τότε;
Αν ναι, είσαι τυχερός, γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις όπως έχω δει στο διαδίκτυο, εντοπίζουν το πρόβλημα στην φιξαρισμένη αντλία του δοχείου AdBlue και προχωρούν σε αντικατάστασή του, με ότι αυτό συνεπάγεται σε χρόνο, κι ευτυχώς όχι σε τόσο πολύ χρήμα αφού συνήθως εκτός εξαιρέσεων η PSA καλύπτει το κόστος του ως ανταλλακτικό.


Από το Μάρτη που το ξανασυζητούσαμε μου φάνηκε περίεργη αυτή κατάσταση, πως και τι σου έβγαλε, τι σου άλλαξαν, και πως "ησύχασε".
Γιατί και σε μένα, ίδιες ακριβώς ενδείξεις μου έβγαλε τον Ιανουάριο που ήμουν Αθήνα, κατεβαίνοντας το ποτάμι, μαζί με την ένδειξη της αντίστροφης μέτρησης ότι θα ακινητοποιηθεί λόγω έλλειψης AdBlue, που δεν του έλειπε βέβαια AdBlue. Και στην Ωμέγα Κηφισού που πήγα κατευθείαν εκεί παραδίπλα, η διάγνωση ήταν αντικατάσταση του δοχείου AdBlue.
Η αναμενόμενη δηλαδή, γιατί στις αναζητήσεις μου στο internet είχα διαβάσει για τη σχετική ευπάθεια και πως παρουσιάζεται, με αυτές ακριβώς τις ενδείξεις. Και είχα δει στο αγγλικό forum ίδιες περιπτώσεις, να έχουν ταλαιπωρηθεί αλλάζοντας και ξαναλλάζοντας NOx Sensor μέχρι να καταλήξουν να τους αλλάξουν δοχείο AdBlue.
Εγώ δεν κινούμαι καθημερινά, αλλά κάνω όλων των ειδών τα χιλιόμετρα, και εντός και εκτός πόλης. Πηγαίνοντας συνήθως στο όριο ταχύτητας συν 10% όταν ταξιδεύω σε αυτοκινητόδρομο, και κατά διαστήματα όπου αυτό είναι ασφαλές (...) ανοίγω και παραπάνω.
Η λειτουργία όλου του συστήματος φαίνεται στην παρακάτω εικόνα, και NOx Sensor μπορεί να υπάρχει αναλόγως την υλοποίηση και πριν τον SCR καταλύτη ή μόνο ένας μετά, ο θεός και η ψυχή του λοιπόν που μπορεί να φταίει η οδήγηση για αυτό τον βραχνά...

Εικόνα

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 07:05 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Αυτη η καραμελα περι του τροπου οδηγησης με εκνευριζει αφανταστα. Εγω εχω την εξηγηση. Βγαλανε μια ακριβη τεχνολογια που δεν μπορουν να την υποστηριξουν με ποιοτικα αναλωσιμα και περιφερειακα γιατι δεν τους συμφερει οικονομικα αφου πρεπει να βγαζουν κερδος απο τα φθηνα αυτοκινητα τους και λενε μεσω του δικτυου τους παπαριες στον ατυχο καταναλωτη. Και ολο αυτο βεβαια για να εχουν στην γκαμα τους δηθεν "καθαρα" μοντελα και να κατεβάζουν τον μεσο ορο ρυπων ανα φιρμα του γκρουπ για να γλυτωνουν τα περιβαλλοντικα προστιμα της Ευρωπαικης ενωσης. Και στη μεση ο καταναλωτης. Γνωστη η ιστορια. Εγω αυτα καταλαβαινω και δεν ειμαι απο τους συνωμοσιολογους... Χαιρομαι πραγματικα που δεν εμπλεξα με τα diesel. Ειμαι οριακα στα χιλιομετρα χρησης αλλα τελικα πληρωνω κατι παραπανω σε βενζινη και εχω το κεφαλι μου ησυχο. Και τα αυτια μου ησυχα αφου το αμαξι δεν κανει σαν τρακτερ...Ας ειμαστε ειλικρινεις και ας συμφωνησουμε στο εξης: Πολλοι μας ρωτουν και στη σελιδα του φορουμ στο facebook αν ειναι αξιοπιστο το ενα η το αλλο μοντελο ...Ε ρε φιλε λοιπον, για τα Ελληνικα δεδομενα της χρεοκοπημενης χωρας μας και του ταλαιπωρου Ελληνα καταναλωτη, τιποτε δεν ειναι αξιοπιστο για το πορτοφολι του Ελληνα....

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 20 από 23 [ 335 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen xarra picasso προβλήματα με τα φλας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Nikos paraskevas
Απαντήσεις: 2
Κεντρικό κλείδωμα και συναγερμός σε Picasso.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: chris_stig
Απαντήσεις: 10
Υπό σκέψη για αγορά Citroen Xsara Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: apotolis1985
Απαντήσεις: 16
Xsara Picasso 1.8 υπερβολική κατανάλωση λαδιού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: C4VTRS
Απαντήσεις: 15
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ A/C PICASSO XARA
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: ΝΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗΣ
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ