Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:34 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
γεια σας και απο μενα, μολις τοποθετησα tuningbox στο c4 1,6 hdi 90, το αυτοκινητο εχει αλλαξει κατα πολυ,το δοκιμαζω ακομη για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα ως προς την καταναλωση , παντως η διαφορα στην αποκριση απο χαμηλα και σε ολο το φασμα των στροφων ειναι εντυπωσιακη για την απλοτητα της επεμβασης. Για να γινω πιο κατανοητος το αυτοκινητο αγοραστηκε τον Ιουλιο του 2012 καινουργιο και εχει 11.000 χλμ τωρα, ειναι εκδοση trend plus, δεν ξερω παντως αν στο service που θα κανω στα 20000 χλμ πρεπει να βγαλω το κιτακι για να μην εχω θεμα με την εγγυηση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 30 Μαρ 2011, 01:13
Δημοσιεύσεις: 1541
εννοειται να το βγαλεις...αυτα ειναι αλλωστε ενα απο τα θετικα του παραλληλου εγκεφαλου...

_________________
1.4 - 102 hps VTRS
Peugeot 508 1.5 130hp bluehdi eat8 Gt-line
Citroen c3 1.4 75hp 402.000 χλμ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
http://www.tuningbox.com/en/tbv/diesel% ... HDI/90.htm , αυτο ειναι και το κιτακι που περασα,


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Καλορίζικο φίλε, μακάρι να μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος! :clap


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ 2012, 10:45
Δημοσιεύσεις: 793
Τοποθεσία: Εδεσσα
valero έγραψε:
http://www.tuningbox.com/en/tbv/diesel%20cars/citroen/C4%201.6%20HDI/90.htm , αυτο ειναι και το κιτακι που περασα,


Πόσο το πήρες?

_________________
C4 1.6 112ps e-Hdi STT attraction grey shark

Γιάννης

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 23:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Haris_c4_1.4 έγραψε:
εννοειται να το βγαλεις...αυτα ειναι αλλωστε ενα απο τα θετικα του παραλληλου εγκεφαλου...


+1...πες μας περισσότερες λεπτομέρειες, σίγουρα ενδιαφέρει πολλά μέλη, κυρίως το θέμα της κατανάλωσης, αν και ακόμη στρώνει το μοτέρ :)

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 12 Νοέμ 2012, 10:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 27 Φεβ 2012, 15:30
Δημοσιεύσεις: 850
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ
26 άλογα και 5 κιλά ροπής παραπάνω δεν είναι καθόλου άσχημα. :) :) :)
Περιμένουμε στοιχεία από την κατανάλωση και πόσο το πήρες.
Καλά ταξίδια!!! :wrc :wrc :wrc

_________________
C4 Grand Picasso 1.6hdi automatic
VW Polo 6KV2 1.4 8v gas(250.000Km)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 14 Νοέμ 2012, 09:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
nikosc4gp έγραψε:
26 άλογα και 5 κιλά ροπής παραπάνω δεν είναι καθόλου άσχημα. :) :) :)
Περιμένουμε στοιχεία από την κατανάλωση και πόσο το πήρες.
Καλά ταξίδια!!! :wrc :wrc :wrc

:nos

προς το παρον ειναι το πρωτο ρεζερβουαρ που καταναλωνει, η καταναλωση περιφερειακα της Θεσσαλονικης και με πολυ προσοχη ειναι στα 5,2 λίτρα / 100 αλλα ξανα λέω με πολύ προσοχή, απο όσο καταλαβαίνω συμβαινει το εξής, το αυτοκίνητο είναι ποιο γρηγορο στα πολύ χαμηλά και ποιο γεματο σε όλο το φάσμα των στροφών, αλλά πολύ ποιο γεματο, τώρα με την κατανάλωση όταν πας με το cruise control καιει ότι εκαιγε χωρις διαφορές , αν όμως το δουλεψεις manual, αναγκαστικα στις τρεις πρωτες σχεσεις και ειδικα στην πολη τότε πληρώνεις την επιπλέον δύναμη σε καταναλωση, εξαρταται απο το τι θελει ο καθενας, πάντως η διαφορα είναι εμφανεστατη στην δύναμη (5 κιλά ροπή) , θα προσπαθησω τις επομενες ημερες να βαλω φωτογραφίες και να σας δωσω και την τιμη που ακομη δεν την ξέρω.Βλέπετε λόγω δουλειας το έβαλε φίλος πομπατζής πυλωτικά σε εμένα και γιαυτο δεν εχω κόστος, θα σας κραταω ενήμερους.
Σημειωση: Τυγχάνει να εχω αλλάξει παρα πολλα αυτοκίνητα και να εχω οδηγησει ακομη περισσοτερα και εχω παρατηρησει οτι ο τροπος που αποδιδουν τα diesel της νεας γενιας είναι εξαιρετικός με μόνο ψεγαδι ότι τελειωνει γρηγορα ,όλα γίνοντε μέσα σε 1800 έως 2000 στροφές (όχι απο τις 1800 έως τις 2000) και μετα τέλος. Επίσης για το c4 το αυτοκίνητο (σασι και αναρτηση υπολοιπετε του κινητηρα ακομη και με την εκδοση των 90hp.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Νοέμ 2012, 20:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
εκαψε 5,1 λιτρα αλλα με πολυ πολυ προσοχη και με χιλιομετρα σε επαρχιακο δικτυο, δεν ελειψαν βεβαια καποιες δοκιμες σε προσπεραση, ρεπριζ και εκκινησεις, παντως ξαναλεω αλλο αυτοκινητο παιδια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Νοέμ 2012, 11:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εγώ έχω δύο ερωτήσεις φίλε valero:
1. Πόσο κοστίζει/ποιός το πουλάει στην περιοχή Θεσσαλονίκης (για να μη μπλέκουμε ebay και παραγγελίες από τας Ευρώπας), και
2. Μετά την "μετατροπή", το αυτοκίνητο βγάζει ντουμάνι από την εξάτμιση όταν το πλακώνεις;

Ρωτάω γιατί έχω για τη δουλειά ένα diesel Peugeot Expert HDI 2.0 8v του 2004.
Όταν αγοράστηκε μεταχειρισμένο το καλοκαίρι έπεσε ψάξιμο για να βρεθεί όχι το "γρήγορο" 16βάλβιδο, αλλά το πιό αξιόπιστο 8βάλβιδο.

Το θέμα λοιπόν με τον συγκεκριμένο κινητήρα είναι πως αν και έχει απίστευτες κριτικές για την αξιοπιστία του και την αντοχή του σε χαμηλής ποιότητας πετρέλαια,.........είναι κουβάς!

94 άλογα και 22 κιλά ροπής από 2 λίτρα =>το αυτοκίνητο είναι στα όρια του εκνευριστικού αν προσπαθήσεις να κινηθείς λίγο πιό γρήγορα. Βρήκα από ένα φίλο "πειραγμένο" χάρτη ECU, βρήκα και καλώδιο, έκανα backup το υπάρχον πρόγραμμα και πέρασα το καινούργιο που υπόσχεται 125 άλογα και 26 κιλά ροπής.

Αυτά που υποσχόταν τα έκανε, και η κατανάλωση εκτοξευόταν μόνο σε πλάκωμα. Υπό κανονικές συνθήκες, μπορεί και να έκαιγες λιγότερα καθώς λόγω αυξημένης ροπής μπορούσες να κινηθείς χαλαρά μία ταχύτητα πάνω. Άλλο αυτοκίνητο, όπως περιγράφεις.

Το μόνο πρόβλημα είναι πως ο σχεδιαστής του χάρτη ψεκασμού κατήργησε την ανακύκλωση καυσαερίων (EGR το λένε αν δεν κάνω λάθος), με αποτέλεσμα να καπνίζει περισσότερο από την νταλίκα που έχω. Ειδικά σε γρήγορη εκκίνηση, έβλεπες μαύρα σύννεφα από τους καθρέπτες και την κάμερα οπισθοπορείας, και άκουγες υπέροχες ευχές από τον οδηγό του παπιού που βρισκόταν πίσω σου.

2 ημέρες μετά, βαρέθηκα τα ντουμάνια και τα μπινελίκια, οπότε περάστηκε πάλι το εργοστασιακό πρόγραμμα που δε βγάζει ούτε μόριο καπνού από την εξάτμιση.
Απλά μου έμεινε η τεράστια διαφορά προς το καλύτερο, και αναρωτιέμαι αν με αυτό το μαντζαφλάρι που έβαλες μπορώ να έχω απροβλημάτιστο αποτέλεσμα....

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Νοέμ 2012, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
kobulis έγραψε:
...και άκουγες υπέροχες ευχές από τον οδηγό του παπιού που βρισκόταν πίσω σου.



:laugh :laugh :laugh :laugh :laugh Το κλέβωωωωω...!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Νοέμ 2012, 15:57 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 11 Φεβ 2012, 10:45
Δημοσιεύσεις: 793
Τοποθεσία: Εδεσσα
kobulis έγραψε:
[...] Το μόνο πρόβλημα είναι πως ο σχεδιαστής του χάρτη ψεκασμού κατήργησε την ανακύκλωση καυσαερίων (EGR το λένε αν δεν κάνω λάθος), με αποτέλεσμα να καπνίζει περισσότερο από την νταλίκα που έχω. Ειδικά σε γρήγορη εκκίνηση, έβλεπες μαύρα σύννεφα από τους καθρέπτες και την κάμερα οπισθοπορείας, και άκουγες υπέροχες ευχές από τον οδηγό του παπιού που βρισκόταν πίσω σου. [...]


Απ'όσο ξέρω η ανακύκλωση καυσαερίων (το EGR όπως πολύ σωστά θυμάσαι), είναι για την μείωση των οξειδίων του αζώτου (ΝΟx) και επικουρικά για γρηγορότερο ζέσταμα του κινητήρα.

Κατα τ'άλλα με ενδιαφέρει πολύ κι εμένα ένα παράλληλο εγκεφαλάκι, αλλά πιο πολύ με ενδιαφέρει το πως λειτουργεί (τι σήματα κλέβει και τι τελικά αναμεταδίδει, αν ανεβάζει και πόσο την πίεση του turbo κλπ κλπ). Είχε γίνει μία ψιλοκουβέντα σε άλλο thread, αλλά δεν "περπατησε" πολύ.

_________________
C4 1.6 112ps e-Hdi STT attraction grey shark

Γιάννης

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 13:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Νοέμ 2012, 19:23
Δημοσιεύσεις: 7
Το αυτοκινητο παιδια εχει μολις 13000 χλμ,που σημαινει οτι δεν ειναι ταλαιπορημενη η αντλια πετρελαιου για να βγαλει καπνο, θεωρω οτι καπνο βγαζει ενας κινητηρας πετρελαιου απο κακο μιγμα και απο καυση λαδιων, ευκολα μπορει να γινει αντιληπτο τι απο τα δυο φταιει ακομη και απο την μυρωδια. Ως αναφορα παντως την ερωτηση μηπως το επηρεαζει το tuningbox και το αυτοκινητο βγαζει μαυρο καπνο, ΟΧΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΙΓΕ ΑΛΩΣΤΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΙΝΕΙ, ΠΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, σκεφτομαι να δω αν μπορω να απενεργοποιω το tuningbox οταν κινουμαι μεσα στην πολη γιατι εκει ειναι που καιει και παραπανω χωρις την δικη μου επιθυμια, οπου αλλου το πραγμα ειναι ελεγχομενο απολυτα, ισως μαλιστα σε σταθερη πορεια με ταχυτητες 130-160 να καιει και λιγοτερο, οταν ομως εισαι σε επιταχυνση πιθανοτατα καιει γιατι γινεται το μιγμα ποιο πλουσιο? αυξηθηκαν τα bar του turbo? το προβλημα ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΡΕΠΡΙΖ, στον ανοιχτο δρομο δεν εχει αλλαξει κατι περα απο την δυναμη σε ολο το φασμα .Αν εχει κανενας καμια ιδεα για ΟΝ OFF απο μεσα ας την πει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 16:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 16 Σεπ 2012, 12:27
Δημοσιεύσεις: 1053
Προσωπικά είμαι κατά της λύσης των παράλληλων εγκεφάλων επειδή κοροϊδεύουν την μαμά ECU και ανεβάζουν την πίεση καυσίμου στο common rail με συνέπεια να δείχνει λάθος καταναλώσεις και το trip computer, απλά δίνουν ένα "ξέσπασμα" στις μεσσαίες στροφές και αυτό είναι ολο με αυξημένη πίεση του turbo και κρατώντας πλούσιο το μίγμα για να μην το πάρεις στο χέρι απο υπερβολικά φτωχό μείγμα.

Συνήθως είναι κονσέρβα λύσεις και δεν ασχολούνται με την ιδιαιτερότητα του κάθε αυτοκινήτου όπως θα έκανε κάποιος tuner. Γνώμη μου είναι για καταλάβεις ακριβώς τι κέρδισες μα αυτή λύση 2 πράγματα.

1) Να μετρήσεις κατανάλωση σε μικτές συνθήκες οδήγησης αλλά σύμφωνα με τα διανυθέντα χιλιόμετρα σε σχέση με την ποσόστητα του καυσίμου που έβαλες αγνοώντας το trip computer.
2) Να πας το αυτοκίνητο σε ενα δυναμόμετρο και να δείς τι πραγματικά βγάζει. Αν μπορείς κιόλας να το αποσυνδέσεις και να μετρήσεις σαν μαμά και μετά να συνδέσεις το tb και να δείς τις πραγματικές διαφορές ροπής και ιπποδύναμης.

Εγώ θα προσανατολιστώ σε πιο ελεύθερο φίλτρο αέρα, προσθήκη intercooler και το 1,4 hdi δεν έχει και επαναπρογραμματισμό του μαμά εγκεφάλου οταν περάσω με το καλό τα 10.000 χλμ.

Σου εύχομαι καλά χιλιόμετρα και να είναι πάντα απορβλημάτιστο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Βελτίωση new C4 e-HDI 1.6 90 hp
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 24 Νοέμ 2012, 16:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2012, 19:10
Δημοσιεύσεις: 659
Τοποθεσία: Βραχάτι
Εικόνες: 0
nbackal έγραψε:
Προσωπικά είμαι κατά της λύσης των παράλληλων εγκεφάλων επειδή κοροϊδεύουν την μαμά ECU...

Δεν είχα ποτέ εμπειρία με "πειραγμένα" μοτερ , αλλά ξέρω απο τα παλιά Subaru Impreza 1500cc που με τις ευλογίες της αντιπροσωπείας κάποιος "επιστήμονας" τους έβαζε παράλληλο (και χρέωνε και ένα σκασμό λεφτά) πριν ακόμα το παραλάβει ο ιδιοκτήτης τους υποσχόμενος "τρελλές ιπποδυνάμεις" , τελικά τα κατέστρεψε όλα ...
Δεν λέω οτι είναι το ίδιο με αυτό το σύστημα αλλά ότι επεμβαίνει σε ECU θέλει προσοχή

nbackal έγραψε:
...Εγώ θα προσανατολιστώ σε πιο ελεύθερο φίλτρο αέρα, προσθήκη intercooler και το 1,4 hdi δεν έχει και επαναπρογραμματισμό του μαμά εγκεφάλου οταν περάσω με το καλό τα 10.000 χλμ...

Ο επαναπρογραμματισμός είναι αναστρέψιμος ; δηλ. άν για οποιονδήποτε λόγο θελήσει κάποιος γίνεται ξανά "μαμά" ;

_________________
Μάκης
_____________________________________________________________________________________________________

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"
"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

_____________________________________________________________________________________________________
C4 hdi 90 Hp Attraction


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 4 [ 50 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Βελτίωση 1.1
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: Kostas C3
Απαντήσεις: 55
βελτιωση xsara
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: xristos1987
Απαντήσεις: 30
Βελτίωση Xsara 1.4
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 41
Βελτίωση SAXO 1.4VTS
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Βελτιωση στο φιλτροκουτι
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: Tezas303
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια