Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:08 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 29 Μαρ 2010, 16:33 
Άβαταρ μέλους
Για σε όλους. Οφείλω μου να σας αναφέρω ένα απαράδεκτο συμβάν σε κατάστημα ανταλλακτικών για Γαλικία αυτοκίνητα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε (Αλ. Σταύρου 21 Θεσσαλονίκη) . Η αναφορά που διαδίδω δεν επιδιώκει κάποιο προσωπικό όφελος παρά μονό την γνωστοποίηση του ύφους και πολιτικής του καταστήματος. Ημέρα τέταρτη 24-3-2010 αγόρασα από το κατάστημα ανταλλακτικών αυτοκινήτων έναν αισθητήρα θερμοκρασίας που τοποθετείται στην εισαγωγή του αέρα. Η τιμή του προϊόντος 21Ευρο μη συσκευασμένη και ανώνυμη. Αφού πήρα το ανταλλακτικό και έφτασα στο σπητη μου , με καλούν στο τηλέφωνο και μου ακυρώνουν την αγορά του αισθητήρα ενώ εγώ το είχα είδη πάρει. Θα έπρεπε να το επιστρέψω το συντομότερο δυνατόν με αποτέλεσμα 25 είναι αργία και το κατάστημα παρέμεινε κλειστό, 26 παρέμεινε κλειστό. 27 Σάββατο-κλειστό 28 Κυριακή. Δευτέρα τους το πηγαίνω και η απάντηση του καταστήματος ήταν αρνητική επιμένοντας πώς δεν κάνουν αλλαγές σε ηλεκτρικά εξαρτήματα . Για αυτό όμως δεν προαναφέρονται γραπτώς σε κάποιο ενημερωτικό δελτίο στο κατάστημα τους και δεν το αναφέρουν ούτε προφορικά. Υστέρα υπέθεσαν πώς μπορεί να το είχα χαλάσει αν και επέμενα πως δεν το χρησιμοποίησα καν και δεχόμουν την δοκιμή του υλικού για επιβεβαίωση. Με διαφορές φτηνές , απαράδεκτες δικαιολογίες υποτιμώντας την νοημοσύνη του πελάτη και μέγιστη αδιαφορία προς εμένα κατάλαβα πως δεν θέλανε να το αλλάξουνε καθώς μου λέγανε ότι τόσες μέρες …και άργησα να το επιστρέψω ενώ δεν φταίω εγώ. Επίσης οικονομήσανε καλά αφού σε άλλο κατάστημα ανταλλακτικών βρήκα το ίδιο εξάρτημα στην τιμή των 8 Ευρώ συσκευασμένο και της Jagler !


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω MeddlingMageGR στις Δευτ 29 Μαρ 2010, 18:03.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 29 Μαρ 2010, 18:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Marigleni έγραψε:
Για σε όλους. Οφείλω μου να σας αναφέρω ένα απαράδεκτο συμβάν σε κατάστημα ανταλλακτικών για Γαλικία αυτοκίνητα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε (Αλ. Σταύρου 21 Θεσσαλονίκη) . Η αναφορά που διαδίδω δεν επιδιώκει κάποιο προσωπικό όφελος παρά μονό την γνωστοποίηση του ύφους και πολιτικής του καταστήματος. Ημέρα τέταρτη 24-3-2010 αγόρασα από το κατάστημα ανταλλακτικών αυτοκινήτων έναν αισθητήρα θερμοκρασίας που τοποθετείται στην εισαγωγή του αέρα. Η τιμή του προϊόντος 21Ευρο μη συσκευασμένη και ανώνυμη. Αφού πήρα το ανταλλακτικό και έφτασα στο σπητη μου , με καλούν στο τηλέφωνο και μου ακυρώνουν την αγορά του αισθητήρα ενώ εγώ το είχα είδη πάρει. Θα έπρεπε να το επιστρέψω το συντομότερο δυνατόν με αποτέλεσμα 25 είναι αργία και το κατάστημα παρέμεινε κλειστό, 26 παρέμεινε κλειστό. 27 Σάββατο-κλειστό 28 Κυριακή. Δευτέρα τους το πηγαίνω και η απάντηση του καταστήματος ήταν αρνητική επιμένοντας πώς δεν κάνουν αλλαγές σε ηλεκτρικά εξαρτήματα . Για αυτό όμως δεν προαναφέρονται γραπτώς σε κάποιο ενημερωτικό δελτίο στο κατάστημα τους και δεν το αναφέρουν ούτε προφορικά. Υστέρα υπέθεσαν πώς μπορεί να το είχα χαλάσει αν και επέμενα πως δεν το χρησιμοποίησα καν και δεχόμουν την δοκιμή του υλικού για επιβεβαίωση. Με διαφορές φτηνές , απαράδεκτες δικαιολογίες υποτιμώντας την νοημοσύνη του πελάτη και μέγιστη αδιαφορία προς εμένα κατάλαβα πως δεν θέλανε να το αλλάξουνε καθώς μου λέγανε ότι τόσες μέρες …και άργησα να το επιστρέψω ενώ δεν φταίω εγώ. Επίσης οικονομήσανε καλά αφού σε άλλο κατάστημα ανταλλακτικών βρήκα το ίδιο εξάρτημα στην τιμή των 8 Ευρώ συσκευασμένο και της Jagler !



περίμενε γιατι λίγο περίεργα μας τα λές....
Αγόρασες ενα εξάρτημα απο κάπου. Στο καπάκι σε πέρνουν τήλ, και σου λένε να το επιστρέψεις. Εσυ τους το επιστρέφεις την επόμενη μέρα που είναι ανοιχτοί. Εκείνοι δεν το δέχονται, γιατι δήθεν και καλά δεν επιστρέφονται τα ηλεκτρικά ανταλλακτικά.

α) Τοτε γιατι σε πήραν τηλ ? λαλακες είναι?
β) Δεν τους εξήγησες οτι το πήρες 24, και 25-26-27-28 ήταν κλειστά και τους το πήγες 29? Τι παραπάνω ήθελαν? Τι απάντηση σου έδωσαν ?
γ) Τα λεφτά σου τα επέστρεψαν? Η το είδαν μη συσκευασμένο (αφου δεν είχε συσκευασία όταν το πήρες) και έκαναν το κορόιδο?
δ) Τους είπες να κάνουν εξέταση ούρων μήπως και τους είναι μαύρα ?

Τελικά τι σε ενόχλησε, και γιατί το συμβάν ειναι απαράδεκτο? (γιατι ούτε αυτο το κατάλαβα)..... που δεν πήραν πίσω κάτι που ήθελαν να το επιστρέψεις, και το οποιο λέγανε οτι το έχεις πειράξει, ενω εσυ ούτε καν το είχες εγκαταστήσει ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 29 Μαρ 2010, 18:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Οντως!
Οταν καταγγελεις κατι, δωσε μας και περισσοτερες πληροφοριες, γιατι μισα σα να μας τα λες!
26/03 γιατι ηταν κλειστο? Παρασκευη? Το Σαββατο? Ουτε οι δημοσιοι υπαλληλοι τοσες αργιες!

Για πες μας περισσοτερα! :suspi

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 29 Μαρ 2010, 18:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:02
Δημοσιεύσεις: 482
Τοποθεσία: ΑΛΜΥΡΌΣ ΒΌΛΟΣ
Εικόνες: 0
:suspi οντως ολα περιεργα....αισθητηρα θερμοκρασιας???που μπαινει σε εισαγωγη???για τι αμαξι???κ οπως ειπαν ολοι αφου ηταν(η οχι?) συσκευασμενο για τι να μην το παρουν?περιεργα..... :suspi

_________________
400.000 + χλμ - 350.000 + tuned :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 30 Μαρ 2010, 06:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
εγω δεν καταλαβα γιατι σε πηραν τηλ να το πας πισω,και τελικα η λαλακια δουλευε η οχι?

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 30 Μαρ 2010, 19:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
kati βρωμαει εδω και μαλλον πρεπει να ειναι αισθητηρας βρωμας και οχι θερμοκρασιας σορρυ φιλε αλλα το γλυκο δεν δενει
ας επεμβουν οι υπευθυνοι

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απαράδεκτο ! Ανταλλακτικα ΑΦΟΙ ΠΑΡΑΟΓΛΟΥ Ο.Ε
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 30 Μαρ 2010, 21:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 29 Σεπ 2007, 10:50
Δημοσιεύσεις: 214
Τοποθεσία: xalkida
Απο οτι μπορω να καταλαβω απο ολο το κειμενο ειναι...οτι του ειπαν να παει να αγορασει ενα αισθητηρα θερμοκρασιας(το ποιος δεν το ξερω...χααχαχαχα) και μετα την αγορα του αισθητηρα τον πηραν τηλ. και του ειπαν οτι τελικα δεν θα χρειαστει.Οποτε δευτερα που πηγε να το επιστρεψει του κανανε τον αλεκοοοοο!!!Αυτο πιστευω οτι εγινε, απλα το παληκαρι τα εγραψε λιγο μονοκομματα τα πραγματα οπως τα ειχε στο μυαλο του.Εφαγε κανονικο πεσιμο ομως απο εμας...και μαλλον χαθηκε!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 8 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Μεταχειρισμενα Ανταλλακτικα citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: smpokos
Απαντήσεις: 0
ανταλλακτικά για την ανάρτηση του αυτοκινήτου Citroen BX 140
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: galanones
Απαντήσεις: 3
Ανταλλακτικά νέου C4 Β7
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: vaggelis1976
Απαντήσεις: 3
Αγορά μετ/νου C2 1.4 HDi-Βοήθεια για επισκευές/ανταλλακτικά
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Ανταλλακτικα
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: spiros
Απαντήσεις: 1
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ