Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:04 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Ιούλ 2009, 13:48 
Άβαταρ μέλους
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?ΚΟΣΤΟΣ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Ιούλ 2009, 14:11 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Απλα το πηγαινεις σε εναν μηχανικο που τον εμπιστευεσαι, βγαζεις καπακι-κεφαλη, αφαιρουνται ολα τα παρελκομενα της (εκκεντροφοροι, βαλβιδες, τσιμουχακια, τσιμουχακια βαλβιδων κτλ κτλ) την καθαριζεις εσωτερικα, πηγαινει για πλανισμα, καινουρια φλατζα, μονταρισμα, ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ στεγανωτικα-φλατζουλες-τσιμουχακια για να μην τα ξαναλυνεις αργοτερα, δεσιμο, καινουρια λαδια μηχανης και αντιπηκτικο στο ψυγειο, καθαρισμα κυκλωματος ψυξης (αφου εχει μεσα απομειναρια απο τα λαδια, ενα πραγμα μπεζ σαν μαγιονεζα.......) και πρεπει μετα απο καμια 1000-2000 χιλιομετρα ξανα αλλαγη λαδια μηχανης και νερα, για να ειναι πεντακαθαρα, αφου ολο και κατι θα εχει μεινει. :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen

Υπολογισε 150-250 περιπου ευρω, αναλογα με το τι θα χρειαστει απο εργασια και υλικα. Γενικα δεν ειναι ακριβα τα "ανταλλακτικα" (υλικα). Ουτε το 1/3 - 1/4 του ολικου κοστους δεν εχουν.......

Βρηκες την αιτια που σου εκαψε φλατζα????? Θερμοστατης? Βαλβιδα βεντιλατερ? Το ιδιο το Βεντιλατερ? Καμμενη ασφαλεια? Κολλημενο εγκεφαλακι βεντιλατερ? Ρελες βεντιλατερ? :scratch :scratch :scratch :scratch

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Ιούλ 2009, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Σωστος ο Billaras αλλα θα σου προτεινα να αλλαξεις και το ψυγειο μαζι με ολα αυτα...Καμια φορα ψιλοφραζουν απο την ''μαγιονεζα'' που μενει μεσα οσο καλο καθαρισμα κι αν κανεις και παιζει να τσιμπαει λιγο θερμοκρασια μετα...Δεν ειναι η πιο φτηνη λυση αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο! Και οπως ειπε και ο Billaras ψαξε και βρες τον λογο που το ξεκινησε ολο αυτο! Κλασσικο θεμα σε ολα τα ΤU!

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Ιούλ 2009, 22:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
xsara vtr coupe-1.4 έγραψε:
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?ΚΟΣΤΟΣ?

Στα ποσα χιλιομετρα σου το εκανε;;

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 18 Ιούλ 2009, 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
NEKTARIOS C5 έγραψε:
.....................Στα ποσα χιλιομετρα σου το εκανε;;


Α ναι, αυτο ηθελα να το ρωτησω και εγω.... :thumb :mrgreen :thumb :mrgreen ...το εχω απορια...... :scratch :scratch :scratch :scratch

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 10:05 
Άβαταρ μέλους
ΕΙΧΑ ΝΑ ΤΟ ΚΙΝΗΣΩ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΨΩΡΙΑΣΕ Η ΦΛΑΝΤΖΑ ΑΠΟ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ.(130.000.ΚΜ}.ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΚΑΥΣΙΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΦΛΑΤΖΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΩΡΑ ΕΧΑΣΕ ΡΟΠΗ-Κ-ΚΑΥΣΗΜΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 10:17 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γιατι ετσι φενετε οτι φωναζεις.οτι σου ειπαν εινε σωστο εκτος του κοστους οκ εινε φθηνα αλα οχι και τσαμπα ψηγειο να αλαξεις και να αλαξεις και τις βιδες τις κυλινδροκεφαλης γιατι αλιως θα ξαναλινεις δεν εινε κατι περιεργο ουτε προτοτηπο σημβενει σε ολα τα tu εινε κατι σαν φησιολογικη φθορα ηπολογισε αλαγη ιμαντα εκκεντροφορου και ρολεμαν ψηγειο αντλια νερου θερμοστατη βαλβιδα βεντηλατερ φλατζα καυσεος τσιμουχακι εκκεντροφορυ εισαγωγης τσιμουχακια βαλβιδων πλανισμα και φρεζαρισμα βαλβιδων γιατι εχεις πολα χλμ και εινε τζετ!κοστος περιπου 600 ευρεος νομιζω,αν γινεις και club member εχεις και αρκετα μεγαλες εκπτωσεις σε σηνεργεια και ανταλακτικα απο σηνεργατες μας

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 10:21 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
zxpanos έγραψε:
θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γιατι ετσι φενετε οτι φωναζεις.οτι σου ειπαν εινε σωστο εκτος του κοστους οκ εινε φθηνα αλα οχι και τσαμπα ψηγειο να αλαξεις και να αλαξεις και τις βιδες τις κυλινδροκεφαλης γιατι αλιως θα ξαναλινεις δεν εινε κατι περιεργο ουτε προτοτηπο σημβενει σε ολα τα tu εινε κατι σαν φησιολογικη φθορα ηπολογισε αλαγη ιμαντα εκκεντροφορου και ρολεμαν ψηγειο αντλια νερου θερμοστατη βαλβιδα βεντηλατερ φλατζα καυσεος τσιμουχακι εκκεντροφορυ εισαγωγης τσιμουχακια βαλβιδων πλανισμα και φρεζαρισμα βαλβιδων γιατι εχεις πολα χλμ και εινε τζετ!κοστος περιπου 600 ευρεος νομιζω,αν γινεις και club member εχεις και αρκετα μεγαλες εκπτωσεις σε σηνεργεια και ανταλακτικα απο σηνεργατες μας


:agree :agree :thumb :thumb

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 20:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 19:11
Δημοσιεύσεις: 18
γεια χαρα σε ολους, νεος στο φορουμ.
xsara I, 1.6 coupe, 1998b, 90 ψωροαλογα νομιζω...

το εχω αγορασει το 2004 αυγουστο, 5000 ευρω, ψιλορημαγμενο

ουτε σερβις ηξερα, ουτε εγγυηση, ουτε τιποτα .......

μεχρι στιγμης περα απο τα νορμαλ, δεν εχει βγαλει τπτ περιεργο.

Το Μάιο, στα 192.000 αλλαξα φλαντζα κεφαλής.

Τα προβλήματα ξεκινησαν απο το Μαρτιο. Δεν ανέβαζε θερμοκρασια. πάνω από 60-65 βαθμους με τιποτα.

Παω στον μηχανικο μου (σιτροενακιας) μου λεει μην ανησυχεις ολα καλα. Εν τω μεταξυ τις μερες που ειχε πολυ κρυο, οταν το εβαζα μπρος το πρωι εκανε εναν θορυβο σαν να το κοπανας με σφυρι.

Παω σε δεύτερο μηχανικο (οχι σιτροενακιας), του εξηγω και μου αλλαζει θερμοστατη. Αποτελεσμα μηδεν.

Πάω σε τρίτο (ουτε αυτος σιτροενακιας), του εξηγώ και μου αλλαζει φουσκα. Από 60-65 που ήταν μέγιστο, πέον δεν κατεβαινει με τιποτα απο τα 100. Ο θορυβος σταματαει.

Εν τω μεταξυ στις ανηφορες η θερμοκρασια 100 χαλαρα και οσο περναει ο καιρος (αρχες Μαϊου) χτυπαει και 120, σε κανενα μποτιλιαρισμα. οπως ειναι φυσικο το ψυγειο σιγα σιγα ψιλοαδειαζει.

παω σε τεταρτο μηχανικο (2ος σιτροενακιας στη γειτονια) ο οποίος με στελνει σε εναν ηλεκτρολογο παραδιπλα, επισης σιτροενακιας. Με την ευκαιρια του λεω να μου κανει σερβις το AC, ειχα τρια χρονια, και να μου απενεργοποιησει τους αερόσακους (ειχε σκασει ο του συνοδηγου απο μονος του, με το συνοδηγο μεσα).
Του εξηγω επισης για την θερμοκρασια, βλεπει το ψυγειο μισοαδειο, το γεμιζει, αυτο ειναι λεει με υφος, και μαλλον ειναι χαλασμενος ο αισθητηρας θερμοκασιας (οτι δλδ η θερμοκρασια ειναι 90 και αυτο δειχνει 120.....)...ολα καλα μου λεει.......εφυγες. Του ξαναεξηγω εγω, χαμπαρι αυτός. Φευγω.

Εν τω μεταξυ, δυο μερες μετα, περιπου μεσα Μαΐου, ανεβαινω τον περιφερειακο από καλοχωρι, ειμαι περιπου στο νοσοκομειο Παπαγεωργιου, με θερμοκρασια 120+++++, καργα μποτιλιαρισμα, ληγμενη οδικη βοηθεια και βριζω τον ηλεκτρολογο. Τελικα δεν εμεινα.........., καταφερα εφτασα στον μηχανικο, του λεω ποσο μακακας ειναι ο ηλεκτρολογος που με εστειλες κλπ. ανοιγει το ψυγειο, το νερο καφεμαυρο, ψιλιπηχτο, και λιγδιασμενο.

Μου λεει φλαντζα κεφαλης θελει.
Πόσο ρωταω?
150 εγω, 120 ρεκτιφιε, 120 ανταλλακτικα, σουμα 390.
Θα στρωσει το αμαξι 100% ρωταω?
1000% μην ανησυχεις. φερτο δευτερα πρωι μου λεει (ηταν παρασκευη). εν τω μεταξυ βγαζει εντελως τον θερμοστατη.


Δευτερα 08:00 το παω στο μαστορα. Τριτη 15:30 παω να παραλάβω. Ενταξει μου λεει αλλα παλι ανεβαζει θερμοκρασια άμα ζοριστεί, στο 105 (γραμμη αναμεσα 90-120).Παμε επιτοπου στον ηλεκτρολογο (το μακακα) το ξαναβλεπει, εχει πειστει πλεον οτι ο αισθητηρας θερμοκρασια δουλευει κανονικα, σκυβει απο κατω και αλλαζει το μπιτρολ (ή καπως ετσι το ειπε, απο οτι καταλαβα ειναι αυτο που ανοιγοκλεινει τα βεντιλατερ του ψυγειου). Δεν ανοιγε την δευτερη σκαλα λεει πάλι με υφος... του δινω εικοσι ευρω (εβαλε μεταχειρισμενο) και παω με τον μηχανικο για δοκιμη.

Υπάρχει βελτίωση σαφώς αλλά όχι όπως πρωτα. δλδ. 90 βαθμούς σταθερα και μονο σε στροφες του κερατά (παλιος δρομος Γιάννενα - Ηγουμενιτσα, με σαράντα κελσίου, και φουλ AC πήγαινε στο 93).

Τώρα ανεβαίνει μόνο σε μποτιλιάρισμα περ. 100 αλλά μετά αμεσως πάει 90.
Εθνική με 150 χλμ πάει 96-97

Σε ανηφόρες με μεγάλη κλίση και πάνω από 4-5 χλμ μήκος, υπάρχει ακόμη πρόβλημα, δεν ανεβαίνει πάνω από 102-103 αλλά μέχρι να πιάσω ευθεία ή να χαμηλώσω το AC δεν κατεβαίνει. Επίσης το νερό στο ψυγείο δεν κατεβαίνει.



Οποιος δεν βαρέθηκε να το διαβάσει όλο και έχει άποψη περί του θέματος (να κατεβάσουμε την ρημάδα την θερμοκρασία στα κανονικά) ας πει μία γνώμη

thnx.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 19 Ιούλ 2009, 20:41 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Αγορι απλα εμπλεξες με μλκες μηχανικαρες, που τελικα δεν ειχαν ιδεα και την περισσοτερη δουλεια που σου προσφεραν ειναι να σε ταλαιπορουν.......... :confused :confused :sad :sad

Στην 2η σκαλα μπορει να μην μπαινει απο ρελαι (relay), γιατι εχει 2-3 που ελεγχουν το ανοιγοκλεισιμο των ταχυτητων. Το Bitron ειναι το "εγκεφαλακι" των βεντιλατερ (δλδ μια ηλεκτρονικη πλακετα) η οποια ελεγχει τις ταχυτητες και το ποτε πρεπει να μπει καθεμια (90-100 η 1η και 100+ η 2η) και ελεγχει και τις ταχυτητες και το ανοιγοκλεισιμο τους κατα την λειτουργια του AC. Ψαξε το και σε αλλους, μηπως και πετυχεις τον καταλληλο.....

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιούλ 2009, 08:07 
Άβαταρ μέλους
σωστος ο παιχτης ετσι ειναι....posting.php?mode=reply&f=57&t=6003&sid=71531d604c5b86a990e92f74b6598568#


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΛΑΤΖΑ ΚΕΦΑΛΗΣ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Ιούλ 2009, 08:17 
Άβαταρ μέλους
μαστορα αλλαξα φλατζα ψυγειο ολα κομπλε 350.ευρω αλλα δεν φωρτονει αμεσως απο πριν σαν να το κραταει κατι γιατι ??


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ C4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: BILL 1400
Απαντήσεις: 3
προβλημα με κεντρικο κλειδωμα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: stratos
Απαντήσεις: 3
πρόβλημα ανάρτησης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: daskalos
Απαντήσεις: 16
Πρόβλημα εμπρός φώτων
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: M_C2
Απαντήσεις: 5
Πρόβλημα ηλεκτρικού παραθύρου οδηγού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια