Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 18:12 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Δεκ 2009, 16:48 
Άβαταρ μέλους
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ 1η ΚΑΙ 2η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΚΟΡΤΣΑΡΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ .ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ. ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΚΑΝΕ UPDATE'S ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Δεκ 2009, 18:45 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γιατι αλιως φενετε οτι φωναζεις!στο θεμα μας τωρα αυτο εχει εντελος αυτοματο η εινε σαν τα c2 c4 ημιαυτοματο?εχει σηριακη αλαγη?

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 09:11 
Άβαταρ μέλους
zxpanos έγραψε:
θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα γιατι αλιως φενετε οτι φωναζεις!στο θεμα μας τωρα αυτο εχει εντελος αυτοματο η εινε σαν τα c2 c4 ημιαυτοματο?εχει σηριακη αλαγη?


είμαι νέος στο forum και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες περί γραφής ….για την ερώτηση σου δεν γνωρίζω στα άλλα μοντέλα τον τύπο του σασμάν, αλλά για να βοηθήσω στο grand υπάρχει επιλογέας όπου επιλέγεις ή το συριακό ή το αυτόματο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 09:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
δεν σου το ειπα για κακο απλα επιδει δεν το ξερεις μην με παρεξιγεις!λοιπον το σαζμαν σου εινε ημιαυτοματο πραγμα που σημενει οτι εινε ενα κανονικο σαζμαν με αυτοματοποιημενες αλαγες σχεσεων.εινε αρκετα σιχνο παρατηρημενο το φενομενο να χανει καποια ταχητιτα η να σκορτσαρει.το πρωτο που πρεπει να γινει εινε ενα reset στο σηστημα του σημπλεκτη εχει ξεχωριστο ενεργοποιητη και στην σηνεχια να ελενχθει το διακενο του μεσω lexia.ο ενεργοποιητης χαλαει σιχνα με αποτελεσμα να γινοντε λαθος αλαγες και να ηπαρχει φθορα στον σημπλεκτη ανταλακτικο το οποιο δεν περναει σε εγγυηση.σε ποιον επισκευαστη το πας?

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε zxpanos για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 12:24 
Άβαταρ μέλους
κατ΄ αρχήν να σ΄ ευχαριστήσω που ασχολείσαι με το πρόβλημα μου, το αυτοκίνητο είναι στο συνεργείο της αντιπροσωπίας status στην θεσ/νικη οι μέχρι τώρα ενέργειες που έγιναν είναι βάση τον οδηγιών της Citroen που αυτό σημαίνει μια μία λέξη εκμάθηση σασμάν κάτι που γίνεται όταν το αυτοκίνητο είναι σε παρία .αυτά φυσικά μου τα λένε προφορικά γιατί και λόγο της δουλείας μου δεν μπορώ να κάθομαι στο συνεργείο, ακόμα μου ανέφεραν και ενέργειες που έγιναν για τον εγκέφαλο.
Τώρα μου λένε ότι η οδηγία που έχουν από Γαλλία είναι κατέβασμα σασμάν για αντικατάσταση του ρουλεμάν και πιθανών δίσκο πλατό αν έχουν πειραχθεί… μια χιλιάρα ευρώπουλα δηλαδή ωραίος μποναμάς χριστουγεννιάτικος. Σε αυτό το σημείο σταμάτησαν όλες οι ενέργειες. Το αμάξι είναι αραχτό και εγώ ψάχνομε καταλαβαίνεις κατάσταση? Και μην ξεχνάς 22000km μόνο ταξιδιάρικα….


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:05 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
φιλε μου πρεπει να στο περασουν εγγυηση.μην δωσεις ουτε ενα ευρω ακομα εγγυηση δεν εχεις?αν σου πουνε μαμου παρε κατευθειαν τηλ στην γραμμη εξηπηρετισης πελατων στης citroen εκει θα βγαλεις ακρη οπως και διποτε

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:55 
Άβαταρ μέλους
Φίλε έγινε και αυτό τηλεφωνικά με την Citroën Ελλάς αλλά και αυτoi πετάν αετό δεν θέλω να αναφέρω ονόματα αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι προσπαθούν να απομηστούν το κόστος . όσο για την εγγύηση έχει λήξη αλλά και να ήταν μέσα στην εγγύηση το θεωρούν αναλώσιμο και δεν καλύπτεται (αυτή είναι απάντηση από Citroën Ελλάς ) , βαλίτσα θα πάει μακριά ετοίμασα επιστολή (GR+FR) και θα τους σταλεί μαλών σήμερα θα δούμε τις εξέλιξης.
Σε μια ματιά που έριξα στο internet αναφέρονται παρόμοιες αλλά και ίδιες βλάβες χωρίς να προσδιορίζουν κινήσεις για την εγγύηση και την θέση της Citroën.
Αν μάθεις κάτι για την βλάβη ενημέρωσε με
Πάντως σ’ ευχαριστώ και πάλι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιαν 2010, 16:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Στα φόρουμ του εξωτερικού έχει αναφερθεί το πρόβλημα αυτό αλλά με τα updates λύθηκε. Αυτά τα περί αναλωσίμων είναι απίστευτες παπαριές. Ενημέρωσε μας για την εξέλιξη του ζητήματος


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΙΜΟΘΕΟΥ για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 05 Ιαν 2010, 17:21 
Άβαταρ μέλους
Βασικά Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονία
Το θέμα είναι σε αναμονή. Στάλθηκαν οι επιστολές και υπάρχει αρνητική απάντηση προφορική. Ζήτησα εγράφη απάντηση (όπως το ζητώ εντός της επιστολής) και περιμένω. Μην ξεχνάτε όμως ότι αυτοί το θέλουν το τρέξιμο τους. Περιμένετε και θα δούμε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Ιαν 2010, 19:24 
Άβαταρ μέλους
:scratch Για σας φίλοι μου
Δυστυχώς η Citrοën μας έχει καλά καλυμμένο το κ…… ούτε επιστολές ούτε από λόγια καταλαβαίνουν αυτοί , μάλλον το θέλουν το εξώδικο. Αλλά αυτό που έχω απορία η Citroën Γαλλίας δεν συγκινείται από τέτοια? Τζάμπα στάλθηκαν επιστολές?
Και τώρα τα ωραία κόστος επισκευής στην αντιπροσωπία περίπου 900 € έξω 600 € (με γνήσια ανταλλακτικά). Ποία η γνώμη σας για τα citroen με τις νέες τεχνολογίες? Αχ βαχ άρχισαν τα όργανα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Ιαν 2010, 08:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Καλό είναι να αποφεύγεις την αγορά ενός νέου μοντέλου. Εγώ αυτό κατάλαβα. όταν περάσουν ένα δύο χρόνια όλα τα διορθώνουν. Πιστεύω δηλαδή οτι το μοντέλο που δίνουν τώρα με τα 155 άλογα (1.6 τούρμπο) δεν βγάζει τα προβλήματα που έβγαλε το αρχικό μοντέλο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Ιαν 2010, 09:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
:agree
Απολυτα σωστο αυτο που λεει ο Λαμπρος!

Καθε νεο μοντελο, καθε νεο μοτερ, καθε νεο σαζμαν...ολα αυτα θα εχουν κατι κοινο, οτι ειναι νεα και οτι θα υπαρχουν ειτε δυσλειτουργιες, ειτε αστοχιες υλικων ειτε το οτιδηποτε αλλο!
Οι εταιριες καλα κανουν τις δοκιμες τους, αλλα η πραγματικη δοκιμη ειναι η καθημερινοτητα, ειναι η αξιοπιστια σε βαθος χρονου...ολα αυτα θα τα δουν και θα τα διορθωσουν στο facelift ή στο επομενο μοντελο! Καλως ή κακως ετσι γινεται και νομιζω αυτο ειναι και το υγειες!!!
Τα παραπανω ομως δε σημαινουν οτι ολα τα πρωτα νεα μοντελα θα βγαλουν ολα τα προβληματα μαζεμενα, κατα κυριο λογο δε συμβαινει αυτο!
Γι αυτο και υπαρχουν και οι ανακλησεις συγκεκριμενων ημερομηνιων παραγωγης των μοντελων!

Κατα τα αλλα, αυτο συμβαινει σε οοοολες τις εταιριες!!!
[Σκεφτητε, ποσο αργααα και διστακτικα αλλαζει μια εταιρια κινητηρες, δηλαδη σχεδιασμο απο την αρχη...πχ να ειχε στη γκαμα της επι χροοονια εναν 1.3 και να τον εκανε 1.4 (σχεδιασμενο απο λευκο χαρτι, χωρις καμια βαση πριν), αυτο δε γινεται ετσι αντε... :cool ]

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 15:43 
Άβαταρ μέλους
Φίλοι μου για σας
Τα τελευταία νέα έχουν ως εξής. Οι επίσημες αντιπροσωπείες δεν αναγνωρίζουν τίποτα. Σωστό ή λάθος αυτό ας το κρίνεται εσείς. Εγώ μετά από αρκετό ψάξιμο και την βοήθεια φίλων στο χώρο βρήκα , καλό συνεργείο με όλα τα απαραίτητα για την επισκευή και μετέφερα εκεί το αυτοκίνητο φυσικά με χαμηλότερο κόστος .

Εύχομαι να μην μας βρει τίποτα άλλο….
Να είστε όλοι κολλά και σας ευχαριστώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 07 Ιούλ 2014, 21:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2014, 16:13
Δημοσιεύσεις: 47
Παράξενη αίσθησ εχω κι εγω στο σασμαν του picasso που πηραμε μεταχειρισμενο στην εταιρεια που δουλευω... οταν αλλα ζει ταχυτητες κάνει σαν να "γονατιζει" το αμαξι και μετα "ξεκολλάει"... ειναι απλά ιδέα μου ή παίζει πρόβλημα??? δεν γινονται οι αλλαγές στρωτά πχ όπως αλλάζει το σασμαν σε mercedes, toyota και hyundai που εχω οδηγήσει... δεν αλλάζουν όπως ας πουμε στα αστικα λεωφορεία που αισθάνεσαι να σε σπρώχνει η αλλαγη....

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ C4 GRAND PICASSO
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Ιούλ 2014, 04:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 14:46
Δημοσιεύσεις: 312
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αυτη την αισθηση μηπως την εχεις μονο απο την πρωτη στην δευτερα; Ή την εχεις σε λες τις αλλαγες;


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 32 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: c3dieselauto2013
Απαντήσεις: 10
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ! ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΠΛΑΦΟΝΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Manosc4
Απαντήσεις: 0
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ C5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: AR48
Απαντήσεις: 25
Αυτόματο Ανέβασμα στο Παράθυρο Συνοδηγού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: salas07
Απαντήσεις: 11
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ