Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:02 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Σε γενικές γραμμές κάπως έτσι είναι τα πράγματα, με τους κατασκευαστές και τα εξαρτημένα τους "δίκτυα", και τι τραβάνε οι αγοραστές από τις χάι-τεκ "συμμορφώσεις" τους και τη μετακύλιση των επιβαρύνσεων σ' αυτούς.
Αλλά δεν είναι μόνο για το γκρουπ, ούτε μόνο για την ταλαίπωρο Έλληνα και την χρεοκοπημένη Ελλάδα, είναι για όλη την Ευρώπη αν ψάξεις, και για όλο τον κόσμο. Έτσι κι αλλιώς, χρεοκοπημένο είναι γενικώς αυτό το σύστημα, που δουλεύει, με αμφιβόλου αποτελεσματικότητας "λύσεις" οι οποίες στηρίζονται σε "συμμορφώσεις" μέχρι να προκύψει κανένα τάδε-gate και να χρειαστούν νέα "πρότυπα" βάσει "δοκιμών", με νόμους και λογικές αυτής της "αγοράς" του άκρατου κέρδους.

(Τα αυτιά σου θα ήταν ήσυχα και με diesel, γιατί για να κάνει σαν τρακτέρ πρέπει να βάζεις ότι βάζουν τα τρακτέρ στις Ραχουλοαγουλινίτσες, συν ότι όλο και κάποια άλλα του αυτοκινήτου θα ανησυχούσαν με τις συγχορδίες τους τα δικά σου τα αυτιά, αγαπητέ μας κύριε γκρινιάρη... :P :D)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jalbanis για την δημοσίευση του/της: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 16:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Παρέλαβα το όχημα και πήρα και το παλιό ανταλλακτικό. Έτυχε και παρακολούθησα και τη διαδικασία αλλαγής οπότε ξέρω τουλάχιστον ότι αλλάχθηκε.
Φίλε jalbanis, το δικό μου άναψε όλα τα λαμπάκια που αναφέρω και τις δύο φορές, αλλά όχι κάτι σχετικά με περιορισμό χιλιομέτρων, όπως συνήθως συμβαίνει στην περίπτωση βλάβης του δοχείου ή της τρόμπας του Adblue.
Τι να πω, ελπίζω να ξεμπέρδεψα με αυτό...
Anyway... Αυτό με τον τρόπο οδήγησης νομίζω είναι παράλογο. Τα λόγια του ανθρώπου που μου παρέδωσε το όχημα ήταν 6 σχέση και 2000rpm είναι λάθος... :s :s :s Θες να πηγαίνεις μου λέει με 110km/h? Με 5η ταχύτητα... Παραλογισμός...
Ερώτηση...Υπάρχει τρόπος να βρω ημερομηνία παραγωγής του παλιού ανταλλακτικού?

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Τέλος πάντων, μακάρι να τους έβγαλε στο πρίζωμα τέτοιο κωδικό βλάβης που ήταν όντως NOx Sensor, με την ευχή να ξενοιάσεις πια.
Αλλά, πάλι ίδια βλάβη ίδιος σένσορας μέσα σε έξι μήνες από τον Δεκέμβριο που αλλάχθηκε, δεν εξηγείται με τον τρόπο που οδηγείς και σου συνέστησαν κιόλας να τον αλλάξεις! Αν δηλαδή (με τα ίδια φορτία που πας συνήθως) με 6η βάλεις cruise control 110 km/h θα πάει με το ζόρι και θα σου βγάζει ένδειξη "5" για να κατεβάσεις 5η;! Κι αν πάει, που θα πάει μια χαρά, με πόσες στροφές θα είναι στα 110 km/h; Δες το με 6η και cruise control 110 km/h, κι αν είναι όλα ΟΚ αλλά διατηρεί το πολύ 2000 σαλ, να τους το πας και να ζητήσεις να μάθουν και τον κομπιούτορα του αυτοκινήτου για να κανονίζει τα ζύγια του στο cruise control, που δεν ξέρει... :P
Και πόσο κόστισε τελικά μέχρι τώρα αυτό γιατί τσούζουν αυτοί οι σένσορες; Ή είσαι σε εκτεταμένη εγγύηση και ευτυχώς σε κάλυψε;

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 21:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Μου έδειξαν τον κωδικό βλάβης και όντως αυτό έδειχνε.
Τώρα, διατηρώ μια επιφύλαξη αν την πρώτη φορά έγινε όντως αλλαγή του σενσορα, εξού και ψάχνω να βρω την ημερομηνία παραγωγής του ανταλλακτικού που βγήκε.
Την πρώτη φορά δεν πλήρωσα κάτι, γιατί μου είχαν κάνει μια χοντρή στραβή στην Ωμέγα με την επέκταση εγγύησης και μου είπαν ότι το κάλυψαν οι ίδιοι. Δεν ήμουν παρών στην επισκευή, δεν μου έδωσαν κάποιο έγγραφο που να την τεκμηριώνει, ενώ τους ζήτησα και είναι και πολύ ύποπτο οτι χρειάστηκαν 70000km για την πρώτη εμφάνιση της βλάβης και μόνο περίπου 5000km για την επανεμφάνιση της. Κάτι δεν μου κολλάει...
Το κόστος αυτή τη φορά ήταν 300€ μετά από κάποια έκπτωση που έγινε. (Synergy)
Όσον αφορά την οδήγηση, απλά παραλογισμός... Δηλαδή τα αυτόματα όταν είσαι εθνική με 110 σε τι στροφές διατηρούν τον κινητήρα?

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2020, 22:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
netblaster έγραψε:
Δηλαδή τα αυτόματα όταν είσαι εθνική με 110 σε τι στροφές διατηρούν τον κινητήρα?


Ακριβώς 2000 rpm με 6η ταχύτητα. Κάθε μέρα γράφω 140 χιλιόμετρα με αυτόν τον τρόπο. Ακριβώς όμως.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Μάιος 2021, 18:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
Καλησπέρα στην ομάδα,εχθές μου άναψε το τσεκ του κινητήρα,το πήγα στην αντιπροσωπεια και μου είπε ότι βγάζει σαν βλάβη ρελε βεντιλατερ και γκρουπ βεντιλατερ,το δοκίμασε εκεί με το διαγνωστικό και δουλεύανε και οι 2 σκάλες του βεντιλατερ,τους έβγαλε το διαγνωστικό ότι πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο μαζί,έχει τύχει σε κάποιον άλλο τέτοια βλάβη;όντως πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο;το αυτοκίνητο είναι του 2016,1,6 diesel.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Μάιος 2021, 14:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα,εχθές μου άναψε το τσεκ του κινητήρα,το πήγα στην αντιπροσωπεια και μου είπε ότι βγάζει σαν βλάβη ρελε βεντιλατερ και γκρουπ βεντιλατερ,το δοκίμασε εκεί με το διαγνωστικό και δουλεύανε και οι 2 σκάλες του βεντιλατερ,τους έβγαλε το διαγνωστικό ότι πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο μαζί,έχει τύχει σε κάποιον άλλο τέτοια βλάβη;όντως πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο;το αυτοκίνητο είναι του 2016,1,6 diesel.


Κάτι αντίστοιχο δεν μου έχει τύχει.
Πλήν όμως, το λαμπάκι του κινητήρα (Check engine) μου έχει ανάψει κανά δυο φορές εν κινήσει, αλλά συνήθως το επόμενο πρωί έσβηνε. Καμία διαφορά στην απόδοση ή στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
Περιμένω ένα απλό διαγνωστικό για να διαβάζω τους κωδικούς βλάβης έστω και να μην τρέχω κάθε φορά.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Ιουν 2021, 10:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
netblaster έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ GRAND C4 έγραψε:
Καλησπέρα στην ομάδα,εχθές μου άναψε το τσεκ του κινητήρα,το πήγα στην αντιπροσωπεια και μου είπε ότι βγάζει σαν βλάβη ρελε βεντιλατερ και γκρουπ βεντιλατερ,το δοκίμασε εκεί με το διαγνωστικό και δουλεύανε και οι 2 σκάλες του βεντιλατερ,τους έβγαλε το διαγνωστικό ότι πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο μαζί,έχει τύχει σε κάποιον άλλο τέτοια βλάβη;όντως πρέπει να τα αλλάξω και τα δυο;το αυτοκίνητο είναι του 2016,1,6 diesel.


Κάτι αντίστοιχο δεν μου έχει τύχει.
Πλήν όμως, το λαμπάκι του κινητήρα (Check engine) μου έχει ανάψει κανά δυο φορές εν κινήσει, αλλά συνήθως το επόμενο πρωί έσβηνε. Καμία διαφορά στην απόδοση ή στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου.
Περιμένω ένα απλό διαγνωστικό για να διαβάζω τους κωδικούς βλάβης έστω και να μην τρέχω κάθε φορά.

Έτσι κάνει και σε εμένα,μόλις σβήσω τον κινητήρα σβήνει το check,και μου ανάβει το check σχεδόν πάντα μόλις ανοίξω το air condition.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Ιουν 2021, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
'Ηρθε το διαγνωστικό, κωδικός βλάβης P2204 (ΝΟx Sensor).
Εν συντομία το ιστορικό έχει ως εξής:
1.Κάποια στιγμή στα ~70.000km ανάβουν τα παρακάτω
- Μήνυμα "Emissions Fault" στην οθόνη πολυμέσων συνοδευόμενο από τον γενικό προειδοποιητικό διακοπτόμενο ήχο
- Ένδειξη (λαμπάκι) "SERVICE"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "UREA"
- Ένδειξη (λαμπάκι) "Engine Fault"
Παρατηρώ και λευκό καπνό απτην εξάτμιση, που άφησε μικρές λευκές πιτσιλιές στον προφυλακτήρα.
Διάγνωση από δύο εξουσιοδοτημένα, ΝΟx sensor.
Το αλλάζουμε. (Δεν ήμουν παρών στην επισκευή)
2.Μετά από ~5.000km ξανά τα ίδια λαμπάκια. Χωρίς κάτι άλλο.
Εκ νέου διάγνωση σε εξουσιοδοτημένο, NOx sensor.
To αλλάζουμε ξανά! (Η επισκευή έγινε μπροστά μου)
3.Μετά από ~5.000km ξανά τα ίδια λαμπάκια.
Με το που άναψαν άρχισα να κινούμαι με 4η και περίπου 2500rpm και τα "SERVICE" και "UREA" έσβησαν μετά από 5 λεπτά. Το "Εngine fault" έσβησε την επόμενη μέρα.
4.Μετά από ~5.000km ανάβει ξανά μόνο το "Engine fault".
Έσβησε την επόμενη μέρα.
Το σύνδεσα στο διαγνωστικό και μου έδειξε βλάβη με κωδικό "P2204" (Πρόβλημα με το NOx Sensor πάλι).
Δεν μου έβγαλε ποτέ αντίστροφη μέτρηση χιλιομέτρων. Η αυτονομία του αυτοκινήτου δεν έχει αλλάξει, είναι στα ~950km με πλήρες ρεζερβουάρ (~510km μέχρι τη μέση). Η απόδοση (επιτάχυνση κλπ) δεν έχει κάποια πτώση. Adblue έχει για πάνω από 5.000km (και έχει κάνει ήδη ~10.000km από το τελευταίο γέμισμα). Ρελαντί περίπου στις 700rpm. Δεν υπάρχουν περίεργες οσμές ή καπνός στην εξάτμιση ή κάτι άλλο εξωτερικό. Όλες οι άλλες μετρήσεις στο διαγνωστικό δείχνουν OK. Καύσιμο βάζω μόνο ΕΚΟ AVIO και από συγκεκριμένο πρατήριο.
Καμιά ιδέα κανείς? :hmm :hmm :hmm

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 02 Ιουν 2021, 22:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Ο ΝΟx Sensor κινεί υποψίες και στην αμαρτωλή ιστορία των δοχείων AdBlue, ως μέρος του συστήματος SCR, άλλες περιπτώσεις κατέληξαν να λύνεται το θέμα με αλλαγή του αισθητήρα, άλλες να μη γίνεται τίποτα με την αλλαγή του αισθητήρα και να καταλήγουν σε αλλαγή δοχείου.
Αφού δεν σου έβγαλε σε καμία φάση αντίστροφη μέτρηση χιλιομέτρων για ακινητοποίηση, από τον βραχνά του δοχείου μάλλον γλύτωσες.

Ως προς τον ίδιο τον αισθητήρα, αυτές οι εμφανιζόμενες συνεχείς βλάβες ΝΟx Sensor είναι άλλη μια σπαζοκεφαλιά των καρα-πολύπλοκων πια αυτοκινήτων, μπορεί τελικά να μην έχουν να κάνουν μ' αυτό τον ίδιο τον αισθητήρα, και απορώ που μέσα σε τόσο λίγα χιλιόμετρα ξανάλλαξαν τον αισθητήρα και δεν κάθισαν να ψάξουν παραπέρα.

Μπορεί να μην είναι στον αισθητήρα το πρόβλημα, να είναι στην καλωδίωσή του ή στις φίσες της. Μπορεί αυτό το "Emissions Fault", να υποδηλώνει πρόβλημα στην EGR ή στον καταλύτη SCR ή στο DPF. Μπορεί αυτό το μπούγιο βλαβοενδείξεων με emissions-urea-κλπ να υποδηλώνει ότι κάπου τα μπερδεύει η ECU ή κάποια από τις περιφερειακές μονάδες ελέγχου των υποσυστημάτων, που πάλι δε σημαίνει ότι αυτό είναι ντε και καλά από δικό τους θέμα (και μακάρι να μην είναι) αλλά επειδή υποσυστήματα τους στέλνουν άλλα αντί άλλων μηνύματα. Μπορεί... Μπορεί... Όσα "μπορεί" πρέπει να ξεψαχνίζει ένα καλό συνεργείο με επιμελείς καλούς μηχανικούς.

Αυτή είναι και η πρώτη (και καλή) ιδέα, να βρεθεί ένα τέτοιο συνεργείο, που θα ψάξει παραπέρα και δεν θα αλλάζει ΝΟx Sensor κάθε 5000 km...

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Ιουν 2021, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Επανέρχομαι με το θέμα...
Αφότου έσβησα τη βλάβη με το διαγνωστικό, έκανα ένα γέμισμα με AVIO, από το ίδιο πρατήριο που βάζω πάντα και έριξα για πρώτη φορά ένα αντιμυκητιακό Liqui Molly. Από τα πρώτα km υπήρχε μεγάλη διαφορά σε όλα. Καλύτερο ρελαντί, πιο άμεση επιτάχυνση, πιο γλυκός ήχος του μοτέρ, σε σημείο που να νοιώθω ότι οδηγώ άλλο αυτοκίνητο. Η πιο μεγάλη έκπληξη ήταν στην κατανάλωση. Το νούμερο πήγε από το 6,3 στο 5,8 και πλέον η εκτίμηση για τα χιλιόμετρα παίζει από 1000 και πάνω (μέχρι τη μέση έβγαλε 610km).
Στο επόμενο γέμισμα (πάλι από το ίδιο πρατήριο), έβαλα ένα πρόσθετο καυσίμου (Redex diesel κάτι...) και το αυτοκίνητο συνεχίζει να έχει την πολύ βελτιωμένη απόδοση.
Περιμένω να πάω ταξίδι για να το πιέσω λίγο περισσότερο και να δω πώς θα πάει.

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Ιουν 2021, 00:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Μπράβο, καλή εξέλιξη αυτή, να πάνε όλα έτσι καλά και να ησυχάσεις. Μόνο λίγη προσοχή με τα πρόσθετα καθαριστικά κλπ, δεν είναι για πολύ συχνή χρήση και για κάθε γέμισμα, γράφει το καθένα κάθε πότε και πόσο, αναλόγως ισχύει κι όταν χρησιμοποιούμε διαφορετικά πρόσθετα.
Και δοκίμασε να αλλάζεις και diesel, αφού κατασταλάξεις πως πάει με το Avio. Δες το Elin Crystal, εκπληκτικό, και με ενσωματωμένα καθαριστικά.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Ιουν 2021, 09:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Μάιος 2016, 16:28
Δημοσιεύσεις: 94
Ταξίδι πήγαινε-έλα στη Μεσσηνία, με Α/C ανοιχτό, 5 άτομα, ταχύτητες 120-135 km/h και κατανάλωση 5,9l. Είχε "ψυχή" και στα ανηφορικά κομμάτια της εθνικής!
Φαίνεται ότι όλα λειτουργούν σωστά πλέον.
(Ελπίζω να τελείωσα με αυτό...)

_________________
Citroen C4 Grand Picasso II Intensive - 1.6 BlueHDI - Kyanos Blue


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω netblaster στις Δευτ 21 Ιουν 2021, 09:56.
Αιτία: Διπλογραφή
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα που σας παρουσίασε το Picasso σας...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Ιουν 2021, 13:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2015, 11:05
Δημοσιεύσεις: 101
Καλησπέρα στην ομάδα,πάω εχθές να του βάλω πετρέλαιο και μόλις γυρνάω και παρκάρω ανάβει το τσεκ το κίτρινο του κινητήρα και δεν έσβησε,το ξεμπαρκάρω για να το πάω μια δοκιμή δεν προλαβαίνω να βγω από το τετράγωνο ανάβουν και τα σχετικά λαμπάκια για την δεξαμενή του ad blue,πήγα σήμερα στην αντιπροσωπία και είναι το ίδιο πρόβλημα,χαμηλή πίεση αντλίας,είναι η δεύτερη φορά που θα την αλλάξω,την πρώτη ήταν 2019,στα 48.000χλμ, και τώρα μετά από 8.000χλμ από τότε πάλι τα ίδια,τότε την είχαν κάλυψή,ήμουν εκτός εγγύησης τότε,τώρα περιμένουμε τι θα πουν.απο οτι βλέπω δεν υπάρχει γιατριά σε αυτές τις δεξαμενές.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 21 από 23 [ 335 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο



Συναφή θέματα

Grand C4 Picasso 1.6 hdi Exclusive
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: leftermann
Απαντήσεις: 16
C4 picasso 1.6 vti 16V "Dynamique" 2009
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: Sttelios
Απαντήσεις: 9
Στην Μεγάλη Βρετανία με C4 Picasso
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: kostask
Απαντήσεις: 13
c3 Picasso πρόβλημα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C3
Συγγραφέας: galiatsosgio
Απαντήσεις: 62
Ζητουνται γνωμες : Xsara picasso 1.8 Λαστιχα & Αμορτισερ
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 15
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια