Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 17:14 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μαρ 2011, 14:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 10:37
Δημοσιεύσεις: 265
ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΥ έγραψε:
Εγώ βέβαια το αγόρασα τον Αύγουστο του 2008 , αλλά υποπτεύομαι οτι μπορεί να ήταν από το 2007 στο στοκ.


99.9% έτσι όπως το λες θα είναι. Εγώ Μάρτη του 2009 και το production date είναι Ιούλιος του 2007 σύμφωνα με το ORGA
http://www.citroenet.org.uk/resources/organr.html

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μαρ 2011, 14:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επειδή κι εμένα αυτό το ORGA Ιούλιο του 2007 μου έβγαλε, διατηρώ κάποιες αμφιβολίες για την αξιοπιστία του. Δεν λέω οτι καλά και σώνει είναι λάθος. Απλά πάρα πολύς κόσμος μου λέει για Ιούλιο του 2007. Οπότε διατηρώ μια επιφύλαξη. Δεν λέω οτι το αυτοκίνητο είναι Αύγουστος του 2008. Μάλλον είναι του 2007 αλλά δεν είμαι σίγουρος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μαρ 2011, 16:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Ρίξτε μια ματιά εδώ, δουλεύει μια χαρά. Βεβαιωθείτε οτι βάζετε τον σωστό κωδικό (π.χ. 11254)
Επίσης διαβάστε την πρώτη παράγραφο για να μάθετε τι ακριβώς σημαίνει ο συγκεκριμένος κωδικός (γιατί πολλές φορές ακούγονται τραγελαφικές εξηγήσεις!)
http://www.citroen-ds-id.com/gen/Gen_Organr.html

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μαρ 2011, 16:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 11 Μαρ 2011, 00:08
Δημοσιεύσεις: 153
thank you agiorgitis τελικα εισαι πανταχου παρων!!!

_________________
peugeot 106 rallye......citroen picasso.....citroen c4......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 31 Μαρ 2011, 21:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 10:37
Δημοσιεύσεις: 265
Εγώ έχω τον 11213FV που σημαίνει 22/07/2007 - Vigo

Εξάλλου δεν το θεωρώ απίθανο μια μαζική παραγωγή εκείνου του μήνα να φορτώθηκε στο βαπόρι και να ρθε Ελλάδα.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Απρ 2011, 08:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ίσως να είναι έτσι. Γιατί κι εμένα Ιούλιο του 2007 μου έβγαλε. Μου είχε πει τότε ο υπάλληλος της αντιπροσωπείας οτι ήρθαν οι Γάλλοι στην Ελλάδα για επίσκεψη και ζήτησαν το λόγο από τη Citroen Ελλάς, γιατί το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πουλάει σαν τρελό σε όλη την Ευρώπη και στην Ελλάδα δεν πουλάει καθόλου. Δεν μπορούσαν να δεχθούν οτι το αυτοκίνητο ήταν αφενός μεν πολύ ακριβό για τα ελληνικά δεδομένα και - κυρίως - πολυμορφικό, όπερ αντίθετο στην ιδιοσυγκρασία του Έλληνα που θέλει να δείξει την κούρσα ή τη τζιπάρα του. Τελικά υποχρέωσαν τον εισαγωγέα να φέρει ορισμένες ποσότητες - χωρίς να έχει γίνει παραγγελία από πελάτες. Και μάλλον έτσι προέκυψε το στόκ που δώσανε με 2.500 Ευρώ έκπτωση. Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως, είναι το οτι, αν υποθέσουμε οτι κι εγώ κι εσύ πήραμε από την ίδια παρτίδα, από τον Αύγουστο του 2008 μέχρι τον Μάρτιο του 2009 η παρτίδα δεν είχε εξαντληθεί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Απρ 2011, 12:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 10:37
Δημοσιεύσεις: 265
Λάμπρο, το στοκ κάποια στιγμή πλασαρίστηκε και με 3500 έκπτωση, επομένως μου φαίνεται πολύ λογικό και το δικό σου και το δικό μου να είναι απ την ίδια παρτίδα (σιγά μην έφερναν νέα παραγγελια για να τη δώσουν -3500). Βάλε και την κρίση, βάλε το οτι ο Έλληνας δεν ψήνεται με πολυμορφικά, βλέπε και τις πωλήσεις που τα picasso τα χουν xsara-c4p-c4grand όλα πακέτο ε δε θέλει και πολύ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Απρ 2011, 13:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Σωστός. Εγώ την ψιλοπάτησα. Πήρα τα 2000 κυβικά, το Exclusive, όλα μαζί πακέτο 29.000€. Μετά από 11.000 χλμ,το αυτοκίνητο μου σήμερα τιμάται στην αγορά μεταχειρισμένων το πολύ 13.000€! Αλλά ας είναι. Το είχα μεγάλο καημό να το πάρω. Δεν το μετανιώνω. Κι ας έχασα το 1.6 τούρμπο για λίγους μήνες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Απρ 2011, 13:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 10:37
Δημοσιεύσεις: 265
Αν δεν σκέφτεσαι να το δώσεις μην κοιτάς καθόλου τις τιμές που παίζουν γιατί πραγματικά στενοχωριέσαι. Εδώ απ την αντιπροσωπεία μόλις βγεις, στην πρώτη στροφή έχασες και κανα δυο χιλιάρικα. Ούτως ή άλλως ποτέ δεν ήταν επένδυση το αυτοκίνητο.
Εγώ πήρα το 1.8 πενταθέσιο limited (η μεσαία από άποψης εξτρά έκδοση) + μεταλλικό + συναγερμός + αισθητήρες πίσω = 18.000€ + ένα παλιό αυτοκίνητο
(πρόλαβα τα 3500 έκπτωση + 1700 για το παλιό = συνολική έκπτωση 5200).

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Απρ 2011, 14:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όχι δεν σκέφτομαι την πώληση. Καινούργιο είναι το αυτοκίνητο. Απλά σκεφτόμουν τί θα έκανα αν δεν μπορούσα να σηκώσω το κόστος αυτού του αυτοκινήτου (τέλη κυκλοφορίας, ασφάλεια, έκτακτα τέλη, βενζίνες κλπ). Θα έπρεπε να το δώσω τζάμπα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Μάιος 2011, 00:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Νοέμ 2010, 19:27
Δημοσιεύσεις: 149
ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΥ έγραψε:
Επειδή κι εμένα αυτό το ORGA Ιούλιο του 2007 μου έβγαλε, διατηρώ κάποιες αμφιβολίες για την αξιοπιστία του. Δεν λέω οτι καλά και σώνει είναι λάθος. Απλά πάρα πολύς κόσμος μου λέει για Ιούλιο του 2007. Οπότε διατηρώ μια επιφύλαξη. Δεν λέω οτι το αυτοκίνητο είναι Αύγουστος του 2008. Μάλλον είναι του 2007 αλλά δεν είμαι σίγουρος.


Λάμπρο απαντώ στην επιφύλαξή σου έστω και ετεροχρονισμένα. Αν έχεις ακόμα τα μαμίσια λάστιχα (αν όχι κοίτα τη ρεζέρβα) κοίτα την εβδομάδα παραγωγής των πχ 1207 δηλαδή 12η βδομάδα του 2007. Έτσι θα καταλάβεις πότε περίπου βγήκε απ'το εργοστάσιο το αμάξι σου. Το δικό μου το πήρα 2/2010, βγήκε 10/2009 με λάστιχα 4109. Ήταν στοκ με έκπτωση 2500 ευρώ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Μάιος 2011, 08:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Έτσι είναι. Τα λάστιχα μου είναι του 2007


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 18 Μάιος 2011, 14:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 10:37
Δημοσιεύσεις: 265
Κι εμένα τα λάστιχα είναι 2707 άρα Ιούλιο 07, επομένως πρέπει να δουλεύει σωστά ο orga

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Αύγ 2012, 11:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 23 Σεπ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 917
Τοποθεσία: PALLHNH
Εικόνες: 3
σε ποιον να παω στα βορεια προαστια για αναβαθμιση εγκεφαλου μου που να ξερει τι να κανει .και μην μου πειτε τον ρουσσακη ...ελεος

_________________
Xsara 1.6. 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 17 Αύγ 2012, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 13 Φεβ 2007, 20:05
Δημοσιεύσεις: 145
Τοποθεσία: Αθηνα
Εγω εκανα αυτη την δουλεια στα παιδι στην Μενεξεδων στην Νεα Κηφισια, γενικα μου κανανε πολυ καλη εντυπωση σαν συνεργειο εξειδικευμενο και οχι εξουσιωδοτημενο και στο συνηστω ανεπιφυλακτα. Θα σου πρωτεινα να πας να συζητησετε το θεμα σου εξαλου η κουβεντα ειναι δωρεαν εγω απο κουβεντα αρχισα και εγινα πελατης

_________________
http://www.study-in-uk.gr


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 61 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ C4
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: redfever
Απαντήσεις: 142
Αναβάθμιση λογισμικού εγκεφάλου. Προτάσεις για συνεργεία.
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 1
Αναβάθμιση κινητήρα σε xsara vtr 1.4
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 11
CITROËN C4 Δυναμική Αναβάθμιση
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
ερώτηση για αναβάθμιση εργοστασιακού radio cd
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: mutunas
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ