Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:28 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Αύγ 2009, 13:29 
Άβαταρ μέλους
Λοιπον Παίδες καλησπέρα.Την Κυριακή γύρισα απο Χαλκιδικη.Είχα πάει για μια εβδομάδα camping με το 2cv μου τον Βούλη και ενα φιλαράκι.Πάρα το γεγονός οτι ο Βούλης ήταν για 1,5-2 χρόνια παρατημένος στο εξοχικό και με πολύ λίγα χιλιόμετρα για το συγκεκριμένο διάστημα, μας εβγαλε ανετα μεχρι πάνω και επιστρέψαμε με μεγαλύτερη μεση ωριαία απο οτι οταν πήγαμε!!!Να πω εδω πως το αυτοκίνητο πήγε και ήρθε φορτωμένο (το πισω κάθισμα είχε βγεί και ο χώρος όλος ηταν γεμάτος) και πως τις μέρες που ήμασταν χαλκιδική σε όλες τις μετακινήσεις ήμασταν 5 επιβατες!!!!!Είχα μεγάλο άγχος μήπως δεν μας βγάλει αλλά στάθηκε παλικάρι!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Αύγ 2009, 22:19 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα σε όλους. Αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις καιρό, τώρα έγινα μέλος στο forum. Θεωρώ οτι είναι σημαντική η ύπαρξη τέτοιων club ειδικά για αυτοκίνητα που δεν παράγονται πια και η νοοτροπία των περισσότερων είναι "Άσε μας βρε φίλε με το 2CV σου. Δεν παίρνεις καλύτερα το καινούργιο C-...". Είδα οτι κάποια μέλη μίλησαν για τα κλασσικά αυτοκίνητα στο εξωτερικό. Έτυχε να δω και εγώ κάποια 2CV στο εξωτερικό και πραγματικά είναι πολύ προσεγμένα. Είμαι από Καρδίτσα και θα πρότεινα να μαζευτούμε οι κάτοχοι 2CV, Pony, κλπ. από Θεσσαλία και να δημιουργήσουμε μια άτυπη ή επίσημη λέσχη για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον αφού βοήθεια από αλλού δεν είναι εύκολο να βρείς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 25 Αύγ 2009, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Μονο απο Θεσσαλια ;

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Αύγ 2009, 00:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2009, 19:31
Δημοσιεύσεις: 1267
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
kpol έίσαι ένας από τους τυχερούς με 2cv... Μπορεί να είναι μόλις 602cc αλλά είναι το εξυπνότερο αυτοκίνητο εξαιτίας της απλότητάς του!
Μάριε δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου... Ασχολούμαστε δυστυχώς περισσότερο με τα νέα Citroen που δεν έχουν να δείξουν τίποτα το ...νέο. Εδώ οι μισοί δεν διακρίνουν καμιά διαφορά ανάμεσα στην Xantia activa με την απλή... Αν υπάρχει όρεξη εγώ με το Pony είμαι μέσα! Η Θεσσαλία έχει -ακόμα- κάμποσα!
Geoky καλές ανακατασκευές! Μεθάυριο θα πάω να δω ένα βατράχι αν αξίζει (γιατί έχει χρόνια να κινηθεί...) έχεις pm.

_________________
sotoszx
DSuper
ZX 2.0 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Αύγ 2009, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
Και η Βορεια Ελλαδα εχει πολλα, μη μας αποκλειετε :gflag

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Αύγ 2009, 16:53 
Άβαταρ μέλους
Γειά σας και πάλι παιδιά. Χαίρομαι που συμφωνούμε στο να μαζευτούμε σε μια λέσχη. Φυσικά και δε χρειάζεται να είναι μόνο οι Θεσσαλοί αλλά και όποιος άλλος έχει όρεξη να συμμετάσχει. Δεν ανέφερα βόρεια Ελλάδα γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει λέσχη στη Θεσσαλονίκη. Όταν ήμουν φοιτητής εκεί υπήρχε και ήμασταν και αρκετά δραστήριοι. Τέλος πάντων. Αυτό που νομίζω είναι οτι αν δημιουργήσουμε μια λέσχη αφενός θα μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο και αφετέρου θα μας λαμβάνουν πιό σοβαρά και κάποιες αντιπροσωπείες, συνεργεία, κλπ. Φυσικά μπορούμε να διοργανώνουμε και συναντήσεις και εκδρομές. Αν θέλετε μπορούμε να κανονίσουμε μια συνάντηση όταν βολευόμαστε ή να μιλήσουμε μέσω e-mail για να ανταλλάξουμε και κάποια στοιχεία, τηλέφωνα, κλπ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Αύγ 2009, 19:27 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
καλως ορισατε καταρχας.αν διαβασετε εδω θα καταλαβετε οτι γινετε μια σοβαρη και μεγαλη προσπαθεια τοσο απο τους μοντ του φορουμ οσο και απο τα απλα μελοι,να βοηθισουμε ο ενας τον αλον σε οτι εχει να κανει μετα αυτοκινητα ητε παλια ητε και νεα.οσο αφορα τα νεα δεν χρειαζετε να πουμε πολα αφου με λιγο διαβασμα καταλαβενετε τι δουλεια γινετε(εξιδικευμενα how too,καταλογοι ανταλακτικων τιμες κοδικοι ανακλησεις κτλ).στα παλια ιστορικα και κλασικα αμαξια ειμαστε πισω και αυτο οχι γιατι δεν ηπαρχει ενδιαφερον αλα δεν ηπαρχουν αμαξια.και για να γινω ποιο λιανος.το μελος gez εχει αρκετα αμαξια και μαλιστα αυτη την ωρα που μιλαμε κανει ανακατασκευη σε 3 ενα πολη δησκολο bx gti,gs,gsa και με αρκετο μερακι και πολη δουλεια.εγω τον εχω βοηθισει οσο καλητερα μπορω με εργαλεια,τεχνικες πληροφοριες βοηθεια και παρεουλα.εκτος απο τον γιωργο λοιπον και αρκετους κατοχους zx,bx που δεν εινε ιστορικα,κλασικα δεν εχει εμφανιστει κανενα αλο.εγω προσπαθω να σοσω μια traction avant απο την πρεσσα που μια γιαγιουλα θελει να στιλει και να μην μου την δωσει και γενικα ειμε γνωστος νεκροφιλος εδω μεσα αφου εκτος απο zx(93),ασχολουμε με την ανακατασκευη και μιας triumph mk2 2000.αυτα ολα τα γραφω για καταλαβετε οτι δεν ειστε μονοι σας.ηπαρχουν πολοι που αγαπανε το παλιο αμαξι και αρκετοι με διαθεση να βοηθισουν αλα οπως ειπα δεν εχουμε αμαξια.το μοναδικο αμαξι που εχει ερθει ποτε σε σηναντιση και μας εχει τημισει εινε τα λουλουδια του citrovag και κανενας αλος ποτε.φιλε geoky εσυ δεν εχεις εμπφανιστει ποτε πουθενα με καποιο απο τα αμαξια σου και αυτο με στεναχορει και παντα με στεναχορουσε.αντι λοιπον να αρχισετε κατι μονοι σας γιατι δεν δοκιμαζετε να κανουμε κατι μαζη?ειμε σιγουρος οτι μπορουμε να κανουμε πολα
δεν ηθελα να γραψω τοσα πολα(και ανορθωγραφα)λογια αλα απλα δεν καταλαβενω γιατι δεν βοηθατε να κανουμε μια αρχη μαζη για τα ιστορικα και κλασικα αμαξια.

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε zxpanos για την δημοσίευση του/της: GeZ
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Αύγ 2009, 23:19 
Άβαταρ μέλους
Φίλε Πάνο χαίρομαι που είσαι τόσο πολύ φίλος του ιστορικού αυτοκινήτου. Εγώ είναι αλήθεια οτι έχω μόνο ένα 2CV που προσπαθώ να το κρατώ σε όσο καλύτερη κατάσταση μπορώ και πάλι συναντώ δυσκολίες. Η πρότασή μου να συγκεντρωθούμε οι Θεσσαλοί και όσοι άλλοι έχουν ενδιαφέρον και μεράκι δεν αποσκοπούσε στο να δημιουργηθεί μια ομάδα που θα κοιτάζει το συμφέρον της και δε θα ενδιαφέρεται για άλλους. Ο σκοπός μου ήταν να δημιουργηθεί μια λέσχη με άτομα που βρίσκονται σε κοντινή απόσταση. Αυτό μπορεί να διευκολύνει τη συχνή επαφή και επικοινωνία τους γιατί, όπως καταλαβαίνεις, είναι πιό εύκολο για εμένα από Καρδίτσα να βρεθώ με ένα φίλο από τα Τρίκαλα (26 χλμ.) παρά με κάποιον από Αθήνα (320 χλμ.). Έτσι, πέρα από τις φιλικές σχέσεις, μπορούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλο σε διάφορα τεχνικά και άλλα θέματα. Επίσης μια τοπική λέσχη μπορεί να βοηθήσει να έχουμε καλύτερη υποστήριξη από τοπικές αντιπροσωπείες, συνεργεία, κλπ. Αυτό δεν σημαίνει οτι δε μπορούν να κανονίζουν μέλη ή τοπικές λέσχες να βρίσκονται σε όσο το δυνατό πιο συχνά διαστήματα. Είναι καθαρά πρακτικό το θέμα φίλε μου και δεν υπάρχει καμία διάθεση δημιουργίας 'ομάδων'. Απλά στις εβδομαδιαίες συναντήσεις δε νομίζω οτι μπορεί να'ρθει κάποιος από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη. Αυτός και μόνο είναι ο λόγος της πρότασής μου. Καλό κουράγιο με τις ανακατασκευές σου φίλε Πάνο και ελπίζω να μπορέσουμε να συναντηθούμε κάποια στιγμή για ανταλλαγή εμπειριών.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
το οτι εισε μακρια δεν σιμενει οτι δεν μπορουμε να βοηθαμε και οσο αφορα τα τεχνικα να φανε και οι κοτες.δεν ηθελα να φανω κακος με αυτο το ποστ ουτε κατι αλο απλα χαρικα που ηπαρχουν και αλοι σαν εμενα που βλεποντας ενα παλιο αμαξι δεν βλεπουν μια παλιατζουρα αλα ενα εργο τεχνης περασμενης τεχνολογιας και σχεδιασμου.αν θα θελισετε κατι απο ανταλακτικα η κατι αλο απλα ρωτιστε!μακαρι να βριτε και αλους λατρεις του παλιου αυτοκινητου και μιας που τα λεμε ξερει κανεις γιατι μπορει ενα dcv μπορει να μενει σηνεχος απο ρευμα οταν μενει 2 μερες χωρις να δουλεψει?θα φιαξω ενα τετιο την παρασκευη αν καποιος μπορει να βοηθισει!!!!!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
zxpanos έγραψε:
καλως ορισατε καταρχας.αν διαβασετε εδω θα καταλαβετε οτι γινετε μια σοβαρη και μεγαλη προσπαθεια τοσο απο τους μοντ του φορουμ οσο και απο τα απλα μελοι,να βοηθισουμε ο ενας τον αλον σε οτι εχει να κανει μετα αυτοκινητα ητε παλια ητε και νεα.οσο αφορα τα νεα δεν χρειαζετε να πουμε πολα αφου με λιγο διαβασμα καταλαβενετε τι δουλεια γινετε(εξιδικευμενα how too,καταλογοι ανταλακτικων τιμες κοδικοι ανακλησεις κτλ).στα παλια ιστορικα και κλασικα αμαξια ειμαστε πισω και αυτο οχι γιατι δεν ηπαρχει ενδιαφερον αλα δεν ηπαρχουν αμαξια.και για να γινω ποιο λιανος.το μελος gez εχει αρκετα αμαξια και μαλιστα αυτη την ωρα που μιλαμε κανει ανακατασκευη σε 3 ενα πολη δησκολο bx gti,gs,gsa και με αρκετο μερακι και πολη δουλεια.εγω τον εχω βοηθισει οσο καλητερα μπορω με εργαλεια,τεχνικες πληροφοριες βοηθεια και παρεουλα.εκτος απο τον γιωργο λοιπον και αρκετους κατοχους zx,bx που δεν εινε ιστορικα,κλασικα δεν εχει εμφανιστει κανενα αλο.εγω προσπαθω να σοσω μια traction avant απο την πρεσσα που μια γιαγιουλα θελει να στιλει και να μην μου την δωσει και γενικα ειμε γνωστος νεκροφιλος εδω μεσα αφου εκτος απο zx(93),ασχολουμε με την ανακατασκευη και μιας triumph mk2 2000.αυτα ολα τα γραφω για καταλαβετε οτι δεν ειστε μονοι σας.ηπαρχουν πολοι που αγαπανε το παλιο αμαξι και αρκετοι με διαθεση να βοηθισουν αλα οπως ειπα δεν εχουμε αμαξια.το μοναδικο αμαξι που εχει ερθει ποτε σε σηναντιση και μας εχει τημισει εινε τα λουλουδια του citrovag και κανενας αλος ποτε.φιλε geoky εσυ δεν εχεις εμπφανιστει ποτε πουθενα με καποιο απο τα αμαξια σου και αυτο με στεναχορει και παντα με στεναχορουσε.αντι λοιπον να αρχισετε κατι μονοι σας γιατι δεν δοκιμαζετε να κανουμε κατι μαζη?ειμε σιγουρος οτι μπορουμε να κανουμε πολα
δεν ηθελα να γραψω τοσα πολα(και ανορθωγραφα)λογια αλα απλα δεν καταλαβενω γιατι δεν βοηθατε να κανουμε μια αρχη μαζη για τα ιστορικα και κλασικα αμαξια.

Φιλε πανο σε ευχαριστω για την αναφορα σου και επι την ευκαιρια θελω να σε ευχαριστησω για ολη την βοηθεια που μου εχεις δωσει αυτον τον καιρο (βοηθεια, παρεα ,εργαλεια απο φτηνα μεχρι αρκετα ακριβα, ζωτικες πληροφοριες αλλα και διευθυνσεις!!!) και ειδικα η ανακατασκευη της ΒΧ δεν θα γινοταν χωρις την βοηθεια σου. Εγω το φωναζω απο το 2006 να οργανωθουμε στα παλαια μοντελα γενικα. Γνωσεις εχουμε εργαλεια εχουμε πια (2 εξειδικευμενες εργαλειοθηκες citroen δυναμοκλειδα κλπ) χωρο να βρουμε λιγο και θα φτιαξουμε ενα πολυ δυνατο team βοηθειας. ετυχε προσφατα να βοηθησω στον δρομο μια GSA που ειχε μεινει απο λαθός μαστορα (δεν εβαλε τα στεγανοποιητικα του ντιστριμπιτερ) και αυτο δειχνει την τεχνικη καταρτιση των "μαστορων" στα παλια σιτροεν καθοτι και αυτοι που ξερουν βαριουνται πια. το προβλημα επου αντιμετωπισα ειναι η φανοποιια-ξεσαπισμα αλλα ευτυχως βρηκα βιβλιο για την gs gsa για το πως ξεσαπιζεται. Θελω να κανουμε μια οργανωμενη προσπαθεια να βοηθαμε ο ενας τον αλλο με οσες γνωσεις κι εργαλεια διαθετουμε γιατι εγω εχω αποδειξει στον συγγενικο μου κυκλο τουλαχιστον οτι με σωστη αντιμετωπιση και συντηρηση τα σιτροεν (ακομα και τα παλια) μπορουν να ξεπερασουν σε αξιοπιστια τα "αξιοπιστα αυτοκινητα. Αυτα εχω να πω εγω δυστυχως δεν πολυσυχναζω στο φορουμ πια γιατι μετα την δουλεια παω απευθειας πανω απο την ΒΧ (τωρα τελειωσα για σημερα) αλλα να ξερετε οτι παντα ειμαι στην διαθεση σας για οποιαδηποτε βοηθεια μπαινω οποτε μπορω. τελος τα λογια ωρα για ΕΡΓΑ!!!!!!! :nos :nos

οσο για την τραξιον σε παρακαλω παρτην και θα σε βοηθησω εγω να την φτιαξεις!!!ειναι απιθανη εχω τα βιβλια της :shift :shift
τωρα για το 2CV τσεκαρε τις πλεξουδες αν εχουν κανει πατεντα με ρελε (χανει ρευμα το ρελε, μου εχει συμβει) το δυναμο και τον αυτοματο του (ειδικα αυτον χαλαει ή πεφτει η αποδοση του με τα χρονια) αλλιως τσεκαρε τα κυκλωματα για το φλας αν λειτουργει σωστα (χαλασμενο το ΄κυλινδρακι' διακοπτομενης λειτουργειας) :mrgreen :mrgreen

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:25 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ok λοιπον προτασεις.εγω εχω αφθονα εργαλεια τοσο ηδικα οσο και κοινα και χοντρα και ψιλα οποτε εκτο απο εμενα και εσενα οποιος αλος ενδιαφερετε ας το πει εδω και ας οργανωθουμε.εχω βρει και αρκετες μαντρες κοντα μου που εχουν παλια citroen αρκετα και σε καλες τιμες οποτε νεκροφιλοι ενωθιτε!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
zxpanos έγραψε:
ok λοιπον προτασεις.εγω εχω αφθονα εργαλεια τοσο ηδικα οσο και κοινα και χοντρα και ψιλα οποτε εκτο απο εμενα και εσενα οποιος αλος ενδιαφερετε ας το πει εδω και ας οργανωθουμε.εχω βρει και αρκετες μαντρες κοντα μου που εχουν παλια citroen αρκετα και σε καλες τιμες οποτε νεκροφιλοι ενωθιτε!

τα λεμε τηλεφωνικα σε λιγο :thumb

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:35 
Άβαταρ μέλους
Ok παιδιά από Αθήνα. Χαίρομαι που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα συγκεντρωθούμε όλοι οι λάτρεις των παλιών αυτοκινήτων. Λοιπόν, όπως είχα γράψει σε προηγούμενο post, έχω πρόβλημα να βρω ανταλλακτικά στην (όμορφη) Καρδίτσα. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος στην Αθήνα ή Θεσσαλονίκη που θα μπορούσε να έχει πίσω προφυλακτήρα για 2CV; Ελπίζω οτι θα μπορεί να το βάλει στο λεωφορείο για Καρδίτσα ή να τον στείλει με κάποιο τρόπο ώστε να μη χρειαστεί να'ρθω εκεί για να τον παραλάβω...Όποια πληροφορία θα μου ήταν πολύ χρήσιμη.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
πες μου ποιο μοντελο εινε και κατι χαρακτηριστικο και θα σου βρω εγω α και ενα τηλ σου

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενικη Συζητηση 2CV
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Σεπ 2009, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 19 Δεκ 2006, 15:02
Δημοσιεύσεις: 2938
Τοποθεσία: Οπου με βγαλει ο δρομος..
[quote="zxpanos"]καλως ορισατε καταρχας.αν διαβασετε εδω θα καταλαβετε οτι γινετε μια σοβαρη και μεγαλη προσπαθεια τοσο απο τους μοντ του φορουμ οσο και απο τα απλα μελοι,να βοηθισουμε ο ενας τον αλον σε οτι εχει να κανει μετα αυτοκινητα ητε παλια ητε και νεα.οσο αφορα τα νεα δεν χρειαζετε να πουμε πολα αφου με λιγο διαβασμα καταλαβενετε τι δουλεια γινετε(εξιδικευμενα how too,καταλογοι ανταλακτικων τιμες κοδικοι ανακλησεις κτλ).

Ειναι αληθεια, γινεται τρομερη δουλεια :thumb

στα παλια ιστορικα και κλασικα αμαξια ειμαστε πισω και αυτο οχι γιατι δεν ηπαρχει ενδιαφερον αλα δεν ηπαρχουν αμαξια.και για να γινω ποιο λιανος.το μελος gez εχει αρκετα αμαξια και μαλιστα αυτη την ωρα που μιλαμε κανει ανακατασκευη σε 3 ενα πολη δησκολο bx gti,gs,gsa και με αρκετο μερακι και πολη δουλεια.εγω τον εχω βοηθισει οσο καλητερα μπορω με εργαλεια,τεχνικες πληροφοριες βοηθεια και παρεουλα.εκτος απο τον γιωργο λοιπον και αρκετους κατοχους zx,bx που δεν εινε ιστορικα,κλασικα δεν εχει εμφανιστει κανενα αλο.

Η Traction Avant, το Mehari, τα δυο Pony δεν ειναι κλασσικα;
εγω προσπαθω να σοσω μια traction avant απο την πρεσσα που μια γιαγιουλα θελει να στιλει και να μην μου την δωσει και γενικα ειμε γνωστος νεκροφιλος εδω μεσα αφου εκτος απο zx(93),ασχολουμε με την ανακατασκευη και μιας triumph mk2 2000.αυτα ολα τα γραφω για καταλαβετε οτι δεν ειστε μονοι σας.
Αξιεπαινες οι προσπαθειες σου, κι αν μπορω να βοηθησω, ειδικα στην Traction, πες μου.

φιλε geoky εσυ δεν εχεις εμπφανιστει ποτε πουθενα με καποιο απο τα αμαξια σου και αυτο με στεναχορει και παντα με στεναχορουσε.

Λογω της δουλειας ειμαι διαρκως σε αλλα μερη στις διακοπες μονο ερχομαι και τοτε ασχολουμαι με τα αυτοκινητα, γινεται πολλη και καλη δουλεια. Φετος,υγεια πρωτα,θα μαι πιο χαλαρος :thumb

GeZ Ολα καλα Συνωνοματε ; Αν υπαρχει κανα μεταχειρισμενο μονο Solex η ζιγκλερ πες μου :D

_________________
PONY 1976 Επι της ανασκαφης
PONY 1983 Στην ουρα επι της ανασκαφης
Mehari 1975 Προς το παρον σε κομματια


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 19 από 28 [ 411 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Επόμενο



Συναφή θέματα

Γενική συζήτηση για C4 Diesel
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: azzazel
Απαντήσεις: 13300
Γενική συζήτηση C-Crosser
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C-Crosser
Συγγραφέας: agiorgitis
Απαντήσεις: 1
Γενική Συζήτηση C6
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C6
Συγγραφέας: crazywolf
Απαντήσεις: 230
Γενική Συζήτηση C4 MK2
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: nonos
Απαντήσεις: 918
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια