Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:35 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:14
Δημοσιεύσεις: 13
Καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα που απ ότι είδα στο site είχαν-έχουν αρκετοί. Η φύσα που στέλνει ρεύμα στην πόρτα του οδηγού έχει κοπεί σχεδόν ολόκληρη. :bounce .Έχω κολλήσει με μονωτική τα περισσότερα εξ αυτών και σε γενικές γραμμές λειτουργούν. Υπάρχει όμως ένα (το οποίο στέλνει ρεύμα στο κεντρικό κλείδωμα) το οποίο έχει κοπεί τόσο χαμηλά μέσα στο φις που δεν γίνεται να ενωθεί με καλλώδιο και το έχω κολλημένο με καλάι μέσα στο φίς. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν γίνεται να ξεκουμπώσω τα καλλώδια από το φις (και πώς) και να τα αντικαταστησω με καινούρια κομμάτια ή αν μπορώ να αλλάξω ολόκληρη την φύσσα (και πως) μόνος μου!! Αν υπάρχει η δυνατότητα να δοθεί κάποιο site όπου μπορώ να βρω φύσα θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!! :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 31 Αύγ 2012, 21:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
Τι προβλημα εχεις ακριβως? Εχω την πλεξουδα ολη κ απο τις πορτες πες μου αν κατι σου χρειαζεται


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Σεπ 2012, 16:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:14
Δημοσιεύσεις: 13
JIMBoy1 έγραψε:
Τι προβλημα εχεις ακριβως? Εχω την πλεξουδα ολη κ απο τις πορτες πες μου αν κατι σου χρειαζεται

Έχει κοπεί σε πολλά μέρη η πλεξούδα στο σημείο που ενώνεται με την πόρτα μέσα στην φυσούνα. Εσύ την έχεις βγάλει από την σύνδεση της μέσα στο αμάξι?? Είναι κουμπωτή πάνω στον εγκέφαλο με κλιπς?? Γιατί εδώ στην Δράμα που είμαι εγώ, μου είπαν πως θα πρέπει να κόψω τα καλλώδια μέσα από το αμάξωμα και να τα ενώσω, αν βρω άλλη πλεξούδα, εκεί στο σημείο πίσω από τις ασφάλειες, κάτω από τα πόδια του οδηγού!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Σεπ 2012, 18:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2012, 00:13
Δημοσιεύσεις: 20
Εικόνες: 0
texle έγραψε:
JIMBoy1 έγραψε:
Τι προβλημα εχεις ακριβως? Εχω την πλεξουδα ολη κ απο τις πορτες πες μου αν κατι σου χρειαζεται

Έχει κοπεί σε πολλά μέρη η πλεξούδα στο σημείο που ενώνεται με την πόρτα μέσα στην φυσούνα. Εσύ την έχεις βγάλει από την σύνδεση της μέσα στο αμάξι?? Είναι κουμπωτή πάνω στον εγκέφαλο με κλιπς?? Γιατί εδώ στην Δράμα που είμαι εγώ, μου είπαν πως θα πρέπει να κόψω τα καλλώδια μέσα από το αμάξωμα και να τα ενώσω, αν βρω άλλη πλεξούδα, εκεί στο σημείο πίσω από τις ασφάλειες, κάτω από τα πόδια του οδηγού!!


φιλε μ για μενα παρε πλεξουδα της πορτας και λυστην ολη την πλεξουδα και βαλε αλλη γιατι μετα θα σου κανει νουμερα...με τισ κλειδαριες και τα παραθηρα...κανε σωστη δουλιτσα...εχω και εγω πλεξουδα οδηγου..οτι χρειαστεις εδω ειμαστε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 01 Σεπ 2012, 19:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:14
Δημοσιεύσεις: 13
giannhs xsara
Συμφωνώ μαζί σου πως θα πρέπει να μπει ολόκληρη κ όχι να ενωθούν τα καλλώδια αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι αν συνδέεται κουμπωτά πάνω στον εγκέφαλο-ασφάλειες ή είναι συγκολλημένη σε κάποιο από αυτά!!
Για να το δώ φαντάζομαι πως πρέπει να βγάλω τον πίνακα με τις ασφάλειες κάτω από τα πόδια του οδηγού έτσι?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 15:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
θα κοιταξω εγω κ θα σου πω την εχω σε μια κουτα. Εχει κανενα τρακαρισμα σε εκεινο το σημειο μηπως κ κοπηκαν? Νομιζω πως ειναι η πρωτη φορα που το ακουω ανεβασε μια εικονα του ''τοπου'' προβληματος.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 20:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:14
Δημοσιεύσεις: 13
JIMBoy1 έγραψε:
θα κοιταξω εγω κ θα σου πω την εχω σε μια κουτα. Εχει κανενα τρακαρισμα σε εκεινο το σημειο μηπως κ κοπηκαν? Νομιζω πως ειναι η πρωτη φορα που το ακουω ανεβασε μια εικονα του ''τοπου'' προβληματος.


Όχι φίλε μου δεν έχει τρακάρισμα!! απλά μέσα στην φύσα επειδή ανοιγοκλείνει πολλές φορές η πόρτα του οδηγού (μάλλον) έχουν κοπεί τα καλλώδια!!
Σκέφτομαι να βγάλω τελείως τα πλαστικά και από την φύσα κ από την πόρτα και να ενώσω απλά τα καλλώδια ένα προς ένα μέσα στην πόρτα!! Πώς σας φαίνεται σαν σκέψη??

Υ.Γ. όποιος έχει ανεβατόρι για το αυτόματο ηλεκτρικό παράθυρο του οδηγού για το xsara 2 (2001 μοντέλο) ας με ενημερώσει. Ψάχνω να βρώ γιατί έχει χαλάσει κ αυτό!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 02 Σεπ 2012, 22:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 15 Μαρ 2007, 17:56
Δημοσιεύσεις: 42
κοιταξε εριξα μια ματια στην πλεξουδα δεν καταλαβα κ πολλα αν θελεις πες μου σαν ανταλλακτικο τι θελεις να κοιταξω μηπως κ εχω να μην τρεχεις.Η λυση που λες ειναι προχειρη κ τελευταια υπομονη θελει... Αν ειναι 2 πορτο εχω εγω νομιζω (μοτερακι).


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Σεπ 2012, 11:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 31 Αύγ 2012, 18:14
Δημοσιεύσεις: 13
JIMBoy1 έγραψε:
κοιταξε εριξα μια ματια στην πλεξουδα δεν καταλαβα κ πολλα αν θελεις πες μου σαν ανταλλακτικο τι θελεις να κοιταξω μηπως κ εχω να μην τρεχεις.Η λυση που λες ειναι προχειρη κ τελευταια υπομονη θελει... Αν ειναι 2 πορτο εχω εγω νομιζω (μοτερακι).


Λοιπόν αυτό που έχει χαλάσει είναι η πλεξούδα στο σημείο που βιδώνει το πλαστικό βίσμα πάνω στην πόρτα. Εχουν κοπεί τα καλλώδια επειδή ανοιγοκλείνει η πόρτα του οδηγού και τρίβονται μεταξύ τους.
Αυτό δεν με ανησυχεί και τόσο γιατί φαντάζομαι πως μπορώ να ενώσω τα καλλώδια απεύθειας μέσα στην πόρτα και να παρακάμψω την πλαστική σύνδεση!!
Ειναι 5θυρο το δικό μου κ δεν ξέρω αν ταιιάζει το μοτεράκι που μου λες για το δικό μου.. αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας μου πει!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ηλεκτρική συνδεση πορτας οδηγού σε xsara 2
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 03 Σεπ 2012, 19:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 27 Μαρ 2010, 13:21
Δημοσιεύσεις: 226
Τοποθεσία: Πατρα
Εικόνες: 1
Αν σε ενδιαφέρει έχω μοτέρ απο 5 πορτο. Αν θες στείλε μου με πμ τον αριθμό πλαισίου για να σου πω αν κάνει!
Γιαννης

_________________
Citroen C5 AIRCROSS 1.2 PURETECH 130CV 2019
Citroën Xsara II 1.6 16V Exclusive 2004 245000χλμ
VW Polo III 1.3 Confort 1995..........πεθανε!!!!!


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 10 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

πρόβλημα airbag xsara '02
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Black Bullet
Απαντήσεις: 21
Xsara 1.4
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 7
Βελτίωση Xsara 1.4
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 41
Τοποθέτηση LPG σε Citroen Xsara 1.4....Να Βάλω ή Οχι...?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Bafralis
Απαντήσεις: 92
Ιμαντας υδραυλικου τιμονιου(δυναμο) κοπηκε στο xsara 1.400
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: power
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια