Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:16 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Eντυπωσεις απο τις εγκαταστασεις εξουσιοδοτημενων εμπορων
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 07:29 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ανοιγω αυτο το θεμα για να μπορουμε εδω να σχολιαζουμε εκτος απο τις υπηρεσιες και τις εγκαταστασεις το πρωσοπικο αλα και γενικα την αποψη που εχουμε απο τους εξουσιοδοτιμενους εμπορους με τους οποιους συνεργαζομαστε.οποτε για να προλαβω την γκρινια απο τους αγαπητους μοντ δεν εχει καμια σχεση ουτε με τα παραπονα αλα ουτε και με τις ευχαριστες εντιπωσεις.εγω μεχρι στιγμης εχω παει 4 φορες το δικο μου στον Χανιδακη στην ιεαρα οδο και μου αρεσαν πολη οι εγκαταστασεις τους.η αναμονη πελατων εινε τεραστια υπαρχουν τηλεορασεις ραδιο δωρεαν καφες,και γενικα το πρωσοπικο εινε πολη φηλικο.οι τεχνικοι εινε καθαροι και ηπαρχει βιτρηνα με ολα τα αξεσουαρ που μπορει να εχει η citroen για τα αμαξακια μας.το καλητερο εινε οτι και οι τιμες εινε ακριβος η σχεδον ακριβος με το επισιμο site στην γαλλια.καλο θα ηταν λοιπον εκτος απο υπηρεσιες να κρινουμε και την ολη οικονα και για μενα με αριστα το 10 περνει 8. :tong:

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 08:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Παναγιωτίδης - Κατερίνη

Αριστη εξυπηρέτηση, για ότι χρειάστηκα εξυπηρετίθηκα αμέσως είτε αφορούσε σερβις, ανταλλακτικό ή αξεσουάρ. Σ'αυτό ίσως παίζει ρόλο και οτι δεν έχει πολύ κίνηση το μαγαζί... :fsss :fsss Ο κ. Παναγιωτίδης είναι εξυπηρετικότατος σε ότι και να ζητήσει κάποιος αλλά αυτός στον οποίο βγάζω το καπέλο είναι ο πωλητής της αντιπροσωπείας, ο κ.Γαϊτάνης. Το παλικάρι ξέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και είναι άριστος στη δουλειά του.

Όσον αφορά το service, ένα παράπονο είναι οτι είναι πολύ στενος ο χώρος. Για να φέρεις το αυτοκίνητο στα ίσια πρέπει να κάνεις συνέχεια μανούβρες. Επίσης, οι μηχανικοί, ενώ ξέρουν τη δουλειά τους και την κάνουν καλά, είναι ολίγον τι άσχετοι με τα μοντέλα αυτά καθ'αυτά... Θυμάμαι ένας προσπαθούσε να με πείζει οτι το 14αρι C4 μου έχει ζουάν. Αναγκάστηκε να το ανεβάσει στη ράμπα να μου το δείξει οτι τελικά... ΔΕΝ έχει!!! :schraeg :schraeg

Παρόλα αυτά, υπάρχει ένα παλικάρι εκεί μέσα που παρ'όλο που δεν ξέρω το όνομά του, πίνω νερό σ΄αυτό... Η ακόλουθη συζήτηση είναι μαζί του:
"Καλημέρα"
"Καλημέρα, δεν ήρθες για προγραμματισμένο service εσύ..."
"Οχι..."
"Χτύπησες;"
"Ναι..."
"Στο πίσω προφυλακτήρα;;"
"Ναι!! :shock: "
"Εισαι ο τρίτος σήμερα!! ;) Φέρτο μέσα να το δούμε. Καφέ θες;;"

Βαθμολογία που θα έβαζα;; 6 στα 10 (αυτο γιατι υπάρχει πολύ λίγο stock. ότι και να θες, πρέπει να γίνει παραγγελία...)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 13:47 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Απρ 2007, 10:31
Δημοσιεύσεις: 3502
Τοποθεσία: Αθήνα - Λόφος Σκουζέ - Κάρυστος
Μιας και μεσα στους γκρινιάριδες mod που λες ανήκω και γω υποθέτω να πω και εγω οτι το αυτοκινητό μου (και τα άλλα 2 citroen της οικογένειας) τα πηραμε από τον Χανιαδάκη και μείναμε αρκετά ευχαριστημένοι. Πολλοί ευγενικοί οι υπάλληλοι και οι εγκαταστάσεις, όσο για τον δωρεάν καφέ, παντού το δίνουν οποτε δεν μου κανε ιδιαίτερη εντύπωση. Και με είχαν εξυπηρετήσει χωρίς να δυσανασχετίσουν όταν τους έπρηζα κάθε μερα γιατί μία ήθελα c3 μία ήθελα c1 και κάθε μέρα αλλαζα γνώμη για το χρώμα και τους είχα ζαλίσει.
Υ.Γ. Πάντως κάνουν ωραίο καφέ οφείλω να ομολογήσω. :tong:
Μιλάω για τον Χανιαδάκη στον Κηφισό

Για το άλλο στην Ιερά Οδό εγώ έχω να πω τα χειρότερα.
οταν πηγαμε με τον πατερα μου να δει το C4, είδαμε ένα τεράστιο πολυ ωραίο κτίριο αλλά μέσα υπήρχε μόνο ένας υπαλληλος, ο οποίος βαριόταν μόνο και που υπηρχε εκεί και οσο για καφέ φυσικά ούτε κουβέντα. Εξυπηρέτηση μηδεν!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 19:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 23 Οκτ 2007, 20:01
Δημοσιεύσεις: 547
Τοποθεσία: Aθήνα-Λόφος Σκουζέ Citroen C4 1,6 Turbo
Για τον Χανιαδάκη στην ιερά οδό είναι λογικό αυτό που λες γιατί ο συγκεκριμένος είναι πρώην υπάλληλος της Citroen Ελλάς και εγώ που ενδιαφερόμουν σε κάποια φάση ήταν επιεικώς απαράδεκτος (δημόσιος υπάλληλος...... . Για το Service στην ιερά οδό όσο πήγαινα και με εξυπηρετούσε ο Γαλάνης ή ο Αράμπος ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά μετά σταμάτησα για άλλους λόγους

_________________
ΕικόναΕικόνα
1:Activa_____ 2: BMW 5
Οσο με σπρώχνεις στον γκρεμό τόσο με κρατας......


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 09 Απρ 2008, 20:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
αυτό το θέμα είναι φιταγμένο για να εκφράσουν γνώμη ο βαγγέλης(vagosvtr) και ο γιώργος(qeorqep800) :tong: για να ακούσετε και την αντίθετη άποψη(που κατατάλλα οι πιό πολλοί ξέρετε) :fsss

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Απρ 2008, 22:47 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Γιάννης Αγγελιδάκης έγραψε:
αυτό το θέμα είναι φιταγμένο για να εκφράσουν γνώμη ο βαγγέλης(vagosvtr) και ο γιώργος(qeorqep800) :tong: για να ακούσετε και την αντίθετη άποψη(που κατατάλλα οι πιό πολλοί ξέρετε) :fsss


Άστα να πάνε Γιάννη... Απο που να αρχίσεις και που να τελειώσεις με τους λεβενταρλάδες του Ηρακλείου... :mad

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Απρ 2008, 00:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
Τί σου έκαναν Γιώργο τα κοπέλια; :tong:

Απο εγκαταστάσεις πώς τα πάνε; Έχουν εξοπλισμένο συνεργείο;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Απρ 2008, 02:25 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:15
Δημοσιεύσεις: 932
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Θα έπρεπε Γιάννη να με ρωτήσεις τι δεν μου έκαναν! θα ήμουν πιο σύντομος...

Το μόνο καλό είναι οι εγκαταστάσεις, το συνεργείο είναι εξοπλισμένο και ευρύχωρο! Μην φανταστείς τίποτα τρελό, απλά είναι "σημαζεμένο". Απο εξυπηρέτηση όμως είναι γ@μησε τα. Στη κυριολεξία όμως! Απο που να αρχίσω;; Απο την κ@ριόλ@(ναι, ναι κ@ριόλ@) στην υποδοχή του service; Αυτή ήταν που με τάιζε τα παραμύθια με τα πίσω αμορτισέρ(ότι εγκρίθηκαν, ότι αλλάχθηκαν κανονικά και άλλες ιστορίες για αγρίους) πράγματα που δεν είχαν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Να συμπληρώσω ότι όταν είχα πάει για την αλλαγή, αυτή η κ@ριόλ@ είχε πάρει ένα μικρό τετράγωνο χαρτάκι και έιχε γράψει "αλλαγή μορτισέρ" και μου έδωσε να το υπογράψω. Αντί να ανοίξει καρτέλα εργασιών δηλαδή. Η λογική του παραλόγου δηλαδή... Αυτή επίσης η κ@ριόλ@(ναι, ναι κ@ριόλ@ είπαμε), μου έλεγε για την αίτηση που είχε κάνει στα κεντρικά για την αλλαγή της ταπετσαρίας(είχε φουσκώσει), όπου μετά απο 2,5 μήνες διαπίστωσα ότι ούτε και αυτό είχε σχέση με την πραγματικότητα. Χρειάστηκε να πάρω εγώ στα κεντρικά και να κάνω παράπονα για να γίνει η αίτηση...
Ενώ λοιπόν η κ@ριόλ@ παρέμενε η ίδια, οι τεχνικοί σύμβουλοι άλλαζαν. Τουλάχιστον 4 διαφορετικούς συμβούλους άλλαξαν όσο πήγαινα εκεί. Με ένα κοινό χαρακτηριστικό. Όλοι τους καραγκιόζηδες. Και γιατί αυτό; Ποτέ μα ποτέ δεν άκουγαν κάποιο τριγμό. Ποτέ μα ποτέ δεν "έβλεπαν" τα προβλήματα. Εξάλλου "όλα έτσι κάνουν". Επίσης αυτοί οι καραγκιόζηδες έδιναν εντολές στην παραπάνω κ@ριόλα.
Αυτό που μου την έδινε περισσότερο, ήταν η αναμονή. Πήγαινα το αυτοκίνητο με το που ανοίγανε(8:30), κανονίζαμε να το πάρω σε 3 ώρες και όταν πήγαινα κατά της 12:00 δεν το είχαν πιάσει ακόμη. :shock: Αυτό μάλιστα το είχαν σύστημα. Ουτε μία φορά(ούτε μία όμως) δεν τηρήθηκε ο χρόνος...

Η κ@ριόλα και οι καραγκιόζηδες λογικά απο κάπου θα παίρνουν εντολές, σωστά; Ε τα σχόλια για αυτούς τους λεβέντες, τα αφήνω για εσάς...

Γιάννη σε φτάνουν ή θες και άλλα για τους καπετάνιους του Ηρακλείου;

ΥΓ. Όλα τα παραπάνω τα περιέγραφα σε κάποιο θείο απο ένα ορεινό(πολύ ορεινό όμως) χωριό τση Κρήτης επαέ πέρα, ο οποίος και μου πρότεινε να πάμε μαζί στο service ώστε μείνω ήσυχος και σίγουρος ότι θα μου λυθούν όλα τα προβλήματα. Για ευνόητους λόγους δεν το δέχθηκα, δυστυχώς όμως το μετάνιωσα..................

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 12 Απρ 2008, 09:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Οκτ 2007, 13:17
Δημοσιεύσεις: 2730
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
έ ρε γλένιταααααααα :spank: ,νομίζω ότι έπρεπε να πάς με τον θείο σου να κάνατε κανένα καμικάζι να δέις για πότε θα στο έφτιαχναν, το καλοκαίρι που πήγαμε κι εμείς πάντως πολύ εξυπηρετικοί μας φάνηκαν όλοι εκει μέσα, μάλλον περιμένουν να αγοράσεις το αμάξι και μετά να σε γράψουν στα @@ τους νάχουνε δεμένο το γάιδαρο

_________________
CITROEN C4 Coupe 1.6i VTS
Εικόνα
μαρέσει η άστατη ζωή
γεννήθηκα αλάνι,
μαδυναμία σταυτοκίνητο
στόπλο και στο φουστάνι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Citroen στο Ν.πελλης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιουν 2008, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Οκτ 2007, 13:47
Δημοσιεύσεις: 10
Τοποθεσία: Γιαννιτσα
παιδες οσοι ειναι απο το νομο και πανε στην αντιπροσοπεια ειναι ευχαριστημενει ? εχω ακουσει πολυ καλα λογια το μονο αρνητικο ειναι οτι ειναι λιγο ακριβουστικος απο τους αλλους και σε λιγο καιρο κανο το πρωτο service..... κατι ακομη τα αυτοκολιτα GreekCitroenClub τα παραγγηλατε ? η τα φτιαξατε εσεις?

_________________
mia mera eimoun :s kai :shock: enan :cop kai arxisa na ton :bambam


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 01 Ιουν 2008, 17:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
τα αυτοκολλητα τα εχει αγορασει το GreekCitroenClub και οποιος θελει αγοραζει απο τους υπεύθυνους.Αν θες στειλε πμ σε καποιος mod για να προμηθευτεις και εσυ αυτοκόλλητα.

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προσφορές Εμπόρων - Χορηγίες
Δ. Συζήτηση: Προσφορές
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Serres Circuit H Πίστα - Παροχές & Εγκαταστάσεις
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ