Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:33 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 12:17 
Άβαταρ μέλους
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΜΑΙΟ ΤΟ C2 VTS ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΞΕΚΙΝΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ΠΗΓΕ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡ. ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΑ ΕΠΙΜΟΝΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΙΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΔΗΓΕΙΑ ΤΗΣ CITROEN ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΚΑΡΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΙΝ ΑΝΤΙΠΡ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΓΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ (ΠΑΛΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΟΔΗΓΕΙΑ ΤΗΣ CITROEN) ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑΡΙΕΡΑ (ΦΥΣΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ Ο ΘΟΡΥΒΟΣ) ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΜΑΓΚΩΝΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ 1 ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΠΑΘΕΝΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΟΠΙΣΘΕΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΤΗΝ 1.... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ 10000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΜΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ????????????????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 12:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Νωρις ξεκινησαν τα βασανα σου Ματινα!!! :mrgreen
Για να μπουμε κατευθειαν στο ψητο, σχετικα με την κρεμαγιερα, οντος μπορει να ηταν ελλατοματικη η παρτιδα και να εκανε η Citroen ανακληση για ελεγχο ή αντικατασταση της ηδη υπαρχουσας!!!
Σχετικα με τον επιλογεα ταχυτητων, τι χρηση του κανεις??? Καποτε τα γαλλικα κιβωτια ηταν γενικα "καπως"
Νομιζω πως σημερα εχουν διορθωθει κατα πολυ...και αυτο το γρατζουνισμα που σου κανει στην πρωτη, μηπως ειναι απο τη χρηση??? Ξερεις, κρυο ξεκινημα, καπως σα να μας εφυγε η ταχυτητα και την κουμπωσαμε αγαρμπα...(Να τονισω οτι απο τα λεγομενα σου, καταλαβα γι αυτο το γρατζουνισμα...οχι οτι δεν παιρνει καθολου την πρωτη!!!)
Το ρωταω γιατι και γω καποια στιγμη το ενοιωσα στο δικο μου...πως αλλωστε να μη το νοιωσω οταν του φερομουν μακαβρια :mrgreen


Σημειωση: Να γραφεις με ελληνικους μικρους χαρακτηρες, καθως τα κεφαλαια στη "γλωσσα" του φορουμ υποδηλωνουν οτι φωναζεις :razz
Πολλες καλημερες στη Θεσσαλονικη μου!!!!

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 12:57 
Άβαταρ μέλους
σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου εγω απο Δευτερα θα επικοινωνισω με την αντιπρ. στην Αθηνα να δω τι παιζει πολυ νωρις για προβληματα μωρε κριμα ειναι καινουργιο αμαξι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 13:00 
Άβαταρ μέλους
την παιρνει την πρωτη απλα θελει πολυ δυναμη οποτε δεν μου φενετε φυσιολογικο γιατι δεν το ειχα πριν αυτο το προβλημα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 13:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
ΜΑΤΙΝΑ έγραψε:
την παιρνει την πρωτη απλα θελει πολυ δυναμη οποτε δεν μου φενετε φυσιολογικο γιατι δεν το ειχα πριν αυτο το προβλημα


Αρα το προλαβες και χωρις αυτο το προβληματακι!!!
Οποτε μη σου πουν οτι ειναι ιδεα σου!!! ;) (γιατι αντιπροσωπιες ειναι, οτι θελουν λενε)

Βασικα ρε Ματινα, μηπως ειναι επειδη ειναι και πολυ καινουργιο??? Ακομα ειναι καπως οοολα τα υλικα, δεν εχουν δουλεψει... :scratch δεν ξερω,μακαρι να βρεις ακρη!
Παντως δωσε το να το παει και καποια βολτα καποιος μηχανικος εμπιστοσυνης σου, μηπως και δεν ειναι τιποτα!!! Πριν το πας στην αντιπροσωπια, κανε αυτο και πες μας...

:salute

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 13:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 07 Μάιος 2009, 00:59
Δημοσιεύσεις: 408
και εμενα Ματινα οταν ειναι κρυο και οταν παω να βαλω για 1η φορα 1η..δεν μπενει ευκολα αφηνω συμπλεκτη -ξαναπαταω συμπλεκτη και μπενει μια χαρα...αλλα σπανια εστω και αυτο...

Παντως δεν εισαι σε εγγυση?10κμ μου πες οτι εχεις κανει...παντως οντως ειναι ξενερωμα καινουργιο αμαξι να το πηγενοφερνεις σε αντιπροσοπιες...κουραγιο ...και καποια στιγμη θα λυθουνε και δν θα σου βγαζει σχεδον κανενα προωβλημα.

_________________
C2 VTS


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 13:21 
Άβαταρ μέλους
ευτυχως την εχω την εγγυηση ακομα και εχω 7000 χιλιομ. μονο δυστυχως δεν εκλεισα χρονο ακομα πιστευω να βγαλω ακρη παντως


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 19:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Σεπ 2006, 14:00
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: θεσ/νικη
Εικόνες: 3
κι εγω το ιδιο προβλημα με την κρεμαργιερα. το αμαξι εχει 1500χλμ.......!!!!!ελεος!!!!

_________________
drift maniac


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 20:44 
Άβαταρ μέλους
σοβαρα μιλας? κι εσυ το ιδιο προβλημα εχεις? σου το αλλαξαν? εγω θα παω την Δευτερα να δω τι θα γινει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Ιαν 2010, 23:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 16 Σεπ 2006, 14:00
Δημοσιεύσεις: 40
Τοποθεσία: θεσ/νικη
Εικόνες: 3
οχι μονο αυτο.....θα γινει χαμος.....!!!

_________________
drift maniac


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιαν 2010, 02:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Η κρεμαγιέρα είναι πρόβλημα που έχει εμφανιστεί σε πολλούς. Αν είσαστε στην εγγύηση πάλι καλά γιατί έχει 2500Ε ... Μόνο μην δεχτείτε γρασάρισμα. Αν έχει πρόβλημα μόνο με αλλαγή λύνεται.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιαν 2010, 11:20 
Άβαταρ μέλους
Παιδια ευτυχως που το συζητησαμε απο αυριο αρχιζει η πιεσει για να μου την αλλαξουν να τελειωνει το θεμα. παντως να ξερετε οτι το πρωτο βημα που θα κανουν ειναι να σας πουν να αλλαξετε κατι καλωδια στο τιμονι(που τα παραγγελνουν απο γαλλια γιατι εδω σεν τα εχουν εγω περιμενα 1 μηνα να ερθουν και να γινει η αλλαγη) και αμα δεν γινει τοτε αλλαζουν την κρεμαριερα ειναι το 2 βημα που κανουν εγω παντως δεν ειδα καμια αλλαγη με τα καλωδια που μου αλλαξαν δηλαδη τζαμπα το πηραγμα στο αμαξι καλη επιτυχια σε ολους την χρειαζομαστε μου φενετε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 24 Ιαν 2010, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
παιδια κ εμενα εχει προβλημα με την κρεμαργιερα οταν στριβω το τιμονι κανει εναν θορυβο ειχα παει στην αντιπροσωπεια κ μου ειπαν οτι ολα τα σιτροεν το κανουνε κ πς δεν ειναι κατι σημαντικο.μετα απο λιγο καιρο καθωσ πηγενα περιπου με 70 χιλιομετρα πριν απο μια στροφη το τιμονη ξαφνικα εγινε πολυ βαρυ δεν μπορουσα να το στριψω πατησα φρενο κ ευτιχωσ δεν ερχοτουσαν αυτοκινητα,σταματησα στο αντιθετο ρευμα κ γρηγορα με δυσκολια το εκανα στην ακρη το εσβησα το αμαξη το ξαναεβαλα μπροστα δεν ερχοταν με τιποτα μετα απο αρκετη ωρα εφτιαξε απο μονο του κ παλι στην αντιπροσωπεια βρηκαν την αιτια κ πια ηταν αυτη?ειχε σκαλοσει το πατακι στην βαση του τιμονιου.μετα που το δοκιμασα μονος μου δεν γινοταν να κοληση το τιμονη.επισησ εχω κ εγω προβλημα με την πρωτη ταχυτητα δεν μπαινει κ ακομα ενα προβλημα ασταθεια στο ρελαντι σε υψομετρο πανω απο 1000 μετρα το αμαξη σβηνει κ κατι ακομα μου καει συνεχεια τισ λαμπεσ.μονο αυτα με χρι στιγμης κατα τα αλλα ειναι μια χαρα αυτοκινητο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιαν 2010, 03:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Ματίνα όταν η citroen λέει οτι κάτι πρέπει να αλλαχτεί προληπτικά δε σημαίνει οτι θα δεις κάποια αλλαγή. Η αλλαγή γίνεται για να προλάβεις κάποια βλάβη. Για την κρεμαγιέρα όπως σου είναι χρειάζεται αλλαγή, δεν έχει καμία σχέση με τα καλώδια γιατί το πρόβλημα είναι στο μοτέρ.

craig αυτό με το υψόμετρο το έχουν πάθει και άλλοι. Κάπου στην ενότητα του C2 υπάρχει η σχετική συζήτηση που έγινε πρίν 1,5-2 χρόνια. Δεν θυμάμαι άλλες λεπτομέρειες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ C2 ΜΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιαν 2010, 19:56 
Άβαταρ μέλους
εγω παιδια εκλεισα να παω για αλλαγη κρεμαριερας και πιστευω να τελειωσει το θεμα κουραστικα και βαρεθηκα να τρεχω για ενα καινουργιο αμαξι


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 36 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

προβλημα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: terper
Απαντήσεις: 4
Πρόβλημα με USB Box
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Προβλημα στο clima σε C2 vts mk1
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: panosfx
Απαντήσεις: 17
Πρόβλημα στο CD Player
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Απαντήσεις: 91
πρόβλημα με τρόμπα βένζινης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 14
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ