Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:31 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 28 Απρ 2010, 20:52 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Vaggelis έγραψε:
Οσο ανα φορα τα aftermarket gps δν σιγκρινονται για κανενα λογο...

Αυτο λεω και γω...παμφθηνα, αξιοπιστα, μπορουν να παρουν πολλα προγραμματα κτλ
Οκ εχουν πιο μικρη οθονη μονο! :razz

3.000€ για ενα gps ουσιαστικα, δεν εδινα για κανενα λογο! Αν δεν εισαι Ο gadgetακιας, τοτε δε θα βρισκεις και διαφορες απο τα απλα κοινα gps εν ονοματι aftermarket. :cool

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Blanc για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 08 Ιουν 2010, 21:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:29
Δημοσιεύσεις: 43
Τοποθεσία: Στην εθνική με 200
Μόλις προχθές απέκτησα το νέο C5 1.6τ με MyWay, υδροπνευματική κτλ.
1η απογοήτευση.
Είχα απο την αρχή την λανθασμένη εντύπωση ότι το MyWay έχει video in είσοδο για να μπορείς να χρησιμοποιείς την οθόνη του με ένα aftermarket media center.

2η απογοήτευση.
Δεν είχε χαρτογραφημένο τμήμα της εγνατίας οδού (όπως και αρκετοί teleatlas χάτες του εμπορίου)

3η απογοήτευση.
Δεν παίρνει user pois για να περάσω τις speedcams. Βέβαια στο manual γράφει ότι υποστηρίζει speedcams όμως δε βρήκα πως γίνεται στο μενού του αυτοκινήτου, ούτε γνωρίζω τι είδος αρχείου είναι για να το προσαρμόσω.

Κατα τα άλλα είναι εύχρηστο και αξιόπιστο σύστημα αν και το βράδυ είναι ενοχλητικός ο έντονος φωτισμός όταν το gps είναι ενεργό.
Αναβάθμιση χαρτών, ευτυχώς η citroen βγάζει συχνά. Αν κάποιος γνωρίζει αν υπάρχει κάποια λύση για το 1 & 3 ας μας βοηθήσει.

_________________
ΕικόναΣτατικές μελέτεςΟικοδομικές άδειες


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Gousgounis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιουν 2010, 18:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:19
Δημοσιεύσεις: 11
Gousgounis έγραψε:
Μόλις προχθές απέκτησα το νέο C5 1.6τ με MyWay, υδροπνευματική κτλ.
1η απογοήτευση.
Είχα απο την αρχή την λανθασμένη εντύπωση ότι το MyWay έχει video in είσοδο για να μπορείς να χρησιμοποιείς την οθόνη του με ένα aftermarket media center.

Eχει video in στο ντουλαπακι του συνοδηγου.Βεβαια δεν παιζει οταν το αμαξι κινειται.Αναμενεται με το νεο firmware R20.18 να λυθουν και καποια προβληματα συμβατοτητας που εχει.

2η απογοήτευση.
Δεν είχε χαρτογραφημένο τμήμα της εγνατίας οδού (όπως και αρκετοί teleatlas χάτες του εμπορίου)

Οι καινουργιοι χαρτες 2010/2011 βγαινουν τον Ιουλιο.Υπομονη.

3η απογοήτευση.
Δεν παίρνει user pois για να περάσω τις speedcams. Βέβαια στο manual γράφει ότι υποστηρίζει speedcams όμως δε βρήκα πως γίνεται στο μενού του αυτοκινήτου, ούτε γνωρίζω τι είδος αρχείου είναι για να το προσαρμόσω.

Κατεβασε αυτο εδω http://rapidshare.com/files/401054507/SpeedcamsJune2010myway.rar.html καντο unrar και τα περιεχομενα του φακελου copy-paste στην SD καρτα του myway.Mετα πηγαινε στα settings του myway και ενεργοπιησε τα risk areas με τις επιλογες τους.Ετσι θα εχεις και speedcam alerts :thumb



Καλο θα ειναι να κανεις και μια αναβαθμιση του myway στην τελευταια R20.16 που λυνει αρκετα προβληματακια και βελτιωνει παρα πολυ την ποιοτητα ηχου στο bluetooth.


Το/Τα ακόλουθα 2 μέλη ευχαρίστησαν Loxias για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης, Gousgounis
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 27 Ιουν 2010, 19:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:29
Δημοσιεύσεις: 43
Τοποθεσία: Στην εθνική με 200
Λοχία έχω δει και μερικά posts σου στο gpsunderground.com οπότε θεωρώ ότι είσαι ο πιο "ψαγμένος" στο φόρουμ στο θέμα των καμερών ταχύτητας και σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Το αρχείο hazardareas.lwd βρήκα και το κατέβασα (την έκδοση Μαϊου) όμως σε όλη τη διαδρομή απο Κοζάνη Αθήνα, δε μου έβγαλε ούτε μία ειδοποίηση. (Εννοείται πως ενεργοποίησα την οπτική και ηχητική ειδοποίηση από το μενού).
Δε μπορεί σε καμία περίπτωση να συγκριθεί με την πληρότητα του http://index.pois.gr/ που χρησιμοποιούσα στο iGO και δεν έχω βρεί τρόπο να επεξεργαστώ το αρχείο για να προσθέσω κάμερες.
Με λίγο googling τα lwd αναφέρονται ώς lotus works databases (εποχή DOS!). Αν βγάλεις άκρη γράψε τίποτα σχετικό στο φόρουμ.

Επιστρέφω στην απογοήτευσή μου.
1. Το MyWay δεν έχει είσοδο βίντεο. Με 1200€ το θεωρεί φθηνό η citroen και βάζει είσοδο μόνο στο navidrive 3d των 3000€
2. Εξαρτάται απο την εταιρία που κάνει την χαρτογράφηση. πχ CIS και epsilon που λειτουργούν φωτογραμμετρικά τον έχουν όλο τον δρόμο (αν και έχουν μερικα σφαλματάκια) όμως οι Teleatlas, GI, Navigreece που στέλνουν συνεργεία αργούν πάρα πολύ στην ενσωμάτωση ακόμη και κεντρικότατων οδικών αρτηριών.
3. Θα δοκιμάσω το αρχείο στην πράξη. Ελπίζω να είναι πληρέστερο απο τη έκδοση Μαϊου του gpsunderground

_________________
ΕικόναΣτατικές μελέτεςΟικοδομικές άδειες


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Gousgounis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 22:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:19
Δημοσιεύσεις: 11
Gousgounis έγραψε:
Λοχία έχω δει και μερικά posts σου στο gpsunderground.com οπότε θεωρώ ότι είσαι ο πιο "ψαγμένος" στο φόρουμ στο θέμα των καμερών ταχύτητας και σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Το αρχείο hazardareas.lwd βρήκα και το κατέβασα (την έκδοση Μαϊου) όμως σε όλη τη διαδρομή απο Κοζάνη Αθήνα, δε μου έβγαλε ούτε μία ειδοποίηση. (Εννοείται πως ενεργοποίησα την οπτική και ηχητική ειδοποίηση από το μενού).
Δε μπορεί σε καμία περίπτωση να συγκριθεί με την πληρότητα του http://index.pois.gr/ που χρησιμοποιούσα στο iGO και δεν έχω βρεί τρόπο να επεξεργαστώ το αρχείο για να προσθέσω κάμερες.
Με λίγο googling τα lwd αναφέρονται ώς lotus works databases (εποχή DOS!). Αν βγάλεις άκρη γράψε τίποτα σχετικό στο φόρουμ.

Επιστρέφω στην απογοήτευσή μου.
1. Το MyWay δεν έχει είσοδο βίντεο. Με 1200€ το θεωρεί φθηνό η citroen και βάζει είσοδο μόνο στο navidrive 3d των 3000€
2. Εξαρτάται απο την εταιρία που κάνει την χαρτογράφηση. πχ CIS και epsilon που λειτουργούν φωτογραμμετρικά τον έχουν όλο τον δρόμο (αν και έχουν μερικα σφαλματάκια) όμως οι Teleatlas, GI, Navigreece που στέλνουν συνεργεία αργούν πάρα πολύ στην ενσωμάτωση ακόμη και κεντρικότατων οδικών αρτηριών.
3. Θα δοκιμάσω το αρχείο στην πράξη. Ελπίζω να είναι πληρέστερο απο τη έκδοση Μαϊου του gpsunderground



Κατεβασε το αρχειο που εβαλα στο πιο πανω ποστ μου.Δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κατεβασες απο το underground.
Το δικο μου ,δοκιμασμενο απο Φλωρινα μεχρι Αθηνα εχει σχεδον ολες τις καμερες.
Αυτο που δινουν οι ξενοι ,αν δεν κανω λαθος ,δεν εχει καμερες για Ελλαδα.

Οσο για την εισοδο βιντεο...η C5 σου δεν εχει υποδοχη στο ντουλαπακι του συνοδηγου?
Η δικια μου εχει αλλα δεν το δοκιμασα και ποτε να σου πω την αληθεια.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Loxias για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Ιούλ 2010, 22:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Loxias έγραψε:
Gousgounis έγραψε:

2η απογοήτευση.
Δεν είχε χαρτογραφημένο τμήμα της εγνατίας οδού (όπως και αρκετοί teleatlas χάτες του εμπορίου)

Οι καινουργιοι χαρτες 2010/2011 βγαινουν τον Ιουλιο.Υπομονη.



δυστυχώς...


Dear Mr Panourgias,

Thank you for contacting NAVTEQ.

Unfortunately for the RT3/RT4 navigation system, there will be no 2010/2011 update for South Europe.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number. You may also contact us through our Customer Service Centre at the phone numbers provided below.

With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22
Local Toll Free Number United Kingdom: 08081 013885
Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065
Local Toll Free Number France: 0800 914 478
Local Toll Free Number Italy: 800 781 145
Telephone Number: +31 555 384 245
Fax Number: +31 555 433 947


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε MeddlingMageGR για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 03 Ιούλ 2010, 07:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:19
Δημοσιεύσεις: 11
MeddlingMageGR έγραψε:
Loxias έγραψε:
Gousgounis έγραψε:

2η απογοήτευση.
Δεν είχε χαρτογραφημένο τμήμα της εγνατίας οδού (όπως και αρκετοί teleatlas χάτες του εμπορίου)

Οι καινουργιοι χαρτες 2010/2011 βγαινουν τον Ιουλιο.Υπομονη.



δυστυχώς...


Dear Mr Panourgias,

Thank you for contacting NAVTEQ.

Unfortunately for the RT3/RT4 navigation system, there will be no 2010/2011 update for South Europe.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number. You may also contact us through our Customer Service Centre at the phone numbers provided below.

With kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre
PO Box 501
7300 AM APELDOORN
THE NETHERLANDS
International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22
Local Toll Free Number United Kingdom: 08081 013885
Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065
Local Toll Free Number France: 0800 914 478
Local Toll Free Number Italy: 800 781 145
Telephone Number: +31 555 384 245
Fax Number: +31 555 433 947



Για τσεκαρε εδω http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/ViewProductDetail-Start?ProductUUID=UaEKCghBSvMAAAEpALpdEUZ9&CatalogCategoryID=gWIKCghBNS8AAAEdtpUIIR8p&HideCrumb=&JumpTo=OfferList&PersistNavigationMenu=YES


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Loxias για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Ιούλ 2010, 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:29
Δημοσιεύσεις: 43
Τοποθεσία: Στην εθνική με 200
Loxias έγραψε:
Οσο για την εισοδο βιντεο...η C5 σου δεν εχει υποδοχη στο ντουλαπακι του συνοδηγου?
Η δικια μου εχει αλλα δεν το δοκιμασα και ποτε να σου πω την αληθεια.


Στο ντουλαπάκι του συνοδηγού έχει 2 RCA εισόδους (άσπρο κόκκινο) που είναι μόνο για ήχο. Δεξί και αριστερό.
Για βίντεο θέλει και 3ο RCA (κίτρινο) που δεν υπάρχει :(

_________________
ΕικόναΣτατικές μελέτεςΟικοδομικές άδειες


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Gousgounis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Ιούλ 2010, 08:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 24 Απρ 2010, 11:19
Δημοσιεύσεις: 11
Gousgounis έγραψε:
Loxias έγραψε:
Οσο για την εισοδο βιντεο...η C5 σου δεν εχει υποδοχη στο ντουλαπακι του συνοδηγου?
Η δικια μου εχει αλλα δεν το δοκιμασα και ποτε να σου πω την αληθεια.


Στο ντουλαπάκι του συνοδηγού έχει 2 RCA εισόδους (άσπρο κόκκινο) που είναι μόνο για ήχο. Δεξί και αριστερό.
Για βίντεο θέλει και 3ο RCA (κίτρινο) που δεν υπάρχει :(



Η δικια μου εχει τρεις εισοδους.Περιεργο.. :s
Ποτε την πηρες την δικια σου?Εγω την πηρα
μια εβδομαδα μετα το Πασχα.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Loxias για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Ιούλ 2010, 08:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2218
Mήπως θα μπορούσαμε να μάθουμε αν υπάρχει δυνατότητα να μπεί το My-Way εκ των υστέρων στο αυτοκίνητο ? Γιά ρωτήστε τις διάφορες αντιπροσωπίες .

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε cruiser για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Ιούλ 2010, 17:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιούλ 2010, 17:05
Δημοσιεύσεις: 52
Παιδιά καλησπέρα. Είναι το πρώτο μου post στο φόρουμ και πιστεύω να περάσω καλά. Λοιπόν ήθελα να σας πώ ότι είμαι κάτοχος της c5 1.6 thp με το ng4 navi system κόστος 2700€ Δεν υπάρχουν ούτε σε εμένα speedcams οι χάρτες είναι του 7/09 φορτωμένοι στον hd και η μεγάλη απογοήτευση είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω το video εν κινήσει. Έχω επισκεφτεί όλα τα μεγάλα καταστήματα ήχου για αυτοκίνητα αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Ο στόχος μου ήταν να φορέσω έναν ψηφιακό αποκωδικοποιητή για να έχω τηλεόραση στο αμάξι και επίσης να βλέπω μουσικά κλίπς απο το ενσωματωμένο dvd που έχει το ng4. Μήπως κάποιος απο εσάς γνωρίζει πως να ξεκλειδώσω το ng4;


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε marinosmanol για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 13 Ιούλ 2010, 07:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 10:29
Δημοσιεύσεις: 43
Τοποθεσία: Στην εθνική με 200
Loxias έγραψε:
Η δικια μου εχει τρεις εισοδους.Περιεργο.. :s
Ποτε την πηρες την δικια σου?Εγω την πηρα
μια εβδομαδα μετα το Πασχα.


Το αυτοκίνητο μου ήρθε τέλη του Μαϊου.
Το είχα κάνει παραγγελία απο αρχές του έτους γιατί δεν υπήρχε σε χρώμα fulminator. (C5 1,6 THP 155 PRESTIGE, Navigation "My Way" σε προσφορά στα 750€, Αισθητήρες στάθμευσης πίσω, Εσωτερικός ηλεκτροχρωμικός καθρέφτης και πακέτο αυτοματισμών (αυτόματη λειτουργία προβολέων, αυτόματη λειτουργία υαλοκαθαριστήρων) και δώρο τα πατάκια!)
Οι ζάντες αλουμινίου της εταιρίας δεν αξίζαν τα λεφτά τους :) Να μη δείχνουμε και ίδιοι με όλους τους άλλους...

Αυτό που έχω είναι αυτό:
Εικόνα
όχι αυτό με το αριθμητικό πληκτρολόγιο:
Εικόνα

Λες να έγινε κανένα λάθος;


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Gousgounis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 13 Ιούλ 2010, 09:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Ιουν 2010, 13:47
Δημοσιεύσεις: 219
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός C5 1.6 THP από αρχές Ιουλίου με navi my way.
Να επιβεβαιώσω κι εγώ με την σειρά μου ότι στο ντουλαπάκι του συνοδηγού υπάρχει είσοδος RCA (κίτρινο, κόκκινο, άσπρο).
Δεν το έχω δοκιμάσει σαν aux είσοδο ....
Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να βρώ την υποδοχή για usb stick. Στην θήκη κάτω από το υποβραχιόνιο του οδηγού που υποδεικνύεται στο εγχειρίδιο χρήσης δεν βρήκα τίποτα.

_________________
C5 (X7) 1.6 THP - EP6CDT - MCC - BVM6


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε jor για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 13 Ιούλ 2010, 15:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιούλ 2010, 17:05
Δημοσιεύσεις: 52
jor έγραψε:
Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός C5 1.6 THP από αρχές Ιουλίου με navi my way.
Να επιβεβαιώσω κι εγώ με την σειρά μου ότι στο ντουλαπάκι του συνοδηγού υπάρχει είσοδος RCA (κίτρινο, κόκκινο, άσπρο).
Δεν το έχω δοκιμάσει σαν aux είσοδο ....
Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορώ να βρώ την υποδοχή για usb stick. Στην θήκη κάτω από το υποβραχιόνιο του οδηγού που υποδεικνύεται στο εγχειρίδιο χρήσης δεν βρήκα τίποτα.

Στο υποβραχιόνιο του οδηγού βρίσκεται στο δικό μου με ng4 (prestige plus) απέναντι απο την θήκη του ποτηριού. Πρόσεχε όμως γιατί έχει μια πλαστική στρογγυλή τάπα σαν κάλυμμα.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε marinosmanol για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Navigation My Way
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 16 Ιούλ 2010, 00:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
cruiser έγραψε:
Mήπως θα μπορούσαμε να μάθουμε αν υπάρχει δυνατότητα να μπεί το My-Way εκ των υστέρων στο αυτοκίνητο ? Γιά ρωτήστε τις διάφορες αντιπροσωπίες .


Φίλε cruiser πήγα σήμερα για service στην αντιπροσωπεία κ επί της ευκαιρίας ρώτησα.
Μετά από σειρά τηλεφωνημάτων, η απάντηση ήταν αρνητική.
Δεν μπαίνει κατόπιν εορτής (τουλάχιστον στην αντιπροσωπεία).

Υπάρχει πάντα το ενδεχόμενο να βρείς σε παλιατζή ένα τρακαρισμένο C5* και να αγοράσεις τα κομμάτια του navi, (οθόνη/κεραία gps/κεντρική μονάδα/καλωδιώσεις), αλλά δε νομίζω να βρεθεί εξουσιοδοτημένο συνεργείο να τα περάσει.

Αναγκαστικά, θα απευθυνθείς σε ηλεκτρολόγο εκτός δικτύου citroen, με απότελέσματα που θα είναι από τα καλύτερα έως τα χειρότερα....
Άσε που ο παλιατζής/έμπορος μεταχειρισμένων θα ζητήσει ότι του κατέβει από τιμή=>βάζεις σοβαρή μονάδα Alpine με αυτά τα χρήματα.

Δεν πιστεύω δλδ πως αξίζει η φασαρία.

Αν κάποιος παραγγείλει καινούργιο C5, ναι για 500ευρώ επιπλέον το Ναvi τα καρα-λέει τα λεφτά του.
Μόνο που δε θα βλέπεις την οθόνη από το c4 και το radioCD από C1/C2/C3/C4, αξίζει τον κόπο.
Αλλά κατόπιν εορτής, δεν το βρίσκω κ τόσο καλή ιδέα...

*Με τέτοια φρένα κ κρατήματα που έχει το αυτοκίνητο, θα είναι στατιστικά δύσκολο να βρεθεί τρακαρισμένο C5

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kobulis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 8 [ 120 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τι είναι το Navigation & Multimedia Pack για C1?
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 6
C3 2014 Navigation display
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: bandicoot92
Απαντήσεις: 0
GPS Navigation
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 20
MyWay Navigation
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: gmavro
Απαντήσεις: 34
Αγορά aftermarket navigation απο κίνα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: vagios1
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια