Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:03 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Οκτ 2011, 10:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
Καλημέρα σε όλους, μου δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα πριν από λίγες ημέρες που πήγα το C5, μοντέλο 2005, 2000cc, για ένα έλεγχο, ήθελα να μου καθαρίσουν την πεταλούδα του καύσιμου γιατί ένοιωθα ότι δεν ανταποκρινόταν σωστά το γκάζι, και μου έκανε και λίγα σκορτσαρισματα στις αλλαγές ταχύτητας η σε στροφές.
Μου έκαναν ψεκασμό με ειδικό spray και πήγα να φύγω, αμέσως ένοιωσα διαφορά στο γκάζι και και στις αλλαγές αλλά μετά από κάποια χιλιόμετρα άναψε στο ταμπλό το εξής μήνυμα : depollution system faulty εάν το θυμάμαι σωστά, επίσης αντί να δουλεύει στις 800 στροφές ανέβαζε ξαφνικά στροφές σε λίγο πάνω από 1000 και ψιλομπέρδευε και σκορτσαριζε σαν τρελό, μετά από σβήσιμο κινητήρα επανερχόταν για λίγα χιλιόμετρα και το ξανά έκανε, το ξανά πάω στο συνεργείο και το περνάνε από εγκέφαλο ο οποίος δεν έδειξε τίποτα, μου λέει μήπως τράβηξε τίποτα κανένα μπεκ λόγω καθαρισμού πεταλούδας και θέλει μερικά χιλιόμετρα να στρώσει, την άλλη μέρα το πάμε σε εξειδικευμένο συνεργείο με lexia, στην αρχή δεν βρήκε τίποτα, το κάνω μια βόλτα το ξαναπαρουσιαζει, το βάζει πάλι στον εγκέφαλο και δείχνει πρόβλημα πολλαπλασιαστή, κάνει reset και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τι είπε, μου λέει εντάξει, φεύγω κάνω μια βόλτα και το ξαναπαρουσιαζει, ξανακάνει reset, προγραμματισμό κ.λ.π και μέχρι στιγμής δεν έχει ξανακανει τίποτα, αλλά μετά όλα αυτά πάλι νοιώθω ότι δεν ανταποκρινετε σωστά και ο computer ταξιδιού δεν δείχνει άμεσα την κατανάλωση καύσιμου και δείχνει τρελή κατανάλωση, έχει περάσει κάποιος τα ίδια και ποια είναι η λύση?

Με εκτίμηση
Σακης

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Οκτ 2011, 12:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 19:48
Δημοσιεύσεις: 4375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Είχα πάθει κάτι παρόμοιο στη C4 αλλά εγώ έχω τον THP και όχι ατμοσφαιρικό όπως εσύ. Τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν αντλία βενζίνης και από ένα σημείο και μετά -όταν δηλαδή μου έβγαζε το μήνυμα "antipollution system faulty" - το αμάξι λειτουργούσε με 3 κυλίνδρους και όπως καταλαβαίνεις δεν τραβούσε καθόλου. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο αλλά τις 2 πρώτες φορές που το αμάξι μπήκε σε lexia δεν έδειξε κανένα πρόβλημα. Επίσης αυτό το πρόβλημα μου το έβγαλε πολύ νωρίς (στα 650 χλμ) και ήταν προφανές ότι ήταν εργοστασιακό. Αν η C5 σου έχει πολλά χιλιόμετρα δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό ένα τέτοιο πρόβλημα να μην είχε εμφανιστεί μέχρι τώρα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

_________________
Εικόνα

-C4 1.6 THP
-C3 1.4 diesel


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε nicolas13 για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Οκτ 2011, 22:40 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Mετα απο καθαρισμο πεταλουδας χρειαζεται επαναπρογραμματισμος της με lexia ο οποιος κραταει ωρα και θελει καλο τεχνικο!!που το πηγες??

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Οκτ 2011, 23:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Μου το έχει βγάλει κάποιες φορές σε φάση πειραμάτων μέτρησης αυτονομίας, όταν προσπαθούσα να καταναλώσω μέχρι και το τελευταίο ml υγραερίου (σε δίλιτρο c5).
Depolution system faulty, σκορτσάρισμα, και αναμένο το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα. Τουλάχιστον ήταν ασορτί με τον υπόλοιπο πορτοκαλί φωτισμό του καντράν.

Έβαζα λίγα λίτρα σούπερ αμόλυβδη, έκανα λίγα χιλιόμετρα, το πάρκαρα σπίτι και το επόμενο πρωί η ένδειξη είχε εξαφανιστεί.

Από την πρώτη φορά που το είδα, το έχω ξαναδεί 5-6 φορές ακόμα κ έγραψα 40+ χιλιάδες km χωρίς το παραμικρό παρατράγουδο μέχρι στιγμής.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kobulis για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 07:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
Νεκταριε, το πήγα το αμάξι σε ένα φίλο μου για τον καθαρισμό, δεν ήξερε ότι για τον καθαρισμό της πεταλούδας Θέλει επαναπρογραμματισμο μετα.
Όταν παρουσίασε το πρόβλημα ο φιλος μου το πήγε στον Γεωργακόπουλο στην Μεταμορφωση που έχει lexia και είναι εξουσιοδοτημενος αλλα δεν του είχε ξανασυμβεί αυτο, βέβαια όπως σας είπα το έβαλε στο μηχάνημα αρκετές φορές μέχρι να επανέλθει, λογικά προγραμματισμό του έκανε. Τώρα μου έβαλες υποψίες, ξέρεις κανέναν που μπορει να μου κάνει προγραμματισμό καλα και να μου πει εάν φταει η πεταλούδα για την συμπεριφορά του αυτοκινητου?
Δεν θέλω να παω σε high class συνεργεία που το μόνο που βλέπουν είναι το χρήμα.

Με εκτίμηση
Σακης

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 07:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
kobulis έγραψε:
Μου το έχει βγάλει κάποιες φορές σε φάση πειραμάτων μέτρησης αυτονομίας, όταν προσπαθούσα να καταναλώσω μέχρι και το τελευταίο ml υγραερίου (σε δίλιτρο c5).
Depolution system faulty, σκορτσάρισμα, και αναμένο το πορτοκαλί λαμπάκι του κινητήρα. Τουλάχιστον ήταν ασορτί με τον υπόλοιπο πορτοκαλί φωτισμό του καντράν.

Έβαζα λίγα λίτρα σούπερ αμόλυβδη, έκανα λίγα χιλιόμετρα, το πάρκαρα σπίτι και το επόμενο πρωί η ένδειξη είχε εξαφανιστεί.

Από την πρώτη φορά που το είδα, το έχω ξαναδεί 5-6 φορές ακόμα κ έγραψα 40+ χιλιάδες km χωρίς το παραμικρό παρατράγουδο μέχρι στιγμής.

Ευχαριστω για την απαντηση σου, το βρίσκω λογικό ότι είναι θέμα αισθητήρα καύσης και το δικό σου και το δικό μου πρόβλημα, γιατί όμως δεν το βγάζει το lexia, και που είναι αυτός ο αισθητήρες για να καθαριστεί η να αλλαχτει; Θα δοκιμάσω να βάλω 100αρα μήπως στρώσει το αμάξι η καθαρίσουν τα μπέκ που μου είπαν ότι δεν βγαίνουν να καθαριστούν αλλα αλλαζονται εάν παρουσιάσουν πρόβλημα, αυτο δεν μου άρεσε γιατί τόσα χρόνια ήξερα ότι τα μπέκ καθαρίζονται.

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 08:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
nicolas13 έγραψε:
Είχα πάθει κάτι παρόμοιο στη C4 αλλά εγώ έχω τον THP και όχι ατμοσφαιρικό όπως εσύ. Τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν αντλία βενζίνης και από ένα σημείο και μετά -όταν δηλαδή μου έβγαζε το μήνυμα "antipollution system faulty" - το αμάξι λειτουργούσε με 3 κυλίνδρους και όπως καταλαβαίνεις δεν τραβούσε καθόλου. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο αλλά τις 2 πρώτες φορές που το αμάξι μπήκε σε lexia δεν έδειξε κανένα πρόβλημα. Επίσης αυτό το πρόβλημα μου το έβγαλε πολύ νωρίς (στα 650 χλμ) και ήταν προφανές ότι ήταν εργοστασιακό. Αν η C5 σου έχει πολλά χιλιόμετρα δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν εφικτό ένα τέτοιο πρόβλημα να μην είχε εμφανιστεί μέχρι τώρα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Ευχαριστω Nicola για την απάντηση σου, και εγω νομίζω ότι είναι θέμα καύσης/καυσίμου αλλα το δικό μου δεν μπορει να έχει σχέση με αντλία γιατί ο καθαρισμός της πεταλούδας δεν μπορει να επηρεάσει την αντλία, αλλα η αντλία μπορει να επηρεάσει την πεταλούδα όσο αφορά την καύση.
Το αμάξι έχει μόλις 65.000 χλμ τα οποία δεν θεωρώ πολλα, γιατί είχε το xzara,1400 του 2001 και του είχα κάνει 135,000 χλμ χωρίς ποτέ κανένα πρόβλημα και την ίδια οδήγηση και συμπεριφορά έχω και σε αυτη την Γαλλιδουλα.

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 11:33 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Τα μπεκ φυσικα και καθαριζονται, αλλα αν ειναι με παρα παρα πολλα χιλιομετρα, πανω και καθαριστουν, μερικες φορες χαλανε και "κατουρανε". Αλλιως αν ειναι σε "φυσιολογικα" τοτε καθαρισε τα. Αλλα θα χρειαστουν καμια 200ρια χιλιομετρα για να ξαναστρωσουν.
Οπως σωστα ειπε ο Νεκταριος, παντα οτνα πειραζεις πεταλουδα, θελει επαναπρογραμματισμο. Μερικες φορες χρειαζεται ακομα και οταν αλλαξεις μπαταρια αν ξεμεινει τελειως.
Αυτο με τα μπεκ και το καθαρισμα, δλδ οτι απο το καθαρισμα της βουλωσε μπεκ, ειναι εντελως αβασιμο, δεν ισχυει με καμια δυναμη κατι τετοιο. Τα μπεκ ριχνουν βενζινη, η πεταλουδα αφηνει τον αερα να περνα. Τι σχεση εχει η βρωμια της πεταλουδας με τα μπεκ, ασχετα αν ειναι μετα απο αυτην... :hmm
Για να καθαριστει καλα βεβαια η πεταλουδα, καλο ειναι να βγει πανω απο το αμαξι, και να καθαριστει εκτος αυττου, και οχι ψεκαζοντας την επανω του, αφου ο,τι βρωμια υπαρχει παει στην εισαγωγη... :spank Επισης ο καθαρισμος της εκτος του αυτοκινητου, ειναι τρομακτικα καλυτερος απο οτι να το καθαρισεις με αυτην τοποθετημενη πανω του.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Τελευταία επεξεργασία από billaras και Σάβ 08 Οκτ 2011, 18:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Χωρίς να είμαι μηχανικός, δε νομίζω να είναι 1η πιθανότητα τα "βρώμικα" μπέκ.

Με σειρά πιθανότητας:
- Άσχημο καύσιμο,
- Αισθητήρας λάμδα,
- Πολλαπλασιαστής
- Ηλεκτρόγκαζο,
- Μπουζι(ά)
- Μπέκ

Όπως κ να έχει, -καλό κάνει κακό δεν κάνει- ένα καθάρισμα σε πεταλούδα ή/και μπεκ.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kobulis για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 18:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
billara,σε ευχαριστω για την γνώμη σου, μήπως έχεις και υπόψιν σου κανέναν που θα μπορούσε να μου κάνει καθαρισμό μπέκ και πεταλούδας οικονομικά και εγγυημένα;
Το αμάξι έχει μόλις 65,000 χλμ αλλα δεν τα έχω κάνει εγω και θα ήθελα να κάνω κάποια πράγματα για να ξέρω που βρίσκετε η κατάσταση της μηχανής απο εδώ και πέρα.
Όπως είπα σε παραπάνω ποστ, ο εγκέφαλος δείχνει ότι η κατανάλωση έχει αυξηθεί αρκετά, είναι λογικό αυτο; Επισης το πρωί που το ξεκίνησα έδειξε μια ένδειξη στο ταμπλό economy mode starting η κάτι τέτοιο, ξέρει κανεις τι είναι αυτο γιατί δεν ήξερα καν ότι υπάρχει κάτι τέτοιο;

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 18:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
kobulis έγραψε:
Χωρίς να είμαι μηχανικός, δε νομίζω να είναι 1η πιθανότητα τα "βρώμικα" μπέκ.

Με σειρά πιθανότητας:
- Άσχημο καύσιμο,
- Αισθητήρας λάμδα,
- Πολλαπλασιαστής
- Ηλεκτρόγκαζο,
- Μπουζι(ά)
- Μπέκ

Όπως κ να έχει, -καλό κάνει κακό δεν κάνει- ένα καθάρισμα σε πεταλούδα ή/και μπεκ.

Σε ευχαριστω kobulli για την γνώμη/ απαντηση σου, και εγω λογικά τα βρίσκω αυτά που λες και με την σειρά που λες για τυχόν βλάβη, πως όμως θα διαγνωστει ποιο είναι το πρόβλημα;

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 18:56 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Το economy mode εχει σχεση με τα ηλεκτρικα, και ειναι μαι φαση που μπαινουν οι εγκεφαλοι του αυτοκινητου και τα ηλεκτρικα του (καταναλωσεις) αν εχεις πανω απο καποια ωρα ανοιχτο τον διακοπτη χωρις να βαλεις μπρος. Εσενα στο εκανε δλδ κατ' ευθειαν με το που γυρισες τον διακοπτη; :hmm Ειχες ξεχασει κατι ανοιχτο;
Μπεκ τοτε για 65000 ισως ειναι νωρις, γυρω στις 100000 ισως θα ηταν προτιμοτερο. Αν ακι μου εχει τυχει και σε αμαξια με 60-70000 χιλιομετρα, να εχει διαφορα καταλανωσης (λιγη μεν, ισως στο -0,5-0,8λ/100Km) απο το καθαρισμα και μετα. Η αυξημενη καταναλωση ειναι μαλλον απο την αρυθμιστη πεταλουδα. Επισης ελεγξτε τον map sensor ποσο καθαρος ειναι απο λαδια και αναθυμιασεις-σκονη, ειναι εκεινο το πραγματακι που ειναι πανω στην εισαγωγη κατω απο την πεταλουδα και εξωτερικα της εισαγωγης, αν θυμαμαι καλα προς το ψυγειο. πρεπει να εχει 10mm βιδα, την βγαζετε, το ψεκαζετε, το φυσατε απαλα με τον αερα, και το ξαναβαζετε. Καντε τα αυτα, προγραμματηστε την πεταλουδα και θα ειστε ΟΚ μαλλον. Αν μπορει ςκανε και το εξης: ανοιξε μαλακα με προσοχη με το δαχτυλο σου την πεταλουδα με το χερι, σπρωχνοντας την, να δεις αν κολλαει.
Αν τα κανετε αυτα και συνεχιζει (προγραμματισμο απαραιτητα) τοτε ψαχτε ισως για "λ". Βγαλτε και τα μπυοζι να δειτε σε τι κατασταση ειναι και να ελεγξετε τα διακενα τους.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 19:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 01 Αύγ 2011, 09:33
Δημοσιεύσεις: 198
billara, τωρα που το λες ειχα ανοιχτή τη πορτα πολυ ωρα γιατι καθαριζα εσωτερικα, μπορει να ηταν αυτο η αιτια, σε ευχαριστώ για την ενημερωση.

_________________
2CV - SAXO 1,4 VTS - XSARA 1400 VTR[/color]
Παρών αυτοκίνητο: Citroen C5 Exclusive 2000 cc - mod 2005


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dpierr για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 21:30 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Σακη εχεις π.μ.??

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: depollution system faulty
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Οκτ 2011, 22:24 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
dpierr έγραψε:
billara, τωρα που το λες ειχα ανοιχτή τη πορτα πολυ ωρα γιατι καθαριζα εσωτερικα, μπορει να ηταν αυτο η αιτια, σε ευχαριστώ για την ενημερωση.


Ναι, απο αυτο θα ειναι μαλλον.

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: georgios
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 29 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Πρόβλημα ρεταρισματος στο ρελαντί + system too lean
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: salex
Απαντήσεις: 17
Πρόβλημα με πετρέλαίο και depollution system faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: karas
Απαντήσεις: 14
c3 picasso hdi 2011: Power Steering Faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: mpapagian
Απαντήσεις: 17
System management engine faulty!!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: ds3_ncl
Απαντήσεις: 8
gear box faulty
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: koloko
Απαντήσεις: 16
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια